STUDENTEN... Nieuws van Kaderschool Kerelsburcht kroniek Zoals het klokje tikt op zo tikt het nergens. t stadhuis, 3 Tal van regeningen zijn dan ook voor wat de nabije toekomst be treft weinig gerust; dat verklaart sommige uiteraard «gekamoufleer- de» veiligheidsmaatregelen, ook in eigen land. De Japanse regering maakt zich dan ook ernstig bezorgd en heeft op 2 en 3 oktober II. spe ciale kabinetszittingen gewijd aan de studentenrevoltes. Een spe ciale adviesraad, samengesteld uit leidende akademici, zal de Ja panse minister bijstaan. Een voorbeeld daarvan is wel het feit dat het Amerikaans - Japans defensieverdrag, dat in 1970 door een van de twee part ners kan herzien worden, wel eens in 't gedrang kan komen onder druk van de studentenrevolte. Want Mexico moge dan momen teel, vooral door de Olympische spelen, in de aktualiteit staan, 'in Japan is de toestand niet minde» ernstig. Dit blijkt nog eens duide lijk uit wat een korrespondent van The Times daarover schrijft Men heeft weinig kans om zich te vergissen wanneer men voorop stelt dat de studentenrevoltes in tal van hoofdsteden in Europa, Amerika en Azie wel eens een zeer dramatische wending zouden kun nen nemen. Het gewelddadig in dijken van wat een ware studenten opstand is geworden in Mexico- City waar volgens niet te kon- troleren berichten verschillende studenten in koele bloede door de politie-instanties zouden terechtge steld zijn is in dat verband zeer symptomatisch. Kan men het over de fundamen tele oorzaken van deze studenten revoltes een acceptabele verklaring vinden, dan blijft nog de vraag Sn welke mate bepaalde agitators, Westerse of Oosterse, deze stu dentenbewegingen mede trachten dienstig te maken aan welbepaalde doeleinden die zeker niet onmid dellijk de universitaire problema tiek zelfs in haar ruimste kon tekst raken. Zijn de solidaire achtbare vroede vaderen van de moeders kan hier bezwaarlijk sprake zijn van de opvatting uit gegaan dat de stad Aalst nog het best wordt bestuurd als een n.v. Wie zal het zeg gen In elk geval zijn zij op een zekere dag, nu wel reeds enkele maanden geleden, van oordeel geweest dat het stadhuisper- soneel op het voorgeschreven uur stipt ten stadhuize moet zitten en het stipt op het voor geschreven uur moet ver laten. Als zij, de vroede vaderen, des ochtends in hun auto's naar het stadhuis toesnellen moet het hun blijkbaar aan hun aartsvaderlijk hart vreemd te moede zijn geweest te zien hoe het personeel, steeds vol gens de vroede vaderen, een snelheidsbeperking in acht neemt, niettegenstaande de voortschrijdende wijzers op de rondborstige Belfortklok. Uiteindelijk, na veel beraad, heeft men dan enkele maanden ge leden beslist dat voor goed geld stipte prestaties moeten geleverd worden, weshalve tot de aankoop van 4 punkteer- horloges werd beslist. Dat leek per slot van rekening toch humaner dan de idee van een of andere Mannix van een lokale of nationale Inter- dect-organisatie te engageren die dan verdoken opgesteld vanuit een of andere hoek zat te noteren, niet hoe vroeg, maar hoe laat de jongens en de meiskens de stadhuisdrem pel overschreden. Heeft men zonder de waard ge rekend en wie is in soortge lijke stadhuissituaties eigen lijk de waard In elk geval het relaas luidt dat de 4 punk- teer-horloges weliswaar be hoorlijk werden geleverd ten stadhuize, maar na ai die maanden nog niet in gebruik werden genomen. Best mogelijk dat het hier een alledaagse vergetelheid be- Na de recente bewogen maan den waardoor ettelijke van de grootste Japanse universiteiten door de studenten werden lamge legd, munitietreinen en T.V.-pro- gramma's werden geblokkeerd, hebben op 30 september niet min der dan 80.000 studenten van de Nihon-Universiteit te Tokio, de grootste van het land, de rector en vijf van zijn medewerkers ge dwongen tot de belofte af te tre den. Maar steeds volgens de krant, op vijftig andere Japanse univer siteiten zijn er moeilijkheden en deze dreigen zich uit te breiden tot de middelbare instellingen. De regering, aldus de Britse krant, is gehandikapt door het feit dat volgende zomer algemene ver kiezingen plaats vinden en de openbare mening is van die aard dat een flink geval van mishande ling of bv. het zenden van politie naar een universiteitscampus met veel bloedvergieten, de liberale demokraten ernstige schade zou kunnen berokkenen. treft. Men moet daar zo niet onbedachtzaam over oordelen. Ons is het ook ooit, jaren geleden, voorgekomen dat we onze demokratische fiets te gen een herberggevel verga ten en pas 's anderendaags aan het vehikel dachten. Waarmede maar wil gezegd zijn dat men moet begrip op brengen voor de stadhuise- lijke vergetelheid. En uiteinde lijk gaat het toch maar om een peulschil van om en bij de 80.000 fr. Wie denkt dat het meer is dan een peulschil maakt zich toch illusies om trent de waarde van de Aal- sterse frank. En wij treden de opvatting bij van de stad huisjongens, die spontaan zeggen dat het systeem hun niet bevalt. Zoals het klokje op 't stadhuis tikt, zo tikt het nergens. Wil men per sé dan toch n.v.