Pro en contra in Aalsterse raadszaal Denderstreek presenteert eigen creaties herenmode '69 Rond de K.Q.Q. begrotingswijziging Voorstel tot nieuwbouw Abademie Schone Kunsten in Stadspark Goed gekleed te zijn... pastde rrian De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 36 Zaterdag 14 september 19681 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 De Aalsterse raad kwam in openbare zitting samen met op de dagorde ca. 45 punten, met dan vooral de begrotings wijziging van de K.O.O., die het voorwerp was van diskus- sie tussen meerderheid en oppositie. Een reeks nieuwe leningen kwamen aan bod. Aan het slot van de zitting kwamen dan 'n reeks vragen te berde. Een goed punt voor de Aal sterse raad ten behoeve van het stedelijk onderwijs wor den TV-apparaten aangekocht. «GEHEIMZINNIGHEID» De oppositie bij monde van de hh. D'Haeseleer en Van den Eede ■hadden het in verband met de be grotingswijziging van de gewone dienst K.O.O. over de verhoging tot 100.000 F voor een nieuwe K.O.O.-vergaderzaal, over 70.000 F zitpenningen en tenslotte over 700.000 F voor aankopen die vol gens deze P.V.V.-raadsleden niet zouden verantwoord kunnen wor den. Daarbij aansluitend gaf V.U.- raadslid Jan Caudron als zijn me ning te kennen dat de K.O.O. een nogal "geheimzinnige» instelling was. Daartegen reageerde dan scherp C.V.P.-raadslid Etienne Bogaert, die de kritiek van de P.V.V. en de DOSSIER LENINGEN Volgende leningen werden door de raad goedgekeurd 225.000 F aanwerving in Sint Jobstraat en Honegemstraat. 445.000 F koelinrichting van 't stedelijk slachthuis. 149.000 F interieur van Oud - Hospitaal. 300.000 F kantoormeubelen. 190.000 F openbare verlichting. 1.210.00Q F Beukenlaan 294.000 F aankoop materiaal. 257.000 F aankoop materiaal. 220.000 F aankoop materiaal. 1.999.000 F voor aanwerving van eigendom Kattestraat. 1.360.000 F voor aanwerving van eigendom Varkensmarkt. Begin van brand in O. L. Vrouwkerk te Mijibeek Aalst B.O.B. ONDERZOEK Een kleine brand in de O. L. Vrouwkerk te Mijibeek Aalst ont stond dinsdagavond. De vuurhaard kon vrij vlug worden geblust door het Aalsters brandweerkorps. Door de B.O.B. werd woensdag een ernstig onderzoek ingesteld omtrent de oorzaken van de brand. Er waren inderdaad geruchten om trent pogingen tot inbraak dinsdag avond in deze kerk. V.U. - oppositie onrechtvaardig noemde. Ook schepen Ringoir zei dat de door de oppositie betwiste uitgaven noodzakelijk waren, waar hij hij bijgetreden werd door bur gemeester Blanckaert. Schepen Van Hoorick, bij wijze van repliek aan raadslid Caudron, vroeg uit drukkelijk dat zou een einde ge maakt worden met de K.O.O. Aalst in een vals daglicht te stellen. Het voorstel strekkende tot ont eigening ten behoeve van de Vrije Technische Scholen werd naar een volgende zitting verschoven. AKADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN Raadslid D'Haeseleer had het vervolgens over de Akademie voor Schone Kunsten, die zoals men weet werd overgebracht naar de lokalen van de Stedelijke Jongens school Nieuwbeekstraat. Hij pleitte daarbij voor een nieuwbouw van de A.S.K. in het stadspark. Diverse vragen vanwege de op positie hadden dan betrekking op verkeersproblemen, aanwezigheid van slecht Nederlands sprekende lui aan de kassa n.a.v. 