SPORT En weer Frans Melckenbeeck Nieuwe Eeiüraefitploei deed Biet niet Namen lont m bezoek Schitterende sten van Sportkring Sportkring naar Tense Stikses voor Aalsterse formaties voetbaitcrrai der stad Aalst Okapi schitterend in eigen tornooi Black Boys zonder moeite Biljarttornooi Lucien Van impe op het voorplan Ra 14 WIELRENNEN op aHe fronten VOETBAL De eerste selektie van Eendracht Aalst heeft in de voetbaimiddens heel wat stof doen opwaaien. Het was immers zo dat vaste waarden als Teirlinck, Boone, Vandenhaute en Lecocq naar de invallers werden verwezen, terwijl mei het duo Bossaei-Suys een nieuw backpaar werd gevormd en vooraan Konkwé, Deruyck, Van De Velde en Van Der Eist het moesten doen. Met verder Van Den Eynde en Lockefeer in de achter hoede en Collijns en Taelemans in het middenveld hebben wij meteen de ploeg vermeld die het tegen Roeselare moest doen. Voegen wij er maar onmiddellijk bij dat deze formatie het op hei Westvlaams terrein niet heeft gedaan. Te oordelen naar de kom- mentaar die ons uit RoeseSare bereikte is de Eendrachtploeg bijlange nog niet de ploeg van de vorige kompetitie en zal het nog wel een paar weken duren vooraleer de topkonditie is bereikt. Ondertussen heeft men toch reeds twee kostbare punten verspeeld, want het resultaat van Roeselare heeft het duidelijk gemaakt dat de witzwarten het tijdens deze kompetitie niet gemakkelijk zullen hebben, daar zij de meest geviseerde ploeg zal zijn. Het is dan ook dringend gewenst zo spoedig mogelijk de gepaste opstelling te vinden om zoals vorig seizoen met alie beschikbare wapens te kunnen strijden voor de titel. Voor de eerste thuiswedstrijd moet Hendracht het opnemen tegen Union Namen, dat zoals men weet tijdens het begin van de vorige kompetitie tot de allergrootsten behoorde. Nu is bet voor de Walen eveneens een slechte start geworden, daar men tegen Lauwe op eigen veld de nederlaag kende. Zowel de Ajuinen als Namen zullen dus in het Pierre Cornelisstad-ion vechten tot het uiterste om de eerste punten op zak te steken. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat deze partij tot een spannend kijkstuk zal uitgroeien. De Sportkringers hebben mei de zege tegen Ninove onmiddellijk de aandacht op zich gevestigd in het nieuwe midden en elkeen is het er over eens dat zij tot de grote kanshebbers op de titel mogen worden gerekend. Het begon allemaal zeer mooi voor de Ajuinen, daar na een 10-tal minuten spel de punchrijke Clccherei het leder voorbij doeiman De Gheest kon schieten. De toejuichingen waren nog niet uit de lucht toen Scholiaert fijn voorschotelde aan Weüekens, die er als de kippen bij was om doelman De Gheest een tweede maal te vloeren. Sportkring stond c!us na 20 minuten spel met 2-0 aan de leiding en het was dan ook begrijpelijk dat de stekjesmannen scherp reageer den. Zij slaagden er dan ook in langs Van Peteghem een tegenpunt te scoren. Na de herneming heeft Sportkring het een tijd zeer moeilijk gehad en het is tijdens deze periode dat de junioreskeeper Leo Van Den Steen zijn zuivere klasse aan de honderden kijkers heeft kunnen tonen. Inderdaad, de manier waarop hij enkele schoten onschadelijk maakte sprak boekdelen en het is bijna zeker dat hij tussen de palen een vaste waarde in het Sportkringelftal zal worden. Het was dan ook aan hem te danken dat er geen doelpunten meer kwamen, zodat Sport kring de kostbare buit op zak kon steken. Voor de tweede wedstrijd in de kompetitie moet Sportkring het opnemen tegen Temse. Voorwaar een loodzware opdracht, want uit Lede seinde men ons dat Temse er tijdens de openingsdag een zeer goede indruk liet en beslist