SPORT Sterke zege van Okapi Spijtig voor Eendracht Sportkring bevestigde Spannende derby ïsïfis ''-m 'A der stad Aalst Bleek Boys en Osiris weer met lege teilen DE STADSBEKER 1963 list ie erg met Melckenbeeck 14 BASKETBAL op alle fronten VOETBAL Eendracht is gestruikeld bij de rivalen van Bergen, wat trouwens velen hadden gevreesd. De Aai- stenaars moeten nochtans niet blo zen om deze nederlaag want zij hebben een zeer goeds wedstrijd gespeeld en men is juist op dezelf de manier gesneuveld als Zotts- gem enkele weken terug in het P. Cornelisstadion een doelpunt in de beslissende periode van da wedstrijd en een ontnuchtering met verstrekkende gevolgen. inderdaad, op het moment dat de Walen Rik Van Hoorns konden verslaan, was Eendracht juist be zig om een sterk slotoffensief op te bouwen dat de overwinning voor de Aalstenaars moest verzekeren. Men wilde uit de raids van Lecocq en 'Van der Eist een doelpunt haien om dan veilig de eigen doelmond af te grendelen. Dit alls is een misrekening geworden toen het on gelukkig doelpunt van Bergen is gevallen, daar meteen de Aalsterse vleugels werden geknipt. Wel moeten wij toegeven dat de overwinning voor Bergen ver diend te noemen was, daar de gastheren, bijzonder in de eerste helft, zeer aktief waren en aan houdend de Eendracht defensie in gevaar brachten. Het mag een ge luk heten dat tijdens deze kwade periode de verdediging tussen het doelhout op een machtige Rik Van Hoorne kon rekenen, want anoers konden er toen reeds scherven gemaakt zijn. Toen het fatale doelpunt in de Eendrachtmuit gevallen was, zou den de Aalsterse aanvallers welis waar nog sterk aandringen langs het duo Lecocq Van der Eist, maar de schoten misten meestal de goe de richting zodat Bergen met een versterkte verdediging steeds veilig de Eendrachtstorm kon opvangen. Zelfs het in extremis inschakelen van Et'ienne Collijns bracht voor de Ajuinen geen aarde aan de dijk. LAUWE OP BEZOEK Zondag komt Lauwe naar het Eendrachtterrein om er de wit- zwarten in de ogen te kijken. Tot nog toe heeft Lauwe -het nog niet zo slecht gedaan en bijzonder de jongste verrichting tegen Roese- lare, waar een punt werd behaald, maakt het duidelijk dat Eendracht de Westvlamingen niet mag onder schatten. Daar is geloven wij niet de minste vrees voor, want na de nederlaag tegen Bergen zal Een dracht onmiddellijk weer willen aanspannen met de zege. Met welke ploeg zal Eendracht het doen Velen denken dat het inschakelen van Coilijns de :nle- ding is geweest van een nieuwe selektie in de fanionploeg, zulks is natuurlijk mogelijk, alhoewel men niet mag vergeten dat het Aalsterse middenveld zich toch niets had te verwijten. Hoe ook, veel veranderingen zuilen er zeker niet gebeuren, daar het toch fout zou zijn de nederlaag van Bergen als vertrekpunt te nemen van een ommekeer. De Ajuinen hebben bij Gilly een waardevolle overwinning be haald, na een wedstrijd waarin zij doorgaans de meerderen waren. Het Okapi-festival begon reeds van 'bij het startschot, toen de Walen reeds met hun rug tegen de muur werden geplaatst. De heerschappij van Okapi was zo verpletterend dat na een kwartier spel reeds met eventjes 23 punten voorsprong het kommando in de handen werd gehouden. Na deze periode van overwicht 'lieten de Aalstenaars na de herneming het tempo zakken, waarvan de gast- Sportkring heeft nog eens be vestigd dat het wel degeiijk naar hoger sferen wil. De prestatie te Lokeren, waar men een puntje uit het vuur sleepte, was eens te meer van hoog gehalte, alhoewel men deze maal niet de aanvallers in de bloemetjes diende te zetten, doch wel de defensie met dan de jeugdige Van Den Steen als een echte klasman tussen de palen. Het werd op het Racingveld een heftig gevecht dat uiteindelijk on beslist bleef nadat alle akteurs ge durende 90 minuten al hun krach ten in het strijdperk hadden ge gooid. De hoogkonjunktuur bij de Snas Sint Anna 0-3 Dapper verweer van Snas, maar tegen een werkelijk schitterend Sint Anna was geen verhaal mo gelijk. Erembodegem Be Kroon 4-3 De liefhebbers van doelpunten kwamen 'hier aan hun trekken, spijtig genoeg voor De Kroon, die moest buigen voor het aan 'huis moeilijk te bekampen Erembode gem. Immerzeel Intraco 1-2 Mooie wedstrijd waar Immerzeel zich de evenkie toonde van een sterk Intraco. Twee slippertjes van de verdediging van immerzeel wer den handig uitgebaat door Intraco en meteen was de zege een feit. Wedstrijden voor 19 oktober Terrein Arend te 14u30 Sint Mart'inus Kova. Terrein Immerzeel te 14u30 Mijlbeek Intercom. Terrein Erembodegem te 14u30 'Botafago Endoka. Ajuinen duurt dus voort. Zoveel te beter DERBY TE LEDE Nu moeten de Sportkringers op reis naar de buren van Lede, waar zij logisch gezien weinig tegen stand zuilen ontmoeten. Lede heeft immers tot nog toe weinig potten gebroken en bengelt trouwens aan 'het 'Staartje. De lokalen daarom definitief