SPORT 270 minuten voetbal veer een doelpunt Eendracht naar Zwevegem K.S.G. Dender streek m I sauspannen met GoIHor Hiel teiiüi niet meer Hij Fianüria Steeds Sportkring Sportkring ontvangt Eekio voetbaltornooi der stad Aalst Okapi juist Honderd Finale te Aalst Flink zo Sparta Black Beis geltandikant Osiris zoekt nog steeds de aanpassing 14 op ale fronten VOETBAL Da* het niet botert in de Een dracht aanval daaraan zai nu wel niemand meer twijfelen als men weet dat de witzwarten in 270 mi nuten voetbal, dus tijdens de voor bije drie speeldagen, slechts één doelpunt konden skoren en dan nog op strafschop. Een doorslaand bewijs dat het momenteel arm le ven is in de Eendrachtvoorhoede. De Ajuinen hebben het zelfs zeer moeilijk gehad om tegen de figu ranten van Racing Gent een zeer kleino overwinning af te dwingen. Tijdens de eerste helft vlotte het nog een beetje doch na de kamp- wisseling bracht men er vooraan niets mser van terecht. Tijdens de ze periode v/erd dan nog tot eik eens genoegen Rudy Vandenhaute uit het middenveld weggehaald om op het bankje plaats te nemen ter wijl Sossaer in zijn plaats kwam. Dat men deze laatste in de achter ste vier wilde kon men aannemen daar men dan Eddy Van Den Eynde als stuwer in het middenveld kon brengen, doch dat daarvoor de be loftevolle Vandenhaute naar de kleedkamers moest was echt niet redelijk. Toen dan Eendracht de fameuze strafschop kreeg, die al leszins verdiend was, en Van Den Eynde deze kon omzetten kregen de Eendrachtsupporters dan tcch da gelegenheid om eens in de han den te klappen. Alhoewel do Ra- cingsrs nadien r.og duchtig gingen aanvallen bleef de overwinning dan toch te Aalst, wat misschien wel grotendeels te danken was aan de stoere Fons Locksfeer die achter aan al het zware werk met de glim lach opknapte Dat Eendracht het anders zai moeten aan boord leggen om een kens te krijgen op de titel, zal men nu wel zelf reeds weten, alhoewel er nog Aalsterse dirigenten zijn die bij hoog en laag beweren dat de huidige ploeg beter is dan die welke verleden jaar kampioen speelde. Ondertussen heeft Een dracht toch nog altijd vier punten achterstand op leider Zottegem, en dat het niet gemakkelijk zal gaan om deze goed te maken weet men beslist zeer goed. Laten wij eer lijk zeggen dat de witzwarten met hun prestaties ver onder de ver wachtingen blijven en zeker bitter weinig kans maken op de eindzege indien het op deze manier verder gaat. Er is dan ook niet geweten met welke ploeg Eendracht het nu zondag bij de gastheren van Zweve gem zal doen. Immers reeds vóór het half uur tijdens de partij tegen Gent werd Etienne Coliijns vervan gen wat er belist op wijst dat hij fysisch zeker niet in orde is. Het is dan ook zeer goed mogelijk dat hij er voor de reis naar Westviaande- ren niet zal bij zijn. terwijl er ook nog andere, namen genoemd wor den die door de selektiemand zou den vallen. Al bij al laten wij hopen dat op het Westvlaamse terrein eindelijk het grote Eendracht ontdekt wordt... WIELRENNEN Wielerclub S.C. Denderstreek heeft beslist een goede zaak ge daan met Goldor als nieuwe extra sportieve partner, die het nu zal doen met het vertrouwde Super Shop. De renners zullen hier best bij varen want er zal tijdens het komend seizoen zeer veel voor hen worden gedaan. Over dit alles werd druk gesproken tijdens de jaarver gadering die zo pas in de Ajuinstad werd gehouden en waarop voor eerst de nieuwe voorzitter Willy Vernimmen door de aftredende pre sident Mr. Gaston Grysolle werd voorgesteld. Willy Vernimmen is een zeer gekende figuur in de Aal sterse sportkringen die beslist het klappen van de sportzweep kent en dan ook de gepaste man is voor de zware post van president. Het was te vrezen