De luivelkrisis. INDERDAAD! DE SOMY LIDO humor in uniform Het standpunt van net Algemeen BeerensyadKaat verdrijft alle kilte uit Uw huis en... brengt behaaglijke warmte om U heen. Kaderschool Kerelsburcht Wilhelm Mechnig Gentsestraat 35 AALST Tel. 290.01 (5 I.) 4 Het Algemeen Boeren Syndikaat, waarvan het algemeen sekretariaat te Aalst is gevestigd, heeft in een persmede deling zijn standpunt betreffende de zuivelkrisis bekend gemaakt. De Interprovinciale Raad van het A.B.S. heeft, ten overstaan van de huidige ontwikkeling van de zuivelsituatie en rekening houdend met de internationale-, E.E.G.- en nationale verhoudingen, volgend standpunt ingenomen 1. Aanvaardt onder geen enkele voorwaarde een inkomensvermin dering van de melkveehouders via een prijsvermindering van de melk. 2. Hij aanvaardt niet dat de gevolgen van het uitblijven van een ernstige rationalisatie van de zuivelverwerking wordt doorge schoven op de rug van de melkveehouders. 3. Aanvaardt eveneens niet dat al de zuivelfabrieken, zonder reke ning te houden met hun uiteenlopende positie, solidair tot een prijsvermindering hebben besloten, waar ze diezelfde solidariteit nooit hebben opgebracht om aan het braderen van hun verkoop prijzen aan de handel een einde te stellen. 4. Aanvaardt evenmin dat de andere E.E.G.-landen in een boos aardige konkurrentie, die totaal strijdig is met een echte E.E.G.- geest, de Belgische zuivelindustrie tracht te wurgen door een uitvoer aan dumpingprijzen, die alleen maar mogelijk zijn door het betalen van een melkprijs, die helemaal geen rekening houdt met de vastgestelde richtprijs. 5. Kan niet aanvaarden dat de Belgische regering lijdelijk blijft toezien bij de konkurrentievervalsende praktijken van de partner- landen, waar deze, in voorkomend geval, onmiddellijk gereed ■staan om maatregelen te treffen. Verder luidt het in deze persmededeling o.m. 1. Het wettelijk invoeren van de vetbepaling door een neutrale derde, opdat enerzijds de producenten zekerheid hebben nopens het aantal vetgraden dat hen wordt uitbetaald (en dus ook nopens de prijs) en anderzijds een eerlijke en zakelijke konkur rentie tussen de zuivelfabrieken tot stand zou komen. 2. Een aanvang maken met een verantwoorde sanering van ophalen en verwerken van de melk en een einde stellen aan de onzinnige verspilling van miljoenen door het aankopen van melkerijen. Gestreefd moet worden naar een verantwoorde geografische spreiding van ekonomisch verantwoorde bedrijven. Middel daar toe is een zakelijke en eerlijke konkurrentie. 3. Met het oog daarop een onverbiddelijke beteugeling van elke vorm van misbruik. 4. De zuivelfabrieken moeten solidair de vastgestelde verkoop prijzen bij hun verkoop aan de handel doen eerbiedigen en daar door een einde stellen aan een vorm van konkurrentie die alleen kan gevoerd worden op kosten van de producent. Om tegemoet te komen aan een nijpend gebrek aan gezonde ont spanningsgelegenheden voor onze jeugd, organiseert Kaderschool Kerelsburcht tijdens zijn nieuwe jaarwerking verschillende sportkampen in zwemmen, voetbal, basket, volley, atletiek; krachtbal en trampoline. Tevens biedt zij onze jongeren een onvergetelijk vakantieverblijf aan in Wallis (Zwitserland). De Kaderschool staat ook borg voor een degelijke leiding op haar kampen door het inrichten van vormingskursussen voor monitors, moni- trices, hoofdmonitors en hoofdmonitrices. Aan de reeds gevormde monitors en monitrices biedt zij nog de gelegenheid zich te bekwamen in fotografie, spel, kreatief spel, manuele expressie, poppenspel natuur- en milieu-exploratie, bandmontage, film- en filmprojektie door het organiseren van verschillende initiatie- of volmakingsstages. Ouders, zoekt u om uw jongen een fijn verlof aan te bieden in een gezonde sfeer? Jongens en meisjes, wilt u zich ten dienste stellen van onze jeugd Vraagt inlichtingen aan Kaderschool Kerelsburcht, Kattestraat 15, Lede Tel. 053-223.25 Belfortkelder Grote Markt, Aalst van 21 september tot 6 oktober Tentoonstelling der werken van open van 15 tot 20 u.; zondagen van 10 tot 13 en 15 tot 20 u. Onze kommandant zat vol spanning te wachten op het bericht van de geboorte van zijn eerste kind. Om het verbod op partikuliere radio boodschappen te omzeilen, had hij met een vriend op het hoofdkwar tier een bepaalde code afgesproken. Toen het zo ver was, kreeg hij het volgende bericht «Radio-reserve-onderdeel is aangekomen.» Met een liet hij terugseinen «Betreft reserve-onderdeel. Specifeer of ont vang- dan wei uitzendapparaat.» Binnen enkele minuten geeft Uw Somy U het heerlijke gevoel „thuis" te zijn, ver van alle winterkou. De Somy Lido verwarmt Uw kamer tot in alle hoeken en brandt op MAZOUT, de beste warmte gevend voor de laagste prijs. De mooie BLAUWE VLAM, exclusief voor Somy, geeft de garantie van een volledige vergassing, zonder stof, roet of geruis. De Somy Lido geeft U de ideale warmte. De Somy is de enige haard waar U geen om kijken naar hebt. Het is de meest comfortabele haard. Geëmailleerd verkrijgbaar in moderne kleuren: beige- zwart, grijs en lichtgrijs, zwart en ook een rustieke uit- SO MY voering van kunstsmeedijzer. Ma- zout is de voordeligste brandstof, dank zij de beroemde Somy bran der. Somy warmte is gezonde warmte. BESTEL TUDiG BU UW ALGEMEEN VERDELER DE BISSCHOP

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 4