e stad doorheen de stad doorheen de stad - do t Aalstersche vertellingen Autobestuurder zwaar gewond te Aalst Ekon. Dienst vogeltentoon stelling iljariklub «Sint cA nna Opleiding tot arbeidsanalist Bernard TROCH Feestmarkt en geschiedenis De biljartsport heeft de jongste jaren in het Aalsterse veel aan belangstelling gewonnen. Hiertoe heeft B.C. Sint Anna meer dan haar steentje bijgedragen. De bil jartspelers van de Sint Annakring vertegenwoordigen weliswaar een kleine doch heel sterke kern waar in het element «jeugd» en ander zijds «moed», twee noodzakelijke eigenschappen van een goede bil jarter, primeren. Voorzitter Nim- megeers, sekretaris Maesen en schatbewaarder Vergaert zijn zich hiervan ten volle bewust en hopen ook dit seizoen dezelfde resultaten te behalen zoals de vorige jaren. Daar waar de Aalsterse klubs de jonge biljartklub Sint Anna in de jaren 61-62, vlak na haar ont staan, slechts als een «boeren- klub» beschouwden en de deel name aan verscheidene tornooien met minachting gadesloegen, dien den ze achteraf te bekennen dat deze jonge ploeg hun meerdere was, gezien ze ook en meer dan eens de stadsbeker wisten te ver overen. Ook in hun eigen tornooi, de Wisselschaal Octaaf Uvin, wis ten de jongens van B.C. Sint Anna drie maal de bovenhand te behou den en dit op zeer gereputeerde en geroutineerde biljartspelers. De «kleine» klub slaagde er zelfs in verleden jaar niemand min der dan de wereldkampioen Ray Ceulemans in eigen midden te hebben en daarmede voor de bil jartsport in Aalst een enorme pro paganda te voeren. Dit laatste element, nl. de propaganda, is trouwens een nieuw artikel in de statuten der klub, vermits het doel der klub er in bestaat «de biljart- sport te beoefenen, te propageren en aan te leren om in vriendschap aan alle leden een gezonde ont spanning te bezorgen». Dat er vriendschap heerst onder de leden dient niet meer beklem toond te worden. Hiervoor dient men slechts aanwezig te zijn op de door B.C. Sint Anna gespeelde matchen zowel in eigen klublokaal als op verplaatsing. Vriendschap en ontspanning blij ken ook uit de vergaderingen die regelmatig gehouden worden. Zo zal op 6 september e.k. de jaar lijkse algemene vergadering ge houden worden waarop ale leden verplicht dienen aanwezig te zijn. Om dit echter in een aangename sfeer te laten verlopen werd er gezorgd voor een flinke, maar de- mokratische souper. De klub die nu 7 jaar bestaat, heeft werkelijk grote vooruitgang gemaakt en zal in de toekomst nog van zich doen spreken. De arbeidsrationalisatie wordt meer en meer een dringende nood zaak in de bedrijven. Het Produktiviteitskomitee richt daarom opnieuw een avondkursus «Opleiding tot Arbeidsanalist» in. Deze zal starten op donderdag 5 september a.s. Inschrijvingen worden genoteerd op het sekretariaat, Stationsstraat 31 te Aalst (tel. 053-268.85). Voor het bedrijf betekent de opleiding hiertoe van een van haar mensen een zeker en verhoogd rendement, voor de kursist zelf biedt zij de mogelijkheid zijn positie in de onderneming te verbeteren. Men verzoekt ons het overlijden te melden van DE HEER echtgenoot van Mevrouw Juliette VAN DEN BOSSCHE geboren te Aalst op 5 januari 1910 en er godvruchtig overleden op 19 augustus 1968 gesterkt door de H.H. Sakramenten der zieken en de Pauselijke Zegen. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de bijzetting in de familie kelder heeft plaats gehad op DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 te 9 u. 30 in de parochiale kerk van Sint Antonius te Aalst (Sint Job). Rouwhuis Geraardsbergsestraat 268, Aalst. Begraf. Arijs en Zonen, Hoogstr. Aalst. Op de afrit van de autosnelweg te Aalst had maandagnamiddag een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een der bestuurders, nl. Frans De Brabander uit Erembo- degem, werd levensgevaarlijk ge wond en naar het ziekenhuis te Aalst overgebracht. De trekking van de tombola inge richt tijdens de wekelijkse markt ter gelegenheid van de 15e grote feestmarkt, gaf volgende winnende nummers 146687 108604 111299 189638 189072 189920 150758 172909 121324 152933 Al deze nummers winnen een mini- fiets. De winnaars dienen zich aan te melden bij de h. Henri Van De Perre, bureel 1, stadhuis Aalst. Ter gelegenheid van de 21e offi ciële jaarbeurs voor kunst, handel, nijverheid en landbouw heeft het kollege van burgemeester en sche penen besloten een algemene af wijking voor het ganse grondge bied van de stad toe te staan voor wat de toepassing van de geldende beschikking op de wekelijkse rust dag betreft. Deze algemene afwijking geldt voor de periode van zaterdag 24 augustus tot en met maandag 2 september 1968. De handelaars en ambachtslie den die, in toepassing van het kon. besluit van 28 juni 1960, een weke lijkse rustdag hebben gekozen, zullen dus tijdens voormelde pe riode hun winkel mogen open houden. 