Eendracht-Stadion wordt stadseigendom Suksesrijke St Maartens-Jaarmarkt N AVO-ZORGEN WEEK ENDS OP R0NKENBURGH TE LEDE Aalsterse raad besliste unaniem Oppositie «Beter beheer van K.O.O.» Toenemende belangstelling ST JORISCLUB DE WERELD VANDAAG 0e Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat 26, Aalst Tel. 241.14 Tussen droom en daad stggn praktische bezwaren, zoals weleér de dichter schreef. Bij sommige politici moge men die praktische bezwaren best verklaren als een gebrek aan politieke moed. Dat geldt ook voor de Aalsterse raads leden waarvan een niet onaanzien lijke fraktie ais sfinxen op de ban ken zitten telkens voor de stad ernstige beslissingen moeten ge troffen worden. Naarmate 1970 nadert zal dit gebrek aan politieke moed zich wel verder demonstreren, omdat nu eenmaal een aantal raadsleden vlijtig hun kansen op stemmen gaan berekenen. Het zou onrecht vaardig zijn ze alien over een kam te scheren, want van de huidige raad zijn er wel enkelen die zonder veel heimwee en uit eigen bewe ging au revoir en merci zullen zeggen of hartsgrondig hopen dat het huidig raadsapparaat een gron dige revisie zal krijgen. Dat de oppositie meer en meer uit haar schelp gaat komen is een normaal politiek spel, al beweren sommigen in de meerderheid dat zij nogal zachtaardig is. Het gebrek aan politieke moed is andermaal gebleken toen tijdens de laatste zitting een beslissing moest getroffen worden omtrent de aankoop van het Eendracht- stadion. Dezen in de verschillende partijen, die zich te pas en te on pas, maar dan buiten de raad, zo fel hebben gekant tegen deze aan koop, hebben er officieel het zwij gen aan toe gedaan toen puntje (>ij paaltje kwam. De beslissing is in elk geval voor Eendracht gunstig uitgevallen en alle sportliefhebbers zullen zich daarover verheugen. N.V. METALAC Eenparig heeft de raad beslist over te gaan tot de aankoop door de stad van het Eendg-achtstadion voor een bedrag van 13.300.000 F. Een tweede belangrijke beslis sing was de beslissing betreffende de verkoop van het stadskompiex aan de Gheeraerdtstraat aan de huidige huurder de N.V. Metaiac. Ofschoon de gerechtelijke proce dure als gevolg van de eisen van de N.V. Metaiac daarmede nog niet is beëindigd, wordt door deze aankoop toch virtueel een onbe haaglijk konflikt bijgelegd. Tijdens dezelfde zitting werd dan namens de Volksunie en de PVV inzake K.O.O. rekeningen gewezen op de noodzaak aan saneringen. Raadslid D'Haeseleer hield een betoog voor wat hij noemde een beter beheer in de K.O.O. REDDINGSBOOT OP DE DENDER Van deze zitting valt nog te ont houden De goedkeuring van een reeks leningen ca. 6 miljoen voor de verdere inrichting van het slacht huis, waarover VU-raadslid Deneve voordien om nadere toelichtingen had verzocht; 142.000 F voor het verwerven van eigendommen aan de Sint Job-, Diepe- en Doorn straat; 318.000 F voor de aanbouw van een klaslokaal in de Vrijheid straat; 140.000 F voor twee gras- maaimachines. Principiële goedkeuring werd ge hecht voor wat de aankoop betreft van een reddingsboot met buiten boordmotor ten bedrage van 100.000 F, ten behoeve van even tuele reddingsoperaties op de Den der. Verder ook principiële goedkeu ring voor de aankoop van boeken en fonoplaten, in totaal 600.000 F voor de stadsbibliotheek Affligem- Bergekouter. Beslist werd ook bouwgronden op het industrieterrein Wijngaard- veld te verkopen aan de Ets Van der Haelen. De raad was het verder eens in verband met diverse bestekken, o.m. betreffende de openbare ver lichting en de aankoop van een bestelwagen. WERKGROEP KONFRONTATIE ORGANISEERT De Werkgroep Konfrontatie organiseert twee week-ends met de bedoeling vragende mensen samen te brengen rond aspekten van de