SPORT 1 Black Boys Eerste zege voor Eendracht Wat nu tegen leider zottegem? Sportkring steeds beter Sportkring mag niet falen LUCIEN VAN IMPE BERGKONING Voetbaltorneoi der stad Aalst Nieuwe zege voer Eendr. Vrij Tegenslag mm Sparta Avontuur verliep goed voor Ward Ernst Bloemen voor Ronny Schoep Okapi naar Hellas Mooi 20, Ook Osiris op het voorplan 14 WIELRENNEN on alle fronten VOETBAL Eendracht heeft zoals verwacht bij de gastheren van Jette de beide punten veroverd. Deze eerste zege is er niet gemakkelijk geko men, want de Aalstenaars hadden na één uur spel nog steeds niet de weg naar de netten gevonden. Tot dan toe hadden de Brabanders het niet zo moeilijk gehad om de Eendracht aanvallen af te weren, daar er feitelijk tijdens deze periode geen enkele gevaarlijke aktie van de Ajuinen was los gekomen. De aanval faalde dus weer de proef met Rudy Verleyen vond geen doorgang en alle Eendrachtsupporters meenden dat er geen doelpunten op het bord zouden komen. Toen de 60e minuut was bereikt gebeurde het dan plots, dank zij Taelemans, die met een eerste voltreffer de boel in brand schoot. En van dat ogenblik af liep alles vooraan gesmeerd en met veel overtuiging zodat het niet moest verwonderen dat nog twee Eendracht doelpunten uit de lucht vielen. Eendracht heeft dus een sprekende overwinning behaald die laat vermoeden dat men van nu af aan weer het «echte» Eendracht in het strijdperk zal zien. Deze eerste overwinning kwam net op tijd voor de witzwarten, nu het groot bezoek van leider Zottegem voor de deur staat. Het is immers geen geheim dat Eendracht met de komst van de ongeslagen leiders van Zottegem grote plannen heeft. Eendracht wil immers aan tonen dat men wel degelijk nog altijd de grote kandidaat is voor de titel, met Zottegem te verslaan. Met welke ploeg Eendracht het zal doen weten w-ij nog niet, alhoewel het vast schijnt te staan dat de ploeg die het te Jette deed licht zou gewijzigd worden. -Het wederoptreden van Etienne Collijns zou immers bepaald vast staan, na de geslaagde proef tijdens de slotminuten te Jette. Sportkring blijft steeds maar verbazen en de schitterende 8-i overwinning tegen de gewezen Bevorderingsploeg van Sint Gillis Waas spreekt boekdelen voor de huidige superioriteit van de Aalstenaars. Bijzonder het werk van de aanvalslijn was na de wedstrijd in de Ajuin- stad het onderwerp van alle gesprekken. Inderdaad, het viertal Schol- laert, De Coninck, Clocheret en Weilekens heeft reeds een faam ver worven die tot ver in de provincie is doorgedrongen. Als het echt wil meedraaien voor deze Aalsterse doelschutters is er geen enkele ploeg bestand tegen hun moordend wapen en trainer Pol Bracke zal beslist nog veel genoegen beleven aan zijn mannetjes. Het zwaartepunt van de volgende kompetitiedag ligt beslist te Dendermonde. Sportkring staat inderdaad oog In oog met de eveneens ongeslagen leiders van Dendermonde, die door velen als de grootste titelkandidaat worden vooropgezet. Er zal op het K.A.V.D.-terrein beslist een zwaar gevecht worden geleverd tussen de twee huidige groot meesters, die momenteel samen met Lokeren en Geraardsbergen in de reeks de toon aangeven. Er staan grote belangen op het spel, daar de verliezer het zeer goed weet dat hij voorlopig uit de -koprangen zal verdwijnen, terwijl de overwinnaar natuurlijk nog meer aan prestige zal winnen. Hoe de wedstrijd in Dendermonde ook verloopt, wij zijn er rotsvast van overtuigd dat de Sportkring-formatie de lokalen ruimschoots de handen vol zal geven. De ploeg van Sportkring Aalst die een schitterende start nam in deze kompetitie en ongeslagen aan de leiding staat. Mijlbeek Botafago 3-0 Schitterende kompetitiestart v. Mijlbeek, rustig meesterschap en degelijk speivêrtoon. Eens temeer een zwak Botafago, dit tegen alle verwachtingen in. Spijtige noot uitsluiting van speler Cooreman wegens onbetamelijke houding ten opzichte van Ref. Heyvaert, die terecht betrokkene de weg naar de kleedkamers opstuurde. Groen Wit Intraco 2-6 Met de regelmaat van een goed gesmeerd raderwerk verbaasd In traco vriend en tegenstrever met flinke resultaten. Als men een sterk en nooit afgevend Groen Wit aan huis zes doelpunten te inkasseren geeft, dat wil wat zeggen. Onmid dellijk stelt zich de vraag Wie zal Intraco een eerste halt toeroepen? Wedstrijden op zaterdag 28 sept. Wegens bijzondere zittijd van het beroeps-komitee S.E.T.O.K. met op de dagorde heraanpassing van de kalender kampioenschap 1968- 69, kunnen -deze week geen wed strijden medegedeeld worden. GURO. HANDBAL Eendracht Vrij heeft tegen Den dermonde een afgetekende zege geboekt, zodat de nederlaag in het derby tegen