uitgesteld! Besprekingen tussen organisators en Stedelijk Sportkomifee De urbanisatie van het Aalsters stadscentrum SCHEPEN VIN SINAY ONTSLAG AANVANG 1969 De Volksgezondheid en de Zwemsport De toestand van liet zwembad INFORMATIE OUD-MINISTER MOYERSOEN MOET RUSTEN Beurtronde der toneelverenigingen in Stadsschouwburg De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 38 Zaterdag 28 september 1968 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 AA v-X Ronde van xx\ •o, 1 2 t V 7c7 Vlaanderen '70 te Aalst p TEN STAOHUIZE De bestemming van het oude K.O.O. kompleks aan de Kattestraat - Ridderstraat Op een vergadering van de Dekenij Kattestraat heeft raadslid E. Bogaert, tevens lid van de K.O.O. aan de meer dan veertig aanwe zigen enkele 'informaties verstrekt in verband met de bestemming van het oude K.O.O.-kompleks aan de Kattestraat - Ridderstraat, waarbij o.m. ook -het behoud van de kapel van de H. Geest ter sprake kwam. 'Door de resp. instanties is reeds een principiële goedkeuring verleend voor de verkoop van dit kompleks, met een oppervlakte van 29 a., die evenwel verminderd wordt met 9 a. 'ingevolge de verbreding van de Ridderstraat. De totale verkoopswaarde wordt gesteld op 20 miljoen. De gebeurlijke verwezenlijking van een winkelcentrum zou door de meeste leden van de Dekenij worden aangezien als een kommer- ciele valorizatie van de Kattestraat. Het behoud van de H. Geestkapel, waarvoor de V.V.A.K. en tal van minnaars vau oud Aalsters kultuurschoon bij diverse gelegenheden, o.m. ook in dit blad, een pleidooi hielden, zou naar verluidt tot gevolg hebben dat door de meer beperkte bouwoppervlakte men aangewezen is op 'hoogbouw. Een definitieve verkoop van dit K.O.O. kompleks zal pas kunnen goedgekeurd worden nadat omtrent de eigenlijke bestemming een akkoord is bereikt. Het Aalsters Sportkomitee voert momenteel onder handelingen met de organisators van de Ronde van yA™ j 1re" omtrent een mogelijk kontrakt dat vanaf 1970 de aankomst van de populairste Vlaamse wieler wedstrijd zou kunnen mogelijk maken. Het kontrakt met Gentbrugge, waar tot dusver de aankomst van de Ronde van Vlaanderen doorqïnq eindigt inderdaad in 1970. Eerstdaags zullen de besprekingen tussen de heer Gnnionpont van Standaard - Nieuwsblad en de heer W. Vermmmen, voorzitter van het stedelijk Sport komitee, worden voortgezet. Men kan hopen dat deze onderhandelingen tot een gunstig resultaat leiden. Bepaalde moeilijkheden zullen evenwel moeien om- zend worden. Zo is inderdaad een speciale toelating nicng voor het eventueel gebruik van de oude Rijksweg Oostende - Brussel, die zoals andere soortgelijke! wegen recentelijk onderworpen is aan strenge ver- bodshepaüngen voor wielerwedstrijden. In een verklaring aan ons blad heeft schepen Van Sinay bevestigd dat hij bereid is tot ontslag aanvang 1969. De thans 68-jarige schepen meende van oordeel te zijn dat het ogenblik gekomen is om plaats te ruimen voor de jongeren. Hij zal evenwel ais raadslid blijven zetelen. Anderzijds wordt uit goede bron vernomen dat het C.V.P. raadslid Henri Van der Veken de h. Van Sinay zal opvolgen. Laatstgenoemde zou alsdan ontslag nemen in het A.C.V., waar hij propagandist is, en alsdan vanwege het A.C.W. verlof krijgen om dit schepenambt waar te nemen. Deze procedure zou in dergelijke situaties gebruikelijk zijn in de Kristelijke Arbeidersbeweging. Zoals reeds gemeld vergaderde de stedelijke medikaie] kommissie, onder voorzitterschap van raadslid M. de Bis schop, in verband met de toestand van het zwembad. Men weet