Plannen voor Jaarbeurs '69 Groie dierenshow Als hei 0.l.-Brussel protesteert... Over een zogenaamd "incident,, te Mijlbeek-Aalst KLEURLOZE FEESTMARKT GASTRONOMIE m DE LUCHT of vliegend© restaurants... Attrakties achteraan in Feesthalle Puntjes op de i... 9e Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 Amper zijn de poorten van de Jaarbeurs '68 gesloten of sekre- taris Henri Van de Perre zint met het komitee reeds naar nieuwe formules voor de Jaarbeurs '69. Het staat nu vrijwel reeds vast dat vanaf volgend jaar de attrak ties achteraan in de feesthalle zul len doorgaan, wat tot gevolg heeft dat de belangstellenden voor de shows allerhande willens niMens langsheen de verschillende stan den zullen moeten gaan. Vooraan 'in de feesthalle zou een Voedingssalon worden geexpo- seerd, met 'in het centrum dan van de feesthalle de gewone kommer- c'iele standen. Het zou tevens in de bedoeling liggen voor het bijwonen van de attrakties een speciaal toegangs geld te vragen. Het komitee van de Jaarbeurs zal tijdens de eerstvolgende bij eenkomst grondig van gedachten wisselen omtrent eventuele andere suggesties die kunnen bijdragen tot de verdere expansie van de Jaarbeurs. Dit jaar werd een minder aantal bezoekers genoteerd. Dit verschijn sel heeft zich evenwel ook voor gedaan op tal van andere regionale Jaarbeurzen. Ten dele wijt men dit aan de barre weersomstandig-' heden. Sekretaris Van de Perre is even wel van oordeel dat de huidige formule, die nu bijna 8 jaar haar sukses heeft bewezen, uiteraard wel wat slijtage vertoont. Wes halve het komitee dan ook de image van de Jaarbeurs '69 alles zins gaat verfrissen en meteen nog aantrekkelijker maken. MIS VAM 11 U. VANUIT ST. JOZEFKERK UITGEZONDEN DOOR DE VLAAMSE T.V. Zondag e.k. wordt de mis van 11 u. van uit Sint Jozefkerk uit gezonden door de Vlaamse T.V". De gelovigen worden verzocht te 10 u. 45 in de kerk aanwezig te zijn. Enkele minuten voor 11 u. worden de kerkdeuren gesloten. De marktkramers Zijn dit jaar ter gelegenheid van de traditionele Aalsterse feestmarkt nogal apa- tisch geweest. Hun werkelijke deelname aan de feestmarkt was eerder matig. Voorzitter van de Marktkommis- sie, schepen Ringoir, 'hield de ge legenheidstoespraak, nadat de on derscheidingen voor het best ge- etaleerde kraam en de knapste demonstreerder waren toegekend. Hier volgt de volledige uitslag van de verkoopscampagns 1968 Winnen een minifiets 146.687 189.920 215.913 254.814 291.374 113.493 108.604 150.738 219.491 210.449 309.317 327.073 111.299 172.909 219.262 261.765 317.892 230.313 139.638 121.324 204.575 262.917 316.795 250.030 189.072 152.933 254.964 131.170 328.701 168.161 De winnaars dienen zich aan te melden bij de h. schepen Ringoir of bij de h. Henri Van de Perre, bureel 1, stadhuis. Loten geldig tot 30 sept. e.k. Op vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 september e.k. organi seert «Het Neerhof» een nationale kle'inveetentoonstelling met prijs kampen in de stedelijke feesthalle der Schoolstraat. Meer bijzonderheden hierover 'in onze volgende uitgave. Het moet er van komen. De luchtvaartmaatschappijen gaan nu nog meer dan in 't verleden zich toeleggen op de gastronomie ten behoeve van de passagiers. Grote verkeersvliegtuigen die nu zowat overal in de maak zijn, zul len op het ogenblik van de maal tijden heel gemakkelijk kunnen om gevormd worden tot grote vliegen de restaurants. Zo zal bv. aan boord van de nu reeds beroemde Lockheed L 1011 warme maaltijden kunnen worden opgediend aan de passagiers, zelfs tijdens vluchten die amper een uur duren. Inderdaad, in dat toestel zullen in een keuken die zich onder de passagiersruimte bevindt, 250 volledige warme maaltijden kun nen gereed gemaakt worden en vervolgens door de hostessen in minder dan een uur geserveerd, dit met behulp van dienwagentjes die ieder 27 maaltijden kunnen bevatten. Barwagentjes zullen het