SPORT De Eendracht aanval zweeg Moeilijk gaat ook ien puntje voor Sportkring Eendracht naar het Walenland Okapi thuis tegen Red Sou Goed zo Osiris Uoetbaltornooi der stad Aalst Sparta in de kijker AalsterslMlIartverbond Sportkring ont vangt Excelsior 14 op alle fronten Eendracht heeft met 2-1 cijfers van Moeskroen gewonnen en in deze score heeft de Eendrachtaanvai geen enkele rol gespeeld. Inderdaad, de Eendrachtaanvallers lukten geen enkele treffer, daar het de midden veldspelers waren die de voltreffers voor hun rekening namen. Het eer ste doelpunt kwam van de voet van Taelemans na een pijlsnelle rush, en Van Den Eynde nam het tweede voor zijn rekening. De witzwarte voorhoede moet dus heel wat minder hoog van de toren blazen dan vorige week toen er zeven rozen op het bord werden geprikt. Laat ons er echter op wij zen dat de Aalsterse aanvallers zeer veel tegenslag hebben gekend bijzonder dan de eerste helft, toen Verleyen een bijna zeker doelpunt miste en ook andere Eendrachtaan vallers pech hadden bij het schie ten. Men moet echter ook toegeven dat tijdens de eerste periode Een dracht niet bijzonder groots was en het integendeel de gewezen Eëfi- drachter Walter Ellegeert was die in de kijker liep en feitelijk de bes te man op het veld was. Als Elle geert tijdens deze periode alleen heerser was op het plein is zulks zeker te wijten aan de Eendracht- spelers zelf, die hem maar rustig lieten betijen. Elke aanval van de bezoekers belandde in de voeten van Walter zonder dat de Ajuinen er een stokje probeerden voor te steken. Trainer Figeys had alles echter door, want na de kampwisseling was het rolletje van Ellegeert vlug ten einde, toen de Aalsterse trai ner Rudy Vandenhaute als waak hond van Walter aanstelde. Dat bleek trouwens de goede zet want onmiddellijk ging het vlotter bij de Aalstenaars, want reeds enkele mi nuten later knalde Taelemans num mer een binnen, waarmee de stand in evenwicht kwam, nadat de be zoekers op eerder gelukkige wijze aan het openingspunt waren geko men. Toen dan nadien Van Den Eynde de zegecijfers vastlegde was zulks de bekroning van een prach tige tweede helft. Heeft Eendracht het dus tegen elke verwachting in eerder moeilijk gehad tegen Moeskroen, dan ble ven ook de rivalen van Zottegem en Roeselare met 'kleine cijfers aan de winst, wat er op wijst dat ook zij niet echt briljant waren. Er kwam aan de top dan ook prak tisch geen verandering, daar ook Menen zegevierde, terwijl Lauwe het moest stellen met een puntje tegen Oostende. De Aalstenaars staan dus nog altijd met vier pun ten in het krijt tegen Zottegem, terwijl Roeselare nog steeds een punt voorsprong heeft op hen. Tijdens de kompetitiedag van zondag zou er echter wel eens iets kunnen gebeuren aan de top. Inderdaad de leiders van Zottegem moeten op reis naar Oostende, waar ze zeker nog niet gewonnen zijn, daar het geweten is dat de kustbewoners op eigen terrein zeer gevaarlijk zijn. Anderzijds is de opdracht van Roeselare nog moei lijker, daar zij in de ogen moeten kijken van de gastheren van Vigor Hamme, die zelf nog niet alle hoop op de titel hebben opgegeven. 