dat deze instelling sedert geruime tijd bezorgdheid veroor zaakt -ingevolge de mogelijkheid van besmetting door schimmel, die een huidziekte kunnen verwezenlijken. Dit verschijnsel doet zich' ook in sommige soortgelijke 'instellingen -in het land voor. De h. Thybaert, direkteur van het zwembad, hield tijdens deze bijeen komst een sterk betoog voor de vernieuwing van de installatie, die na dertig jaar slijtage vertoont. Anderzijds is het aantal bezoekers tijdens de voorbije jaren verdriedubbeld, wat meteen ook o.m, het probleem stelt van meer en komfortabele kleedkamertjes. De medikaie kommissie zal enkele praktische voorstellen doen aan het stadsbestuur. Het is echter duidelijk dat de aanbouw van een tweede zwem bad in deze druk bevolkte agglomeratie zich opdringt. De verwezenlijking hiervan zou evenwel meer in het kader passen van de Interkommunale 't Land van Aalst, Oud-Minister L. Moyersoen, die vorige week in een ziekenhuis werd opgenomen, is thans aan de beterhand. Een chirurgische ingreep ingevolge verwikkelingen aan de maag bleek niet noodzakelijk. De 64-jarige politicus zal evenwel verschillende weken rust moeten nemen alvorens terug zijn aktiviteiten te kunnen opnemen. TONEELSEIZOEN 1968-69 6, 7 en 10 oktober 't Land van Riem. 20 en 21 oktober De Schakel. 27, 28 en 31 oktober De Catharinisten. 10 en 11 november Pan. 17, 18 en 21 november Kunst, Licht en Vrijheid. 1 en 2 december Arbeid en Kunst. 8, 9 en 12 december Voor Taai en Vrijheid. 22 en 23 december Kern. 28 en 29 december Groep Tijl 12 en 13 januari De Schakel. 19, 20 en 23 januari 't Land van Riem. 2 en 3 februari De Catharinisten. 9 en 10 februari Groep Tijl 2 en 3 maart Arbeid en Kunst. 9, 10 en 13 maart Kunst, Licht en Vrijheid. 23 en 24 maart Pan. 30 en 31 maart Voor Taal en Vrijheid. 13 en 14 april Kern. 20, 21, 24, 27 en 28 april A.T.V. De toespraken van resp. Premier Eyskens en Oud-Minister Lud. Moyersoen voorzien op de ver gadering in de feestzaal van het Aalsiers stadhuis, hadden in di verse milieus een ongewone ver wachting gewekt. Zoals eiders wordt bericht is inmiddels deze vergadering naar een latere da tum verschoven. De rustkuur die de voorzitter van het Aktieko- mitee moet in acht nemen is daar ongetwijfeld niet vreemd aan. Aangenomen wordt dat Premier Eyskens te Aalst de gelegenheid zou te baat genomen hebben om met beslistheid zijn opvattingen te kennen te geven inzake de regeringspolitiek t.a.v. de eko- nomische decentralisatie, nadat de Waalse Minister voor Streek beleid, Fernand Delmotte, reeds herhaaldelijk buiten de schreef is gelopen. De toespraak die de Premier te Aalst zou houden werd in elk geval derwijze grondig voorbe reid dat men terecht mag stel len dat zij zo maar niet voor gelegenheidsgebruik bestemd was. Zelfs al neemt men de kom- mentaren van een Franstalig weekblad (Eyskens C'est deja la Guerre) voor wat ze waard zijn de Premier zal aan de pro- vokaties a la Delmotte paal en perk willen stellen. Er is dan tenslotte de eveneens uitgestelde toespraak van Lud. Moyersoen, die ditmaal verder zou gegaan zijn dan zomaar het presenteren van de inventaris van 10 jaar werking voor de ekonomische expansie. Het iuidt dat L. Moyersoen met betrek king tot de toekomst van de Denderstreek enkele pertinente bedenkingen en verregaande voorstellen zou publiek gemaakt hebben, die ruime weerklank zouden gevonden hebben, pre cies op een ogenblik dat niet zovelen optimistisch gestemd zijn omtrent de toekomst van de Denderstreek. Clk.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1