DJLLARD naar Okapi Aalst Poneykoersen Duo Van Vreckom-Nuelant steeds Ira het brandpunt Eendracht uit de Beker Sportkring weer aan 't kanon Liefhebbers Juniores Krefters op het podium Okapi is goed begonnen Ook Black Boys toonden zich Aalsterse Dames kampioen Titelstrijd 14 op WIELRENNEN De twee Tourmannen uit de Den derstreek Vie Nuelant en Remi Van Vreckom hebben sinds de Ronde van Frankrijk aanhoudend de wie- lerliefhebbers kunnen bekoren met prachtige resultaten, die hen een plaatsje bij de beste profs hebben verzekerd. Met de regelmaat van een uur werk blijft de kleine Moorselnaar Vic Nuelant de ereplaatsen opsta pelen, doch oprecht jammer kan hij maar niet aan een zegepalm ge raken, wat hij er ook voor doet. In de klassieke profkoers van Mere hebben wij en de vele kijkers noch tans gedacht dat het deze maal zou lukken. Nuelant was er immers vrijwel onmiddellijk na de start uit getrokken met een groepje dat geen enkele grote naam bevatte en waarvan hij zich verreweg de beste toonde. Toen tijdens de ul tieme kilometers nog slechts een handvol moedigen aan de leiding bleven en Nuelant aanhoudend de kadans forceerde, scheen hij regel recht naar de zege te stevenen, doch een zwieper van Verbiest 'in volle eindspurt was oorzaak dat Vic een kruisje mocht maken over zijn zegeplannen. Zijn vriend Remi Van Vreckom heeft het veel gemakkelijker om met de zegebloemen te zwaaien, wat nog zo pas te Haaltert gebeur de. In een wedstrijd die feitelijk nooit is los gekomen wachtte Remi tot op tien kilometers van het ein de om toe te slaan. Hij deed dit samen met de sterke Van Vlier- berghe, die echter in de spurt geen schijn van Kans kreeg tegen de kleine Tourman. Etienne Lievens zou natuurlijk voor eigen volk dolgraag op het podium zijn geklauterd. Zijn tegen standers wisten echter van de plan nen van de Haaltertnaar en zij heb ben hem dan ook nooit losgelaten. Hij bleef uiteindelijk dan ook rustig in de wielen om toch nog in de eindspurt voor de derde plaats op een ereplaats beslag te leggen. Net hetzelfde lot werd bescho ren aan Miel Coppens in zijn strijd onder de ogen van zijn Meerse aanhangers. Weliswaar had Miel aanvankelijk de goede trein ge mist, doch toen hij nadien met volle overgave in de tegenaanval ging was er niemand bereid om hem te helpen, zodat hij tenslotte ook de handen in de schoot legde. VOETBAL In de bekerstrijd heeft Eendracht gefaald tegen Scela Zele, zodat het deze laatsten zijn die het voor de volgende ronde zullen opnemen tegen Diest. Het zijn de strafschoppen die de knoop hebben moeten doorhakken, nadat hef einde meteen gelijke stand was bereikt. In dit spelletje toonde Scela zich iets beter dan de Ajuinen, waardoor zij dan ook de zege kregen. Technisch gezien was Eendracht beslist een klas beter dan de bezoekers, doch dezen brachten zoveel moed en wilskracht op dat zij, bijzonder na de hervatting, nooit de minderen waren, in het Eendracht- kamp vlotte het niet al te best in de aanvalslijn, zodat tijdens de eerste helft keeper Walraeve van Zele zeer rustig kon toekijken. Tijdens deze periode gebeurde er dan ook weinig meldenswaardig, alleen een paar storende cupfouten waarbij de Eendrachter Van Den Houtte licht ge wond werd. Na de hervatting ging het vooraan beter bij Eendracht, doch zou men moeten toelaten dat Zele het openingspunt scoorde. Dat was te veel voor de witzwarten, die ineens scherp reageerden en langs Konkwé konden gelijkstellen. Eendracht, dat beslist de overwin ning wilde, gooide Coilijns in de dans in vervanging van Lecocq, maar zulks bracht niet de minste aarde aan de dijk, zodat, zoals wij hoger zegden, de strafschoppen het verdikt moesten vellen. Nadat Sportkring vorige week licht ontgoochelde tegen Wetteren, waarvoor men echter veel verontschuldigingen kon inroepen, heeft men nu weer aan het kanon postgevat op een manier zoals de Haringsup porters het wensen. Sportkring stond in het krijt tegenover Mere een ploeg die het anders toch steeds doet, maar nu eenvoudig van het kastje naar de muur werd gezonden. Toen de forfaitscore bereikt was oordeelden de Aalstenaars het welletjes, alhoewel zij de gasten geen enkel tegenpuntje gunden. fronten BASKETBAL, Tijdens het voorbije weekeinde waren de amateurs twee maal aan de slag in de Ajuinstad en laat e'r ons maar onmiddellijk aan toevoe gen dat de Denderstrekers een eer der ontgoochelend vertoon hebben voorgeschoteld. Met uitzondering echter van Richard De Vroe, die in de wedstrijd van zaterdag altijd vooraan