LP (Commentaar rond een mogelijk ontslag Bloemen- lee Afscheid De Witte 1 St' i)/i Een kwestie van niveau Sierlijï Tuinsalon in Belfortzaai De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 35 Zaterdag 7 september 1968 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 De wereld van loon door de Nederlandse K.R.O. - Televisie hadden wij toch het gevoelen dat die jongens van boven de Moerdijk ons aller Louis Paul Boon deerlijk hebben geexploiteerd Zijn gevoe lig hart en zijn literair oeuvre. En toch, van dat «oude arme Niet ten onrechte, want ergens Vlaanderen» is bijgaand komplex De Nederlandse K.R.O. - T.V. uitzending, zondag li «De wereld van -Louis Paul Boon», is niet on verdeeld in goede aarde gevallen in het «welvaart-statige» Vlaan deren. aan de Hoveniersstraat o.m. nog een treffend fragment. In dit 'bouwvallig, vochtig «huis» -komen inderdaad dagelijks tussen de 500 a 800 werklozen «stempe len», wat het minderwaardigheids- kompleks van gevoelige werklozen misschien 'in de -hand werkt. Maar erger voor het personeel dat er is in ondergebracht. Tee-drinkend en tee-vee kijkend Nederland heeft overigens dit Aal- sterse geval in beeld gekregen. Het luidt inmiddels dat de Aalster- se gemeenteraad naar een oplos sing zoekt. Moeten wij voort toch ons petje afnemen voor die deskundige Ne derlandse K.R.O. - T.V. - jongens Aalst, rommelig industriegebied... Rommelig nog wel... Industriege bied... ja, het -is nu eenmaal zo dat dagelijks meer dan 30.000 fo renzen dit industriegebied verlaten om in Brussel hun vrije tijd te besteden... Boontje «excuseerde» zich ten minste dat hij links was, toen hij de -kamera 'ietwat onhandig vast nam. De K.R.O. - T.V. - jongens dierven niet eens zeggen dat zij slinks waren. Ais de Aalsterse jongens van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer nu eens even handig zijn, dan kunnen zij de fraaie Neder landse iieden wel afleiden van «Bokrijk - Vlaanderen» naar «Arm - Vlaanderen». De mogelijkheid dat Gilbert Claus als schepen van Openbare Werken tegen einde '68 ontslag zou nemen, meer, dat hij zich vol ledig aan het politieke leven zou onttrekken (zie elders de desbe treffende informatie in de rubriek «Klein Logboek»),"komt voor veien niet het minst in de C.V.P. zelf, als een volslagen verrassing. De persoonlijke motieven die schepen Claus desgevallend tot ontslag kunnen bewegen zuilen wel in allereerste instantie doorslag gevend zijn. De verhoudingen in de C.V.P. zeif kan men hier bulten bespreking laten, als zijnde ter zake wellicht bijkomstig. Wij behoren niet tot diegenen die er, precies nu, plotseling be hoefte aan voeien schepen Claus bloemen toe te werpen. Dat is een vorm van twijfelachtige waardering. Maar, of G. Claus al dan niet ontslag neemt, dit belet niet dat hem niet de erkentelijkheid mag onthouden worden voor datgene wat hij globaal voor zijn stad ge daan heeft en nog kan doen. De naoorlogse C.V.P. heeft haar uitbouw in stad en streek in met geringe mate aan hem te danken. De detailkritiek van sommige zijden kan men gerust toeschrijven aan het feit dat Openbare Werken lang geen sinecure is; een even tuele opvolger zal dat wei kunnen ervaren. Het verwijt dat hij de laatste tijd minder tijd kon besteden aan zijn funktie, heeft schepen Claus eerder zorgen gebaard dan de be trokken kritici. Dat pleit voor zijn verantwoordelijkheidsgevoel, voor zijn politiek niveau. Niet zovele politici durven in ge lijkaardige omstandigheden een beslissing over al dan niet aan blijven onder ogen nemen. Het ontslag van Gilbert Ciaus zou in elk geval een