Voor wie houdt van antiek komfort HANDELSPOCKET Bouwhulp Garage INJECT A p.v.b.a. SUPER SHOP Bloemen plukken en schikken RENE BLANCQU Notour in uw agenda DENDERSTRAAT 18, AALST P.V.B.A. Lid van de Handelskamer Aalst Tel. (053) 227.57 betekent veilig bouwen zonder zorgen betekent goed en goed koop bouwen. Onze faam honderden referenties honderden gelukkige gezinnen Officieel verdeler: ASSERENDRIES 76 AALST - TEL. (053)263.76 Personenwagens, Sportwagens, Lichte vrachtwagens NIEUWKUiS HEMDENDIENST doet het beter KATTESTRAAT, 78 AALST TEL. 238.65 Behoort U tot die gelukkige stervelingen die zelf een tuin vol bloemen bezitten, geniet er dan van zoveel ge kunt. Siert er uw kamers en uw tafel mee. Maar snijdt ze af met verstand. Snijdt nooit bloemen in de volle zon, tenzij U ze dragen wilt. 's Morgens, als de bloemen vol met water zitten dat zij 's nachts hebben opgenomen, en als de zon ze nog niet heeft beschenen, is de beste tijd om ze af te snijden, 's Avonds kan ook, maar zet de bloemen dan diep in het water, zodat ze zich 's nachts goed vol kQnnen drinken. De meeste bloemen kan men best afsnijden als ze in de knop staan. Dan heeft men er lang plezier van. Dit geldt echter niet voor alle bloemen dahlia's, anjelieren en lathyrus (reukerwten) moeten geheel open zijn als ze in een vaas goed willen blijven. Dahlia's zijn snijrijp als de lintbloempjes in het hart ook open zijn. Rozen kunnen worden gesneden als de knop pas open is. Gladiolen als de onderste knop van de bloem open gaat. Als u dan meteen het bovenste dunne topje met knoppen er uit knijpt, komen alle knop pen in volgorde in het water uit. Bij het schikken moeten de bloemen ongeveer voor een derde met de stelen in het water staan, maar haai eerst het blad onderaan weg. Een uitzondering op die een derde maken de lathyrus en de fresia, die blijven het langst goed als ze niet dieper dan 3 a 4 cm. in het water staan, maar dat moet u dan wel regelmatig verversen of bijvullen. Voor u bloemen in het water zet, moeten ze eerst altijd weer even worden afgesneden om een verse wond te krijgen, die het water beter opzuigt. Grote bloemen kunnen bij warm weer het best onder water worden afgesneden zodat er niet eerst lucht in de vaat- bundels dringt. Ze zuigen dan direkt water op en gaan niet slap hangen. We hebben niets tegen Louis zoveel en zoveel meubelen, de gothiek, de renaissance, barok blijft ons bekoren. Niets tegen Brueghel, van wie we ons moeten tevreden stellen met enkele min of meer ge slaagde fotokopies. De ruinen van oude Rijnkastelen spreken nog tot onze verbeelding en die van de Loire blijven ons verrukken. Maar men wordt wel wat arg wanend, zelfs als men reeds lang weet dat namaak-antiek, met de memelen er bij, ook tot de huidige industriële sek- tor behoort, men wordt wel wat argwanend als men ver neemt dat men in Nederland, precies in Rotterdam, met een tingieterij van wal is gestoken die handig gebruik maakt van oude matrijzen voor schotels, lepels, vazen, enz., om die twee eeuwen nadien terug te exploiteren en als (20 eeuw- se) antiek op de markt te gooien en naar men mag ver wachten er een ganse schaar liefhebbers voor te vinden. Kun je je voorstellen dat die 17-eeuwse tingieter wellicht, in de sociale voorwaarden van die tijd, in het bijbels zweet zijns aanschijn, de basis heeft gelegd voor een 20 eeuwse nijverheid met direkteurs. aandeelhouders en wat al meer Neen, we hebben niets tegen antiek, trachten het, in acht genomen onze menselijke te korten, bij de waarheid, de waarachtigheid, de echtheid te houden. Dies kunnen we zelfs een oud geweer wei een betrekkelijke waardering voor behouden, een gewrocht ais het is van een simpele reeds lang tot zijn oorsprong terug gekeerde arbeider uit voorbije