afschrijven voor de zege zou fout zijn, want nog zo pas hebben zij bewezen dat de weder opstanding nakend 'is. Een draw halen op Denderleeuw, dat toch HANDBAL heren gebruik maakten om gelei delijk terug te komen, zonder ech ter de Ajuinen te kunnen veront rusten. OKAPI WEER OP VERPLAATSING Okapi wordt door de kalender man niet gespaard daar men weer op reis moet. Deze maal gaat het naar Cuesmes, een ploeg die zon der tot de grote favorieten te be horen dan toch mooie resultaten maakt. Wij geloven toch niet dat de Walen er zullen in slagen om de zegereeks van Okapi te stuiten. ook als een kopploeg geboekt staat, iis Inderdaad een prestatie die men niet zo licht over het hoofd kan zijn. Daarom willen wij de Sportkringers aansporen van bij Jong Lede niet te overijld van sta pel te lopen, want dan zou men wel eens van een kale reis kunnen terugkeren. De ploeg Van den Steen; Van de Perre, Picqueur, Hooghe, De Schrijver; Van Royen, Roelandt; Ciocheret, Schollaert, De Coninck, Wellekens. Res. V. D. Velde en Verbraekel. Het treffen tussen de Aalsterse formaties van Sparta en Eendracht Vrij heeft aangetoond dat beiden mekaar ten voile waard zijn. Was het Sparta dat de zege veroverde, dan kon het resultaat evengoed andersom geweest zijn, had Eendracht Vrij er tijdens de slotminuten aan gedacht om de akties te remmen en meer aan de verdediging te denken. Tijdens de ze minuten gaf Eendracht Vrij im mers de toon aan met 12-14, doch men maakte een verkeerde bere- AANDACHT Ook deze week zal de T.V. elke dag reportages ver zorgen over de Olympische Spelen. Voor de uren waarop cieze reportages uitgezonden worde n raadpleeg onze T.V.-bladzijde. De doorbraak van Black Boys komt er maar niet. Deze maal waren de Ajuinen te gast bij Ami- citia en nadat zij geruime tijd de stand in evenwicht 'hadden kunnen houden was het veel balverlies er oorzaak van dat de Ajuinen aan de rust reeds mei 26-15 in het krijt stonden. Black Boys deed nadien loffelijke pogingen om de schade te delgen, doch de laatste vijf puntjes kon men spijtig genoeg niet overbruggen. Ook Osiris, op bezoek bij Eine, diende met klein verschil het on derspit te delven. Men was noch tans de rust ingegaan met 14-25 winstcijfers, doch na de herneming krasselden de Ajuinen zo erg dat zij uiteindelijk nog de zege in de handen van de thuisploeg diende te laten. BILJART kening met nog meer te willen, waardoor de Sparta aanvaliers de vrije teugel kregen en met spet terende aanvallen de overwinning uit het vuur konden slepen. Voor Sparta werden de puntjes gescoord door Meert, Ganzeman, Dooms, E. en G. De Schrijver, en Lootens. Voor Eendracht Vrij scoorden E. en P. Van Goethem, Van Den Eynde, Petré, Coen, Weilekens, Rimbaut, Gillade en Huylobroeck. Voor het eerst sinds de stich ting van het Aalsters 'biljartver bond verklaarden de leden - klubs zich akkoord dat alle wedstrijden in het A.B.V. ingericht gespeeld worden onder de reglementen van de K.B.B.B.L. Deze zeer belang rijke beslissing werd door het nieuw bestuur als een zeer groot winstpunt aanzien. Andere nog belangrijke voorstellen liggen ter ■studie en zullen zo spoedig moge lijk in behandeling worden geno men. Dit jaar worden 'individuele kam pioenschappen van de stad inge richt naar de punten van de over eenstemmende reeksen van de K.B.B.B.L. Voor elke kategorie zijn 4 ziftingsmatchen voorzien en een finale met 5 spelers. Naast gewone naturaprijzen is er voor elke finale een wisselbeker 'in be twisting gesteld. Deze wisselbeker wordt, per kategorie, toegekend aan de in de finale best preste rende klub. De beker van het Ste delijk Sportkomitee wordt na af loop van het seizoen toegekend aan de sterkste klub, de Stadsbe- ker gaat naar de meest verdien stelijke klub. Dat deze eersteling met open armen werd aanvaard tonen deze cijfers wel aan voor de zeven kategories schreven niet minder dan 126 spelers in, verdeeld onder 9 klubs. De ziftingen en de finale van de laagste kategorie (30 jaar) zijn reeds gespeeld en men boekte volgende uitslag 1. De Decker, B.C. Iwein 7 120 71 1,69 7 2. De Cocker, B.C. Kromme Stok 4 101 67 1,50 10 3. De Waegeneer, B.C. St. Anna 4 107 81 1,32 7 4. Van Sande, B.C. Kromme Stok 3 117 88 1,32 7 5. Staes, B.C. St. Anna 2 92 77 1,19 6 De wisselbeker R. Keselaer werd gewonnen door B.C. Iwein - 7 p. Voor de stadsbeker werden de volgende punten toegekend B.C. Iwein 7 B.C. Kromme Stok 7 B.C. St. Anna 4 Promoveren naar kat. 37 jaar De Decker, De Cocker, De Wae geneer, Van Sande. WIELRENNEN Maar wij konden vernemen zou de kniebreuk waarvan Frans Melcken- beeck het slachtoffer werd, niet zo erg zijn als aanvankelijk werd egvreesd. Er 'is wel een beentje in het lidmaat gebroken, doch 'indien alles vlot verloopt zou de Erondegemnaar vrij vlug weer de fiets kun nen bestijgen. Zoveel te beter...

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14