PDGGENPDHI KEUKENS stelt JUNIOR CLUB voor wat eten we deze week keuken geheimen voer de lekkerbekken... klankjes uit de modewereld nuttige wenken TIMOTHY JUNIOR CLUB geeft de toon aan 7 vrouwen kroniek ZONDAG Beierse 'haringsla Preisoep Gestoofd konijn Appelkompote Gekookte aardappelen Roomsoesjes. MAANDAG Kerrie-vleesragout Drooggekookte rijst Appel beignets. DINSDAG Gestoofde schelvis Aardappelpuree Ananas met slagroom. WOENSDAG Gehakt Spruitjes Gekookte aardappelen Fruit. DONDERDAG Varkenskoteletten Witloof -Gekookte aard appelen Vanillepudding. VRIJDAG Gekookte eieren Botersaus Gestoofde prei Ge kookte aardappelen Gestoofde peren. ZATERDAG Biefstuk Sla Frites Rijstpudding. BEIERSE HARSNGSLA BENODIGD 2 haringen (zure inmaak), 1 ui, 1 appel, het sap van 1 citroen, 2 eetlepels koffiemelk (uit blik), 4 eetlepels mayo naise en peper. BEREIDING Laat de haringen een kwartier uitlekken. Splits ze in de lengte in tweeen en neem de graat er uit. Kop en staart afsnijden en de rest in 4 a 5 stukjes verdelen. Deze stukjes op een schaal leggen en bedekken met de geschilde en in dunne plakjes gesneden appel en u Bestrooien met een weinig (vers gemalen) peper en overgieten met het mengsel van melk met citroensap en mayonaise. Tien minuten laten intrekken alvorens op te dienen met een sneetje gesmeerd brood. KERRIE - VLEESRAGOUT BENODIGD 400 g rundsvlees (neem gerust vlees van mindere kwaliteit voor dit recept), 60 g boter, 3 uien, 4 worteltjes, peterselie, selderij, laurierblaadje, 2 kruidnagelen, peper en zout, 1 flinke koffie lepel kerriepoeder, 40 g bloem, 0,5 liter bouillon, het sap van een halve citroen. BEREIDING Snijd het vlees aan dobbelsteentjes. Smelt in een pan 15 g boter en smoor hierin het vlees, 2 kleingesneden uien, de gesnipperde worteltjes, fijngesneden peterselie, selderij, iaurierblaadje en nog een hele ui waarin de kruidnagelen zijn gestoken. Doe dit gedurende tien minuten en met het deksel op de pan. Voeg dan zoveel kekend water toe, dat het vlees net bedekt is en strooi wat zout en peper er over. Laat het vlees gaar worden op een zacht vuur in onge veer 3 uur. Verwijder dan het laurierblaadje en de hele ui met de kruidnagelen. Smelt in een andere pan de rest van de boter en fruit hierin het kerriepoedei even. Voeg de bloem toe, roer de massa glad en schenk er, al roerende, de bouillon bij. Laat het sausje even door koken en giet, al roerende, het bij de vleesmassa. Meng er tenslotte het citroensap doorheen. Alle huisvrouwen zijn het er over eens dat het vlees te duur is. Maar waarom dan dit dure vlees af en toe niet eens vervangen door kaas-, vis- of eiergerechten U moet weten dat 50 g kaas, 80 g vis of een flink ei dezelfde voe dingswaarde bezitten als 75 g vlees. Bij dit alles maakt het geen verschil of men duurdere of goed kopere vis, kaas of vlees neemt. Wat zou U ervan denken om gedu rende de koude maanden eenmaal per week een peulvruchtenmaaltijd op het menu te plaatsen Peul vruchten zijn niet alleen gezond en smakelijk, maar ook zeer voed zaam, vermits 100 g erwten of bonen evenveel opbouwende stof fen bevatten als 75 g vlees. U merkt het ook zonder het dure vlees, dat haar budget uit zijn evenwicht brengt, kan een verstan dige huisvrouw voor de nodige afwisseling zorgen. Champignons zijn zeer lek ker, doch één korreltje achterge bleven zand bederft het gerecht. Daarom moet men champignons wel vijf maal in telkens fris water wassen. Iedere keer laten we het water een minuut rusten om het zand gelegenheid te geven naar de bodem te zinken. Een stukje foelie geeft aan vele vleesgerechten en aan bouillon een pittige smaak. Gebruik hier van echter nooit te veel, de sterke verraderlijke geur zou dan de over hand krijgen, wat niet lekker is. DROOG EN WARM De