lot 'grote,, Eendracht WmJF- WÊÊèM S.K. lad tegenslag Schitterende start wan Hani Sportkring thuis tegen Deinze Bol winstcijfers mm Black Boys Eendracht naar Nlarchienne lier stad Aalst Slechte punten voor Snarta Een nuntie voor Eendracht vrl] SPORT op alle fronten VOETBAL Nadat Eendracht reeds tijdens de vorige speeldag op Jette een flits had gegeven die de totale wederopstanding liet vermoeden, hebben de duizenden witzwarte aanhangers eindelijk weer het «grote» Een dracht ontdekt tijdens de titanenkamp tegen Zottegem. De komst van de ongeslagen Zotfegemse leiders naar de Ajuinstad was DE wed strijd uit de reeks en wij geloven dat deze partij heeft gegeven wat men er had van verwacht. De spanning zat er immers in vanaf het begin tot het einde en alhoewel Eendracht reeds op de tweede minuut vrij verrassend op winst was gekomen, toen de be zoekende portier het leder gelost had en de kwieke Gaston Van der Eist deze kans gretig benutte om zijn ploeg op winst te schieten, bleef Zottegem zeer kalm, zelfs al moest men tijdens het eerste halfuur zeer dikwijls naar de nood rem grijpen. Eendracht had tijdens deze periode de voorsprong beslist kunnen opdrijven had Konkwé van de buitengewone schietkansen die zijn maats voor hem hadden ge schapen kunnen gebruik maken. De bezoekers lieten deze storm rustig uitwaaien tot zij tijdens het laatste kwartier van de eerste helft plots uit hun krammen schoten. De Aalsterse doelwachter Van Hoorne diende zich dan ook te reppen op kanjers van Pfaff, Craeyeveldt en De Vos. Fons Lockefeer diende zelfs te redden op de lijn toen De Vos alleen voor Van Hoorne was gekomen, terwijl even later Pfaff op de deklat vuurde toen de Aal sterse keeper verslagen was. Dit om er op te wijzen hoe geweldig moeilijk de Eendrachtdefensie het tijdens deze minuten had. De Aalsterse aanhangers waren dan ook alles behalve gerust voor wat nog komen moest in de tweede helft. Gelukkig deed Eendracht nog eens het kunststukje van de eerste ■helft over met net op dezelfde ma nier aan een tweede doelpunt te komen toen de Zottegemdoelman weer het gladde leder loste en Keynen er als de kippen bij was om de Aalsterse voorsprong te verhogen. Nog gaf Zottegem zich niet verloren en met de moed der wanhoop werden een reeks aan vallen opgebouwd die echter door de sterke Aalsterse defensie mooi werden opgevangen. Zodoende bleef Eendracht dan ook baas over Zottegem, dat door de Aalstenaars werd onttroont en het zeker niet gemakkelijk hebben zal om opnieuw naar de leiders zetel door te dringen. tJÉÊÊf 'JËÊmÈÈiïF mÈÊÈÊr^' &'m Doelman De Neve had hier een keihard schot van Taelemans gelost en Keynen was er als de kippen bij om het tweede doelpunt te scoren Voetisaltorneoi en dit niettegenstaande het heftig verweer van Baele en Pfaff. Sportkring heeft de eerste nederlaag geleden bij de rivalen van Dendermonde. Voegen wij er echter onmiddellijk aan toe dat de Ajui nen op het K.A.V.D. terrein hebben bewezen dat zij wel degelijk de ploeg zijn die het zeer ver zal schoppen in deze kompetitie. De Dender- mondenaars hadden nu eenmaal meeval van de eerste tot de laatste minuut terwijl Sportkring totaal in de steek werd gelaten door Dame Fortuna. Het begon reeds zeer slecht voor de Aalstenaars toen Picqueur reeds na enkele minuten spel ongelukkig het leder in eigen doel ver werkte. De Sportkringers waren een ogenblik onthutst door deze tegenslag, doch vrij vlug namen zij de teugels in handen en de Dender- mondse keeper kreeg werk bij de vleet dat hij echter, flink geholpen door de geluksfee, kon opknappen. Geluk had hij inderdaad toen Roelandt naar het open doel kopte en een lokale achterspeler op de Mn kon redden en toen Clocheret en Wellekens tweemaal na elkaar bijna een zeker doelpunt aan de voet hadden. Het Aalsters antwoord kwam er dan toch toen Schollaert met een schot van op 30 meter doelman Bruyninckx kon verschalken. Na de hervatting kwamen de thuisspelers weer op eerder gelukkige wijze op winst doch Clocheret maakte reeds een paar minuten nadien de stand gelijk. Van dat ogen blik af werd het een zwaar gevecht voor de kostbare punten en Cloche ret had pech toen hij naar het ledige doel schoot en Collewaert op het nippertje