tot de kopstukken uit de reeks zal behoren. Sportkring 'is echter gesterkt door het gunstig resultaat tegen Ninove, zodat men naar Temse reist met de vaste hoop op een nieuwe sterke prestatie, lnd'ien de Aalstenaars ook deze karwei tot een goed einde kunnen brengen zou hun faam in de hogere reeks natuurlijk nog toe nemen. HANDBAL Zowel Eendracht Vrij als Sparta hebben de zegevlag aan de mast gehangen. Sparta moest het opnemen te gen Merksem dat 10 punten voor gift had gekregen. De Spartanen gingen er zo heftig op los dat zij tijdens de eerste helft 9 doelpun ten op het bord brachten, zodat de achterstand tot 2 puntjes werd herleid daar ook de gasten een doelpunt hadden gescoord. Er be stond dan ook geen twijfel over de lokale zege. UITSLAGEN Ie RONDE REEKS A Botafago ENB 5-0 (forfait) Endoka SNAS 0-5 (forfait) St. Martinus KOVA 4 0 REEKS B F.C. De Kroon Groen Wit 1-1 (Groen Wit geplaatst) Immerzeel Intraco 0-1 Mijlbeek Sint Anna 1-2 2e RONDE FINALES zaterdag 14 september REEKS A SNAS Sint Martinus, terrein Immerzeel, 14u30. Botafago KOVA, terrein Arend, 14u30. REEKS B F.C. De Kroon Intraco, ter rein Immerzeel, 16 u. Sint Anna Groen Wit, terrein Erembodegem, 14u30. o o In reeks A kunnen wij -kort zijn. ENB gaf forfait, alsook Endoka, die opkwam met onvoldoende aan tal spelers. Maar wat gezegd van de top-match Sint Martinus KO VA, een daverende 4-0 overwinning en terecht verdiend, dat is iets wat kampioen KOVA zeker niet zal ver wacht hebben. Niettegenstaande dit zware verlies wordt KOVA nog heringehaald als beste verliezer der A-reeks. De sportiviteit dezer wedstrijd alsmede de -schitterende leiding van ref. Heyvaert valt hier bij nog te -belichten In de B-reeks heel wat aan el kaar gewaagde ploegen. Resultaat nipte overwinningen van de nieu welingen Intraco en Sint Anna, de derby De Kroon Groen Wit ein digde onbeslist, maar Groen Wit haalde het met de strafschoppen. De Kroon is echter de beste ver liezer Ir, de B-reeks. Als besluit weze -hier opgemerkt dat ie vier nieuwe ploegen ve'der geplaatst zijn voor de 2e ronde, werkelijk een mooie verrichting var. Intraco, Sint Anna, De Kroon en SNAS. Integendeel hebben out siders als Immerzeel en Mijl-beek het onderspit moeten delven. Dus verrassingen -bij de vleet. D-t be looft voor de kwart finales. GIJRO. Eendracht Vrij diende een ach ter-stand van 5 doelpunten goed te maken tegen Uilenspiegel. De Aal stenaars slaagden hierin wonder wel daar zij reeds na de hervatting -met 3 doelpunten verschil aan de leiding kwamen. De thuisspelers konden zich nadien beperken tot het bewaren van een rustig veld- overwic-ht en zodoende een ver diende zege in de wacht slepen. Dat Frans Melckenbeeck de top konditie te pakken heeft werd nogmaals bewezen met een nieu we overwinning te Handzame. Hij deed het daar ongeveer op dezelf de wijze zoals te Herzeie. Hij ontsnapte tijdens de laatste ronde uit een sterke leidersgroep en kreeg Roland Van De Rijse mee als vluchtersmaat. Niemand slaagde er nog In om in hun buurt te komen en Frans had geen de minste moeite om zijn gezel in de eindspurt te verslaan. In deze wegrit was ook Miel Coppens op zijn best. Hij demon streerde nogmaals zijn spurters- kwaliteiten met op enig mooie Lucien Van Impe heeft op de vooravond van de Ronde van de Toekomst de grote kondit-ie in de benen, zodat de verwachtingen in de Merenaar hoog gesteld zijn. Na dat hij te Wetteren rakelings in het spoor van winnaar Peersman was geëindigd, deed hij het daags nadien te Borsbeke nog beter. Hij ontsnapte er samen met Wellekens en alhoewel de lokale man Ronny Schoep achter hen -hemel en aarde bewoog om de