mogelijk maken verschillende dran ken in een keer op te dienen voor een vijftigtal passagiers. De reizigers in eerste klas zuilen bovendien helemaal de indruk heb ben dat ze zich in een groot res taurant bevinden in plaats van in een vliegtuig in volle vlucht. Voorzien wordt dat indien de reis lang genoeg duurt, de maal tijden gang na gang aan de 250 passagiers zuilen opgediend wor den zoals in elk goed restaurant ter wereld. Slechts indien de reis te kort is zal een volledige maaltijd in een keer worden geserveerd op een groot dienblad. Te Aalst vierden de echtelingen Petrus De Moor - Visart hun gou den bruiloft. Hier de Jubilarissen met familie en schepen Lucien Van Sinay, die het geschenk van de stad kwam overhandigen. Wellicht hebben sommige lezers in hun dagblad het bericht gelezen betreffende een brief van de hh. Hoste en Dispy namens het Onafhan- keiijkheidsfront aan de Minister van Justitie. Blijkens deze brief zouden de vlaggen van verzetsgroeperingen niet toegelaten zijn in de O. L. Vrouwkerk te Mijlbeek n.a.v. de begrafenis plechtigheden van een oud-strijder en gewezen verzetsman. Dat sommige Vlaamse bladen een dergelijk bericht zo maar hebben gepubliceerd, zonder zich de moeite te getroosten om via hun mede werkers of rechtstreeks bij de Pastoor van Mijlbeek hun licht op te steken, is nogal bedenkelijk. Men zou overigens aan deze ganse O.F.-affaire kunnen voorbijgaan ware het niet dat dergelijke fratsen nog steeds voer zijn voor Pourquoi Pas en cs.; een welkome gelegenheid om het ««niet uitgeroeide incivis me» in Vlaanderen nog eens dik in de verf te zetten. En wat de Pourquoi Pas en aanverwanten daaromtrent proklameert is nog steeds evangelie voor franstalige patriotten... Z.E.H. Pastoor heeft inmiddels dd. 3 september de betrokken O.F.- heren volgende brief toegestuurd, die wij hierna integraal publiceren Aalst de 3 sept. 1968 Geachte Heren Ch. Hoste en R. Dispy, In verschillende bladen is een artikeltje verschenen naar aanleiding van een bericht van ued. over een schrijven dat u naar de Heer Minister van Justitie hebt gestuurd. Het betreft een 'incident in de kerk van O. L. Vrouw van Bijstand te Aalst, ter gelegenheid van de begrafenisplechtig heid van de Heer Maurice Van Lierde, oud-strijder en oud verzetsman. "De vlaggen van de verzetsbewegingen die het lijk vergezelden werden niet toegelaten in de kerk.» Ik ondergetekende, Jozef Goethals, pastoor van O. L. Vrouw- kerk te Aalst, zou de verantwoordelijke zijn voor dit incident. Ik verklaar op mijn erewoord, dat er in de kerk tijdens de begrafenisplechtigheid van de Heer Maurice Van Lierde, hoegenaamd geen incident geweest 'is. Het bericht is dus onwaar. De vlaggen van oud-strijders en verzetsbeweging zijn niet geweigerd geweest, zij stonden opgesteld aan de rouwkapel in de kerk, de Belgische vlag lag op de kist gedurende gans de dienst en na de dienst werd <het vaderlands lied gespeeld. Wat -moest of wat kon er meer gedaan worden Al de aan wezigen in de kerk -hebben dit gezien en gehoord. Ik zelf, de pastoor over wie het gaat :in het artikel, ben oud-strijder, oud-aalmoezenier, oud-krijgsgevangene en oud- weerstander, ik draag met fierheid al -die eretekens alsook nog -Leopoldsorde en Kroonorde, ik ben medestichter en bezie-Ier geweest van de club der reserveofficieren, U kunt dus best begrijpen, geac-hte Heren, dat 1-k aan een collega oud-strijder, -met de meeste eerbied hem -de gepaste eer bewijs die hem toekomt. Ook mijn kerkbaljuw, de suisse, die a-Is medeplichtige wordt beschuldigd, -is een aktief weerstander geweest en 'is nu nog vaandeldrager van de vaderlandse vereniging «Erkentelijk heid». Mag ik eerbiedig vragen, geachte Heren Voorzitters, een kleine terechtwijzing te laten verschijnen over dit zogezegd 'incident. Met mijn eerbiedige en genegen hoogachting, J. Goethals, Pastoor,

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16