t. V. - k r o n i e k Spanjaarden lijden aan "televisie-ziekte,, In opdracht van regisseur dronken op het toneel Tango PEYTON PLACE 5e aflevering Het ongeval zaterdag 22 juni te 20u25 Jutie Anderson, de moeder van Betty, krijgt een geheimzinnig on geval. Als gevolg daarvan geraakt Dr. Rossi nog nauwer betrokken bij de problemen van de Ander sons. MANNIX zaterdag 22 juni te 22u00 Als een vrouw mooi en rijk is, vindt ze gemakkelijk een man om mee te trouwen. Maar trouwt die man haar dan uit liefde of voor haar fortuin Dat is ook de vraag die Caray Day zich stelt. En ze wil het echt uitkienen, daar ze Mannix in de arm neemt. Vanzelf sprekend gaat deze nare dingen ontdekken— DAKTARI zondag 23 juni te 19u05 Rayburn en Holland, twee niets nutten, weten dat Dr. Tracy een prijs van 75.000 dollar heeft ge kregen. Zij ontvoeren Clarence en Judy en eisen een gelijkwaardige losprijs. Hadley staat in feite machteloos, want de dieren zijn openbaar bezit. Dan maar op eigen houtje geprobeerd. Paula en Jack trekken er op uit met Prince, de Duitse schepershond, die hen tot bij de boeven brengt. Als Jack op het punt staat hen te overmees teren wordt hij door een schot ge troffen. De twee kerels voeren Paula mee en laten Jack voor dood achter... BIOGRAFIE Paul Lincke zondag 23 juni te 20u40 De aflevering van vanavond ,n deze reeks is meteen de laatste van dit seizoen. Zij is geheel ge wijd aan de figuur en de muziek van de bekende Duitse operette- komponist en dirigent Paul Lincke die vooral voor de eerste wereld oorlog triomfen oogstte. Toen hij stierf was meteen de meest be kende vertegenwoordiger van de Berlijnse operette heengegaan. Zijn faam was internationaal en ook in ons land waren en zijn nog steeds zijn melodieen populair. ARTIKEL 188 zondag 23 juni te 21u15 Deze eenakter van Herman Hei- De Noord-Spaanse zuivelfabrie ken hebben zich de jongste tijd genoodzaakt gezien hun dagelijkse werkindeling overhoop te gooien. Hun vrachtwagens die bij de land bouwers de melk gaan ophalen, moeten voortaan twee uur later vertrekken omdat de anders zo ijverige boeren 's morgens niet uit de veren kunnen. De reden Heel eenvoudig sinds ook de meeste landbouwers over een televisietoe stel beschikken, zijn zij elke avond aan hun kijkkastje gekluisterd en dat tot het laatste beeld van het scherm verdwenen is, wat met an dere woorden betekent tot in de nachtelijke uurtjes. Dan kruipen zij doodmoe onder de lakens en kunnen 's morgens niet tijdig uit hun bed. Zelfs de goedmenende kritici zijn van oordeel dat de Spaanse televisie zijn publiek van het goede te veel biedt. De uitzendingen van gen aan om 11 uur in de voormid dag, worden na een korte onder breking nauwelijks voldoende jermans zou zich in om het even welke provincieplaats van Neder land kunnen afspelen. Heijermans neemt hierin een loopje met de morele maatstaven die door het vergaderde schepenkollege worden aangelegd, in wiens ogen o.a. Shakespeare en Sofocles met zijn Oid'ipoes immorele smeerpoezen zijn. De vroede vaderen beroepen zich daarbij op artikel 188 van de gemeentewet, waarin o.m. bepaald wordt dat de burgemeester «waakt tegen 't doen van met de openbare orde of zedelijkheid strijdende ver toningen». Het toneelstuk Aller zielen van Heijermans was door 't schepenkollege van een bepaal de stad namelijk immoreel bevon den en het stuk van vanavond is vanwege de auteur daarop een satirische wraakneming. VEROVER DE AARDE maandag 24 juni te 21u20 Jeroom Verhaeghe, Piet De Val keneer en Stefan Mores buigen zich vanavond over de ontzagwek kende wetenschappelijke vragen die de aarde waarop we leven doet rijzen. Hoe is de stand van de we tenschappelijke kennis er van Hoe is de huidige vorm van onze planeet tot stand gekomen Wat heeft het oceaanbodemonderzoek en de studie van het aardmagne tisme en van de vlottende donti- nenten opgebracht ZORRO dinsdag 25 juni te 19u00 The Eagle heeft dit keer het plan opgevat om het militair gar nizoen van Los Angeles op kanon kogels te vergasten. Zorro en zijn trouwe Bernardo gaan daar echter wel een afdoend middel op verzin nen ze zullen het