'het avond- kriterium. De burgemeester be loofde laatstgenoemde zaak voor nader onderzoek over te maken aan het Sportkomitee. Het ziet er naar uit dat naar mate de tijd vordert en 1970 in het nabije verschiet ligt, er meer leven in de stadhuiselijke brouwe rij komt. Kent men de monnik niet meer aan zijn pij, de vogel kent men nog steeds aan zijn pluimen en na de vrouw, de man steeds meer aan zijn vestiaire smaak. De tijd dat hij, de man, over zijn traditioneel zondags pak be schikte, behoort steeds meer en meer tot het verleden. Vrije tijds kleding, vooral dan tijdens het weekeinde, is dat traditionele zon dagspak zelfs af en toe gaan ver vangen. De vijf werkende dagen wil de man, jong en oud, in elk geval eleganter gekleed zijn. De «mode» is niet langer een exclusiviteit voor vrouwen. Dat willen ook in de Dender streek verschillende bedrijven en couturiers bewijzen. Het Geraards- bergse bedrijf Haelterman heeft deze week ten overstaan van de pers zijn collectie '69 gepresen teerd, nog wel in het luxueuze Hilton-Hotel te Brussel, onder de goedkeurende, verwonderde blik van menige ter zake nochtans ver wende mode-joernaliste. 230 WERKGELEGENHEDEN Dat het precies een bedrijf was uit de streek, dat in het deerlijk verwaarloosde Geraardsbergen bo vendien nog 230 personen werkge legenheid in eigen streek biedt, was een hart onder de riem voor diegenen die bekommerd zijn om de regionale expansie. Voormeld bedrijf produceert mo menteel voor nationaal en 'inter nationaal gebruik jaarlijks schrijve en zegge 30.000 herenpakken en dit volgens de nieuwste industrie technieken, met het vooruitzicht van een produktie tot 50.000 per jaar, waardoor het meteen een van de voornaamste confectiebedrijven van Beigie is en volgens objec tieve normen een der best uitge ruste van Europa, want o.m. een eigen weverij van kamgaren heeft. De produktie is uitsluitend be stemd voor gespecialiseerde win kels in binnen- en biutenland. PARIJSE SMAAK Claude Balmor 'is de jonge ont werper die in het 'bedrijf in het Zuiden van de Denderstreek zijn atelier heeft en vast besloten is elke man in de gelegenheid te stel len zich te kleden volgens de beste verfijnde Panijse tradities. De vestiaire revolutie die hij nastreeft is niet revolutionair. Wat niet betekent dat hij voorstander Waar Brusselse brandweerkorp sen niet opdaagden... Aalsters korps op de bres. Lees daar over op laatste pagina. 'is van eentonigheid of slecht be grepen traditiegeest. Tegen de mening van sommige andere cou turiers is de jonge ontwerper van oordeel dat de herenmode een grote toekomst heeft in de pret-a- porter kleding. TEGEN BURGERLIJKE UNIFORMEN Wat Claude Balmor wil uitscha kelen is de uniformiteit in de 'he renmode. Hij meent dat de per soonlijkheid sterk in het gedrang komt wanneer de fabrikanten niet dadelijk ingrijpen. Hij huldigt daar bij, de opvatting dat de pret-a- porter kleding dezelfde voordelen kan bieden als de maatkleding. Dit betekent, in de opvatting van Claude Balmor, dat deze pret- a-porter kleding niettegenstaande het uiteraard industriële systeem toch voor elkeen een kostuum ter beschikking heeft in alle maten of het nu super-atletische, atle tische, normaal, forse, standaard, ja zelfs buikfiguren betreft. In elk van deze kategorie zijn bovendien de volgende varianten mogelijk 'kort, midden, lang en extra-lang. In 1968, zegt Claude Balmor, dragen de meeste mannen gereed gemaakte kleding. Dat is normaal. De pret-è-porter kleding is zo'n moderne, rationele oplossing. Maar het ioopt volgens hem de spui gaten uit dat op bijeenkomsten, recepties, men wordt gekonfron- teerd met zowat gelijkaardige ge klede heren, zonder eigen stijl, zonder klasse. Kortom, burgerlijke uniformen. Op die manier gaan wel alle mannen op robots lijken. Net als elke vrouw heeft ook elke man zijn eigen persoonlijk heid. Die moet tot uiting «u...on in zijn kledij. Met zijn herencol lectie 1969 wil 'hij aan de heren mode een vernieuwd dynamisme geven. En die opvatting wenst hij niet alleen in eigen land, maar ook over de grenzen te doen door dringen. (Slot volgt) D.O.C. Damesmode zonder grenzen ook in deze nazomer 1968..

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1