-metodes invoeren, dat men dan maar liefst overschakelt naar com puters. R. Tijdens het komende Allerhei ligen-verlof krijgen een veertigtal monitoren en monitrices de gele genheid om een ministeriele homo logatie van hun brevet te bekomen door het afleggen van een bijko mende schriftelijke en mondelinge proef. Er wordt hen tevens de mogelijkheid geboden om meer van nabij met de werking van de ka derschool kennis te maken door deel te nemen aan verschillende werkgroepen. Deze zullen o.a. de samenstelling van het handboek bespreken. Er zal ook een dia- en bandmontage gemaakt worden over de verschillende kursussen en kampen. Voor de meesten onder hen is dit een Ideale voorbereiding op onze Kerstkursussen voor hoofd monitoren en -monitrices, hulpin- struktoren en Jnstruktrices L.O. spel en kreativiteit en van alge mene instruktoren en instruktricen van 21 tot 31 december 1968 in het domein St. Bartel te Goefer dinge. Bij deze gelegenheid zullen er ook sportkampen ingericht wor den in voetbal, trampoline en zwemmen (hiervoor is een privé- zwembad volledig gehuurd). Door deze hogere kursussen plukken een aantal jongens en meisjes ein delijk de vruchten van een jaren lange toewijding ten bate van de jeugd, door het bekomen van een hoger brevet. Zij krijgen tevens de gelegen heid om zich te bekwamen in foto grafie en bandmontage tijdens het Crea week-end te Goeferdinge van 14 tot 18 februari. Hier wordt ook een kans geboden aan alle jeugd leiders en -leidsters &m dank zij deze interessante stage meer crea tief te werken in hun jeugdbewe ging of hobbyklub. Een nieuwe lente betekent ook voor kaderschool Kereisburcht een nieuwe start. Zij organiseert van 29 maart tot 9 april een monitoren- kursus te Nieuwpoort. De kader school beschikt daar tevens over een privé zwembad en ultra mo derne turnzaal. De negentig ent housiaste deelnemers van verleden jaar staan opnieuw borg voor een suksesrijk verloop. Terzelfdertijd wordt een monitri- cenkursus ingericht van 12 tot 19 april in Goeferdinge. Deze moet, wat geest en toewijding betreft, zeker niet onderdoen voor de mo- nitorenkursus. Aan de jongeren wordt in Nieuw poort ook de gelegenheid geboden een sportkamp te volgen in zwem men, basket, volley of atletiek. Hier, zoals trouwens op alle sport kampen, staan licentiatien L.O. borg voor een degelijke technische leiding. Om de pas gevormde monitoren te helpen bij hun zware taak tij dens de zomerstage worden een reeks voorbereidings vergaderingen georganiseerd op 24, 25 en 26 mei 1969. ledereen wordt uitgenodigd die tijdens het komende zomer- verlof zijn stage zal doen op een van de talrijke vakantiecentra of speelpleinen die de kaderschool van degelijk gevormde leiders en leidsters voorziet. Op deze verga deringen krijgen zij laatste richt lijnen in verband met de praktische organisatie van het specifieke va kantiecentrum of speelplein dat zij zelf gekozen hebben. Ze krij gen ook de gelegenheid om samen hun programma's te bespreken, zodat ze zeker niet onvoorbereid, aan het werk hoeven te gaan. Tijdens het zomerverlof 1969 ■is het druk bij de kaderschool Kerelsburcht. Niettegenstaande het groot aantal aktiviteiten staat een degelijke algemene leiding borg voor een vlotte en prettige orga nisatie. Een overzicht geven van de talrijke aktiviteiten 'is bijna on begonnen werk. Een groot deel van onze jon gens en meisjes zullen zich vol ledig inzetten op talloze vakantie centra en speelpleinen over het hele land. Aan anderen, die weinig tijd hadden tijdens het schooljaar, wordt gelegenheid geboden een monitorenkursus te volgen van 30 juli tot 9 augustus te Goeferdinge. Daar gaan ook de sportkampen door van 1 juli tot en met 16 au gustus, telkens vier per week. Er is keuze tussen zwemmen, kracht bal, voetbal, volley, basket, atle tiek en trampoline (zowel initiatie als volmaking). Een tiental licen tiaten L.O. dragen hier opnieuw hun sportief steentje bij. In de zomer 1968 startte de kaderschool ook met een nieuw 'initiatief. Een vijftigtal jongens brachten een overheerlijk veilof door in Wallis (Zwitserland). Aan gemoedigd door dit sukses richt zij ook nu een Alpenkamp in tij dens de tweede helft van juli '69. Benevens een drietal prachtige uitstappen zijn er diverse berg tochten voorzien. De beste van onze leiders staan borg voor hun veiligheid en zorgen ook voor de ontspanning en de prettige sfeer die overal, ook in het verre Zwit serland, een kenmerk van kade;- school Kereisburcht is. Dit overzicht is misschien wei nig geslaagd. Het is echter zee» moel'ijk een overzicht te geven van al de aktiviteiten die doorgaan bij de kaderschool Kerelsburcht. Indien U er meer wil over weten stuur ons eenvoudig uw adres of vraag vrijblijvend inlichtingen aan Kaderschool Kerelsburcht Algemeen sekretariaat Kattestraat 15, LEDE Tel. (053) 223.25

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 3