'Daartegenover krijgt Eendracht een gemakkelijk hapje op de scho tel met een uitstap naar Jambes die samen met Rac. Gent aan het staartje bengelen en dus niet zo gevaarlijk schijnen. De Waaltjes genieten trouwens ook de weinig benijdenswaardige eer de zwakste verdediging uit de reeks te bezit ten met eventjes 23 doelpunten tegen in tien wedstrijden. Het laat dan ook niet de minste twijfel dat de witzwarten er zonder tegenslag een vlotte zege zullen behalen. BASKETBAL In een ziedende sfeer heeft Okapi bij de gastheren van Destelbergen één puntje uit het vuur gesleept. Wij hadden op het gevaar van deze uitstap gewezen en het is zo uitgevallen ook. De Ajuinen hebben er letterlijk en figuurlijk moeten vechten om de ongeslagen dienststaat te bewaren, waarin ze uiteindelijk dan toch geslaagd zijn. Van bij de start werd het reeds spannend voor de kijkers toen beide formaties om beurten aan bod kwamen, alhoewel het toch de gastheren waren die met een paar punten voorsprong de rust bereikten. Toen na do kampwisseling Destelbergen de voorsprong opdreef, begon het er benard uit te zien voor de Aalstenaars, doch een schitterende Troch maakte het gat dicht. Daarmee was echter niet alle gevaar geweken, want toen een omstuimige Dierickx aanhoudend de Aalsterse defensie in alarmtoestand bracht en heel wat puntjes kon scoren, was Okapi meteen weer de nederlaag nabij. De technisch betere Ajuinen hielden niettemin het hoofd koel en onder stuwkracht van Dillard en Pottiez kon men uiteindelijk genoeg puntjes verzamelen om één puntje op zak te steken. Hebben de Okapiboys dus een zeer moeilijke klip met sukses om zeild, dan wacht 'hen zaterdag in de Okapizaal een gemakkelijker kar wei met de komst van Red Sox. Zonder tot de figuranten te behoren zijn de Red Sox mannetjes nu toch ook niet te rangschikken bij de groten, zodat het moeilijk anders kan of de Ajuinen moeten vlot aan de winnende hand kunnen blijven. Ondertussen is er aan de top van de klassering ook weinig veran dering gekomen, daar Athlon leper nog steeds de koord houdt, met dan in het spoor Okapi, dat virtueel slechts één puntje achterstand heeft op de Westvlamingen. Dus blijven de Aalstenaars in koers voor de titel en za! het misschien de wedstrijd Okapi leper zijn, die voor 30 novem ber e.k. op het programma staat, die de beslissing zal 'brengen. Dat op deze dag de Okapizaal te klein zal zijn hoeven wij er zeker niet aan toe te voegen. De jongeren van Osiris hebben een schitterende prestatie voor hun rekening genomen met er niemand minder dan de leiders van Union 'Ronse onder te houden. De Aalstenaars hadden reeds tijdens de vorige speeldag een flits gegeven die de doorbraak in de hogere reeks liet vermoeden, alhoewel niemand durfde vermoeden dat men er zou in slagen van er de roemrijke bezoekers van Union onder te houden Het is de geestdrift die het 'bij de Ajuinen heeft gedaan, daar men na een pijlsnelle start nooit meer de gasten heeft laten terugkomen om uiteindelijk met 15 punten verschil de zege te bemachtigen. Er heerst natuurlijk dan ook een moreel om bergen te verzetten 'in d-i Osirisrangen zodat het best mogelijk is dat men tijdens de volgende weken nog andere grootheden in de pan hakt. Als Sportkring bij cie thuisspelers van Gerda slechts één puntje heeft behaald is zulks te wijten aan de versterkte defensie van de gastheren, die het gezworen hadden van de halve inzet aan huis te houden. In zulke omstandigheden was het voor de Sportkringers begrijpelijk uiterst moeilijk om het gewone spel te ontwikkelen alhoewel men aanhoudend de grote trom roerde. HANDBAL De Spartanen hebben het schitterend gedaan tegen de buren van Lebbeke, die naar Aalst gekomen waren met de zekerheid van te win nen. Het heeft er, eerlijk gesproken, een ogenblik naar uitgezien dat