kanon weghalen Helaas, als ze ter plaatse zijn, vliegt het hele geval de lucht in. Zou Zorro zelfs dat kunnen over leven om het middagmaal in rekordtem- po naar binnen te werken om 14 uur hernomen en duren dan praktisch zonder enige pauze tot middernacht en in sommige geval len zelfs nog wat later. Het hoofdprogramma wordt ge woonlijk rond 22 uur geprogram meerd en bestaat uit show- of va riéténummers, gevolgd door een theaterstuk of een film. Rekent men daarbij nog de on vermijdelijke reklame-uitzendingen en het feit dat de laatste pro gramma's besloten worden met een uitgebreide nieuwsuitzending, dan hoeft het niet te verwonderen dat de Spanjaarden omzeggens aan een nieuwe, met name de T.V.- ziekte, lijden. NATIONALE KWAAL Het is echter niet alleen de landbouwbevolking die door deze kwaal is aangetast. Ook de Spaan se kinderen verschijnen 's morgens KENT U DE MELKWEG dinsdag 25 juni te 20u25 Een wonderlijke komedie is dit meest bekende toneelstuk van de Duitse auteur Carl Wittlinger, die al als tienjarige knaap zijn letter kundig debuut maakte met een roman. Er zijn slechts twee spe lers de eerste is een kostganger van een psychiatrische instelling, de tweede een psychiater. Op een toneelavond voor geneesheren en patiënten voeren beiden een toneel stuk op dat geschreven werd door de «patiënt». Deze tracht daarin zijn positie en levensgeschiedenis duidelijk te maken en praat de verschillende episodes aan elkaar. Wittlinger hekelt in dit stuk de absurditeit van de eigenzinnige de- mokratie en het lichtvaardig be gane onrecht. Een stuk vol fijne humor, soms met donkere randen, waarachter steeds weer het on wrikbare geloof van de auteur in het leven komt kijken. VOOR U, DAMES woensdag 26 juni te 20u25 Onder de titel «krijgsloop van de mode» krijgen de dames deze avond de eerste aflevering van een reeks van vier zomeruitzendingen samengesteld door Paula Semer. In deze uitzending staat de dames mode in het centrum en wordt duidelijk gemaakt hoe tieners, jon ge en minder jonge dames de gril len van de mode het best naar hun hand kunnen zetten. Mevr. Mac Gillary-Verlinden schreef de tekst van dit programma, dat zij meteen presenteert. FILM PSYCHO woensdag 26 juni te 21u25 Toen Hitchcock deze film begon te draaien, stond hij er op dat er niets van het verhaal zou uitlekken. Daar waar voor de meeste film- nog slaperig in de klas, terwijl me nig bedrijfsleider er zijn beklag over maakt dat veel van hun per soneelsleden slaperig, lusteloos en vooral veel te laat op hun werk komen. De televisie is ook niet zelden verantwoordelijk voor een werke lijke landvlucht van de landbou wers. Deze eenvoudige, vaak on geletterde mensen nemen alles wat zij op het T.V.-scherm te zien krij gen voor klinkende munt. Zij zijn ervan overtuigd dat het leven in de grootstad even sprookjesachtig is als op het T.V.-scherm wordt uitgebeeld dat in de grote centra het geld hen in de schoot wordt geworpen, dat luxe-artikelen zoals bv. een Amerikaanse wagen er ge meengoed is. Daarom trekken zij naar de gro te steden om er ook een plaatsje onder de zon te veroveren. In de miljoenensteden, zoals Madrid en Barcelona, beleven zij dan de ene ontgoocheling na de andere. Zij voelen zich ontgoocheld, verloren en verraden en ervaren tenslotte dat hun nood de anderen helemaal niet interesseert. Op die manier worden deze mensen niet zelden het slachtoffer van hun eigen illu sies. produkties er zoveel mogelijk teks ten de krantenredakties binnenko men, gooide «Hitch» het over een totaal andere boeg geen letter in de kranten. Geheim, geheimzin nigheid. Zelfs de titel werd niet medegedeeld. Er werd alleen ge sproken over een nieuwe Hitch cock produktie. Toen de film dan eindelijk klaar was schreef de re gisseur zelf de korte inhoud. Het waren slechts enkele regels «Het is een dramatisch verhaal van een jonge vrouw die een fortuin steelt. Zij ontmoet een jongeman die te lang onder de ijzeren hoede van zijn moeder leefde». En Hitchcock beschrijft die moeder als een we zen «bezeten door de drang om te doden». Daarmee kent u de in grediënten van dit