aansluiting te be werken was het allemaal onbegon nen werk. Van Impe reed !mmers BASKETBAL Met een schitterende zege in het eigen tornooi tegen niemand m-inder dan Bus -Lier en Antwerpse heeft Okapi bewezen van rijp te zijn voor de hoogste afdeling. In de wedstrijd tegen Lier had Okapi aan de rust nochtans een lichte achterstand (34-37) doch nadien -heeft men, aangemoedigd door een talrijk publiek niet alleen de achterstand goed gemaakt maar ook op het nippertje de zege in' de wacht gesleept. Meteen was Okapi geklaseerd voor de finale,- waarin -men het -moest opnemen tegen Antwerpse, dat van Pitzem- burg had gewonnen. In deze -wedstrijd begon het zeer slecht voor Okapi daar men onmiddellijk een achterstand van 1-8 diende goed te maken. De lo kalen deden -het echter zo prach tig dat zij een weinig later reeds met 29-17 aan de leiding kwamen. Pottiez was de grote bewerker van deze schitterende terugkeer van Okapi. Natuurlijk dat Antwerpse n-iet liet begaan, doch na een 69- 69 stand bleef Okapi moedig aan klampen en toen de jeugdige Cam- mu -in de strijd werd gegooid deed deze het zo goed dat Okapi met 6 puntjes verschil aan de winnende -hand bleef. Voor wat nu het programma der volgende dagen betreft kunnen wij vermelden dat Okapi het op 14 september thuis zal opnemen tegen Sint Niklase, terwijl men op 17 september bij Racing Bell te gast -i-s en op 24 september thuis Vil voorde in de ogen zal kijken. wijze de spurt te winnen voor de derde plaats. In dit groepje zaten ook de andere Denderstrekers Van E-lsuwe en Van Vreckom, die ook allebei op een ereplaats eindigden. Remi Van Vreckom deed -het ook zeer goed te Heule, waar -hij een der grote animators was uit de wedstrijd en op een dichte ere plaats beslag legde. De N-ieuwerkerkenaar Schelfout was ook zeer aktief tijdens het jongste weekeinde en fietste zich op het voorplan te Semmerzake en te Handzame, terwijl ook de jeugdige Aalstenaar Ward Ernst te Nieuwerkerken Waas een mooie wedstrijd reed. zo -sterk dat niemand van de bende nog kon aansluiten en toen hij dan nog zijn vluchtersmaat in de spurt geen schijn van kans liet steeg de vreugde in -het Meerse supporters kamp begrijpelijk ten top. Kwam de Aalstenaar Roger De Wolf enkele dagen ge'eden in de kijker met een mooie zege te Over- boelare, dan was hij niet zo geluk kig te St. Gillis Dendermonde en Wichelen. Hij was er nochtans zeer bedrijvig, doch op -het beslissend moment liet hij zich verrassen, wat alleszins niet zijn gewoonte is. In de bekerwedstrijd tegen He lios heeft Black Boys het vrij ge makkelijk gehad. Reeds na tien minuten spel hadden de jongens van de Volksplaats de voorgift op gehaald en van dat ogenblik af werden de bezoekers eenvoudig onder de voet gelopen. Sonck, G. en K. Goubert, Teerlinc-k, Van Nuffel, Scholiaert, D'Herde, De Neef en De Meyer deden -het zo goed dat zij 97 punten verza melden waartegen Helios er maar 36 in de balans kon leggen. Deze nieuwe zege van Black Boy-s -is alleszins een -vingerwijzing voor het vooropzetten van een schitterende kompetitie voor de Ajuinen. St. Martinuskring - Aalst Zaterdag 21 -september te 15 u. en zondag 22 september te 16 u. gaat in de St. Martinuskring, Korte Zoutstraat 40, een biljarttornooi door, ingericht door «Symmetrie». Aalst. De wedstrijden -behelzen Hoofd klasse kader 38-2, met als vedet ten Willy Van Steenk-iste (Oosten de), Sabbe (Oostende), Decraene (Menen), Verschoren (St-A-mand-s- berg) en Marc Van der Spiegel. (Palace Aalst). Ex-Wereldkampioen Jos Vervest zal teven-s zoals verleden -jaar op dit tornooi aanwezig zijn.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14