kon redden. Het was tenslotte Dendermonde die met een derde voltreffer het vonnis van de Aalstenaars voltrok. Het moreel van de Sportkringers na de eerste nederlaag is onaan getast gebleven. Men -heeft de bewijzen gekregen dat men het kan en dat zal Sportkring nu ook willen bevestigen met de komst van Deinze Deze laatsten behoren immers ook tot de elite uit de reeks en indien Sportkring deze partij tot een goed einde brengt, zou -meteen de Dendermonde-nederlaag vergeten zijn. Het is bijna zeker dat Sportkring met volgende formatie in het strijdperk zal komen Van de Velde; Van -De Perre, Picqueur, Hoog-he, Da Schrijver; Van Royen, Roelandt; Clocheret, Schollaert, De Coninck en Wellekens. Reserven Van den Steen en Verbraekel. BASKETBAL Okapi heeft de kompetitie met veel bijval ingezet daar men bij hst sterke Hellas vrij gemakkelijk aan de winnende hand is gebleven. De Aalstenaars zijn er praktisch nooit in gevaar geweest, want van bij de aanvang namen zij de leiding om met 29-38 de rust te bereiken. Nadien zou de Aalsterse druk nog vermeerderen en toen Dillard in de strijd werd gegooid was de Aalsterse heerschappij zo enorm dat men met eventjes 37 punten verschil het einde bereikte. De jongens van Black Boy-s hebben tegen Gentbrugge een over winning bereikt die echter slechts tijdens de tweede helft in de gunstige vorm kon worden gegoten. De gastheren namen immers een zeer slechte start waarvan de Gentse bezoekers gebruik maakten om de leiding te veroveren en tot 18-23 uit te lopen. De gasten zouden ook na de hervatting blijven aanklampen, doch toen de stand 31-31 was kregen de Ajuinen plots het goede ritme te pakken en van dat ogenblik af was er geen 'houden -meer aan Black Boys, dat onder -stuwkracht van Van Nuffel en Schollaert naar een afgetekende zege stevende. Na het sukses tegen Zottegem -is natuurlijk het moreel in de Aal sterse rangen nog meer gestegen. Men steekt het dan ook niet onder stoelen of banken dat men een dezer -dagen de leiderstroon wil in beslag nemen. Na wat Eendracht tegen Zottegem heeft gepresteerd is zulks zeer goed mogelijk, doch om het zo ver te brengen mogen nu geen slippertjes meer gemaakt worden. Dat vreet Eendracht ook en daarom geloven wij dat de reis naar Marchienne gunstig zal verlo pen en dat Eendracht er beide punten op zak zal steken. Mar chienne is trouwens ook geen top- ploeg alhoewel zij toch het thuis voordeel genieten. Hoe ook, elkeen verwacht een nieuwe Eendracht- zege na de stunt van de jongste speeldag. Met welke ploeg Eendracht het zal doen weten wij nog niet, alhoe wel er toch gefluisterd wordt dat Konkwé de plaats zal moeten rui men daar hij tegen Zottegem niet kon bevestigen. Zodoende is het moge-lijk dat Etienne Collijns weer in de ploeg komt, wat elkeen trou wens voor de wedstrijd tegen Zot tegem reeds had verwacht. Sint Anna De Kroon 2-0 Bevestiging der ruime mogelijk heden van Sint Anna tegen een nochtans evenwaardig De Kroon. - Immerzeel Snas 1-1 Deze derby eindigde onbeslist. Het was meteen ook een billijke uitslag van deze sportieve match. Kova Intercom 2-1 Kova geraakte moeilijk met de hakken over de sloot tegen een talentrijk Intercom dat eervol de nederlaag opliep. Wedstrijden op 5 oktober Terrein Immerzeel, te 14u30, Intercom Botafago. Terrein Arend, te 14u30, Kova Endoka. Terrein Erembodegem, te 14u30, Sint Martinus Mijlbeek. GURO. HANDBAL Na de mooie prestatie van Sparta bij Flemalle had elkeen ver wacht dat men Unif Lu-i-k met lege handen huiswaarts zou -sturen. Zulks -is echter niet gebeurd, daar men integendeel de nederlaag heeft moeten aanvaarden. De oorzaak hiervan is beslist de Luikse portier die nu eens alles redde wat er te redden viel. De Aalstenaars verloren er uiteindelijk de moed bij zodat zij tot elkeen-s verrassing de zege in handen van de Luikse gasten dienden te laten. Eendranht Vrij was aan de slag bij Elita en mag op een mooie part-ij terugblikken. Beide formaties kwamen o-m beurten aan -bod, zodat de gelijke eind-stand als logisrh mag bestempeld -worden. Noch tans beweerden de Aalsterse aanhangers dat -men met een tikje -geluk meer -had kunnen bereiken dan de halve inzet.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14