eeuwen. En in ogenblikken van goed humeur kunnen wij nc-g altijd kijken naar de Gentse Gulle Griet, al dan niet vol gepropt met al wat de wei- yaarismens langsheen de stra ten achterlaat. Maar niemand heeft ons kun nen beletten te schaterlachen als we dezer dagen op het gladgeschoren gazon voor een overigens goed geslaagd bun- galowtje een kanon hebben gezien. Een echt kanon, zo als het op het eerste zicht zou kunnen gediend hebben in de slag van Waterloo. Maar bij nader toezicht zo machi naal nagemaakt dat we met een wisten waar we aan toe waren. Wie het interesseert men kan er een kopen, de eigenaar ervan had gewoonweg ge schreven naar de adverteren de fabrikant die nu oude ka nonnen op grote schaal pro duceert. Men moet toegeven dat die man de mensen van zijn tijd kent. Zo ver hebben zelfs de Krupps nooit gedacht Geprezen weze de tijd dat kanons nu vreedzaam kunnen opgesteld worden in private tuinen... Voor wie van antiek- van-deze-tijd houdt... Reg. hoogbouw In een building komplex in een Brusselse voorstad, een ultra mo derne exclusieve huisvesting voor E.E.G.- en aanverwante ambtena ren, wordt het liftsysteem geregeld door een elektrisch brein. Maar dezer dagen was dat elek trisch brein blijkbaar alles behalve in een nuchtere toestand. Want het driemanschap dat zich in de kleine lift bevond bleef geruime tijd stij gen en dalen langsheen de meer dan twintig verdiepingen. Zoals gezegd, een exclusieve huisvesting voor E.E.G. enz. Maar op de vezelplaten van de liften die nog niet gans afgewerkt zijn, kon je precies dezelfde lektuur lezen zoals deze gekrabbeld wordt op de wanden van achterbuurten. Va rianten op het ouderwetse Hier staat geschreven in wit krijt dat Bertha met Jozef vrijt, en Hier staat geschreven met zwarte inkt dat Pieter Josephina bemint. Vrij naar Tony Bergmans zaliger ge dachtenis. Maar we schreven het reeds het waren fel-prikkel-varianten op die ouderwetse schrifturen. Of het E.E.G. provotariaat. appartementen verkopen Voor wie verkoopsslogans be denkt voor hoogbouwappartemen- ten, deze keuze uit Hamburg, waar men tot voor enkele jaren zich ver zette tegen appartementsgebouwen omwille van de bodem van deze havenstad «Sportplatze mitten in der stad - Auto nür zum verg- nugen Mehr freiheit durch kurze vererswege Zu füss zur arbeit und -ins theater Bewonhte city Wohnen über dem eindfauszen- trum». Richard-Strauss-stadt... Aan de oostzijde van Munchen is een nieuwe woonwijk ontworpen. Tweeduizend woningen met even eens veertienduizend kantoren, een hotel, twee kerken, een kindertuin en scholen. Totaal te investeren kapitaal ca. 400 miljoen mark. Show-room Kantoormachines Kantoormeubelen Verkoop Service Officieel Technicus VRIJHEIDSTRAAT, 41 - 43 Tel. 053-240.82 AALST Biedt U in Aalsterse Jaarbeurs - Stands 90 en SI - een uitzonderlijke keuze. moderne bloemenbakken met watervoorraad De Eternitbloemenbakken gera ken in. Een voorbeeld van eigen tijdse vormgeving, zijn deze bloe menbakken daarenboven zeer funk- tioneel. Vervaardigd uit asbestce- ment zijn er een ganse reeds ont werpen. Merkwaardig is het type Floralie, dit zijn bloemenbakken met watervoorraad die voor een maand volstaat. Men kan dus ge rust op reis gaan. De bloemen zullen niet verwelken. Het ganse systeem is goed be dacht het bestaat uit een rooster, een buisje voor verluchting en wa tertoevoer, een vlotter (alle drie uit plastic), een of meer bevoch- tingswieken en een kurkstop. komfort voor moderne gemeenten In Nederland gezien verlichte straatborden. Zodat men bv. bij avond niet met een zaklamp als vreemdeling precies moet uitzoe ken of men in de Doolhofstraat is. Aanbevolen aan ettelijke ge meentebesturen -in de streek.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7