dat Miel Cop- pens bij Flandria de bons zou krij gen. De Merenaar had het er en kele keren aan de stok met sport bestuurder Briek Schotte die niet altijd mals was voor de Dender streken Miel Coppens is niet bij de pakken blijven zitten en is on middellijk gaan onderhandelen met sportbestuurder Florent Van Vae- renbergh. De onderhandelingen schieten flink op zodat alles laat voorzien dat het tot een gunstig resultaat zal komen. Het is best mogelijk dat hij de Nieuwerkerke- naar René Schelfout als ploegmaat zal krijgen, zodat zij de Aalste- naar Ward Ernst en Etienne Sonck als ploegmaats zouden krijgen. 3ij de Sportkringers blijft alles gesmeerd lopen en eens to meer kwam de Aaalsterse aanval in de kijker. In Brake! werden- immers opnieuw zes doelpunten geskoord door Cioeheret en zijn marts in een wedstrijd die volledig door de Sportkringers werd beheerst. In derdaad langs Wellekens en De Coninck slaagde men er in om zon der veel moeite tot 0-3 uit te lo pen. Met deze voorsprong dachten de Aalstenaars de zege reeds vei lig gesteld, doch in een wanhopige reactie slaagden de gasten erin om tot het oneven doelpunt terug te komen, waardoor man ineens wr.or waakzaam werd in het Aal sterse kamp. Zulks was voldoende om weer de teugels ever te nemen en regelrecht naar een afgeteken de zege te stevenen. Sportkring heeft aan de leiding nog alleen Dendermonde ;n hun buurt, dat misschien wel de kwaad ste tegenstrever in het titeldebat zal worden. De Ajuinen, barstend van zelfvertrouwen, zijn echter van niemand bevreesd ook niet van het gereputeerde Eeklo dat zondag op bezoek komt. Deze laatsten hebben een groot verleden achter de rug en worden nu nog steeds gerekend bij de allerbeste formaties van 1ste Provinciale, alhoewel het momen teel misschien niet al te schitterend verloopt. Zij zullen nu op het ter rein aan de Haring opgewacht wor den door een ploeg rnet een onblus baar optimisme en zegedrift die niets zal willen prijs geven. Ver moedelijk zal het weer met volgen de opstelling zijn dat Sportkring in het veld zal komen Van Den Steen Van Der Perre Hooghe Picqueur De Schrijver Roelandt Van Royen Cioeheret Schollaert De Coninck Wellekens (Van De Velde en Verbraeckel). SUPPORTERSCLUB ST. KRISTOFFEL VAN SK AALST IN FEEST Zondag viert supportersclub St Kristoffel feest met een vlaggewij- ding en muziekoptocht. Programma. 9 u. Vlaggewijd'ing in de St Antoniuskerk, Kapucijnenlaan 9u,45 Optocht met muziek naar de Grote Markt fangs Nieuwtoeek- straat, Anbeidstraat, Nieuwstraat, Grote Markt. Terug naar het lokaal langs Lange Zoutstraat, Korte Zoutstraat Geraardsbergsestraat, Kerkhof- laan, Lokaal St. Kristoffel. Te 13 u. afhalen van de sup porters 'bij Gherie 'Dumoulin, Gent sesteenweg waarna optocht naar het plein van SK voor 'het bijwonen van de match SK Aalst - FC Eeklo ooo Alle Aalstenaars worden uitge nodigd op ons 'Bal van Oudejaars avond in de zaal 'Rink. Er zijn reeds kaarten te 'beko men. Bespreek uw tafel. De eersten zullen de .besten zijn. Wedstrijden van 26. 10. 1968 Groen wit - Sint Anna 1-2 Spannende wedstrijd waarin leider St. Anna na veel tegenstand van Groen Wit het zegepad blijft 'bewandelen. Snas - Intraco 2-3 Ook voor medeleider INTRACO werd de overwinning uit de bran ding gesleept tegen een puik spelend Snas De Kroon - Imeerzeel 5-3 Eindelijk de eerste over-verdien- de zege van De Kroon d'ie het nochtans sterke Immerzeel vijf doelpunten te inkasseren gaf. Wedstrijden op 9. 11. 