Miin leven onder de anderen INDERDAAD! DE SOMY LIDO verdrijft alle kilte uit Uw huis en... brengt behaaglijke warmte om U heen. Gentsestraat 35 AALST Tel. 290.01 (5 I.) "Je zal het wel aan meneer bezorgen, nietwaar madame,, Ik heb mijn vriend Octaaf een dienst bewezen en hij is er niet meer blij om. Niet dat hij het mij kwalijk neemt, zo is Octaaf niet. Trouwens ik zie niet in met welk recht hij het mij zou kwalijk nemen. Immers ik ben al even weinig opgetogen over de bewezen dienst als hij. h Ik zou zelfs zeggen dat ik meer reden tot klagen heb dan hij, want van hem zegt zijn vrouw nu dat ze hem allang kent terwijl ze mij nu definitief geklasseerd heeft met te zeggen dat ze dat toch van mij niet verwacht had. Octaaf's vrouw is nooit blij geweest om de bewezen dienst, maar zij wist het niet en zolang ze het niet wist deed haar kop er geen pijn van. Nu weet ze het wel en er doen meerdere koppen pijn. Hoe stom een mens toch kan zijn, zegt Octaaf nu. Ik heb de indruk dat hij er deze keer werkelijk van overtuigd is dat hij inderdaad stom is. Er zijn zaken waar Octaaf liefst alleen, d.w.z. zonder zijn vrouw op af gaat. Als ik je nu drie van die zaken opnoem zult u merken dat je nu niet onmiddellijk het allerslechtste van Octaaf moet denken. Trouwens naar elk van die drie. zaken wil zijn vrouw persé meegaan. En denk nu wat je wil van Octaaf, maar zijn vrouw, die is op dat gebied een meisje zó. Trouwens, ik zie niet in wie met haar zou willen. Die drie zaken nu zijn de Drosselgasse in Rudesheim, de Wieze Okto berfeesten en het ba! van de Vlaamse Kring van Terjoden. En om Octaaf toe te laten te ontsnappen naar de Oktoberfeesten heb ik hem op een avond geholpen. En was hij niet zo aartsdom ge weest, zijn vrouw zou misschien nooit iets geweten hebben. Het ging zo Met het oog op een promotie, maar méér omdat iedereen op het kantoor het doet dan wel met de hoop om te slagen, stu deert Octaaf wat. Op de bewuste avond nu belt hij mij, zoals afgesproken, op om te vragen of ik een boek heb over grond wettelijk recht. Ik heb het boek spreekt vanzelf en natuur lijk mag hij het komen halen. Zijn vrouw zegt niets, vermoedt niets, maakt zelfs de opmerking dat het, aangezien er een paar van zijn stamkroegen op zijn weg liggen, wel een stuk in de nacht zal zijn voor hij weer naar huis komt. (Tussen haakjes zeg nu wat je wil van Octaaf's vrouw, maar enggeestig is ze niet. Ze wil alleen niet dat haar man op z'n eentje gaat waar zij er wil bij zijn.) Het sein staat dus op groen voor Octaaf. Bij mij komt hij zelfs niet binnen, hij graait aan de deur het boek uit mijn handen, kruipt weer in zijn wagen, vraagt nog door het raampje dat ik, moest zijn vrouw je kunt nooit weten opbellen, zou antwoorden dat hij juist vertrokken is. Je kunt inderdaad nooit weten en verrekt, een paar uurtjes later komt het telefoontje van de vrouw. Ze doet het niet om de gangen van haar man na te gaan, zo is ze niet, maar er zit thuis iemand te wachten op hem, zegt ze. Ik durf niet zeggen dat Octaaf nog maar pas weg is, het is al een half uurtje geleden, zeg ik, maar je kent Octaaf, hé... Ik heb je verstaan, antwoordt ze, en het onnozel schaap ziet in haar onschuld niet verder dan een stamkroeg in de buurt. Zij zegt tegen de bezoeker dat hij best niet langer wacht, zij