Aafgemse doktersdochter huwde gisteren haar prins... zangvedette Rocco Granata. Rosita RoelandGermaanse Filologie en Vlaams-Italiaanse bruidegom De gevaarlijke bochten te Hofstade "Van hei Westelijk Front geen Nieuws,, Ontwerp rechttrekking rijksweg Douai-Hulst klaar NIEUWS IN 'T KORT if'lüMHM in Aalsterse bioscoop? Ook stakingen in Technisch Onderwijsinrichtingen te Aalst De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 41 Zaterdag 19 oktober 1968 NEC SPE, NEC METU.. ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Aaigem, een oase in 't land van Aalst. Een parochiekerk met een oud-Gotisch torentje en met prachtig Rococozilverwerk, een droom van een romantische pastorij een witte gevel en een voortuin een klooster, een lelijk bakstenen gemeen tehuis, enkele villa's en een voldoend aantal café's voor de meer dan 1.800 inwoners. Dichter en onderpastoor A. Suenaert kan in dit dorp, dat reeds een aanloop is tot het heuvelend Zuid-Oost-Vlaanderen, best inspiratie vinden. Er zijn nog de weien als wiegende zeeen, men kan er 's avonds nog de verre horizon bespeuren, er zijn de gehuchten van de dorpskom verwijderd, elk met hun eigen intimiteit, met hun eigen types. En er zijn vooral nog de duivenmelkers, 'n Gelukkig dorp, want zonder geschiedenis. Aaigems - Italiaans enthousiasme Dat Aaigem stond dan gisteren, ■donderdag, in 't brandpunt van een belangstelling die zeker ver der reikte dan de regionale gren zen. Het is allemaal begonnen met een even knappe als intelligente plaatselijke jongedame, de studen te en doktersdochter Rosita Roe land, die gisteren Haar droom in vervulling zag gaan en voor het altaar trouwde met haar prins, de Vlaamse - Italiaanse zanger Rocco Granata. Precies twee dagen voordien had Rosita, voor de wet sedert 1 oktober reeds mevrouw Granata, haar licentiaatsdiploma in de Ger maanse filologie aan de Leuvense Universiteit behaald. Donderdag, lang voor 11 uur, toen de huwelijksplechtigheid aan ving, waren ze gekomen van ver buiten de Aaigemse grenzen, jong en oud, om niet alleen deze niet alledaagse gebeurtenis bij te wo nen, maar ook om meteen een ganse pleiade Vlaamse vedetten die ditmaal gratis showden, te oordelen. Getuige van de bruide gom was de bekende akteur Wies Andersen. In de kerk dan tijdens de plech tigheid de traditionele tafereeltjes van ietwat bewogen Vlaamse en Italiaanse verwanten met verteder de blikken naar het jonge paar, een speciaal muzikaal toemaatje en dan aan 't slot bloemen en niet te vergeten de T.V.-jongens. Als je 't ons vraagt de jonge mevrouw Granata in een juweel van een bruidskleed. Romance in Leuven Waar Rosita Roeland en Rocco Granata ooit elkaar voor 't eerst hebben ontmoet en hoe de roman ce begon zal wel, zoals het vol gens de beste tradities hoort, hun beider geheim 'blijven, dat zij dan stukje voor stukje wel zullen prijs geven, veel later, veel later, zoals het 'luidt in het oude Vlaamse re freintje, als hun prille sprookje tot de mooiste herinnering van hun eigen familiealbum behoort. Maar ergens heeft Leuven - nog wel Leuven er 'iets mede te maken en ook het feit dat Ro sita wel ais gelegenheidsimpres- sario 'is opgetreden voor Rocco, toen haar vader te Aaigem Breu- ghelfeesten organiseerde. Wat doet een dokter op de Vlaamse buiten zoal niet I «Ik vind het serieus schoon...» Zei ons een Aaigems mevrouw- ken, dat woensdag duchtig de ven sterruiten poetste met krantenpa pier niets beter dan kranten papier om 't glas te doen glanzen, 'mijnheer 1 «Ik vind het serieus schoon. Een doktoorsdochter moet nu toch niet per sé trouwen met een doktoor of zo 'iemand, hé. Daarbij 'is Rocco «Granada»... niet de eerste de beste zanger. Ik heb hem al dik wijls horen zingen en Rosita heeft gelijk als ze hare man teweeg een genie noemt omdat hij simpelweg begonnen is en nu toch wel een hele