JEUGD - JEUGD - JEUGD PIET RIELAMT detective DE SPOOKHENGST n.v. Standaard-Boekhandel f 11 door Lode Stevenberg v2?d/ m'un rode broeders mün hond mei rust h-, ten! I'd is nergens verantwoordelijk voor. In de toekomst ral ik haar trouwens in toogj ten volgende keer ruiten ome pijlen die_ X vervloekte hond niet meer missen Je riet, Bessy, we nebben weer nieu we vbanden gekreien. BUif voor-i taan bü milJ Snwnnn-se- wmrmme m het weven. en wem irter en, it ffm op jacut. err onteekt op run wee een HLeirre rrur, rossen se men ver- Boneen. I/oop hdrr nor eereren is... q\ f Be blanke groet Sawaka- de-tovenares en biedt \haar riin beste stv/r wild "3 aan. F Be blanke man heelt een edel hart. Dat hu bij Sawaka even rust neme Hf na/ venreirMH mm be oude j se vrouw ve Belevenissen vmr Bessy mer Be oneens. Die mannen rotten White krrow nooit kunnen vangen .- want Sawaka alleen kent de plaats, waar de hlaniloe hem de macht geeft om te verdwijnen, wanneer hii in l gevaar verkeert.) Sawaka is de enige, die in gewijd is in de geheimen van haar volk ZEER VOORNAME AKTUELE WERKEN VERSCHENEN 1. A. Kriekemans Seksuele en familiale Pedagogiek 576 blz. 280 Fr. 2. Max Lamberty Roeping van het Westen 282 blz. 175 Fr. 3. Lode Hancké Travaillisme, toekomst der arbeidersbeweging in Belgie 280 blz. 125 Fr. 4. Arthur De Bruyne Les petits Vicaires Priester Daens, Dom Modest van Assche, Jan Bernaerts, Pater Callewaert 168 blz. 80 Fr. De namen der auteurs en de behandelde stof in deze prachtige werken spreken voor zichzelf. KAPELLESTRAAT 11 AALST TEL. 223.41 open alle werkdagen van S tot 19.30 uur. 39 door WILLY VAN DER STEEN 10 W-'.' Ha sir ooehbük Besinr Bessy woeoehd re BL/reeen. De 'inspekteur gaf opdracht alle losse stukken mee te nemen en naar zijn bureel te brengen. Een andere patrouille moest tot nader bevel het eiland streng bewaken en geen vreemde indringers dulden. De inspekteur en de jongens verlieten het puin, voeren de gracht over en liepen het boswegeltje op in de richting van de kleine geheime bergplaats onder de grond. Hier verstopten de boeven hun kisten, inspekteur, sprak Piet. Een voor een droe gen ze die dan naar het slot. Toen liepen ze naar de woning van Bill. In de tuin vonden ze de luxewagen. Hoera De auto die we met de jeep achtervolgd hebben, juichtte Jan. Absoluut. Nu is het de onze, lachtte Piet. De valsmunters zullen hun straf niet ontkomen. Ze gingen het huis binnen en vonden Jack onder scherpe bewaking op de divan uitgestrekt. Voor de woning stopte een ambulantiewagen van de politie. Jack werd dadelijk naar de havenstad gevoerd. De inspekteur doorliep met de jongens het hele huis; alles wat hun verdacht voor kwam werd meegenomen. Toen sprongen ze in de luxewagen van de boeven en reden naar de haven terug. Bewaakt intussen 'het hele huis, kol lega's. Ik stuur het parketom alles te onder zoeken. Niemand mag nog de woning be treden. Op het politiebureel werden de drie boe ven aan een scherp verhoor onderworpen. Na langdurige twist en ruzie onder elkaar, gingen ze tot bekentenissen over. Ze be vestigden dat ze valsmunters waren. De inspekteur nam zijn strafwetboek en las een artikel voor waarin vermeld stond dat de boeven met dwangarbeid zouden gestraft worden. Bill, Jack en Joe bogen het hoofd en keken dromerig naar de grond. Toen wer den ze naar hun cel gebracht. Ziezo, jongens, sprak de inspekteur, de kerels zitten veilig en wel achter slot en grendel. Ze kunnen niet meer ontglippen. Ik vermoedde heus niet dat we met valsmunters te doen hadden, bekende Piet. Ik nam ze voor internationale smokkelaars, Neen, neen, wedervoer de inspekteur, de machines 'hebben hen verraden. Toen namen de jongens afscheid van de inspekteur en werden uitgenodigd bij hem thuis op visite te komen. Ge hebt mij onschatbare diensten bewezen, sprak hij. Ik verwacht u de eerst volgende dagen. Ook vriend Dirk wil ik terugzien. Een week later zaten de drie vrienden gezellig 'bijeen in de huiskamer van de 'inspekteur. Het ging er vrolijk aan toe. Er werd gepraat en gelachen. Het hele detectiveverhaal werd nog eens opgehaald en Piet vertelde hoe ze heel toe vallig bij het begin van hun verlof de olie vlekken ontdekt 'hadden, die leidden tot het onderscheppen van een valsmuntersbende. De inspekteur verzexerde dat het ge recht het onderzoek nauwkeurig verder zette en dat binnenkort de boeven zich voor hun daden te verantwoorden hadden. 'De jongens 'babbelden en schertsten op welke eigenaardige wijze ze zelf in handen van de politie terechtgekomen waren en hoe alles goed was verlopen. Toen werd er op de eer van de inspekteur gedronken, die alles tot een goed einde had gebracht. vervolgt nadruk verboden

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 11