SPORT Eendrachtkanonnade Sportkring faalde Wedstrijden in de Ajuïnstad Okapi naar Destelbergen Veldlopen Discontokantoor van de Nationale Bank van België Black Boyseindelijk bloemen BERICHT 14 op alle fronten VOETBAL qe Het Eendrachtkanon dat van bij de kompetitieaanvang had gezwegen, is plots met volle hevigheid aan het vuren gegaan, zij het dan buiten huis. Het is immers zo dat de Eendracht- aanhangers in het vertrouwde Pierre Cornelisstadion nog altijd niet het «echte» Eendracht aan het werk hebben gezien. Elk een verwacht dan ook vurig dat de witzwarten het krachtstukje van Zwevegem op eigen terrein nog eens zullen overdoen. Laat ons echter met de twee voeten op de grond blijven en nu ineens geen luchtkastelen gaan bouwen, daar de tegen strevers en dan bijzonder de achterhoede te zwak waren om nu ineens werkelijk van het glorierijke Eendracht te gewagen. Wij zelf geloven niettemin dat de Aalstenaars het moeiijkste achter de rug hebben en nu weer met veel optimisme aan de titelplannen mogen denken. Het was ongeveer na 20 minuten spel dat de Ajuinen met het grof geschut begonnen op Zwevegem, dat voor de lokalen zulke katastro- fale gevolgen zou hebben. Voordien had de Aalsterse doelman Rik Van Hoorne zich enkele keren sterk moeten reppen om de Westvlaam- se aanvalslijn tot bedaren te bren gen. Toen de lokale storm was uitgeraasd kwamen dan nog voor de rust Van der Eist en zijn man netjes in het lokale kamp onheil zaaien, met het gevolg dat het duo Van der Eist - Verleyen drie maal raak kon schieten. Was tijdens deze periode de bijzonder knappe Verleyen in de kijker gekomen, dan zou na de kampwisseling ook Lecocq zich sa men met de andere Eendracht aanvallers aan de aandacht opdrin gen. Het Aalsterse festival werd verder gezet door Konkwé, Lecocq (twee maal), Verleyen en Teirlinck. Uiteindelijk werd het cijfer 7 bereikt, een resultaat dat door Eendracht in geen maanden gelukt is en dat beslist van aard moet zijn om het moreel en vertrouwen tot het hoogste peil te doen stij gen. EENDRACHT THUIS TEGEN MOESKROEN Na het schitterend sukses tegen Zwevegem moet Eendracht weer een puik resultaat kunnen halen tegen Moeskroen, ten einde de volledige wederopstanding te kun nen bevestigen. De gasten uit Moeskroen schijnen anders niet zo zwaar te wegen, hiervan kreeg men trouwens tijdens de jongste speeldag het bewijs met een nieuw falen voor eigen volk tegen leider Zottegem, dat er vrij gemakkelijk aan de winnende hand bleef. De Eendrachters zullen ander zijds ook onder de ogen van het eigen publiek iets groots willen verwezenlijken en zo gezien is het best mogelijk dat men tegen Moes kroen andermaal een krachtpres tatie voor het voetlicht brengt. Nu het tijdens de voorbije speel dag allemaal is meegelopen is er veel kans dat volgende formatie weer het vertrouwen krijgt Van Hoorne; Teirlinck, Lockefeer, Van Den Eynde, Suys; Taelemans, Vandenhaute; Lecocq, Konkwé, Verleyen en Van der Eist. Is er bij Eendracht gejuich en gejubel, dan was er deze maai een rouwstemming bij Sportkring, daar men op eerder onkans rijke wijze beide punten verloor tegen de gasten van Eeklo. De Sportkringers hebben meteen hun eerste nederlaag op eigen veld geinkasseerd. Het was vooral in de tweede helft dat de bezoekers een krachtige inspanning opbrachten en vooral in het middenveld de baas waren. Het begon met een vroege tref fer van de gevaarlijke Van Autrey- ve in de eerste vijf -minuten al, maar de thuisspelers herpakten zich vliegensvlug en van dan af werd