streed en een verdiende ereplaats in de wacht sleepte, en de Aalstenaar Roger De Wolf, die in de koers van de Zeshoek mid den een hoog gezelschap flink van zich afbeet en dan ook op ererang eindigde. Was het reeds een tijdje gele den dat Luc Sienaert er nog in slaagde om een overwinning te be machtigen, dan heeft hij nu weer toegeslagen te Nederbrakel, waar niemand hem kon weerstaan tij dens zijn ultieme rush, alhoewel de andere Denderstreker Wilfried Wesemael hem geruime tijd de -handen vol had gegeven. De zege van Antoon Heymans te Sint Blasius Boekei was voor niemand een verrassing. Zijn faam is immers overal in het Vlaamse land reeds doorgedrongen door een reeks overwinningen die hem aan de top van de junioresrangen heeft gebracht. KAATSEN Het stond reeds vast dat de eindzege in het Aalsters Liefheb- bersverbond niet meer aan de Aal- sterse Krefters kon ontsnappen, doch deze wensten er voor de laat ste thuiswedstrijd een erezaak van te maken en hebben dan ook hun tegenstanders van Kerksken letter lijk overhoop gelopen. Deze slaag den er immers slechts in vier spe len te behalen tegen de Aalsterse kampioenen. De andere Aalstenaars van de Belskes zijn ook weer in de kijker gekomen met een mooi resultaat tegen Moorsel Tree Star, dat niet opgewassen was tegen de zege- driftige Ajuinen. Op zaterdag 31 oogst te 15 u., Grote Prijs der Denderstreek voor Poneys ingericht in het prachtig domein Ronsevaal te Erembode- gem, Brusselsestg. Okapi heeft het nieuwe seizoen flink ingezet met een knappe zege tegen Fleurus. Heel wat minder prettig is het voor de Ajuinen dat men voorlopig niet kan rekenen op de Tsjechische spelers Tomaceck en Crivy, daar deze ingevolge de gebeurtenissen in hun land niet over de grens mogen. Ondervoor zitter Fons Kesteloot is dan ook alleen uit Praag teruggekeerd, na dat hij net de kans had gekregen op een plaats in een konvooi van buitenlanders. Voorwaar een zware tegenslag voor Okapi, dat zo op deze twee buitenlanders had gere kend. Misschien is nog niets ver loren daar de aanwervingsperiode voor vreemde spelers door de K.B. B.B. van 31 augustus naar 5 sep tember werd verlegd. Als Okapi op deze uiterste datum geen nieuws heeft van de twee Tsjechen zal vermoedelijk naar versterking uit gezien worden met Amerikanen die al in ons land ingeschreven zijn. Ondertussen heeft Okapi het seizoen ingezet met een pracht;g resultaat tegen Fleurus, waarbij bijzonder de Aalsterse jeugd aan genaam heeft verrast. Vooral Gus- taaf Camu speelde een schitteren de wedstrijd en bereikte een ge middelde dat hij in de kompetitie wellicht niet zo vaak zal evenaren. In totaal scoorde Okapi zo maar eventjes 115 punten. Okapi heeft' dinsdagavond de Amerikaan DILLARD, die sinds enkele jaren bij Antwerpse was aangesloten, voor een jaar aan gekocht. Deze aankoop moet in de vervanging voorzien van de twee Tsjechische spelers, die ingevolge de gebeurtenissen in hun land niet konden overkomen. De Aalsterse Black Boys willen een grote kompetitie spelen en hebben dan ook met alle zorg de voorbereiding aangepakt. Dat de spelers reeds klaargestoomd zijn hebben zij ondertussen reeds be wezen met een overdonderend re sultaat tegen de gastheren van Ebes, die eenvoudig door de Aal stenaars onder de voet werden ge lopen. ZWEMMEN De Aalsterse zwemsters Galle, Hayaert, Boelaert en Rombaut zijn nog maar eens in het nieuws ge komen met een mooi resultaat in het kampioenschap van Belgie af lossing vier zwemwijzen, waarin zij na heftige tegenstand van Stan dard de zege hebben veroverd. Aanvankelijk had men nochtans de leiding in handen moeten laten van Standard, doch een onweer staanbare Carla Galle zette de toe stand voor Neptunus recht in de 100 m. vlinderslag, zodat Danielle Rombaut zonder zich een ogenblik te forceren rustig het laatste ge deelte van de 100 m. kon afleggen. Heden vrijdag, 30 augustus, te 19 u. 30 gaat het kampioenschap van Belgie over 4 X 100 m. vier zwemwijzen door in het stedelijk zwembad. Bij de heren zijn volgende top zwemmers ingeschreven Simons, Meyten, Henrard, Verbauwen; van lokale zijde Hugo en Jan Byl, H. Van de Maele en H. Bueckens. Bij de dames nemen Carla Galle en Danielle Rombout het op tegen hun klubgenoten L. Hayaert en A. Van Geert en tegen Bea Praet, Lizzy Michielsen en Y. Valin. K.Z.N.A. rekent op de aanwezig heid van alle zwemliefhebbers om de Aalsterse jongeren te komen aanmoedigen in hun strijd met de Olympische elite.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16