P. DE COCK keukengeheimen wat eten we deze week nuttig© voor de lekkerbekken... klankjes uit de modewereld taks-free-honden wenken 3*Cleedt uw kinderen decfelyk en cjeedkoopf Sonneterie KerkhofSaan 19 Aalst vamoflex vrouwen kroniek ZONDAG Toast met sardines Franse uiensoep Kalfslapjes met rozijnen Snijboontjes Gekookte aardappelen Kastanje taart. MAANDAG Zuurkool met gekookt gerookt spek Aardappelpuree Appelmoes met schuimkop. DINSDAG Gebakken tong Botersaus Gekookte aardappelen - Griesmeelpudding met rozijnen. WOENSDAG Gebraden worst Savooien Gekookte aard appelen Fruit. DONDERDAG Biefstuk Witloof Gekookte aardappelen Ohocoladevla. VRIJDAG Mosselen Frites Rijstpap. ZATERDAG Witte bonen met zure saus Ham Gekookte aardappelen Vanillepudding. KALFSLAPJES MET ROZIJNEN BENODIGD 4 kalfslapjes van 100 g, 50 g rozijnen, zout, peper e,i 100 g boter. BEREIDING De rozijnen wassen en in heet water laten wellen. De lapjes zouten, met peper bestrooien en in de hete boter aan beide kanten bruin bakken in 15 minuten. De rozijnen met het vocht toe voegen en het geheel nog ca. 10 minuten laten stoven. In plaats van kalfslapjes kunt u ook lamslapjes nemen en in plaats van rozijnen blokjes ananas op het laatst heel even mee laten bakken. Ook een kombinatie van blokjes ananas, appel en rozijnen is erg lekker. KASTANJETAART BENODIGD 250 g kastanjes (in gepelde toestand), 125 g sui ker, 100 g boter, 2 eieren, een half stokje vanille, wat zout en paneer meel. BEREIDING Leg de ongepelde kastanjes gedurende 10 minuten in kokend water. Pel ze en leg ze onmiddellijk in vers kokend water. Kook ze vervolgens gaar (30 minuten). Laat ze uitlekken en wrijf ze door een fijne zeef. Roer de boter tot room, voeg hierbij de eieren, suiker, zout, vanillemerg en de kastanjepuree. Meng alles goed door een en doe de massa dan in een met boter besmeerde en met paneer meel bestrooide springvorm. In een matig warme oven gaar bakken in 1 uur. Wollen kledingstukjes die na het wassen hard en stug geworden zijn, kan men weer aanmerkelijk verbeteren door ze 24 uur lang in een lauw zeepsopje te leggen, waaraan op 10 liter water 'is toe gevoegd 3 eetlepels salmiak- oplossing, 1 eetlepel alcohol. Daar na goed uitspoelen en ;in de scha duw laten drogen. Op schorten, bloesjes, hem den, enz. treft men tegenwoordig veel knopen aan, die uit kunststof zijn vervaardigd. Deze knopen doen overigens uitstekend dienst, doch ze zijn niet bestand tegen grote hitte. Bij het strijken zou het dus wel kunnen gebeuren dat dergelijke knopen ineen schrom pelen tot een ontoonbaar hoopje. We moeten het dus vermijden dat ons strijkijzer met de knopen in aanraking komt en dit kunnen we door ze met de bolle kant van een eet- of koffielepel af te schermen. Koperen voorwerpen zijn in trek. Jonge vrouwtjes gaan graag op zoek bij moeder of grootmoe der om dergelijke voorwerpen uit de vergeethoek te halen en er nieuwe glans aan te geven. Doe dit laatse niet dadelijk met een koperpoetsmiddel. Ga het koper eerst te lijf met een papje van witte azijn en keukenzout. Wrijf krachtig en gebruik voor moeilijk te bereiken plekjes een oude tan denborstel. Daarna spoelt ge het voorwerp af met warm water en wrijf het droog. Vervolgens kan er met behulp van koperpoets de nodige glans op aangebracht wor den. AANDACHT VOOR DE BENEN We weien het reeds, met een uitzondering hier en daar, blijven de rokken ook in de komende seizoenen kort. Wanneer de winter definitief zijn intrede zal doen, zullen we van de benen onder de rokjes niet veei zien, omdat deze dan meestal bedekt worden door hoge iaarzen. Voordien echter vragen de benen volledige aandacht kousen worden steeds belangrijker in het modebeeld. In Parijs worden bij de effen gekleurde pumperschoenen kousen gedragen in dezelfde kleur. Het zijn vaak grof gebreide of met motiefjes versierde exemplaren, doch veelal zijn het gehaakte kousen waarvan de gaten steeds groter en luchtiger worden. De dames die graag schoenen mei open hielen dragen, zullen het prettig vinden te vernemen dat er steeds meer kousen en panty's komen waarvan de hielstukken niet meer versterkt zijn. Natuurlijk is dit wei minder sterk, maar het staat oneindig veei mooier. COURREGES - STIJL Courrèges, aanvankelijk de vooruitstrevende ontwerper voor jonge sportieve meisjes, stelt nu ook dames van middelbare leeftijd onder zijn klanten. Inderdaad, de huidige modellen van deze ontwerper getuigen van zo'n gezonde bewegingsvrijheid en jeug dige geestdrift dat veel vrouwen er zich toe aangetrokken voelen, iedere