type is. Daarbij, meneer, Rosita is geleerd, want zij heeft !in Leuven geweest en spreekt 'ik weet niet hoeveel talen. Maar ik vind het effenaf schoon van den doktoor en zijn madam. Ge weet genoeg hoe dat gaat hé. Maar ik zeg altijd, trouwen moet ge doen uit liefde. Daarbij is het te danken aan Rosita dat er nu te Aaigem eens iets gebeurt, ik wil zeggen Rocco Granata met Rosita en muziek door 't leven. dat de T.V. toch eens komt.» Het mevrouwken wierp een prop krantenpapier op de straat maar ging die stande pede terug op rapen «Och, een mens zou 't vergeten, 't moet hier morgen toch proper zijn hé. Er zijn van die ga zetten, meneer, die nu al schrij ven over Aaigem, precies of het een verloren nest is. Dag, meneer, en misschien tot morgen hé, 'ik ga ons vlag strij ken...» Een rustige Dr. Roeland kregen wij later op de dag wel aan de lijn. Uitstekend humeur. Over de plechtigheid zelf neen, de details ervan behoren precies niet tot zijn kabinet. Zeiden wij, vaderlijk - kollegiaal: Wel zware dagen, dokter... Ja, kom, Rosita heeft nog vijf zusters, waarvan een tolkenschool volgt, een andere pharmacie en een derde toekomstige kinesiste, de twee andere in Kwatrecht. En dan nog twee zonen... Zware dagen ook voor de da meskapsters uit Aaigem, Burst, enz., want Aaigems jonge dames wilden er allen donderdag char mant u'it-zien... Liefst een coiffure zoals in de laatste editie van een Parijs damesblad I Na Rocco Gra nata zijn er nog wel Vlaamse ve detten. Je kan nooit weten... AANBESTEDING NOG DIT JAAR In het kader van de kredieten, die voor het begrotingsjaar 1968 ép het Fonds voor Ekonomische Expansie en Regionale Reconversie werd uitgetrokken, kon een bedrag van 20 miljoen worden bekomen voor de ontsluiting van de industriezone te Hofstade en de hiermede gepaard gaande rechttrekking van rijksweg nr. 60 aldaar. Het ontwerp :s praktisch klaar en de aanbesteding zal nog voor het einde van het jaar plaats hebben. Aldus luidt het antwoord van de Minister van Openbare Werken op de parlementaire vraag van volksvertegenwoordiger Van Hoorick, die- ter zake nogmaals de aandacht had gevestigd op de gevaren en bochten en de beperkte breedte van de rijksweg Douai Hulst te Hofstade. DE 50-JARIGE HERDENKING VAN DE WAPENSTILSTAND. Zoals reeds eerder gemeld zou op initiatief van de drie kul- turele fondsen n.a.v. de vijftigste verjaardag van de wapen stilstand in een Aalsterse bioscoopzaal een film worden vertoond mei anti-oorlogsstrekking. Naar verluidt zouden de initiatiefnemers, die kunnen rekenen op de medewerking van het stadsbestuur, kunnen beschikken over een nog zeei presentabele kopij van de in de dertiger jaren ophefmakende film «Van het Westelijk Front geen Nieuws», naar het gelijknamige boek van Eric Maria Remarqua dat in 1929 verscheen. De filmvoorstelling zou doorgaan in de voormiddag, zondag 10 november a.s. Donderdag II. staakten ook de Al-studenten in de technische onderwijsinrichtingen te Aalst in verband met hun eisen tot herwaardering van het diploma van Technisch Ingenieur. Bouwterreinen in de streek. In verband met diverse wegen- werken en onteigeningen te Erpe, meldt «Het Laatste Nieuws» dat deze gronden 100 maal 'in waarde zijn gestegen en dat opnieuw bouwterreinen worden geschapen... De beschadigde hopvelden. In antwoord op een parlemen taire vraag van de h. Van Hoorick heeft de Minister van Landbouw geantwoord dat hopkwekers die ingevolge de weersomstandigheden zware schade hebben geleden mo gelijk leningen aan verminderde rentevoet zullen kunnen verkrijgen en daarenboven wellicht vermin dering van belasting zullen kunnen genieten. Technici zijn belast met het onderzoek van de verschillende individuele gevallen. PAUSELIJKE MISSIEWERKEN BRUSSEL J Molenstraat 29 Postrekening «21.10

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1