11. lain relent op een toprol Daar is Etienne Lievens Bloemen mm Lueien li® iupe Tusseu het trapezium Denderstrekers in de kijker in nationaal kampioenschap Alles nieuw bij Okapi Siiliüf mm Ward Ernst 14 Toen Etienne Lievens na bijna twee jaar inaktiviteit tot de wieler sport terugkwam en dan nog van meet af aan onmiddellijk toetrad tot de profs, waren er weinigen die deze terugkomst ernstig op vatten daar elkeen van een mis lukking bijna zeker was. Etienne Lievens stoorde zich aan dit alles niet en langzaam maar zeker vond hij de goede stap om tenslotte regelmatig -in de prijzen te ein digen. Eens dat hij de kilometers in de benen had, verstoutte hij zich om zich te mengen in ont snappingen en de prestaties wer- Het schijnt voor Herleving 'in de hogere rangen allemaal tegen te lopen, daar men op het randje af steeds puntjes ziet ontglippen. Zulks was andermaal 'het geval tegen Tollembeek, nadat de Ajuinen met 4-5 cijfers tijdens de aanvangsperiode 'het 'beste mochten ver hopen. Nadien verspeelden zij op beslissende 'kaatsen heel wat spelen zodat men uiteindelijk met 8-15 cijfers, dus één spel te weinig voor het veroveren van een puntje, het onderspit diende te delven. Dit aan houdend puntenverlies heeft ondertussen voor de Houtmarktjongens reeds een fataal gevolg gehad daar men reeds tot de voorlaatste plaats ;n de klassering is teruggezakt. De tweede ploeg van Herleving deed 'het heel wat beter en won vrij gemakkelijk te Herdersem. Anderzijds leverde Sint Anna een schitterende prestatie te lErembodegem met de sterke gastheren de zege afhandig te maken. In het Liefhebbersverbond waren de Aalsterse iBelskes onkansrijk tegen hun rivalen van Groenendaeiers Moorse! en dienden met het oneven puntje de zege in de handen van de bezoekers te laten. De Aalsterse Krefters bleven zoals verwacht vlot aan de winnende band bij hun gastheren van Denderzonen Nieuwerkerken, terwijl de Aalsterse Charlies weer een steek lieten vallen te Herdersem, waar zij door Concordia met 15-9 werden verslagen. op aile fronten WIELRENNEN Waren de verwachtingen voor het nationaal wegkampioenschap der profs voor wat de Denderstrekers betreft eerder aan de bescheiden kant niemand had inderdaad zogezegd kans op de driekleurige trui dan is alles veel beter meegevallen dan iemand had durven voorspellen. Vic Nuelant en Remi Van Vreckom waren allebei betrokken in een zeer ernstige ontsnapping met vooreerst de kleine krachtpatser uit Moorse! die mee was met Huysmans, Bocklandt, Maes, Lelangue, De Wolf en Van Springel. Dit sterk groepje van zeven hield het vele kilometers vol tot men onder druk van de bende tot inbinden werd verplicht. Onmiddellijk daarop was het de andere Denderstreker Remi Van Vreckom die mee weg was met Jean-Marie Gorez, Buckaki, Heyn- drickx, De Munster en Van De Rijse. Deze zes namen tot bijna drie minuten voorsprong tot ook deze ontsnapping onder druk van Eddy Merckx werd te niet gedaan. Toen later dan de beslissing viel en zich een groep van dertig man voorgoed van de rest losmaakte, bevonden zich daartussen weer twee Denderstrekers, namelijk Miel Coppens en Etienne Sonck. Zij deden in het einddebat ruimschoots hun deel en Etienne Sonck ver oorloofde zich zelfs de weelde van in de spurt voor de negende plaats Eddy Merckx, Daniel Van Rijckegem, Rik Van Looy en Walter Godefroot vooraf te gaan, terwijl Miel Coppens op een verdienstelijke twintigste plaats beslag legde. Tenslotte kunnen wij nog vermelden dat ook Frans Melckenbeeck nog de aankomst binnen de prijzen bereikte, zodat het beslist geen slecht kampioenschap is geweest voor de profs uit het gewest. VOETBAL den van langsom beter. Tijdens 'het voorbije weekeinde mikte hij reeds naar de roos in de wegrit te Waasmunster en het was slechts de Waal Jos Mathy die er in slaagde hem de zege- bloemen te ontfutselen. Met een tweede plaats was de Haaltert- naar natuurlijk ruimschoots tevre den en zijn aanhangers hopen er vast op dat hij in de wegrit voor eigen volk, die over een paar we ken plaats heeft, niets aan het toeval zal overlaten om een be slissende gooi te doen naar de bloemen. President Vah Mossevelde en zijn dirigenten van Sportkring Aalst hebben zich zware financiële inspanningen getroost ten einde in het 'hogere midden een toprol te kunnen vervullen. Eerst en vooral heeft men ter vervanging van de keepers Pierre Vanderme'irsoh en Roland Decoster de sterke doelmannen Willy Van De Velde en René Raemdonck aangeworven. Feitelijk twee Den derstrekers, daar Willy Van De Velde te Hekelgem woont en René Raemdonck tijdens het voorbije seizoen bij Wilskracht Gijzegem slag leverde. Kan men met deze aanwinsten 'in de defensie op beide oren sla pen, dan rekent men vooraan voor al op Freddy Schollaert die van Eendracht Aalst overkwam. Hij was toch tijdens het vorig seizoen een vaste waarde bij de wit- zwarten en nu