The Wimbledon Girls Singers terug te laisl humor in uniform in galerij Reform HANDELSPOCKET Kantoor DAELMAiJ. Het aanstaande tonedseizoesi van Hoger Op Motbgs* in uw agentia W. De Keteüsutt&s*- Van Ghijseghesn VRIJDAG 25 OKTOBER TE 20 U. FEESTZAAL STADHUIS TE AALST Op 18 februari van vorig jaar was dit koor voor de eerste maal te gast in Aalst. Men zou dit koor als dat der «kontrasten» kunnen bestempelen, dit al naar hun genre en de samenstelling. Een homogeen meisjeskoor uit Lenden, waarin nochtans aile stern- schakeringen van een klassiek vier ledig gemengd koor opperbest zijn vertegenwoordigd en dat o.a. «My Fair Lady» naast Puccini op zijn programma plaatste. Waar dergelijk systeem een rij ke variatie brengt, waardoor de toehoorder «elk wat wils» krijgt, v/at voor sekses steeds dankbaar is, moet aan de andere zijde ook de technische vaardigheid voorhan den zijn om dergelijk uiteenlopend programma te vertolken. En daar ligt bij dit koor wel zijn grootste verdienste, dat de interpretaties de stempel dragen van een en dezelfde opvatting, zijnde een geritmeerd genre zonder buiten sporigheden, homogeen en met een sterk gevoel voor kontrasten in de nuancering. De dirigent, Malcolm Parker, schijnt de gulden middenweg te willen bewandelen inzake moderne interpretatie door enerzijds oudere melodieen met een moderne ka- dans op te frissen en zich ander zijds te onthouden van elke hit- of beatvorm. Dergelijk genre kan ie dereen die niet tot de «extremen» behoort dan ook volledig bevre digen. De dirigent zelf getuigt van een verbazende sterke vakkennis, steu nende op jaren ondervinding, die een stage van klassiek naar variété niet kunnen loochenen. Of zijn per soonlijke manier van optreden en kel op show berust of voortspruit uit de eigen «excentriciteit» doet er niets toe. Zij amuseert de toe hoorder, die tevens toeschouwer wordt, zonder het geheel er door te schaden, wel integendeel. Dit concert wordt ingericht door de schoia cantorum Can tate Domino van het St. Maar teninstituut te Aalst op vrij dag 25 oktober e.k. te 20 u. in de feestzaal van het stad huis te Aaist. R.V. VERZEKERINGEN [even - brand - auto - ongevallen GELDLENINGEN F! LANCERINGEN GELDBELEGGINGEN PONTSTRAAT 5, GiJZEGEM - op afspraak Tel. 271.2e Groot en KLESM handel Osbroekstraat 47, AALST - Tel. 220.63 MONTAGE - WIELBALANS - WIELUiTLIJNING Herrubberen - Hersnijden - Vulcaniseren PRIJZENSWAARDIGE KWALsTEïïEN Wij helpen U goid sparen In de traditie van de vorige jaren heeft Hoger Op in verstand houding met Davidsfonds Mijlbeek, voor het speeljaar 1968-1969 een programma vastgelegd van hoog staand en gevarieerd toneel, met mededinging 'in toneelwedstrijden en ook gastvoorstellingen. Op 24 en 25 november 1968 wordt «DE INDRINGER» gepro grammeerd, in regie van Louis Pauwels. Dit toneelstuk, het eerste van de Vlaamse auteur Andries Poppe, geschreven in 1947 en een jaar later gecreeerd in de K.V.S. te Brussel, is sterk dramatisch, vol ruw realisme van levensechte mensen. De voornaamste rollen worden bezet door Godelieve De Geyseleer, Chris Verhoeven, Moni que Van de Velde, Herman Coes- sens, Fons Janssens, Fons Vinck en Louis Pauwels. Met deze op voeringen, die de auteur met zijn aanwezigheid zal vereren, neemt Hoger Op deel aan het provinciaal selektietornooi van het A.K.V.T. Op deze voorstellingen, die minder aangewezen zijn voor een te jeug dig publiek, zullen kinderen van minder dan 16 jaar niet toegelaten worden. Op 8 en 9 maart 1969 speelt Hoger Op de schlager «IK HEB EEN IDEE» van Evan en Valentine, een komedie met een niet na te vertellen intrige die naar het kluch tige zweemt en gags in de beste stijl van de Angelsaksische groot meesters. Hiervoor zal regisseur Pauwels beroep doen op o.m. Mo nique Van de Velde, Chris en Lutgarde Verhoeven, Godelieve De Geyseleer, Nest Verhofstadt, Fons Janssens, Frans Verhulst, Fons Vinck en Jos De Block. Nest Ver hofstadt zal bij die gelegenheid gehuldigd worden voor zijn 25- jarige toneelloopbaan bij Hoger Op, Al deze voorstellingen hebben plaats in de stemmige Sint Augus- tinuszaal, Leopoldlaan te Aaist. Met de andere Aalsterse toneel verenigingen brengt Hoger Op dan in het raam van het A.T.V. het tra ditioneel sluitstuk van het toneel- seizoen in het Aalsterse. Voor de gastvoorstellingen met een werk van het vroegere reper toire werd nog niets vastgelegd. Kontakten zijn reeds genomen en op de aanvragen zal ingegaan worden in de mate dat zulks vere nigbaar is met de afwerking van het eigenlijk programma van het speeljaar 1968-69. De onlangs te Aalst opgerichte galerij Reform is aan zijn tweede