het een echt festival van de twee uitmuntende kanonniers Van Autreyve en Wellekens. Bij de lo kalen was het immers deze laat ste die twee keer in een gunstige schietpositie kwam en dan ook elke kans benutte. Vooral zijn tweede treffer was een kracht stukje toen hij vijf tegenstanders schaakmat zette en mooi binnen- knalde. Nadat Wellekens zijn rolletje had gespeeld was het aan de over zijde de Eeklonaar Van Autreyve die in het brandpunt kwam. Deze aanvaller deed trouwens nog beter daar hij drie treffers tegen de tou wen schoot, wat trouwens voor zijn ploeg de overwinning zou be tekenen. Eerst plaatste de bezoe kende puncher een prachtige kop stoot buiten het bereik van de Aal sterse portier en nadien duikelde -deze een tikje te laat op een he vige kanjer van de Eeklo-midvoor, terwijl deze de reeks besloot met een onhoudbaar schot van op 20 meter. Natuurlijk dat van dat ogen blik af de gasten hun nippe voor sprong met hand en tand verdedig den, spijts dan Clocheret en De Coninck nog al deden wat zij kon den om de gelijkmaker op het bord te 'brengen. Doch het waren jammer genoeg pogingen die voor de lokalen niet het minste resultaat opleverden. SPORTKRING NAAR GERDA De Aalstenaars kunnen deze ne derlaag goed maken met een over winning bij de gastheren van Ger- da. Deze laatsten hebben tijdens deze kompetitie nog niet veel pot ten gebroken zodat het voor S.K. niet zo bijzonder moeilijk moet zijn om er de zege te behalen. Trouwens willen de Ajuinen hun leidende plaats in de klassering SINT KRISTOFFELVRIENDEN IN FEEST Het wilde nu juist lukken dat op het ogenblik dat Sportkring een nederlaag werd toegediend, de bloeiende supportersklub de Sint Kris- toffelvrienden in feest was ter gelegenheid van de inhuldiging van de nieuwe vlag. Zulks heeft natuurlijk niet het goede verloop van deze feestdag van de Sportkningvrienden gehinderd, maar toch had men liever gefeest met nieuwe lauweren van de Sportkringformatie. Het feest werd 'ingezet met een plechtige mis in de Capucijnen- kerk, waarna een optocht door de stad volgde met de postharmonie van Aalst en men nadien ook de wedstrijd op het Sportkringveld volgde. Al de andere supporterskiu'bs van Sportkring deden mee aan de viering en het werd dan ook een echte verbroedering met de dirigenten van de nieuwe klum BASKETBAL Was Okapi tijdens het voorbije weekeinde op rust dan moet men heden zaterdag op reis voor een harde kamp tegen de gastheren van Destel bergen. Deze laatste fungeren immers ook bij het groepje kanshebbers op de eindzege, zodat de opdracht van de Ajuinen er beslist zeer zwaar zal zijn. Nochtans geloven wij rotsvast dat Okapi de ongeslagen dienst staat zal weten te handhaven daar de Gentenaars toch reeds een steekje hebben laten vallen, wat een bewijs is dat zij kwetsbaar zijn. Daar tegenover staat het ongeslagen Okapi dat tot nog toe alle klippen met sukses heeft omzeild en logisch gezien nu ook de zegeweg moet kunnen bewandelen. Biack Boys heeft éindelijk nog eens een overwinning behaald, zij het dan in de Beker van Belgie. De jongens van de Volksplaats 'hadden het nochtans niet gemakkelijk, daar de gasten van White Star met eer voorgift van 5 punten mochten van stapel lopen. Toen de bezoekers het aanvankelijk niet moeilijk hadden om een aarzelende Aalsterse ploeg voor een achterstand van 2-13 te plaatsen, ging elkeen reeds ■geloven 'in een nieuwe nederlaag van de Ajuinen, tot er dan plots net heilig vuur in kwam. Onder stuwkracht van het duo Van Nuffel-De Neef slaagde men er