verandering betekenen voor de stad. Want het niveau waarop het politieke leven zich aihier soms beweegt roept nog altijd de herinnering op aan de legendarische uitspraak van Het Tuinsalon, dat ook dit jaar in de Belfortzaal door de Konink lijke Hof-bouwmaatschappij en het Werk der Volkstuinen werd geor ganiseerd, in het -kader van de Bloemenweek, was voor de belang stellende bezoekers eens te meer een prettige verpozing. Prachtige sierplanten, een in drukwekkende aquariumverzame- ling, een uitgebreide variatie van tuinprodukten o.m. uit de tuin bouwscholen van Dendermonde en Melle genoten een ruime belang stelling. De opening werd bijgewoond door oud-minister Moyersoen, bur gemeester Bianckaert en de sche penen Van Sinay en Ringoir. Jammer dat deze boelende niet alledaagse tentoonstelling amper twee dagen kon geopend blijven. wijlen de Leuvense Professor D Schockaert (een man afkomst! uit de streek), uitspraak die nogr striemend was voor de menialiie van de Ajuinstede, ook al neeir men die met de bekende korre! De politiek oefent anderzijds ir steeds mindere mate een aantre kingskracht uit op talentrijke jour,; lui. Indien Gilbert Claus uiieincieilj' dar. toch ontslag neemt als scha pen van Openbare Werken, kar. men de wens uitspreken dat hij vooralsnog als raadslid zou blijven fungeren. Het is een wens die ge baseerd is op enkele spontane re- akties van tal van vooraanstaanden uit politieke-, socio-kultureie- en middenstandskringen die onbevoor oordeeld zijn. Inderdaad, zelfs als raadslid kan Gilbert Claus zijn stad nog verdere diensten bewijzen op voor waarde dat hij er in slaagt een gebeurlijke opvolger deelachtig te maken in de ruime visie en jaren lange ervaring, die hij, schepen Claus, onbetwistbaar bezit. Clk. De nieuwe Aalsterse Bloemenfee, MARLY, dochter van Dr. De Wolf, kan nu wel in haar "poezie,, schrij ven 21e Jaarbeurs Aalst, 1 september Ik kwam, ik zag, ik overwon... ERNEST CLAES «Omdat het leven nooit is zoals men het droomde, zoals de zomer nooit is zo als men hem verwachtte...» In de late, eenzame forenzen- trein Brussel - Denderleeuw za ten zij. Twee vroegtijdig oud geworden mannen. Tientallen ja ren pendelen en gewroet op de Brusselse werven. Beiden lazen de krant de ene de sportpagina met kommentaar over de wereldkampioenschap pen. De andere toevallig de gro te koppen op de frontpagina. Hij hief traag het hoofd op en keek naar de sportliefhebber. Gedomme, hij is dood, diene van De Witte. Van welke Witte Van den boek en van de film. Ha, hé, Jef, nee, Ernest... Claes. - Ja, Ernest Claes. Zo 'is 't 'iedereen zijn toer. Wat schrijven ze over hem Niks dan goed natuurlijk... - Dat is moar just ook. Dat was ne goeie verteller. Ik ■heb 'hem ne keer belusterd -in de patronage bij ons, veer den oorlog. Ja, en ik hem den boek wel tien keer gelezen, geloof ik, ook veer den oorlog, in de mobilisoitie. We lagen langs die kanten van De W'itte. Een schoen streek. En over De Witte zou wijlen Ernest Claes veel later schrij ven «Hij had iets van een jon ge hond, die te veel schoppen krijgt. Het 'kind' was gauw in hem dood.» En in een oud weekblad dit citaat uit het werk van Ernest Claes «En nu ik deze laatste woorden schrijf, nu ik van u af scheid neem, mijn vaderland, mijn stralend droom pa radijs, omdat ik alles en meer dan alles over u heb verteld en geschre ven in vele boeken, nu is het me precies of ik met deze eigen twee handen het lichaam van een klein jongetje in zijn witte doekjes leg. Ik blijf er op staren met diepen weemoed.»

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1