nieuwste regenjasmaterialen plastic, vinyl en parachutezijde zullen ons in de komende seizoenen beschutten tegen de regen, de wind en de koude. De modellen zijn aangepast aan de moderne tijd en de kleuren fris en fleurig. Opvallend is het model van de Parijse mode-ontwerpster Emmanuelle Khahn het is een mantel van blauwe parachutezijde, die gevoerd is met kanariegele elastische badstof. Zakken en sluiting gaan dicht met grote klemgespen. De manchetten sluiten met een elas tische band zo strak om de pols dat er geen zuchtje wind in de mouw komt. Stippen wij nog aan, dat parachutezijde, waarvan ook regenpakken worden vervaardigd (we denken hier aan een knalrood vest afge biesd met donkerblauw en op eenzelfde donkerblauw lange broek gedragen) absoluut waterdicht is, heel licht van gewicht en het lichaam goed warm houdt. Keren we nu even terug naar het glimmende plastic en vinyl. Het zijn materialen die we al sedert enkele jaren kennen, doch waarvan de hoedanigheden alsmaar verbeteren. Het is niet langer hard en stug, maar soepel en licht en het laat zich veel gemakkelijker model ieren. Wij zagen een oranjerode mantel met asymmetrische rits sluiting, waarin men er met somber weer toch fleurig uitziet en waar geen regenspatje doorheen dringt. Wat soberder, doch ook gekleder, is de vrouw die een zwart vinylpak kiest. De driekwart jas heeft hier een trenchcoat-mode! en de bijpassende broek van voren en ingestikte plooi. Voor de jeugd witte vinylpakken, die op een grappige manier met rode vlakken zijn opgefleurd. Zuidwesters, hoedjes en helmen van hetzelfde materiaal als uw regenjas of -pak, zorgen er voor dat ook uw kapsel op een charmante kleurige manier droog blijft. OA, DENDERMONDSE STEENVsEG RESIDENTIE DIRK MARTENS AALST TEL. 2S8.19 met zijn nieuwe herfst- en winterkieedjes ensembles - sportkousen - coüants en alpen-mutsen Rotan zetels, tafeltjes, enz. kunnen 'heel dekoratief zijn, maar soms werken ze op onze zenuwen door hun gekraak en gepiep. Om dit te voorkomen mag U ze gerust eens in een teil water dompelen of ze goed nat betten. De winter met zijn verkoud heden staat weer voor de deur. Wanneer ge de eerste symptomen van een verkoudheid voelt, neem dan een lepel honig en laat deze langzaam in de mond smelten. U kunt de honig ook oplossen in wat hete melk. Dergelijk drankje waar borgt u bovendien een heerlijke nachtrust. Een sponsrubber matje of een badhanddoek in de badkuip verhindert het gevaarlijke uitglij den in de kuip. Vooral voor 'kleine kinderen en gebrekkige ouden van dagen is het een uitkomst. Echt kristal moet goed on derhouden worden. Was het altijd in een warm sopje van zeepvlok ken. Soda is streng verboden I Na spoelen met schoon warm water en onmiddellijk met een zachte doek droog en glanzend wrijven. Een doffe aanslag in schalen of vazen van kristal moet ook uiterst voorzichtig behandeld worden doe er wat azijn in en schud deze een kwartiertje in de vaas rond. Zeer hardnekkige aanslag probeert u op dezelfde wijze in verdund zoutzuur op te lossen. Voorzichtig met zoutzuurSchuren of borste len met een harde borstel bescha digt het zeer gevoelige kristal. Wie jumpers, pull's of andere gebreide kledingstukjes na het wassen met wasknijpers aan de drooglijn hangt, wordt niet beloond met een goede uitslag. Veel beter resultaat bekomt men als men der gelijke kledingstukken in liggende toestand laat drogen. Wil men ze wel hangende drogen, omdat dit natuurlijk vlugger gaat, trek dan een afgedankte nyionkous door de mouwen van het te drogen kleding stuk en bevestig de knijpers op drie plaatsen aan het nylon twee aan de uit de mouwen stekende delen, één bij de hals. Het kleding stuk blijft zodoende ook mooi in model.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7