in om de kloof te dichten en de stand in evenwicht te brengen. De gasten lieten echter ook niet af en slaagden er tenslotte In om de rust met één puntje voorsprong te bereiken. Na de kamp wisseling ging het bij de Aalstenaars veel vlotter zodat men uiteindelijk met acht punten verschil de zege in de wacht sleepte. Kon Black Boys dus een punt zetten achter de nederlagen, dan was zulks niet het geval voor Osiris, dat na een spannende zij aan zij de zege in de handen van hun gastheren van Sphinx diende te laten. ATLETIEK behouden dan moeten zij op Gerda de twee punten veroveren. Een Mik op de klassesing maakt het 'immers duidelijk dat bij de achter volgers Geraardsbergen, St. Gillis, Ninove en Eeklo op loer liggen om mee vooraan te komen waar door men ineens samen met Den derleeuw, Aalst, Dendermonde en Lokeren acht kanshebbers op de titel zou krijgen. Hiervan zijn de Sportkringers zich zeker bewust en zij zullen dan ook niets aan het toeval overlaten om bij Gerda weer aan te spannen met de zege. Met welke ploeg Sportkring het op Gerda zal doen is nog niet geweten daar tijdens de partij tegen Eeklo het duidelijk was dat de nederlaag in de schoenen van de verdediging mag worden ge schoven, daar deze toch de wed strijd had moeten kunnen winnen, nadat de aanval twee doelpunten had gelukt en nog op winst was gekomen ook. Het is dan ook best mogelijk dat er 'in de defensie een paar koppen zullen vallen. Het nationaal veldloopseizoen is traditiegetrouw begin november van start gegaan. Het was Denderleeuw dat met veel sukses de eerste veldloop van het seizoen op 'het getouw bracht en nu zal er praktisch geen enkele week meer voorbijgaan of in de Denderstreek zal de veld- loopsport 'hoogtij vieren. Organisaties te Denderhoutem op zondag 17 november, te Welle op zondag 24 november en verder twee te Erem- bodegem, Hekelgem, Moorse! en vele andere staan op het programma, terwijl de atletiekliefhebbers als voorschotel in het Aalsters stadspark een interessante interscholenveldloop worden aangeboden op maandag 11 november te 10 uur. Er zijn wedstrijden voorzien voor miniemen, kadetten, scholieren, juniores en seniores. HANDBAL Op zondag 10 november op het terrein van de Guldenboomplaats te 14 uur komt de eerste ploeg van Sparta en nationale reserven in het strijdperk tegen de gasten van Elita Lebbeke, terwijl ook Eendracht Vrij op het terrein Rozendreef een moeilijke opdracht heeft tegen de bezoekers van Sasja en Ajax op het terrein van de Volksplaats gastheer is van de sterke formatie van Rapid. Ontmoetingen die best allen in het voordeel van de Aalsterse formaties kunnen verlopen. KREDIETEN die ale doel hebben de aankoop, bouw of de om bouw van private (1e woning), handels- of industriële gebouwen, alsook de aanschaffing van materiaal of gereed schappen, enz., kunnen bekomen worden bij het: Het DISCONTOKANTOOR handelt ZONDER TUSSEN PERSONEN voo-r rekening van 1. De Algemene Spaar- en Lijfrentekas, 2. De Nat. Maatschappij voor Krediet aan re Nijverheid, 3. De Nationale Kas voor Beroepskrediet. Voor alle inlichtingen, kosteloos en vrijblijvend, zich wenden tot; Het DISCONTOKANTOOR te AALST Kefzertfjke Plaats, 42 Telefoon 243.68 - 219.68 Openingsuren van 9 tot 1 uur en van 2 tot 5 uur. Zaterdag gesloten. Inlichtingen ten huize, vrijblijvend en kosteloos. GUNSTVOORWAARDEN VOOR «GOEDE SPAARDERS A.S.L.K.» ALLE VERRICHTINGEN OP ALLE GEWONE «SPAARBOEKJES A.S.L.K.» en TERMMNBOEKJES A.S.L.K.»

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14