IN DE BELANGSTELLING op de Jaarbeurs standen 108-110 PRETTIG BINNENHUIS in stad en streek toonaangevend in de hedendaagse wooninrichting MOLENSTRAAT 70 AALST - TEL. 053 276 08 Tapijtenkollectie '68 bouwen wonen komfort de apartheid. Nu het nieuwe schooljaar na dert komt het kind terug in de be langstelling. De schoolplichtigen vooral. Wij, de volwassenen, die het natuurlijk allemaal beter weten en beter aanvoelen, gaan het kind opleiden voor het volwassen levens avontuur. Schoolpakt of geen schoolpakt, moderne scholenbouw, enz., maar nog steeds in voor kinderen be nauwende kotnplexen. Hier en daar een uitnzondering niet te na ge sproken. Voor de rest hangt het allemaal af van de onderwijzer of de onderwijzeres of een afdeling van dat komplex, de klas, een ruim te is tussen muren waar het kinder leven zich spontaan kan ontwik kelen. Maar dat zijn schoolgebouwen, officiële of vrije. Laat ons inmid dels zwijgen over kindertehuizen. ooo Als wij dan bouwen, zorgen wij er natuurlijk wel voor dat enkele slaapkamertjes voor kinderen zijn gepland. De beschikbare ruimte niet in funktie van het kind maar, hoe kan het anders, in funktie van het geheel, vanuit een optiek van de volwassene Als de architekt een man is met verbeelding en het hem niet ont breekt aan «zingeving» zal hij wel licht ook aan de kinderen van de bouwheer denken, maar in hoeveel gevallen wordt hij dan niet afge remd door het bouwbudget, door de steriele opvatting van zijn op drachtgevers, die wel afwimpelen met... o ja, de kinderen, die wor den toch groot. Men stapelt de kinderbedjes dan wel opeen, de kinderslaapkamer is precies berekend op hef volume van de jeugdige gebruiker. Niet meer. Men bouwt een huls voor volwassenen prestigieus, een kwestie van standing. En men bouwt niet alleen een huis, maar ook restaurants, hotels en wat al meer voor volwassenen. ooo En de straten, de steden zijn er ook voor volwassenen. Intussen zijn er wel de kinderkribben en niet eens overal zijn er wel T.V. jeugdprogramma's, jeugdlektuur, enz., en een speelgoedproduktie die de techniek ten behoeve van een volwassen wereld imiteert, de perfekte miniatuur straaloorlogstui- gen niet uitgesloten. Wij kunnen er nog verder over nadenken In het kader van onze maatschappij, waar het kinderaan tal wel moet verminderen, naar het blijkt, zijn zij een apart iets. In feite niet eens volledig geïnte greerd in de maatschappij van de volwassenen. De kinderen mogen verder lopen in huizen waar ze de wereld zien vanuit hun eigen beperkte hoogte, waar de volwassene torenhoog uit steekt. Zowat het onwezenlijke le ven van kabouters, echt volgens goedkope maar onechte sprookjes. Veiligheid en komfort voor het kind... Blijft de vraag wat de baby van deze «vrijheidsbeperking» denkt... De herfst en de winter staan ook op de kalender. Dat betekent dat U weldra meer binnenhuis gaat leven. U hebt ongetwijfeld een prettig wooninterieur. Maar het is pas af, met een ideale vloerbedekking. De keuze van tapijten doet U niet overijld. U stelt eisen betere kwaliteit, kreaties die harmoniëren met het geheel van Uw interieur. Gedetailleerde en vakkun dige voorlichting wordt U graag verstrekt op onze Jaarbeursstanden. Denk er vooraf reeds aan dat DESSOTAPIJTEN om wille van hun kwaliteit, design en kleuren, reeds worden gebruikt in kerken, sporthallen, kuituurcentra in Belgie en Nederland. serav Dessó Karpetten in zuivere scheerwol. o Dessonate"de trots van Desso's kollektie moderne hoogpolige tapijten. Skandinavische rya- types. Bijzonder dekoratief. Blijvend mot en keverecht door Eulan-behandeling.,, o Dessonate "Het dessin 8004 in de hoogpooi-kwaliteit. Dessonate wordt ook geleverd als rond karpet.,, o Menuette"Menuette is een hoogpooi-kwaliteit, met fraaie dessinering en briljante kleuren.,,

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5