Serav schoonheidstips... wat eten we deze week voor de lekkerbekken ploegstoffen nuttige wenken WIST U DAT... ode aan de citroen TIMOTHY Wooninrichting vrouwen kroniek ZONDAG Meloen - druivencocktail Tomatensoep Kalfsoesters Erwtjes Gebakken aardappelen Schuimige frambozen- pudding. MAANDAG Biefstuk Prinsessebonen Gekookte aardappelen Caramelvla. DINSDAG Gekookte schelvis Hollandse saus Gekookte aard appelen Aardbeien met vanilleroom. WOENSDAG Varkenskoteletten Bloemkool Gekookte aard appelen Fruit. DONDERDAG Gebakken lever Worteltjes Gekookte aard appelen Chocoladevla. VRIJDAG Gekookte eieren Frites Citroenrijst met vanillesaus ZATERDAG Stoofkarbonaden Gekookte aardappelen Yoghurt met vruchten. meloen-druivencocktail BENODIGD 1 meloen, 150 g blauwe druiven, 150 g witte drui- ven en 2 glazen sherry. BEREIDING De meloen doormidden snijden, het zaad verwij deren en het vocht opvangen. Steek met een rond mesje kleine bal letjes uit het vlees van de meloen. Onvel de druiven en vermeng deze met de balletjes meloen. Vermeng het meloennat met de sherry en schenk dit over de vruchten. Zet dit mengsel op een koude plaats weg (wanneer ge het -in de koelkast zet, dek het dan vooral goed af, want meloen laat een onaangename en moeilijk te verwijderen geur achter). Kort voor het opdienen verdeelt men de meloen - druiven- cocktail over coupes of glazen. kalfsoesters BENODIGD 8 kalfsoesters van 50 a 75 g per stuk, zout, 100 g boter, 1 ei, wat citroensap en paneermeel. BEREIDING Wrijf de kalfsoesters in met zout. Klop het ei en vermeng het met wat citroensap en wat water. Haal er de kalfs oesters door en zorg er voor dat het eimengsel alle kanten goed raakt. Wentel ze vervolgens door paneermeel. Laat de boter in de koekepan lichtbruin worden, leg er het vlees -in en bak het in 10 minuten licht bruin en gaar. Schuif de kalfsoesters onder het bakken voorzichtig heen en weer, maar zorg dat het korstje nergens loslaat. Maak de jus met wat water af. schuimige frambozenpudding BENODIGD 500 g frambozen, sap van 1 citroen, 125 g zachte suiker (het best gebruikt men zeer lichte casonade), V* liter slag room, 2 eiwitten, 9 blaadjes witte en 1 blad rode gelatine, BEREIDING Week de gelatine gedurende 10 a 15 minuten in koud water. Knijp ze dan uit en los ze met de suiker in een beetje kokend water op. Maak de frambozen zorgvuldig schoon en wrijf ze, op enkele mooie exemplaren na, die we achterhouden, door een paardenharen zeef. Roer de inmiddels wat afgekoelde gelatine-oplos- sing door de frambozenpuree, voeg ook het gezeefde citroensap toe en roer het mengsel dooi de stijfgeklopte room en de eveneens stijf geklopte eiwitten. Meng er tenslotte enkele achtergehouden frambozen doorheen. Roer van tijd tot tijd zeer voorzichtig in de massa en giet deze, zodra ze geleiachtig begint te worden, in een met ongeklopt eiwit besmeerde vorm. Laat de pudding volledig koud en stijf worden, stort -hem op een schotel en garneer met enkele hele frambozen. een huisvrouw, die haar zilveren bruiloft viert, tijdens haar huwelijk vijf maal de omtrek van de aarde heeft afgelegd Aan eten en andere dingen, die onontbeerlijk zijn voor haar huisgenoten, heeft zij dan zo maar eventjes de inhoud van vijf spoorwegwagons naar huis gesleept ZOMER i 968 gordijnen - dameskleding !s het antwoord op uw verlangen, zelf bewust, een eigen kleurrijke wooninrichting te scheppen. Het is de vervulling van elke vrouwelijke droom om in een pret tige vakantiestemming niet alledaags gekleed te zijn. Twijfel niet en doe uw keuze MU bij MOLENSTRAAT 70 AALST Tel. 053-276.08 Citroenen zou men altijd in huis moeten hebben. Immers, een paar druppels citroensap maken bijna ieder gerecht smakelijker. Boven dien is het vaak beter voor de ge zondheid om azijn door citroen sap te vervangen. De schil, althans het buitenste gedeelte, dus zonder witte vellet jes, dient om allerlei gerechten, als pudding, vla en gebak te -kruiden. En de uitgeknepen citroenschil krijgt tenslotte een plaats op de wastafel. Wanneer men de handen na het wassen even -inwrijft met zo'n