doet het ook niet en kruipt onder de lakens. Het bier van Wieze heeft de geur als dat van de stamkroeg en aange- zien ze al lang niets meer zegt als hij, van daar komende, zwaar naast haar in bed ploft, zegt ze ook nu niets. Terwijl Octaaf onmiddellijk luid snurkend begint te recupereren tracht ook zij de slaap te vinden. En Octaaf recupereert snel. Er is geen spoor meer te bekennen van een kater wanneer hij 's anderendaags een uitbundig relaas brengt van zijn uitspattingen. Hij was in een kompan.e gevallen van Schellebelle, zei hij ik vraag mij af of hij niet zo dronken was dat hij er letterlijk in gevallen was en daar was een koppe bij waarvan de vrouw haar zuster meegebracht had en die nog jong en alleen was. Hij had er mee gedanst, hij had samen met haar het Oberbayernorkest gedirigeerd, want zij dierf niet alleen, zij waren samen van het dirigentenverhoog gedonderd, want zij had het, geloof ik, goed zitten, zei hij, en dan hadden ze nog samen de vijf literkruik geledigd waarop ze als betalende dingen ten recht hadden. Het had hem nogal ne cent gekost, voor de foto's alleen al had hij vijfhonderd frank betaald, want ze hadden alles gefotografeerd. Ik vond dat hij nogal veel betaald had voor de foto's, ™ar achteraf heb ik vernomen dat ze goed gelukt waren en indruk maaktem Bovendien werden ze aangetekend bij hem thuis bezorgd en d gebeurt ook niet gratis voor niets. Omdat Octaaf afwezig w had de postbode ze maar aan zijn vrouw afgegeven. Terwijl hij haar weePs waar ze moest tekenen zei hij je zal dat we, aan meneer bezorgen, nietwaar madame, want het zou toch te gek zijn hem daarvoor speciaal naar het kantoor te doen komen. VALERIUS. Binnen enkele minuten geeft Uw Somy U het heerlijke gevoel „thuis" te zijn, ver van alle winterkou. De Somy Lido verwarmt Uw kamer tot in alle hoeken en brandt op MAZOUT, de beste warmte gevend voor de laagste prijs. De mooie BLAUWE VLAM, exclusief voor Somy, geeft de garantie van een volledige vergassing, zonder stof, roet of geruis. De Somy Lido geeft U de ideale warmte. De Somy is de enige haard waar U geen om kijken naar hebt. Het is de meest comfortabele haard. Geëmailleerd verkrijgbaar in moderne kleuren: beige- zwart, grijs en lichtgrijs, zwart en ook een rustieke uit- Som BESTEL TIJDIG BIJ UW ALGEMEEN VERDELER voering van kunstsmeedijzer. Ma- zout is de voordeligste brandstof, dank zij de beroemde Somy bran der. Somy warmte is gezonde warmte. DE BISSCHOP DE PIANOWEDSTRIJD VAN DE ARTISTIEKE EN LETTERKUNDIGE VERENIGING TE VERVIERS Ter gelegenheid van de tiende stiohtingsverjaardag in 1944 had de artistieke en letterkundige vere niging van Verviers een pianowed strijd georganiseerd, met het doel een Jeugdprijs uit te delen. Deze tweejarige prijs wordt voor de 13e maal uitgedeeld in 'begin 1969. Onlangs is hij NATIONAAL geworden en is dus voorbehouden aan alle jonge 'Belgische pianisten die maximum 14 jaar oud zijn op 1 januari 1969. Deze Jeugdprijs bestaat uit een diploma en een geldbedrag van 5.000 frank. De inschrijvingen worden tot 30 november 1968 ingewacht. Om een exemplaar van dit wed strijdreglement te bekomen kan men zich wenden aan Mevrouw J. Kroonen, rue J. Melein, 1 Andrimont - Verviers Tel. Verviers (087) 372.50

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 4