hij aan de zijde zal staan van zijn vrienden Isi Deconinck en Frans Roelandt moet hij het rendement beslist nog kunnen opdrijven. Te meer daar hij op de talentrijke Clocheret en Dirk Wellekens, die van Hamme terugkwam, zal kunnen rekenen. Van de effektieven heeft men slechts Willy Bellon, die bij Ter- Alles schijnt er op te wijzen dat de Aalsterse prof Ward Ernst ein delijk de aanpassing achter de rug heeft. Tijdens de voorbije dagen 'leverde hij immers een prestatie die in de richting van een defini tieve doorbraak 'in de hogere ran gen wijst. -Hij was een der top figuren 'in de loodzware wegrit te Sint Kwintens-Lennik, waar hij met zeven anderen de beslissing uit lokte en dus mocht spurten voor de zegebloemen. In deze razend snelle eindspurt schoot hij nog een tikje te kort doch niet een mooie vierde plaats waren zijn vele aanhangers natuurlijk ook tevreden. 'Eindigde de kleine Merenaar te 'Borchtlombeek in het spoor van zijn streekgenoot Marcel Welle kens, dan deed hij het nog beter te Leerbeek met elkeen te over troeven voor de zegebloemen. Dit gebeurde nadat 'hij met Van Hoo- renbeeck en Berckmans de beslis sing had uitgelokt en zijn twee gezellen in de eindspurt geen kans -liet. joden zal opereren, laten vertrek ken, zodat Sportkring met een zeer sterke formatie in de strijd zal stappen in 1e Provinciale. DE TRANSFERBALANS Zij dio komen Freddy Schollaert (Eendracht Aalst) definitief; Willy Van De Velde (Vigor Hamme) definitief; Albert De Boeck (Terjoden) de finitief; René Raemdonck (Kem- zeke - Gijzegem) voor 1 jaar; Clement De Smet (Anderlecht) voor 1 jaar; Johny Vaganende (Burst) voor 1 jaar; J.B. Van Lieferinge (G'bergen) voor 1 jaar; Lucien Schollaert (Eendr. Aalst) definitief; J.P. Clocheret (Doggen Erembodegem) definitief. Keren terug Jef Verbraeckel (Heldergem); Wiliy 'Verhofstadt (Doggen Erem bodegem); Dirk Wellekens (V'gor Hamme); Roelandt (Erondegem), 'Bombeec'k (Hekelgem). Zij die gaan Lou'is Van De Maele (Doggen Erembodegem); Karei G'hijssens (Doggen Erembodegem); Wiliy Bellon, Frans Verhofstadt en Nico De Moor (Terjoden); Freddy De Coene, Raymond Bauters en Olaf De Parmentier (Eendr. Nieuwer kerken); Marcel Brusselman (Rac. Lebbeke); Floris Sonck (Dender- houtem); Constant Van Oudenhove (Edixvelde). Trainers Pol Bracke en Gilbert Moortgat (fysiek). DE OEFENWEDSTRIJDEN Zondag 4 oogst Sportkring Doggen Erembodegem te 14 u. Zondag 4 oogst Sportkring Sportkring Erembodegem te 16 u. Zondag 11 oogst: Sportkring Edixvelde Nieuwerkerken te 14 u. Zondag 11 oogst: Sportkring Lombeek te 16 u. Donderdag 15 oogst Sport kring - Eendracht Nieuwerkerken Zondag 18 oogst: Sportkring Racing Haaitert te 14 u. Zondag 18 oogst: Sportkring Racing Wetteren te 16 u. Zondag 25 oogst: Sportkring F.C. Mere. Zondag 31 oogst: Sportkring Leeuwkens Teraifene te 16u30. DE EERSTE WEDSTRIJD Sportkring Aalst heeft het ge troffen daar het voor de openings wedstrijd van de kompetitie thuis in 'het krijt mag tegen de buren van F.C. Ninove, wat natuurlijk een kasnummer zal worden. BASKETBAL, Alles 'is nieuw bij Okapi, de bestuursrangen werden hervormd, een perskomitee werd gevormd, dat regelmatig kontakt zal hou den met de permensen, een dage lijks bestuur zal geleid worden door voorzitter Van Den Driessche en het algemeen bestuur zal on dervoorzitter Kesteloot aan het kommando hebben. Verder zal het technisch komitee zich inlaten met de taktiek van de ploeg en alle andere kwesties en het zijn Emiel Keymeulen, Jef Troch en Frans Van Driessche die hiervan de lei ding hebben, terwijl Guy Van Den Broeck als trainer-coach van de damesploeg zich eveneens in de rangen zal bewegen. Jef Troch en Frans Van Driessche zullen het te zeggen hebben als trainers voor de fanionploeg, terwijl Miel Key meulen de jeugdploegen zal in han den hebben. Voeg daarbij de ge voelige versterking door de twee buitenlandse spelers Tomasek en Crivy, die in Praag werden weg gehaald en zo kan het niet anders of Okapi moet een bloeiende toe komst tegemoet gaan. OEFENPROGRAMMA Met het oog op de voorberei ding voor het nieuwe seizoen heeft Okapi een heel programma klaar. Heren Op 24 augustus te 20u45 in de Okapizaal Okapi Fleurus, met een voorwedstrijd. Op 24 september te 20u45 'in de Okapizaal Okapi Rac. Meche- len, met een voorwedstrijd. Jeugdploegen Miniemen en kadetten spelen op 31 augustus te Strombeek en ver der zal Okapi deelnemen aan de Ligabeker voor de klubs uit de hoogste afdelingen. Dames Deelname aan het tornooi van Le Logis Brussel op 25 augustus met Standard en Olympic. Okapi zal bij het~seizoenbegin andermaal een groot 'internationaal tornooi organiseren dat zal door gaan op vrijdag 6 en zaterdag 7 september. Samen met de Aal sterse formatie zullen de ploegen van Dukla Praag, Pitzemburg en Bus 'Lier aan dit tornooi deelne men.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14