nu AAN speciale prijzen TOT: PDGGENPOHL KEUKENS wat eten we deze week voor de lekkerbekken TIMOTHY 14 augustus klankjes uit de modewereld leerzame leer-weetjes keuken geheimen y vamoflex H. DE VIS vrouwen kroniek Gekookte aardappelen Aardappelpuree --- Gekookte aardappelen Frites Vanillepudding Gekookte aard- ZONDAG Toast met ansjovisboter Londonderrysoep Gevulde kip Hertoginne-aardappeltjes Koude vruchtenkompote Kaasschotel. MAANDAG Biefstuk Worteltjes Fruit. DINSDAG Eierschotel met tomatensaus Flensjes. WOENSDAG Gehakt Andijvie Pruimen. DONDERDAG Gebakken kabeljauwmoten VRIJDAG Varkensgebraad Prinsessebonen appelen Rijsttaart. ZATERDAG Koud varkensgebraad Gemengde sla Gebakken aardappelen Appelkompote met schuimkop. LONDONDERRYSOEP BENODIGD 1 liter lichte bouillon (van kalfsvlees), stukje foelie, stukje Spaanse peper, 40 g bloem, 40 g boter, een half koffielepeltje kerrie, 1 klein uitje, 1 eierdooier, 0,5 dl room, wat witte Bordeauwijn en 100 g champignons. BEREIDING Trek op de gewone wijze bouillon van wat vlees met de kruiden. Zeef die, laat 'hem bekoelen en schep er zorgvuldig het vetlaagje af. Smelt de boter en roer er de bloem, fijngehakt uitje en de kerrie doorheen. Wrijf de klontjes goed weg, voeg er langzaam de bouillon bij en laat alles roerende in ongeveer 10 minuten gaar koken. Zeef de -soep en giet ze, goed roerende, bij de eierdooier, die met de room en de Bordeauwijn werd losgeklopt. Roer er tenslotte de vooraf gekookte champignons met -het kookvocht door en dien op. GEVULDE KIP BENODIGD 1 flinke braadkip, 300 g kalfsgehakt, zout, paneer meel, 2 eetlepels fijngehakte peterselie, wat foelie, peper, tijm, kerrie nootmuskaat, 1 eierdooier, 125 g boter, 2 uien en 2 laurierblaadjes. BEREIDING Maak de -kip schoon. Hak het levertje fijn en meng dit samen met wat foelie, de peterselie, peper, zout, nootmuskaat, tijm, kerrie en de eierdooier door het gehakt. Voeg daarbij zoveel paneermeel tot een goed samenhangend doch niet té stevig geheel ontstaat. Dit mengsel nu in het binnenste van de kip stoppen en de beide uiteinden zo dichtnaaien dat de vulling tijdens het braden niet kan ontsnappen. De boter in de braadslee heet laten worden en de kip aan alle kanten knapperig bruin braden. De vlam -in de oven op klein zetten en de kip binnen een uur langzaam gaar laten worden. De kip zo nu en dan keren. Deponeer halverwege het braadproces de in schijfjes gesneden uien en de laurierblaadjes in het braadvocht. Stw op Brussel, 224 HEKELGEM Tel. 053/676.23 Een mantel, pakje, overgooier of rok van suede- of nappa-leer behoorde tot voor een tiental jaren nog tot de zeer dure kledingstuk ken. Daar is verandering in geko men het leer werd goedkoper en veel vrouwen beschikken over een wat ruimere beurs. Vandaar dat er heden ten dage bijna geen jong meisje of vrouw is of zij ;is ■in het bezit van een meer kleding stukken in leer. Toch zal leer nooit tot de goed kopere materialen gaan behoren. Bovendien bestaan ook hier goede en minder goede kwaliteiten. En voor leer geldt nog meer dan voor stof goedkoop is duurkoop Van een goed leren kledingstuk heeft men jarenlang plezier, een goed koop stuk blijft veel minder lang mooi. Het gaat trouwens niet altijd om de kwaliteit, maar ook om de behandeling ervan. Vergeten we niet dat leer een natuurprodukt !is dat goed verwerkt dient te worden en vooral ook goed geverfd, om van het coupe-snijden dan nog niet te spreken. Toch is een leren of -suede jas gemakkelijker te onderhouden dan men over het algemeen denkt. Met een borstel komt men een heel eind. Daarbij komt, dat leer heel wat kan hebben. Het is niet erg als een suede jas doornat regent, mits men de jas maar niet bij de kachel droogt. Hang de jas in zo'n geval op een goed gevormd han gertje, trek het in model en laat het bij voorkeur in de wind drogen. Daarna de borstel er over. Is suede geplet dan kan men het jasje opfrissen door het in de douchecel even onder stoom te zetten, goed in model natuurlijk, met de knopen gesloten. Daarna weer opborstelen. Vlekken in suede kan men te lijf gaan met doorzichtige plakband. Duw een stukje plakband op de vlek, trek het plakband er dan weer af en herhaal dit tot de vlek zo goed als verdwenen is. Het laatste oneffenheidje kan dan met potloodgom verwijderd worden. Zelfs ballpuntvlekken kunnen zo ■met sukses behandeld worden. Voor glad leer kan men voor vlekken een klein beetje shampoo nemen, maar nooit zeep. Er zijn tegenwoordig ook goede reinigingsmiddelen verkrijgbaar in spuitbussen, alsook beschermings middelen die men aanbrengt voor men de jas gaat dragen. Wanneer dit alles niet meer voldoende is, dan kunt u naar een vakman stappen. Niet ieder reini- gingsbedrijf echter 'is ingesteld voor leren kleding. Er is een ze kere specialisatie voor nodig en het is goed daar nadrukkelijk naar te vragen. De winkel waar u het kledingstuk kocht, kan u daarbij ook goede diensten bewijzen. OA, DENDERMONDSE STEENWEG RESIDENTIE DiRK MARTENS AALST TEL. 288.19 Voor het zonnige weder dat men ons belooft in september verkoopt Timothy VOOR EEN ZOMERSE AVOND Op een zomerfeest, als de dag zonnig en warm is geweest, wordt een luchtig feestelijk kleedje gedragen. Zo'n avondjurk mag wel lang zijn, maar is toch iets anders, luchtiger dan in de winter. Het mag best wat fleuriger zijn in de zomer, van zomermaterialen, katoen bv. leent zich uitstekend tot een feestelijk avondtoiletje. Zo zagen we avondjurkjes, jong en romantisch, uitgevoerd in katoenen crepe met een stip (witgeel, roze-wit en rood-wit). De kleedjes hadden korte gedecolleteerde lijfjes met 'n gladde, gerende rok met aan de zoom twee stroken. Ook de korte mouwtjes eindigden met twee strookjes. Eveneens van gestippelde katoenen crepe, maar dan in zwart-wit en groen-wit waren de mouwloze jurkjes met witte ruche-kraag. Verder geen enkele garnering aan deze tot de grond reikende avondjurkjes, die overigens heel braaf en jeugdig aandoen. Meer voor iets oudere dames is een japon van katoen-satijn, gestileerd gebloemd in wit en bleekblauw. Van voren hoog opgeknipt en zeer eenvoudig van lijn, van achteren een laag uitgesneden halslijn en split in de rok. Hip, maar toch beheerst, is een overal met broekrok in bruin en wit gestreepte zijde. Houd u niet van lang, dan mag u gerust in het kort op een zomer- avondfeest verschijnen. Hier is de keus onbeperkt, want elk zomerjurkje met een klein feestelijk detail kan er voor dienen. KLEURRIJK Felle kleuren zijn mode. ook in badgoed. De nieuwe Cinderella- kollektie washandjes, handdoeken, badlakens en gastendoekjes is uit gevoerd in zogenaamde choking-colors. En het valt niet te ontkennen dat zo'n knaloranje badlaken op het strand en zo'n ijsblauwe baddoek in de badkamer (twee van de in totaal zestien tinten) een vrolijk aksent aanbrengen. Het is algemeen bekend dat azijn of zout in het water een hulpmiddel is om het uitkoken van eieren te voorkomen, maar een beter resultaat bereikt men wan neer men de eierschaal aan beide uiteinden voorzichtig doorprikt. Dit doet men eerst met de punt van een zeer fijne naald, daarna met de punt van een dikkere. Boven dien zijn er hiervoor ook speciale werktuigjes in de handel. Bewaar nooit aangebroken konserven in het blik zelf. Immers na enige tijd ontstaan er in blikken bepaalde giftstoffen. Wanneer u dus niet de gehele inhoud ineens opmaakt, kunt u de rest beter in een schaaltje bewaren. Opgepast oiien en vetten die dikwijls opnieuw stollen ont wikkelen vaak kankerverwekkende ■stoffen. Daarom is het van het grootste belang onze frituurpot niet telkens bij te vullen maar de inhoud zo dikwijls mogelijk in zijn geheel te vernieuwen. Tot voor kort werd aangeno men dat honing uitsluitend uit licht verteerbare koolhydraten bestond. Men heeft intussen echter ontdekt dat het een stof is die als stabili sator van vitamine B2 gebruikt kan worden. Hij wordt meer en meer gebruikt in medicijnen en ook de huisvrouw doet er dus goed aan regelmatig een potje honing bij de maaltijd op te dienen of de huisgenoten 's avonds voor het naar bed gaan te onthalen op een beker warme melk met honing gezond en smakelijk. in al zijn toepassingen i tapijt als tapis-plain tapijt als traploper -tapijt? als vloerkleed geen valse kortingen, goede prijzen goede plaatsingen tevreden klanten honderden referenties als het om tapijt gaat denk in de eerste plaats aan firma: ^Kasteeldreef, 45, LEDE Telefoon (0S3) zss.éi uw tapljtspeciallst Bezoek onze toonzaal op de 1* verdieping ol bel ons. ioak een afspraak en wij komen bij U aan huis met onzt Hectics tapis-plains, traplopers of tapijten.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7