1963 Terrein Immerzeel 14U.30 MIJLBEEK-ENOOKA Terrein Arend 14u,30 BOTAFAGO-KOVA Terrein 'Erembodegem 14u.30 INTERCOM-SINT MARTINUS BILJART BASKETBAL Met het cijfer van 100 punten dat Okapi bereikte in de wedstrijd tegen Vorst zou men denken dat de Ajuinen een grootse wedstrijd hebben gespeeld. Nochtans was zulks niet het geval daar de Aal stenaars niet de grote indruk van de vorige wedstrijden lieten. Mis schien v/aren de bezoekers te zwak om de Ajuinen tot grote verrichtin gen te dwingen en misschien acht te men de zege veilig op zak waar door het spelpeil naarmate de wed strijd vorderde gevoelig daalde. Tij dens deze percode slaagden de be zoekers er zelfs in om een hele vracht punten bij elkaar te schar relen waardoor zij er zelfs 80 op het bord konden brengen. Voordien hadden de thuisspelers nochtans de bezoekers geen enkele kans gela ten zodat men vrij spoedig een ach terstand van 6-1 i kon goedmaken om zeir een grote voorsprong te nemen. Het was dan met de kaap van de honderd voor ogen dat men de bezoekers vrij spel liet om te rug te komen, zonder dat natuur lijk de lokale zege in gevaar werd gebracht. Bij Okapi werden de puntjes ge skoord door Van Keer, Potiez, Van Der Steen, Krivy, Diiiard, Cammu, Van Der Vecken en Labaye. De finale van de stadsbeker categorie 37 gaf volgende uit slagen: 1. VAN 'DER SPIEGEL (Palace) gemiddelde 2.16 2. Van 'Haeck ('Herleving) 1.83 3. C. Lampers (Herleving) 1.82 4. H. De Coninck (St iMartinus) 1.47 5. R. Claessens (Si An na) 1.22 ClU'bklassering voor de beker E. Van der Veken: 1. 'Herleving 8 p. 2. Palace 7 3 St. Mar- tinus 2 4. St Anna 1 HANDBAL De mannetjes van president Loo- tens hebben in de Aalsterse stads- feesthalfe nog eens aangetoond dat zij in gunstige omstandigheden nie mand moeten vrezen. Het is voor de Spartanen tegen de gasten van Eupen dan ook een schitterende overwinning geworden, spijt dan de gasten zich slechte verliezers toon den. Sparta was bijzonder na de hervatting zeer groots alhoewel men ook voordien bijna steeds de leiding in handen had gehad. Het was na ee 10-8 stad dat door Mare Lootens de beslissende stoot werd gegeven naar een prachtige over winning. Nochtas werd tijdens deze periode Gunther De Schrijver ge raakt aan hét hoofd en diende zich te laten verzorgen. Dat was echter geen hinder voor de Aalstenaars om regelrecht naar de zege te ste venen. Dezelfde Gunther De Schrij ver was daags nadien een der meest opvallende figuren in de in ternationale handbalwedstrijd te Dendermonde, zodat deze stijlrijke AoSstenaar andermaal heeft bewe zen van tot de grote topklasse te behoren. De-wederopstanding van de jon gens van de Volksplaats laat op zich wachten, wat allemaal te wij ten is aan aanhoudende tegensla gen. Nu weer voor de verplaatsing naar Kangoeroes diende men de hoofdpionnen de gebroeders Gou- bert en Van Nuffel te vervangen, waardoor men natuurlijk fel gehan- dikapt in het krijt diende te komen. Niettemin hebben de Aalstenaars er zich flink verdedigd en toen aan de rust 22-19 cijfers op het bord stonden was er natuurlijk voor de gasten nog niets verloren. Toen de Ajuinen direct na de kampwisse ling sterk kwamen opzetten dacht elkeen reeds aan de zege tot men jammer naar het einde toe door de knieën ging. Hiervan maakten de thuisspelers dankbaar gebruik om de zege uit het vuur te slepen. Bij Black Boys werden de puntjes ver zameld door Dumont. Sonck, Dher- de, De Neef, Schollaert en Teir- linck. Osiris is in het hogere midden nog niet ten volle ingeburgerd. De Aalsterse jongeren doen het met veel optimisme en bezieling maar zulks is niet altijd voldoende om resultaten te verwerven. Zo gebeur de het weer bij de gereputeerde Haantjes die de Aalsterse storm rustig lieten utiwaaien om dan met harde mokerslagen de Aalsterse weerstand te breken. Osiris heeft niettemin andermaal de bewijzen geleverd van een zekere kunde die toch eens tot haar recht moet ko-

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14