Oprit autoweg te Mere Ontsluiting van het hinterland Werkvergadering met Minister De Saeger De Vlaamse TV in de 16 eeuw Uitzonderlijke ruime belangstelling voor officiële inhuldiging mum Bij ABIST0LES 0NASSIS Infrastraktuur van de streek schee~- De Gazet va 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 43 Zaterdag 2 november 1968 NEC SPE, NEC M27Ü ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLA VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktis en Beheer Schoolstraat 23 Aalst Tel. 241.14 De benzinestations rond de nieuwe op en afrit aan de autosnelweg te Mere stonden daar reeds maandagochtend in blijde verwachting. De eer ste autovoerder die er tank te had zowaar, voor de Minls- fc«ci ui; »«tyi i» myciiM.«.,iyu, iöi- wijl hier en daar nog een ar beider letterlijk de laatste stenen legde rond de berm van de autosnelbrug, waar van de «binnengeveis» voor de gelegenheid netjes waren gekuist en meteen slogans allerhande van nabije verkie zingen en protesten waren uitgeveegd. Voor Erpe-Mere en ten dele ook voor Ottergem was het kennelijk een verloren maan dag want zowaar hadden hier en daar plaatselijke onder wijsinstellingen hun leerlin- in de namiddag een uurtje vrijaf gegeven zodat de klein sten onder hen Minister De Saeger en zijn gevolg met vlaggetjes van diverse oor sprong konden begroeten. Er was voor deze inhuldiging een meer dan lokale belang stelling wat zowel pleit voor de betekenis die men hecht aan deze verwezenlijking als voor de stevige image die sterke man en Minister De Saeger ongetwijfeld in het Vlaamse land heeft. Alleen de Vlaamse TV kwam te laat voor de pinnen. Op het Fla- geyplein had men zich eens te meer omtrent een pro gramma vergist BELANGRIJK PROGRAMMA PART VAN AKTIEKOMITE Het 'begon met Burgemeester D'Herder van Mere die de Minister en andere talrijke personaliteiten verwelkomde en dankte voor deze realisatie. Piet Vindevogel de per- sonficatie van de dynamische Me- renaar stond er'ietwat verder, glun derend en 'piijntrekkend bij, terwijl 'senator Coppens zic'h afvroeg of de mensen eigenlijk wel weten wat dat allemaal kost, en zijn B.S.P. kollega Dieudonné Van der Brug gen zich steeds bezorgd verklaar de om het Geraardsbergse. Oud-Minister L. Moyersoen, voorzitter van het Aktiekorr.itee zei dan in zijn toespraak dat dit ioe- gangscomplex tot de autoweg een der eerste en voornaamste pro grammapunten van het akiiekom'i- tee is geweest. Het betekent de industriële en kommeroiele ont sluiting van een gewest dat meer dan 50.000 mensen telt waarbij tevens niemand het belang zal ont gaan van het nabij deze op en af rit aangelegde Industriepark van 32 Ha. waarvoor reeds vanwege 'industriëlen ruime belangstelling bestaat. De voorzitter van het Ak- tiekomitee dankte de Minister en de parlementsleden uit de streek alsmede de h. Burens aannemer en diens personeel. VERLICHTING AUTOSNELWEG: 1.800.000 Fr PER KM. Op zijn beurt wees Minister De Saeger op de betekenis van dit toegangscomplex dat een ekono- mische noodzaak is voor een streek die als een ekonomisch nood gebied van eerste orde wordt aan gezien. In 't 'bijzonder dan het hin terland: Mere, Bambrugge, Burst. St Lievens Houtem Herzele en het Zottegemse. De Minister gaf dan een bondig overzicht van de administratieve stadia die geleid hebben tot deze realisatie die de recente verlich tingsinstallaties medegerekend ca. 26 miljoen kost. De onderhouds en uitbatingskosten worden ca. 300.000 fr. geraamd. De Minister beklemtoonde overigens op de noodzakelijk heid omwille van een maxi mum veiligheid op de openba re verlichting van de autowe gen Op en rond de oprit te Mere zijn in totaal niet minder dan 158 lichtpunten opgesteld. Uit de technische gegevens die nog verstrekt werden blijkt dat verlichtingsinstallaties voor een autoweg een investering eist van ca 1.800.000 fr per kilometer. Na het dankwoord aan mede werkers knipte Minister De Saeger het traditionele lintje door, waar mede de oprit officieel ingehuldigd was. Een stokoud maar nog krani ge landbouwer stond er bij te kijken met de tranen in de ogen. Want hier mijnheer, waar de Minister nu staat heb 'ik veertig jaar lang geploegd. Het was er goeie grond mijn heer. 