P. DE COCK wat eten we deze week voor de lekkerbekken... katoen voor regen en sneeuw let op de kleintjes 3<Cleedt uw kinderen degelijk en goedkoop! Bonneterie Kerkhoflaan 19 Aalst keukengeheim vrouwen kroniek ZONDAG Kaascroquetjes Tomatensoep Varkensgebraad Schorseneren Gekookte Aardappelen Ananas met Slagroom MAANDAG: Koud Varkensgebraad Appelmoes Gebakken Aardappelen Vanillepudding. DINSDAG Gegratineerde Tonijn Griesmeelpudding met Abri kozen WOENSDAG Kalfsblanket Gekookte Aardappelen Ap- pel-Sneeuwkop. DONDERDAG Biefstuk Witlof Gekookte Aardappelen Yoghurt met Beschuit VRIJDAG Gebakken Schol Frites Rozijnenrijst ZATERDAG Gebakken Spek Savoyekool Gekookte Aard appelen Fruit GEGRATINEERDE TONIJN BENODIGD: 150 g champignons, citroensap, 15 g boter, 15 g bloem, 1,5 dl melk, 60 g geraspte Gruyérekaas, 3 eetlepels verse room, 1 blik tonijn, 750 g gekookte aardappelen, paneermeel en nog wat boter. BEREIDING Van de champignons de harde en aangesloten deeltjes wegsnijden, ze indien nodig doorsnijden, zeer goed wassen en in wat boter en citroensap gaar smoren (10 minuten). Van de rest van de boter mei de bloem en de melk een saus ma ken. De helft van de geraspte kaas eraan toevoegen, alsook de cham pignons en de room. Maak op smaak met peper (en zout). Proef eerst of zout wel nodig is. daar kaas ook zout bevat. Roer alles voorzichtig door elkaar. Neem een vuurvaste schotel. Leg er de in stukjes verdeelte tonijn in en leg hierop de aan dunne schijfjes ge sneden aardappelen. Schenk er de saus overheen. Maak de boven kant zoveel mogelijk glad, strooi er de rest van de kaas over en ook wat paneermeel. Leg hier en daar ook een klontje boter alvorens de schotel in een hete oven te zetten. Laat het gerecht goed door warmen en goudgeel gratineren. APPEL-SNEEUWKOP BENODIGD: 1 kilo appelen, het sap en de schil van V2 citroen 150 g suiker 30 g boter en 3 eieren. BEREIDING: Schil de appelen, verwijder de klokhuisjes en snijd ze in heel dunne schijfjes. Doe er het citroensap en het schil letje bij, benevens de suiker en de boter. Stoof ze op een zac-ht vuurtje gaar en wrijf ze door een zeef. Roer er nu 3 eierdooiers door en doe het mengsel in een beboterde vuurvaste vorm. Klop de eiwitten met wat suiker stijf en spreid de eiwitmassa over het appelmengsel uit. Zet de vorm in de licht ver warmde oven en neem hem eruit zodra de appelsneeuwkop mooi kleur heeft gevat. Dien het gerecht warm op. ROZIJNENRIJST BENODIGD: 200 gr rijst, zout, 5 dl water. 100 g rozijnen zonder pitjes. 1 eetlepel citroensap, 2 eetlepels boter en bruine suiker. BEREIDING Kook de gewassen en uitgelekte rijst gaar in water en zout (30 minuten). Was intussen de rozijnen en zet ze gedurende 10 minuten in kokend water. Laat ze dan uitlekken. Schep voor zichtig de gewelde rozijnen, het citroensap en de vooraf gesmolten, boter door de gare rijst. Dien op met bruine suiker. WENSKAARTEN voor elke gelegenheid GEBOORTE VERJAARDAG FEESTDAG DE GAZET VAN AALST VERLOVING Schoolstraat 26, Aalst HUWELIJK e.a. ruime keus Stilaan beginnen we te leven in de sfeer van de komende feest dagen. Feestdagen, die we beslist gezellig vinden, -maar die velen on der ons toch met een zekere span ning tegemoet zien omdat ze zulke zware eisen stellen aan ons huis houdelijk budget. Immers een extra 'lekkere maaltijd, een geschenkje, een drankje en een bloemetje kosten nu eenmaal geld. Zouden we er daarom niet goed aan doen nu reeds wat te bezuini gen, zodat we wat kunnen sparen voor die extra kosten? U kunt dit door weldoordacht uw aankopen te doen. Er zijn altijd wel ergens goedkope aanbiedingen waarvan U kunt profiteren. Bruinbrood is rijker aan vita minen en zouten dan witbrood, men wordt er sneller door verza digd. Er wordt dus minder van ge geten, hetgeen weer brood-beleg ging spaart.