Sparta volledig werd goed gemaakt. De Aalstenaars hadden tijdens de ganse partij de teugels -in handen en alhoewel de Dendermondenaars stevig trachten aan te klampen, stevende Een dracht Vrij in een rush zegevierend naar het einde. Sparta heeft bij het sterke Fle- malle een schitterende wedstrijd gespeeld. De Aalstenaars kwamen na een 2-0 achterstand voorgoed op het voorplan en slaagden er in tot 4-9 uit te lopen. Toen de lokalen het aanvoelden dat zij niet opgewassen waren tegen de Aal stenaars probeerden zij het tij te doen keren met brutaal spel waar bij Mare Lootens een stamp in de maag kreeg waardoor hij op halve l krachten verder moest spelen. In deze omstandigheden dan nog een gelijk spel behalen is een prestatie die zeker mag vermeld worden. De naam van Lucien Van Impe ligt natuurlijk op de lippen van alle wielerfans uit de Denderstreek die met spanning dag na dag zijn wedervaren in de Ronde van de Toekomst hebben gevolgd. Wij hadden er op gewezen dat wij veel vertrouwen hadden in de kleine Merenaar, maar dat hij een dergelijke briljante ronde zou rij den hadden wij nooit durven ver moeden. Lucien Van Impe heeft immers nu klaar en duidelijk aangetoond dat hij als klimmer zeer veel in zijn mars heeft en dat hij tevens met een opvallende frisheid dag na dag de zwaarste vrachten kan torsen. Wat kon de kleine Dender- streker nu echt meer wensen dan een ritzege en tevens de overwin ning in de bergprijs Niemand zal ons dan ook tegen spreken als wij Lucien Van Impe een vaste waarde noemen voor de toekomst met betrekking tot de Ronde van Frankrijk. De deelname van de jeugdige Aalstenaar Ward Ernst aan de Landenprijs was beslist een avon tuur dat niet iedereen zou durven aanpakken. Inderdaad, deze wed strijd tegen -het uurwerk over een afstand van -bijna 74 km. vergt geweldig veel van de deelnemers en als wij vermelden dat onder de vertrekkers kampioenen fungeerden als Gimondi, Van Springel, Letort en andere, moet -men alvast als piepjonge prof over veel moed 'be schikken om deze karwei aan te pakken. Ward Ernst heeft geen ogenblik geaarzeld om zijn kans te gaan in deze rit tegen vadertje tijd. Hij heeft het voortreffelijk gedaan en slaagde er zelfs in een betere tijd te lukken dan de wereldkampioen der liefhebbers Webb. -Het is voor de Aalstenaar een harde leerschool geweest en met de opgedane ondervinding zal hij het een volgende maal beslist nog veel beter doen. De Borsbekenaar heeft opnieuw zijn rijke wielertalenten onderlijnd met een sterke prestatie te Moor se!. Midden een sterk deelnemers veld was 'hij van 'bij de start de figuur die het koersbeeld naar zijn 'hand wist te zetten. Niemand van de rest slaagde er dan ook -in om hem iets in de weg te leggen in zijn rush naar de zegebioemen. Roger VAN DEN EEDE leverde 'in de schaduw van grootmeester Schoep een mooie wedstrijd en zijn vele aanhangers waren in de wolken toen als derde over de eind streep bolde. Te Sint Maria Horebeke -was 'het Maurits DURY die de lakens uit deelde. Samen met Fernand VAN DER FRAENEN bracht hij de be slissende vlucht tot stand en het vergde voor de klasrijke Dury niet veel moeite om een nieuwe zege palm te veroveren. BASKETBAL Okapi 'heeft de laatste oefenga lop met sukses achter de rug en staat paraat voor de start van de -kompetitie die heden zaterdag ge geven wordt. De Aalstenaars krij gen van meet af aan zwaar werk op de schotel, -daar zij op reis moeten naar Helas dat op eigen veld een stevige reputatie geniet. Alhoewel -wij een eerste mooi re sultaat van Okapi verwachten, -is het niettem-in tijdens de oefenwed strijden zeer opvallend geweest dat de Ajuinen op ei-gen terrein veel sterker waren dan op ver plaatsing. Wij 'hopen dat de Okapi jongens nu -met deze uitstap het tegendeel zullen bewijzen. De jongens van de Volksplaats 'hebben tegen -hun gastheren van Wezenvrienden bewezen dat zij een hoofdrol wensen te spelen in Eerste Provinciale. De thuisspe- lers waren nochtans op hun hoede en 'hebben niets onverlet gelaten om het de Aalstenaars zo -moeilijk mogelijk te maken. Black Boys was echter onweerstaanbaar en zegevierde uiteindelijk vri-j gemak kelijk. De Aalstenaars van Osiris -heb ben tijdens 'het bezoek aan Ronse nogmaals -bewezen dat zij -in hun reeks niemand moeten vrezen. Van bij de -start schoten -De Schrijver en Ringo-ir de Aalstenaars op winst en alhoewel de lokalen heftig aan klampten -hadden de gasten aan de rust reeds een nette 19-26 voorsprong. Ook na de hervatting 'bleven de Ajuinen steeds maar doorhameren om uiteindelijk met vlotte 51-63 cijfers de overwin ning te behalen.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14