de bezoekers het met hun plannen bij het rechte eind hadden, toen onmiddellijk na de herneming, toen de lokalen met een puntje voor sprong de toon aangaven, de gasten plots uit hun krammen schoten en een stuk konden uitlopen. Gelukkig vonden de Aalstenaars gepast weer het goede ritme en ijverden net zo lang tot zij een ruimschoots ver diende zege hadden bemachtigd. BILJART Misschien is het wel waar dat het bij de Aalstenaars vooraan een tikje minder gesmeerd liep daar o.m. Dirk Wellekens, tot nog toe de kanonnier bij uitstek bij Sport kring, een beetje minder briljant bleek, alhoewel 'hij en zijn maten zoals wij hoger reeds schreven, zeer gehinderd werden door het al te stugge defensiewerk van de thuisspelers. Met het veroveren van de halve inzet 'is het op slot van rekening nog een goede dag geworden voor de Ajuinen, daar ook de rivalen van Denderleeuw een puntje in het vuur lieten tegen Ninove, wat ook het geval was voor Geraardsbergen terwijl de andere titelkandidaten van Dendermonde en Lokeren met lege handen bleven. De titelkansen' van de Sportkringers blijven dan ook gaaf zodat meer dan ooit mooie toekomstplannen mogen ge smeed worden. De Sportkringers hebben reeds veel zwaar werk achter de rug, wij zouden bijna zeggen 'het zwaarste uit de eerste ronde. Zij hebben het dan ook zeker verdiend van eens een lichtere opdracht te krij gen en zulks is beslist het geval met de 'komst van de figuranten van Excelsior, die met 'hun jongste overwinning tegen het ontgooche lende Lede juist geteld hun vijfde puntje hebben bemachtigd. Logisch gezien kan de overwin ning aan de Ajuinen dan ook niet ontsnappen, alhoewel men momen teel wel enige 'kopzorgen heeft met enkele gekwetsten. Het is daarom dat er nog geen ploeg werd vrijgegeven, alhoewel men hoopt dat alle effektleven op het appel zuilen zijn. Botafago Kova 12 Moeizame overwinning van Kova tegen een sterk aanklampend Bota fago. Intercom St. Martinus 45 Mooie sportieve wedstrijd en doelpuntenkermis, maar het tiental van St. Martinus haalde het tegen 'n nog steeds puntenloos Intercom. Mijlbeek Endoka I4 De defensie van Mijlbeek is deze maal bezweken tegen het schotvaardige 'Endoka. Resultaat Mijlbeek leider af en Endoka wordt werkelijk een te duchten ploeg. Wedstrijden voor 16-11 Terrein Immerzeel Sint Anna - Immerzeel te 14u30. Terrein Arend Intraco - De Kroon te 14u30. Terrein Erembodegem Erembo- degem - Snas te 14u30. Uitslag van de finale kategorie 50 punten 1. Backaert, B.C. Palace 8 200 83 2,40 12 2. 'De Cock, B.C. Iwein 6 196 82 2,39 10 3. Paepe, B.C. Sint Anna 4 164 81 2,02 11 4. Seré, B.C. Sint Martinus 2 152 81 1,87 9 5. De Bruc'ker, B.C. Ajuintjes 0 111 83 1,33 6 De wisselbeker «Nilos» gaf volgend resultaat 1. B.C. Palace 7 p. 2. B.C. Iwein 5 p. 3. B.C. Sint Anna 3 p. 4. B.C. Sint Martinus 2 p. 5. 'B.C. Ajuintjes 1 P- De stand voor de Stadsbeker en de Beker van het Sportkomitee na 3 finales is als volgt 1. B.C. Palace 14 p 2. B.C. Iwein 12 p 3. B.C. Sint Anna 8 p B.C. Herleving 8 p 5. B.C. Kromme Stok 7 p 6. B.C. Sint Martinus 4 p 7. B.C. Ajuintjes 1 P Op donderdag 21 november en vrijdag 22 november, finale van de 'kategorie 67 punten in het lokaal van B.C. Ajuintjes, Grote Markt 15 Aalst. Aanvang telkens te 19.30 'Deelnemers zijn De Borger P., B.C. Ajuintjes Claus Od., B.C. Kromme Stok De Neef Jos, B.C. Palace Paelinck L., B.C. Juventus Van Geit Ph., B.C. Ajuintjes

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14