18 - 19 - 20 - 21 OKTOBER e.k. Kampioenschap der beide Vlaanderen Zaal De Kring, Dr. De Moorstraat, Aalst. Ingericht door De Zwartkop Aalst. door PETRUS VAN NUFFEL 1. 1400. DE KAROS DER TOOVERHEKSEN Er placht te Aalst des nachts een wonderbare koets rond te rij den. Zij kwam, in volle vaart, van den Bergekouter, langs de Pont- siraatpoort, in de stad. Het voertuig vloog over alles heen, gelijk een vogel in de lucht, zonder door iets geleid of getrokken te worden. Men zag soms de karos omringd van gloeiende tongen. Dat de koets binst den dag op de straat niet reed, zal niemand verbazen zij was betooverd en kwam uit de hel. 's Maandags krielde de karos van katten, die een gedruisch van den anderen wereld maakten. Den Dijnsdag was zij bezet door beeld- schoone vrouwen, opgesmukt als bruiden, die de zoetste liedjes zon gen; zij lagen in goud en kant. 's Woensdags zag men er niets in dan een zwart monster, hetwelk zat te brullen. Den Donderdag nacht was het voertuig vol spoken, te leelijk om aanschouwen; boven hun akelige koppen vlogen vledermuizen; zij stonken lijk zwavel en pek; wanneer de verschrikte voorbijganger even naar binnen dierf kijken, verander den de spoken in marionnetten, die op trommelkens sloegen, 's Vrijdags zat er een varken in met brandende oogen. Den Zaterdag bleef de koets op de Groote Markt stil; een troep maskeraden stapte er uit; vier saters, met bokkenpooten, plaatsten voor het Schepenhuis een tafel, met wit linnen gedekt; allen zetten zich neer en vielen smakelijk aan het smullen. En opdat de dischgenooten door niemand zouden gestoord worden, liepen er met kolven gewapende weerwolven rond hun tafel. Ten slotte begon dit aardig volk te zingen en te springen, terwijl De duivel speelde op de fluit, En 't vertelselken is uit. D E 2. 1412 WATERHORLOGE VAN T BELFORT In 't begin der vijftiende eeuw leefde te Aalst een vernuftig werk tuigkundige, die, terwijl men aan den opbouw van den toren arbeidde, op de Groote Markt, heel diepzinnig heen en weer wandelde. Dit werd weldra door de schepenen opgemerkt; en, na eenige dagen, vroegen zij hem met welke muizennesten hij in het hoofd liep. Ik meen, antwoordde hij, dat ik in staat ben, ons Belfort te verrijken met een uitvinding, waarop geen enkel ander gemeente zich zal mogen beroemen. Wat bedoelt ge Wat ik bedoel Ik kan, in den voorgevel van den toren, een waterhorloge plaatsen, die den omloop der zon en der maan zal aan wijzen, met, bovenop, eenen haan, die alle uren stipt zal kraaien. De Regentie dacht na. Ja, zulk een uitvinding ware een eer voor Aalst, en merkweerdigheid, die ons door elk zou beneden worden. En zij draalde niet, het werk onmiddellijk te doen uitvoeren. Het duurde niet lang, of het kunststuk stond geplaatst, en daar onder blonk in gouden letters Gelijk de tijd vergaat, zoo vergaan uw dagen. En het haantje kraaide, dat het een lust om hooren was Alle steden waren jaloersch van Aalst. Zulk een horloge en had toch niemand I Maar de schepenen kregen schrik. Wie weet, gingen Ninove, Dendermonde, Oudenaarde, en ander nijdigaards, den uitvinder niet ontbieden Hem omkoopen En veel, veel geld beloven, voor zoo een meesterwerk Dat moest, kost wat kost, vermeden worden. Aalst hield geern de eer alleen. Doch hoe De stadsraad nam een schrikkelijk besluit men zou den uitvinder de oogen uitbranden. Wanneer de werktuigkundige dit barbaarsch vonnis vernam, sprak hij met bewonderenswaardige kalmte «Doorluchtige en gestrenge Heeren. Ik moet u spreken, alvorens ge mij voor eeuwig blind maakt. Het raderwerk der waterhorloge is niet volledig. Er ontbreekt iets. Morgen zal zij stilvallen, indien ge mij belet, het noodige te doen.» Men liet natuurlijk den uitvinder nog eens op den toren, om het mekanism beter na te zien en te regelen. Daarna werd hij met gloeiende priemen de oogen uitgebrand. En 's anderendaags lag de horloge stil, voor eeuwig stil. De man had zijn uitvinding kapot gemaakt. En het haantje heeft nooit meer gekraaid... COMMISSIE VAN OPENBARE ONDERSTAND AALST 2 plaatsen op proef van maatschappelijk(e) assis- tent(e) of socia(a)l(e) verple(e)g(st)er. Voorwaarden en inlichtingen op de personeelsdienst, Gasthuisstraat, 40. Aanvragen en bewijsstukken moeten per aangetekende brief aan de Heer Voorzitter gestuurd worden en uiter lijk op 5 september aanstaande op voornoemd adres ter bestemming zijn. Nadruk verboden Huis C O P P E N S Nestor de Tiarestraat, 15 Aalst Tal. 212.53 Alle en verdeler der «Koelstra» - kinderwagens Alles voor de baby Zegels Bord Grote Gezinnen Zegels Vatois

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 17