Na U.S.A. en Japan koopt U.S.S.R. licentie van Aaisterse industrie Wl Overheveling naar militair hospitaal te Gent Tooli Bernheim... en groot shoppingcentrum P internationale belangstelling voor Iflaamse technische realisaties WERELDFAAM NIEUWE UITBREIDING HULDE AAN OUD-STRIJDERS ANTE-OORLOGSFILM HERDENKING MÊÊÊÊÈËÊËÊM De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 39 Zaterdag 5 oktober 1968 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 INFORMATIE Opleidingscentrum geestelijke brancardiers verlaat pupillenschool Het staat thans officieel vast dat het Opleidingscentrum voor geeste lijke brancardiers dat sedert ettelijke jaren in de pupillenschool te Aalst is ondergebracht, tegen t januari naar het Militair Hospitaal te Gent wordt overgebracht. fn een later stadium zouden, in het kader van de reorganisatie van het leger, a!(e gezondheidsdiensten worden gecentraliseerd te Mecheien. Dit laatste is evenwei verre toekomstmuziek, aldus kon in bevoegde klingen worden vernomen. «lonicriteei zijn ca. 200 geestelijke brancardiers ondergebracht in het Opleidingscentrum te Aalst. N. v. R. Bij een eventuele afbraak van de huidige Pupillenschool en mogelijke andere bestem mingen o.m. een winkel centrum zijn uiteraard ook belangen van de stad ge moeid, niet in het minst op het vlak van een verantwoor de urbanisatie. Men mag dan ook verwachten dat het stads bestuur te gelegener tijd zijn verantwoordelijkheid zai op nemen. Wat de verdere bestemming van de voormalige Pupillenschool betreft, daaromtrent is door het Ministerie van Landsverdediging nog geen definitieve beslissing genomen. Het gerucht dat een afdeling van het SeSektjecentrum van «'t Klein Kasteelken» te Brussel zou worden ondergebracht in het Aalsters militair complex blijkt van aile grond ontbloot. Zoals vroeger reeds in dit blad werd bericht heeft o.m. de Greep Bernheim belangstelling voor dit complex, voor de eventuele vestiging na ftfbraak van het huidig complex, van een modern winkelcentrum. Men mag aannemen dat het Ministerie van Landsverdediging in prin cipe niet afwijzend staat tegenover een eventuele verkoop van dit complex. Voor het eerst in haar geschiedenis heeft de U.S.S.R. de licentie voor een fextielmachine aangekocht, nog wel in ons land, meer be paald van het bekende Aaisterse bedrijf n.v. Giibos. Reeds voordien, enkele jaren geleden, werd resp. door de U.S.A. en Japan deze licentie voor de aanbouw van een iextieimachine aangekocht. Deze komnierciele resultaten zijn voor het Aalsters bedrijf ongetwijfeld de bekroning voor het levenswerk van de pionier, de nog steeds aktieve Valery Giibos, die in 1927 als mekanieker aan de Aaisterse Hertshage van start ging met de uiteraard toen nog fabrikatie van diverse machines. In weerwil van de beruchte krisis- periode in 1932 en 1933 wist dit toen nog kleine bedrijf, dat evolueerde 'in de richting van de textielmachines, zich goed te handhaven zodat in 1943 werd overgegaan tot de p.v.b.a. Gii bos, waardoor de zonen Paul en Georges Giibos meteen deel genoten werden in de firma. In 1945 werd besloten zich te specialiseren in de kruisspoel- machines voor de textielnijver heid. Op een tentoonstelling in 1947 te Gent werd voor het eerst een Giibos - kru'isspoel- machine geexposeerd. Wanneer in 't begin van de vijf tiger jaren dit Aalsters bedrijf vooral in de kijker komt op tal van Europese vaktentoonstellin gen biedt het reeds werkgele genheid aan ca. 50 man. Na exposities te Rijsel, Brussel, Milaan, Hannover en Bazel ko men Atlantic-City (V.S.), Me xico en Kairo aan de beurt. In een betrekkelijk korte periode heeft deze Aaisterse nijverheid, met momenteel een totale per soneelsbezetting van ca. 300 eenheden, een stevige interna tionale reputatie verworven. 'Van zelfsprekend is daaraan jaren lange inspanning van leiding en personeel voorafgegaan. De wil om te slagen, de ruime visie op de evolutie 'in deze sek- tor van de industriële wereld markt, de inzet van belangrijke kapitalen, de samenwerking tus sen leiding, ingenieurs, bedien den en arbeiders, zijn zovele faktoren die uiteindelijk tot een voor de streekekonomie belang rijk resultaat hebben geleid. Belangrijk resultaat, omdat een dergelijk bedrijf qua tewerkstel ling nog steeds te zeldzaam is ■in de Denderstreek en ook om wille van de stabiliteit, der wijze dat zelfs in krisisperiodes geen grote schommelingen 'in de personeelsbezetting noodza kelijk waren. Terecht werd dan ook n.a.v. de recente herdenking van het 25- jarig bestaan van de p.v.b.a. Giibos hulde gebracht aan haar stichter en wel bij monde van de Aaisterse geschiedschrijver bij uitstek, de h. Fritz Courteaux Het afzetgebied van deze Aaisterse industrie strekt zich momenteel uit over zowat alle werelddelen. Tal van West- en Oosteuropese landen, Israel, Pakistan, Liba non, Hong-Kong, Australië, Me xico, Ecuador, Peru en noem maar op. Een goedgevuld orderboek, der wijze dat terug aan uitbreiding wordt gedacht en dit betekent meteen ook nieuwe werkgelegen heden 'in een bedrijf dat ver groeid is met de streek. D.O.C. 11 NOVEMBER 1918-1968 Het Aalsters stadsbestuur dat reeds tijdens een raadszitting een toelage van 50,000 fr. heeft voorzien voor de 50e herdenking van de Wapenstilstand, op 11 november a.s., plant in samenwerking met alle vaderlandse verenigingen een grootse hulde aan alle nog levende oud-strijders uit de stad. Op maandag 11 november zullen een reeks plechtigheden doorgaan, o.m. een bloemenhulde voor het Vredesir.onument op het Vrede plein, terwijl aan alle oud-strijders een voor deze gelegenheid speciaal geslagen medaille door burgemeester Blanckaert zal overhandigd worden. Het jaarlijks Te Deum in de Sint Maartens kerk zal een speciaal karakter hebben, terwijl 's avonds in de Pupillenschool aan de oud-strijders een banket wordt aangeboden. Op initiatief van de drie kulturele fondsen, Davidsfonds, De Rank en Willemsfonds, zal in een bioscoopzaal van de stad, zondagvoor middag 10 november, een anti-oorlogsfilm worden vertoond, even eens met steun van het stadsbestuur. De 50e verjaring van de Wapenstilstand 1918 werd ingezet met de herdenking van het historische geallieerde offensief dat opi 28 september 1918 aanving.. Naar aanleiding hiervan werd de Vuurkruisersbond door het Aalsters stadsmagistraat ontvangen en werd het erepiaket van de stad overhandigd aan de heren Van der Borght, Coenen en De Schaepdrijver.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1