'De officiële plechtigheid werd dan gevolgd door een receptie De jongens van de T.V. kwamen net tosn de plechtig heid afgelopen was. Zij had den zich naar verluidt vergist omtrent het aanvangsuur, niettegenstaande zij daarom trent duidelijk waren inge licht. Er zijn die dat een onver geeflijke tekortkoming achten vanwege een instelling die in 't leven wordt gohouden door Jan en alleman dus ook door de mensen uit da streek. Wij kunnen het best be grijpen. De Vlaamse T.V. leeft nu eenmaal in de 16 eeuw en het bericht van de inhuldiging van een oprit naar een auto snelweg in het Aaisterse moet daar ingeslagen zijn als wel eer het bericht van de ontdek king van Amerika door Chri- stoffel Columbus. Die van Zoeklicht hebben in elk geval een evenement van belang gemist: De Vlaam se T.V. geprojekteerd in de 20e eeuw. Maandagavond na de officiële opening van de toegangswegen naar de autoweg te 'Mere 'heeft Minister De Saeger een werkver gadering bijgewoond waarop be nevens de h. L. Moyersoen, voor zitter van het Aktiekomitee de 'iih. Saeys, Goubert en Van Nuffel van het dagelijks bestuur van dit or ganisme ook aanwezig waren: de parlementaire Otte, L. O'Haese- leer, Dr Van Leemputten, Coppens Diependaele, Van der Bruggen, Be stendig afgevaardigde W. Verley- sen, volksvertegenwoordiger Van Hoorick en Willems hadden zich laten 'verontschuldigen, voort enke le hogere ambtenaren van het ka binet van Openbare Werken, de burgemeester van Mere en enkeie andere personaliteiten. Aan de Minister werden de be langrijkste desirata inzake open bare werken in de streek voorge legd zo o.m. betreffende de mc- dernizering van de 'Rijksweg Brus sel-N', nove, de weg Hulst-Douai (doorsteek te Hofstade), de R'inglaan te Aalst, de Guilleminweg te Geraardsbergen en 'last but not least o.m. de Denderbruggen en de herkalibrering van de 'Dender. Het Departement zou een ver antwoorde programmatie uitwerken voor deze noodzakelijke openbare werken die uiteraard enorme in vesteringen vereisen en derhalve over diverse jaren moeten gespreid worden. EEN UITZONDERLIJKE SITUATIE Het luidt dat Minister De Sae ger tijdens deze werkvergadering gewezen heeft op de uitzonderlijke situatie die de streek, meer 'be paald de Aaisterse agglomeratie vertoont inzake de grondprijzen. Een «unicum» in ons land. Een van de onmiddellijke ge volgen van deze grondprijzen, voor wat zijn Departement betreft, 'is wel dat precies in deze agglome ratie noodzakelijk voor moderne wegenaanleg de onteigeningen dikwijls financieel een zwaarder last betekenen dan de eigenlijke aanleg van de wegen zelf. Wij hebben hier reeds in deze krant bewezen op soms onbegrij pelijke beslissingen van stede- bouw zo o.m. in verband met 'het kruispunt 't Vosken te Oombergen waar recente verbouwingen wer den toegelaten niettegenstaande toekomstige onteigeningen van de zelfde complexen mochten ver wacht worden. Dit en andere aspecten, speci fiek voor de streek, zullen ernsti ge gesprekspartners op deze werk vergadering zeker niet ontgaan zijn. C|k. Talrijke personaliteiten waren aanwezig bij de inhuldiging van d e nieuwe oprit van de autosnelweg heer Onafsis U'e"4E'St tfB3r9esteid. ntfmeer danoo"? beWnd'e Onssis iema"d ïa" schilder^nade'de zonnebadend ln een '^toel, toen de Belgische kunst- vriendin ?at de kuils4ichiid^, een hoffelijk en kc« m-iar X - T „?en m,nst verwacht had aan een weliswaar stalling voor de kunst kot^ke^2^" W3arUit bv" °"assis be'a^

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1