citroenschil, blijven ze zacht en 'olank en lelijke zwarte barstjes in de huid verdwijnen. Ook voor zeer lelijke vlekken op de handen die ontstaan door rode kool te snijden, koper poetsen en worteltjes krabben, kan men een citroenschil gebruiken. Op andere wijze kunnen citroe nen eveneens als schoonheidsmid del dienen. Wanneer men een paar schijfjes in het waswater legt, zal men verbaasd zijn hoe stevig en fris de huid wordt. Men moet dan echter ook geen zeep gebruiken. Zo mogelijk wordt het citroensap 's avonds gebruikt, zodat het de gehele nacht op de huid kan in werken. Citroensap is ook bekend als een uitstekend middel om vlekken te verwijderen, vooral wanneer het gaat om -inktvlekken. Wij hebben voor U Zomerkleedjes Lanella Rokken F. Delfieu en Pasquier Paris Polo's en chemisiers St. Clair Paris Pull's en cardigans uit [talie Bikini's en badkostuums Mademoiselle Paris Mary Quant Londen Ensembles D. Hechter en P. d'Alby Paris Eponge strandpakjes Möve en Jantzen Broeken en bermuda's OA, DENDERMONDSE STEENWEG RESIDENTIE DIRK MARTENS - AALST epileren Met een beetje handigheid lukken de meeste dames er wel in zelf hun wenkbrauwen een goede lijn te geven. Ook ongewenste haar tjes bij de mondhoeken of die de bovenlip ontsieren kan men zelf verwijderen. Dit epileren is een nauwkeurig werkje en men moet beslist enkele voorzorgen nemen. Zo moet men het pincet en de huid voor en na de behandeling ontsmetten met aikohol of een andere desinfecterende vloeistof. Laten de haren moeilijk los of heeft men een gevoelige huid, dan legt men een warm kompresje op de wenk brauwen of brengt wat crème aan. Het epileren gaat dan gemakke lijker en minder pijnlijk. Men spant de huid tussen twee yingers van de linkerhand en trekt een haartje vlak bij de huid, met de groei- richting mee, uit. Volle wenkbrauwen staan bekoorlijker dan smalle strepen; men neme dus niet te veel haartjes weg. na een vermoeide dagtaak Wanneer U, na een vermoeide dag, 's avonds uit moet, is het ideaa! om daartussen een uurtje volledige rust te nemen. Gaat dit niet, dan za! volgend maskertje U beslist helpen. Reinig het gezicht eerst met rozenwater en snijd dan een stukje komkommer (bij gebrek hieraan kunt U ook 2 augurken nemen) in dunne schijfjes. Leg deze cp het gezicht en ga hiermee een paar minuten liggen. U zult zien dat er dan van uw moeheid geen spoor meer te zien is. de neus Helaas hebben niet alle vrouwen een perfekt gevormde neus, maar wij weten een kleine truc voor u. Geef de neus een beetje don kerder make-up dan deze die u voor het gezicht gebruikt. Poeder de neus daarna met een kleurloze poeder. Over het resultaat zult U zeer tevreden zijn. Zijn er wijnvlekken op het tafel kleed gekomen Dan zonder aar zelen aan het werk om ze te ver wijderen. Vlekken van witte wijn verdwijnen door ze te bedruppelen met citroensap. Rode wijnvlekken zijn wel wat lastiger om weg te krijgen. Dat doen we zo geef ze eerst een stoombadje (dus even -boven een pan met kokend water houden). Besprenkel ze daarna met wijnsteenzuur. Was het tafel goed vervolgens met de gewone was mee. U hoeft niet bang te zijn dat er een harde laag op de verf van een aangebroken bus komt, wanneer u de verf afdekt met een dun laagje water. Vermijd de scherpe indrukken van vierkante tafel- of stoelpoten in uw vaste vloerbedekking of ta pijt. U kunt deze op heel eenvou dige wijze voorkomen voorzie de poten van zg. glijspijkers»dan ontstaan er hoogstens ondiepe, ronde indrukken die bij het stof zuigen of bij een behandeling met de harde tapijtborstel weer ver dwijnen. Dunne wollen vakanties'nirts en dergelijke wollen dingetjes voor de kinderen zullen minder gauw vuil worden, wanneer men ze na -het wassen heel lichtjes stijft met een stijfselspray of met plastic stijfsel. Nieuwe houten wasknijpers ge ven doorgaans een venijnig bruin kleurtje af, dat vrijwel niet uit het wasgoed te verwijderen 'is. Neem daarom uw voorzorgen en laat uw nieuwe wasknijpers eerst enige tijd in een oplossing van bleekwater staan voordat u ze gebruikt.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7