- Bij het schoonmaken van de groenten gooien we alleen het uit erst noodzakelijke weg. We koken de groenten zo kort mogelijk, de voedingswaarde blijft behouden, terwijl de portie groter blijft. Bo vendien -bespaart een korte kook tijd gas of elektriciteit. Een kleine portie kookt men niet in een grote -pan, daar er dan onnodig veel warmte verloren gaat. Wanneer een gerecht kookt, laten we het op de SPAARBRANDER gaar wor den. Wist u, dat de spaarbrander 1/7 verbruikt van de grote pit? Ook -heeft U bij deze manier van koken minder last van -stoom -in de keuken, terwijf de kans op aan branden kleiner is. Verwerk oude boterhammen tot een smakelijk nagerecht. Ook een geroosterde of gebakken kaasbo terham laat zich goed smaken. Neem voor een kleine afwas een kleine teil -met een beetje afwas- mid-deltjes alsook met was-, schuur- en poetsmiddelen over het algemeen veel te royaal omgaan? Nochtans is het resultaat er niet minder om, want ook hier geldt: «Overdaad schaadt». Dikwijls een klein wasje doen vraagt extra veel zeep. Bij het strijken is het trouwens ook voor deliger alles achter elkaar af te werken. Het telkens opnieuw in schakelen van het strijkijzer eist veel stroomverbruik. Wanneer we op deze manier op de kleintjes letten doen we nie mand te 'kort, maar onze portemon nee vaart er wel bij. TEL. (053) 237.95 LET OP Open iedere woensdag van 8 tot 12 en van 14 tot 20 u., ook eventueel op andere da gen, maar dan na 17 u. Een nieuwe kollektie van de leden van de «Internationaal Rainwear Council» (IRC) is op zichzelf steeds een gebeurtenis in het domein van de kleding voor alle weer. Inderdaad, de leden van deze vereni ging weten steeds bij uitstek de mode aan te passen aan onze ma nier van leven, en hierbij lijn en stijl te verzoenen met de vereisten van komfort. De nieuwste kollektie voor herfst en winter 1968 is een schitte rende illustratie van deze opvattingen, en katoen met zijn unieke kwaiiteiten van komfort, aangenaam aanvoelen en genuanceerde kleu ren vormt het volmaakte komplement bij de stijl van de IRC. Welke zijn de meest opvallende kenmerken in deze kollektie? Bij de damesmodellen is de lijn meestal aansluitend, met ceintuur, onderaan lichtjes uitlopend, terwijl op het gebied van de lengte twee tendenzen stand houden er zijn de radikale voorstanders van de mini, die de zoom boven de knie houden, en er zijn de aanhangers van de zgn. «lèche-botte» lengte, die in koude wintermaanden beslist ook voordelen biedt. Op te merken zijn plezierige fantasietjes aan de ceinturen: deze varieren van de brede gordel met gesp of reuzering in metaal tot het soepele knooplintje, lopend over ceinturen die onder de zakkleppen doorschuiven of c!ie in de rug als een dubbele martingale worden vastgemaakt. Ook bij de kragen kreeg de virtuositeit der ontwerpers de vrije hand: we zien staande officierskraagjes, «Danton» en russische kragen, kragen met brede revers die kunnen rechtgezet worden, en die zowel op meer elegante als op sportieve modellen voorkomen. Vaak onderlijnen grote opgezette zakken het jeugdig en sportief karakter van bepaalde modellen. Opmerkelijk zijn ook de elegante «aprésski» modellen die warm gevoerd zijn in vrolijke helle kleuren, waardoor zij op zichzelf reeds de uitgelaten vakantiesfeer oproepen. De herenmode is natuurlijk meer getemperd in haar evolutie. Men kan spreken van een «verlichting» in de algemene, nog steeds aan sluitende lijn. Deze verlichting uit zich in het weglaten van inzetstuk- ken epauletten, schouderkleppen. Klassieke kragen blijven veel ge bruikt, maar vaak ook zijn de revers merkelijk breder geworden. Er zijn veel ritssluitingen voor de sportieve modellen, en ook zien we het gebruik van sierstiksels. In de kleuren geen revolutie: voor de heren worden voornamelijk bruin en daarvan afgeleide tinten voorgesteld: kaki, goudbeige, tabak. Voor dames komen daarnaast koraal- en wijnrood, indisch roze, kersenrood, dottergeel en blauw voor. Geliefkoosde teksturen zijn katoengabardine, fijne en grovere katoen- popeline, ribfluweel, zeildoek, whipcord en katoenpiqué. De nieuwe herfst- en winterkollektie '68 van de IRC-leden nodigt U uit regen en sneeuw tegemoet te zien in aangepaste mantels, spor tief en elegant, met plezierige details, en met het ongeëvenaard kom- fort van katoen. De jacht is open: liefhebbers van wild kunnen hun hartje weer ophalen. Grof wild wordt veelal ge marineerd, doch men doet dit lie ver niet met 'het vlees van jonge dieren. Het jonge vlees zal er ■juist droog door worden en het marineren doet ook afbreuk aan de smaak. Een haas wordt verdeeld in rug, achter- en voorbouten, flanken, nek en kop. De rug en de achterbouten worden, na te zijn ontvliesd, gebraden. De voorbou ten, de flanken en de nek gebruikt men liever voor de bereiding van hazepeper. De bereiding van wild konijn is gelijk aan die die van haas.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7