Se flamingant» m t Hoe woont de moderne mens ^Culturele ecko'* Poppentheater TUL ^^ene 'fëekaert in ejorm galerij of enkele bedenkingen bij Interieur '68 .-f3-* 3 <2 - '-J® In de onlangs aan de Oude Den- dennondsesieenweg geopende gale rij Reform is van 2 tot 29 november de jonge Aalsterse schilder René Eekaert te gast. Deze kunstenaar moeten wij he lemaal niet meer aan cns publiek voorsteilen, wie van het kulturele ieven in onze stad op de hoogte is kent hem, zijn werk of minstens zijn naam. Het is dus veel belangrijker even de werken te bespreken die hij in Reform tentoonstelt. Ondanks het feit dat Renó Be- kaert in de bizonderste steden van ons land heeft tentoongesteld mag deze tentoonstelling misschien wel als een der belangrijkste genoemd worden uit de reeks. Wat Bekaert in Reform toont is dat niet meer wat ons publiek van hem gewoon is, het is iets helemaal anders, het is als het ware een nieuwe Be kaert. Wanneer we de tentoongestelde werken van naderbij bestuderen zien wij inderdaad dat René Be kaert zich in een voor ham zeer kritisch moment van zijn loopbaan bevindt. Hij is inderdaad met zich zelf een strijd aan het uitvechten tussen figuratie en abstraktie. Er komen zich inderdaad meer en meer absfrakte elementen in zijn werk opdringen doch de schilder behoudt steeds nog gedeeltelijk kontakt met de natuur. Soms zijn dit nog slechts enkele tekens an- dermaals is de figuratie sterker uit gesproken. Het werk dat Bekaert nu maakt zal ontegensprekelijk van beslissen de aard zijn voor wat hij in de toekomst zal schilderen. Wat het zal worden kan echter nog niemand zeggen, ook de schil der niet. Zal de abstraktie het halen op de herkenbare werkelijkheid Zal hij de weg inslaan van de pure schilderkunst of zal hij de figura tie trouw blijven 7 |n feite is de uitslag van geen belang en dit in nerlijke duel lost zich bij een schil de^ automatisch op. Eén maatstaf blijft echter voor altijd geldig, deze van de kwaliteit. Aan deze kwaliteit is in het werk van deze jonge Aalstenaar zeker en vast geen tekort te bespeuren. Reform Galerij is dagelijks toe gankelijk van 10 tot 10 uur. Op zondagen van 10 tot !3 uur. Op maandag gesloten. Interieur68, een jonge tentoon stelling in een fris gebouw. 'De tentoonstelling over binnens huisinrichting bood vooral bet nieu we. Van opblaasbare plasticzetels tot doorzic'htbare glazen stortba den toe. De moderne mens denkt nieuw en comfortabel. De vorm van een zetel is uitgekiend door de ■grootste specialisten. De bouw van een keuken wordt in alle op zichten bestudeerd. Het aanrecht en de gootsteen mogen immers ■geen mijlenver van elkaar staan. Organisatorisch lis de tentoon stelling volledig geslaagd: een zo uitgebreide schare produkten op zo een uitgelezen plaats verzame len 'is geen gemakkelijke opdracht. Belgische, Duitse Deense, Itali aanse, Amerikaanse, Nederlandse en Franse aanbiedingen werden zorgvuldig geselekteerd en ten toongesteld. De tentoonstelling beeft echter niet tot doel de arge loze bezoeker zoveel mogelijk aan te smeren, integendeel men wil 'hem een overzicht laten vormen van de huidige markt en dit valt 99 Uit «Neerlandia», hst orgaan van het Algemeen Nederlands Verbond, dit (typisch) Antwerps verhaaltje «Een Waal had een betrekking te Antwerpen gekregen maar vond het wenselijk, daar hij geen woord 'Vlaams' kende, eerst nog wat lessen in die vreemde taal te nemen. Met sukses. Want toen hij in de Scheldestad aankwam en daar natuurlijk eerst een café binnenstapte zei hij in onberispelijk Nederlands tot de kelner Een glas bier en een broodje met kaas. De kelner draalt zich om en roept naar het buffet Nen demi en een pistolé me kaas! Neen, zegt de Waal, die dat gehoord heeft, een glas bier en een broodje met kaas. Wel, dat zeg ik toch, antwoordt