niet te dikke vrouw, ongeacht haar leeftijd, kan zich nu kleden in een Courrèges-mantel of pakje. Deze dracht maakt haar niet alleen een aanmerkelijk aantal jaartjes jonger, het verdoezelt ook eventuele figuurfoutjes. Voor de mantels zijn de Courrèges-kenmerken rechte schouders, slanke hoog ingezette mouwen, even getailleerd of met een brede lederen ceintuur om het middel. Dubbelrijige of assymme- trische sluiting met prachtige knopen. Ook zijn mantelpakken zijn mooi de meeste bestaan uit een jasje met ceintuur op een lichtjes gerende rok. Lijken ze op het eerste zicht een beetje kleinmeisjesachtig, een kleine verandering maakt ze geschikt voor dames van 30 tot 50 jaar. TEL. (053) 237.95 LET OF ©pan iedero woensdag van 8 toi 12 en van 14 tot 20 u., ook eventueel op andere da gen, maar dan na 17 u. BENODIGD 500 g witte bonen, zout, 50 g boter, 50 g bloem, een halve liter bonen-kooknat, 1 dl melk, een halve dl azijn, peper en nog wat boter. BEREIDING Zet de witte bonen een nacht tevoren in ruim water in de week. Kook ze de volgende dag gaar in het weekwater met 5 g zout per 'liter vocht, 'in drie kwartier. Smelt in een steelpan de boter. Voeg de bloem toe en roer de massa glad. Schenk 'bij gedeelten tegelijk en al roerend het bonennat en de melk er bij. Roer er tot slot de azijn en wat peper doorheen en van het vuur af wat klontjes boter. NOTA Een geijkte kombinatie 'is witte bonen met zure saus, 'ham en aardappelen. U kunt de witte bonen met zure saus ook geven met kaifs- of ossetong en aardappelen of gewoon met aardappelen alleen. Geef er in dit laatste geval wel een fris slaatje bij en als nagerecht een melkgereoht. WITTE BONEN MET ZURE SAUS Bent u een 'hondenliefhebster, maar betaalt u niet graag belas ting voor het lieve dier, dan doet u er goed aan te verhuizen naar Eindhoven in Nederland. De opstellers van de gemeente lijke begroting aldaar hebben uit gerekend dat het 'heffen, 'invorde ren en kontroleren van de honden belasting de gemeente meer kost dan de honden voor de gemeente kas opleveren. 'De ambtenaren die hun honde- baan verliezen, krijgen op andere afdelingen een nieuwe kluif. Hoewel we geen kwaad woord willen zeggen over diepvries we vinden het zelfs een prachtige uitvinding moet toch worden toegegeven dat er niets gaat boven verse levensmiddelen. Dit geldt niet alleen voor groenten, fruit, vis en vlees, maar ook voor wild en gevogelte. In de verse kip zijn de voedings sappen bewaard gebleven en er kan van de smaak en het aroma niets verioren gaan. Enige jaren geleden was het nog zo, dat wild en gevogelte uitsluitend op de hoogdagen werd gegeten. Thans heeft zich een meer geregeld ge bruik ontwikkeld en dit is eigenlijk volkomen logisch, want vers wild en gevogelte is mals, is niet vet, heeft een hoge voedingswaarde, is licht verteerbaar en... het geeft bovendien aan een diner nog een gezellige sfeer. Nu komt het nog wel eens voor dat jonge huisvrouwtjes niet pre cies weten wat een braadkuiken en wat een soepkip is. Voor een goed begrip dan het volgende BRAADKUIKEN, of zoals het nog in sommige streken van ons iand genoemd wordt een haantje, is een kuiken van 7 toi 10 weken oud en speciaal opgefokt voor de konsumpiie. Uiteraard zijn deze kipjes niet zwaar en het vlees is natuurlijk zeer mais. POULARDE is eigenlijk de braadkip waar een gezin van vier personen flink kan van eten. Het zijn kippen die zwaardsr wegen dan 1 kgr. Zij werden door een uitgezochte voeding en zeer wei nig vrijheid van beweging in korte tijd vetgemest. Het vlees is zeer mals en blank. Deze kippen zijn het duurst. SOEPKIP is een kip die na de leg van eieren, voor de konsumptie bestemd wordt. Een soepkip va rieert in leeftijd van 8 maanden tot 1 of 2 jaar. Een soepkip ge bruiken we vanzelfsprekend voor het trekken van bouillon. Veel huis vrouwen geven echter de voorkeur aan een kuiken omdat de bouillon dan niet zo vet wordt. Zowel het vlees van een soepkip als van een kuiken kan na het trekken van de bouillon verwerkt worden tot een smakelijke ragout of in kroketten. tapijt i al zijn toepassingen tapijt als tapis-plain tapijt als traploper tapijt als vloerkleed geen valse kortingen, goede prijzen goede plaatsingen tevreden klanten Honderden referenties tapijt gaat denk in de eerste plaats aan firma: Kasteeldrcef, 45, LEDE Telefoon (053) 258.61 uw tapijtspecialist toonzaal op de 1*-verdieping of'bel ont, afspraak en wij kómen bij U aan huis met onze 'ties topis-plains,- traplopers of tapijten.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7