suspens-verhaal. ZORRO donderdag 27 juni te 19u00 In deze laatste Zorrostory denkt de sluwe Eagle eindelijk het pleit te hebben gewonnen. Hij heeft zich meester gemaakt van het militaire hoofdkwartier van Los Angeles en is er in geslaagd Don Alejandro, Zorro en Bernardo ge vangen te zetten. Het zal echter allemaal niet kunnen baten. Zorro haalt het ook nog deze keer, maar eer het zover staat zullen de kij kers nog wel enkele keren hun hart een beetje sneller voelen bonzen... TEN HUIZE VAN AUGUST DE SCHRIJVER donderdag 27 juni te 20u50 De onlangs gevierde 70-jarige Minister van Staat August De Schrijver behoort tot die steeds zeldzamer wordende politieke figu ren die op de geschiedenis van dit land tijdens de jongste decennia een belangrijke stempel hebben gedrukt. Als minister in de regering Pierlot maakte 'hij deel uit van het oorlogskabinet in Londen. Hij was stichter en eerste voorzitter van de C.V.P., speelde later een voor aanstaande rol in de koningskwes tie, de schoolstrijd en de onafhan kelijkheidsverklaring van Kongo. August De Schrijver werd ge boren in 1898 te Gent in een libe rale orangistische familie, ging bij het begin van de eerste wereld oorlog in Engeland studeren, meld de zich in 1916 aan als oorlogs vrijwilliger, studeerde later nog aan de befaamde London School of Economics en aan de universi teit te Gent waar hij tot doctor in de rechten promoveerde. Van 1935 tot 1940 was hij vier keer minister. Joos Florquin, Annie Van Avermaet en Fons Fraeters stellen de minister enkele vragen, waarbij ook meer kiese aangelegenheden niet uit de weg worden gegaan, zoals zijn rol bij de repressie en de Kongolese onafhankelijkheids- krisis. Daarop antwoordt de minis ter met het flegma dat hem mede tot de Brit van de Belgische poli tiek heeft bestempeld. DE DAME VAN OVER NERGENS vrijdag 28 juni te 20u25 Ingenieur Bernard Morgan is in een moderne fabriek waar atoom granaten vervaardigd worden be last met de veiligheid. Elke avond bij zijn thuiskomst, is hij er ge tuige van hoe op zijn t.v.-scherm geheimzinnige signalen verschijnen Die seinen schijnen enkel voor hem bedoeld en uiteindelijk vormen ze het beeld van een vrouw. De inge nieur wordt verliefd op het elek tronische schepsel en tracht er mee met alle middelen in kontakt te komen, bij zover dat hij de veiligheid van zijn onderneming en zijn leven op het spel zet. KARL MARX vrijdag 28 juni te 22u00 Dit programma handelt over de moderne produktieprocessen en over de visie van Karl Marx die 150 jaar geleden, op 5 mei, gebo ren werd. Met beelden van enkele vooraanstaande ondernemingen in Nederland en van de snelste co deermachine te Rotterdam. Aan dit programma werken mede de Marx-deskundige prof. dr. R.C. Kwant, socioloog te Utrecht, dr. Ernest Mandel, econoom in Brus sel, Laurens ten Cate, A.H. Kloos en dr. L. Nauta. De Engelse akteur Peter Needham heeft dronken op het toneel gestaan met volledige instemming van zijn regisseur. Needham speelt in het Belgrade Theater in Coventry de rol van een echt genoot, die bij zijn vrouw onder de plak zit en die zijn verdriet verdrinkt in het bier elke voorstelling zeven grote glazen. De regisseur vond dat de gebruikelijke koude thee die akteurs op het toneel plegen te gebruiken in plaats van alkohoi, niet rea listisch genoeg was. Hij verlangde dat Needham echt bier. zou drinken. «Ik ben een wijndrinker. Al die glazen bier maakten mij dronken op het toneel», verklaarde Needhad. «Maar het zal er wel heel echt hebben uitgezien.» Het grote probleem van de akteur kwam de zaterdag, wanneer hij een matinee en een avondvoorstelling had. 'Dat werden veertien grote glazen... In Buenos Aires kreeg een zanger van het lichte lied de politie tegen zich toen hij in een nachtclub de tango zong «Bij het licht van een kandelaar». De politie stapte juist naar binnen toen de zanger aan de regel toe was «Arresteer me sergeant en sluit me in de boeien». De politie willigde het verzoek onmiddellijk in en nam de man mee naar het bureau. Na twaalf uur was het misverstand opgehelderd I

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 9