de kelner Nen demi en een pistolé me kees. Neen, reageert de Waal, een glas bier en een broodje met kaas. Waarop de kelner in beschaafd Nederlands naar het buffet roept Een glas bier en een broodje met kaas voor die flamingant ten zeerste te waarderen. Inder daad spijtig genoeg durven vele firmas 'het niet aan iets nieuw te produceren de risico's zijn te groot. Ook past het 'hier de stad Kortrijk te feliciteren. Zij immers heeft de Hallen opgericht waarin nu de tentoonstelling gehouden wordt. Deze vallen op en qua ar- chitektuur en qua jigging. Het gebouw omgeven door groen water en fonteinen ligt ook op een kruis punt van snelwegen waaronder zelfs de toekomstige E3. Ziet Aalst er niets in? Doch Aalst heeft er gelukkig maar niets in gezien van te ver fransen. Kortrijk wel. Inderdaad de opschriften aan huizen en win kels zijn ofwel tweetalig ofwel eentalig Frans. O wee stad van de Gulden Sporen. 'En dit is niet enkel het geval in Kortrijk maar ook bijvoorbeeld 'in «Ypres-leper» Juicht Vlaanderen juicht. Guy de Muiter Alle vertoningen voor feestelijk heden, jeugdfeesten, schoolfeesten gezellig samenzijn, enz. Artistieke ontspanning van het beste gehalte. Aangesloten bij Vlaams Verbond van het Poppenspel. Mogelijkheid tot overeenkomst met uitbaters van spektakelzalen. (N.B. zoeken kleine zaal te hu ren in de stad om regelmatig op te treden) Voor inlichtingen Sekretariaat, Sluierstraat 6 Aalst; tel. 251.73. Collectieve tentoonstelling te Munkzwalm Onder grote belangstelling gaat er sinds 12 oktober in de Zwai- molen een tentoonstelling door, waaraan uitsluitend schilders en beeldhouwers van «Tussen Dender en Leie» hun medewerking aan verleend hebben. Er zijn schilderwerken vertegenwoordigd van Rob Delange uit Goeferdinge, die een zeer knap kolonist 'is. Lieve Van der Weeen die een paar jaar terug in de Belfortzaal te Aalst een groot succes kende en die voor ons alvast geen onbekende is pakt hier uit met haar zonnebloemen, zeer mooi expressionistisch werk, flink, fors, geladen met sprankelende levendigheid waarvan de warme kleuren u boeien. Ann De Bock laat ons dekoratief werk zien, zeer gestileerd van lijn en kleur. Germaan Bos is een kunstschilder van Oudenaarde met surrealis tisch werk. Jaklien Moerman toont ons haar 'lieve kinderkopjes. Ais beeldhouwers zien wij er Broeder André waarvan bijzonder zijn werk «de stamboom» geslaagd is. En als laatste Piet Leclère een modern beeldhouwer uit Vlassen broek. Foto-tentoonsteliing in het Kultureei centrum Affligem Van vrijdag 1 november (Allerheiligen) tot en met zondag 10 november, gaat in het Kultureei Centrum Affligem een fototentoon stelling door. Gepresenteerd worden: de resultaten van fotowedstrijd uitgeschreven door het Centrum tijdens het najaar 1968, d'ie als thema kreeg: MENS EN SCHOONHEID IN EIGEN STREEK. Aan deze tentoonstelling zal ook Fotoclub Aalst meewerken door een expositie van een aantal modeifoto's en de 'Heer Paul Van den Abeele, die er zijn merkwaardige Portrettengalerij van gekende kunstenaars zal voorstellen. De tentoonstelling is open vrijdag 1 nov., zondag 3 en 10 nov.: tekens van 10 tot 12 u. en van 14.30 tot 20 u.; zaterdag 2 nov. en S nov. telkens van 14.30 tot 20 u. De prijsuitreiking van de foto wedstrijd zal plaats hebben op zondag 3 nov. te 19 u. Prof. Dr. G. Danneels spreekt over de kinderdoop in het Kultureei Centrum Affligem Op maandag 4 november te 20 u. zal Dr. G. Danneels, professor aan 'het Groot-Seminarie te Brugge, een voordracht houden in het Kultureei Centrum Affligem over 'het Onderwerp: HEDENDAAGSE BEZINNING EN PRAKTIJK RONDOM DE KINDERDOOP. Na de voordracht zullen de aanwezigen gelegenheid hebben om van ge dachten te wisselen met de spreker.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 3