beklemmende vraag Of «méér kunnen» en «méér hebben» ook bij draagt tot «méér mens zijn» Werkgroep Konfrontatie is een experimenteel 'initiatief van Jong Davidsfonds en Oavidsfonds Oost-Vlaanderen. Oe week-ends gaan door te Lede in Huize Ronkenburgh, Ronken- burghstraat 9. Op 23 en 24 november «Macht en Geweld». Op 14 en 15 december «Revolte der Jonge Generatie». Voor inschrijvingen en inlichtingen Werkgroep Konfrontatie, Achterstraat, 29, Haaltert. De traditionele Sint Maartens Jaarmarkt kende dit jaar een buitengewone belangstelling. Uit alle hoeken van het Vlaamse land en zelfs uit Nederland waren bezoekers opgekomen, zodat de Houtmarkt en omgeving het zeldzame beeld vertoonden van de oude jaarmarkten van weleer met een dichte menigte rond de kramen en stands allerhande. Het stadsmagistraat, bij monde van schepen Ringoir, huldigde bij deze gelegenheid de dynamische Remi Van den Broeck van de Marktkoopliedenbond. Vrijdag 22 november e.k. te 20 u. in de Sint Jorisklub, Keizerlijke Plaats, optreden van de poppenkast «PARAADAS» uit Rotterdam. Op de met een maand vervroegde Navokonferentie te Brussel heeft naar de dagbladpers reeds heeft gemeld, Generaal Lemnitzer be toogd dat de Russische inval in Tsjechoslowakije 't militair even wicht in Midden Europa heeft verbroken. Niet alle militaire experten zijn hetzelfde oordeel toegedaan. Als argumenten voeren deze aan dat bijaldien de Russische troepen terug hun «naoorlogse stellin gen» hebben betrokken, ander deels het Oost-Europese kommu- nistische militaire blok is ver minkt door het feit dat het Tsje- choslowaakse leger niet langer meer betrouwbaar is. Russische militaire leiders zouden daaren boven, ten gevolge van het kon- flikt met Praag, tot de vaststel ling zijn gekomen dat zij weinig kunnen rekenen op het Hongaar se leger, dat weinig geestdriftig heeft meegewerkt aan de invasie Meer belang hechten deze westerse militaire experten aan de steeds toenemende aanwezigheid van Russische vlooteenheden in de Middellandse Zee. Echter, de zorgen van de topmiii- taire Navoleiders, spruiten voort uit het feit dat precies op het ogenblik van de krisis in Midden Europa de Navolanden in een militair stadium verkeerden dat als gevolg van de «ontspannings- koers» vorig jaar ingeslagen, nogal bedenkelijk was. Op gebied van troepensterkte bestond de Nato tijdens de voorbije maanden voor een nogal belangrijk deel op papier. Twee Duitse divisies hadden amper twee derde van de vereiste man schappen, terwijl 'n Amerikaanse divisie, die in de V.S. moet klaar staan om eventueel naar Europa gezonden te worden, ook al op papier bestond. De International Herald Tribune kwam dan ook tot deze vaststel ling «In Europa blijft de afwe zigheid van elke instantie op de gezamenlijke defensiebelangen te behartigen een blijvende zaak te zijn. Dat is vooral te wijten aan de Franse politiek, dat zich terugtrok uit de militaire struk- turen van de Navo. Zolang de Gaulle blijft kan men geen wij ziging van de Franse politiek verwachten. Evenmin kan de on wil of het onvermogen van de meeste Europese naties om vol doende bij te dragen tot de soort defensie die zij zeggen te wensen, beschouwd worden als een tijdelijk fenomeen.» Inmiddels heeft de Navo opperbe velhebber gesteld dat 18 maan den dienstplicht een minimum is en een betere bewapening ge- eist voor de Navo. Het is zeer twijfelachtig of alle West - Europese Navopartners aan dit verzoek zullen kunnen gevolg geven. Maar Lemnitzers verzoek kan wel in de hand worden gewerkt als bijaldien te Moskou de duiven het onderspit moeten delven voor de havikken, kortom de Russische politiek nog meer vraagtekens doet rijzen. ooo

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16