tentoonstelling begonnen. Deze landelijke galerij want Reform ligt aan de uitkant van de stad op 100 nr. van Herdersem slaagde er in deze maal een reeks namen te verenigen die een inter nationale weerklank hebben. Het zijn Appel, Clavé, Corneille, Har- tung, Friedlander, Poliakoff, de Japanner Sugai en de Chinees Zao-Wou Ki. Alles samen vormt dit een reeks van twintig lithografieën die zeker de moeite lonen speciaal daarvoor naar de Oude Dender- mondsesteenweg te gaan kijken. Boeiend is het alleszins om zien wat grote meesters van de moder ne kunst uit een druktechniek ais de lithografie weten te puren. Appel beperkt zich tot zuivere basiskleuren die hij slechts zelden in hun transparantheid benut, ter wijl Poliakoff na de gemengde be drukking vormen in het blad laat persen waardoor de vlakken het uitzicht krijgen van een met de hand geschilderd werkstuk. Anderen als Zao-Wou-Ki, Fried lander en Sugai weten de meer lyrische mogelijkheden van deze druktechniek te benutten. Bij dit alles speelt natuurlijk de eigen stijl van de schilders een grote rol in de keuze van de tech nische bijzonderheden. Typisch voorbeeld hiervan is Hartung wiens lithografieën, zoals zijn schilderijen met krachtige penseelstreken op gebouwde komposities zijn. Naast de maandelijkse tentoon stelling brengt Reform galerij het publiek tevens een map grafisch werk dat bestendig in de galerij vertoeft. Hierin vinden wij werken in verschillende druktechnieken uit gevoerd. Enkele namen Kausch, Schelfhout, Mechnig, Vaccaro, De Cock, e.a. Het ligt vooral in de be doeling van de inrichters met het grafisch werk de kunst dichter en tegen prijzen in ieders bereik bij het grote publiek te brengen. De tentoonstelling van lithogra fieën loopt tot 1 november. Reform galerij is gesloten op maandag. Tijdens de vorige oorlog bezocht een lid van de Noorse regering in ballingschap de Noorse bri gade die in het noorden van Schotland gelegerd was. «Hoe vindt u het om zoveel vreemde lingen in uw omgeving te heb ben vroeg hij aan een plaat selijke winkelier. «Dat bevalt me eigenlijk niet,» gaf deze met een knorrig gezicht ten antwoord. «Dat spijt me dan,» zei de regeringsafgevaardigde, «want ik ben zelf een Noor.» «Ik heb het niet over Noren,» zei de Schot. «Ik bedoel al die Engelsen.» Gedurende de tweede wereldoorlog v/aren twee Britse krijgsgevan genen er in geslaagd te ontsnap pen en ze probeerden door be zet Frankrijk heen te komen. Ze waren net bezig in een roei boot te klimmen toen er drie Duitsers op hen af kwamen ren nen. In plaats van de gevreesde kreet «Hande hochkwam echter het verzoek om te worden overgezet. Tegen de tijd dat het gezelschap de andere oever van de rivier had bereikt, wierpen de Duitsers ietwat argwanende blikken op de beide «boertjes» die voor veerman speelden. Een der Tomy's kreeg een inval en zei in vloeiend Frans «Dan krijg ik nu 5 frank van u alstu blieft Daarmee was alle twij fel opgeheven. Het vrijwilligersleger voor de plaat selijke verdediging dat in 1939 in allerijl werd gevormd om Groot-Brittannie tegen invallers te verdedigen, had ruimschoots voldoende rekruten doch weinig behoorlijke wapens. Een jonge ling die met lege handen op patrouille werd gezonden met een oude soldaat die gewapend was met een ganzeroer, vroeg bezorgd hoe hij nu eigenlijk moest helpen. Waarop de vete raan geruststellend antwoordde: «Ik zal wel schieten jongen, hou jij de stand maar bij.» Het gebeurde tijdens de tweede wereldoorlog. Wij hadden juist onze opleiding aan een Ameri kaanse marinebasis voltooid en onze taken toegewezen gekre gen, toen een boerenknaap be zwaar maakte. Het beviel hein niet dat hem de funktie van boordschutter in een bommen werper van de marine was toe bedeeld, zei hij. Toen hem werd medegedeeld dat er nog altijd een paar plaatsen vrij waren aan boord van onderzeeboten, maakte hij daar ook bezwaar tegen. «Laten we het zo stellen» zei hij, «lik wil nooit hoger bo ven de grond zitten dan mais- stengels en nooit dieper onder de grond dan aardappels.» In 1940 keerde, kreupel en gedeukt ons oude vliegdekschip terug naar de thuishaven. Wij voelden ons nog eens zo haveloos en verouderd toen het gloednieuwe Amerikaanse vliegkampschip, de Enterprise, glad en glanzend, over de horizon heen op ons toe kwam. Onze kapitein was van het type bulldog. Hij had het toen circulerende gerucht ver nomen dat Engeland misschien van plan was een vliegkamp schip van de Verenigde Staten te kopen. «Je ziet er leuk uit,» seinde hij naar de Enterprise. «Ben je te koop Uit Het Beste uit Reader's Digest

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 4