SPOBT Ontgoocheling bij Eendracht S.K. aan de leiding! Eendracht Vrij klopt leider Sasja Weer Osiris voetbal steeds ongeslagen Wederopstanding van Black Boys Voetbal- tornooi der stad Aalst Ook Sparta in de kijker Stadspersoneel 2 - Flora 1 14 op alle fronten Okapi Als wij voor Eendracht zonder aarzelen een zekere overwinning hadden voorspeld tegen het zwak ke Jambes, dan hebben wij netjes de bal misgeslagen, want tegen elke verwachting in zijn de wit- zwarten bij de Waaltjes tegen de lamp gelopen. Een ploeg die voor de titel speelt zou dergelijke wed strijden niet mogen verliezen maar ja, het heet dat men op het veld van Jambes niet kan winnen, zo dat de Ajuinen er eerder aarzelend van wal staken. Voeg daarbij dat het veld van de Walen moeilijk te bespelen was ingevolge de glad heid en hobbelige toestand van de grasmat, wat alleszins een hinder te meer was voor de technisch hoger staande Aalstenaars. Al deze omstandigheden hebben dan ook in de kaart gespeeld van de gastheren, die nadat zij ingevolge het onvoorzichtige optreden van de Aalsterse defensie, die te veel mee naar voor oprukte waardoor er on vermijdelijk achteraan gaten ont stonden, aan het openingspunt ge raakten en nadien begrijpelijk alles afgrendelden. Nochtans zouden Le- cocq en Van der Eist tijdens het verder verloop van de eerste helft dikwijls hun kans gaan, doch zij stuitten op een briljante Brilot tus sen de palen, die dan ook alles onschadelijk maakte. Na de rust kreeg men een Eendracht met een geschokt moreel te zien nadat men voordien spijts veel goede wil niets had kunnen bereiken. Het waren trouwens de thuisspelers die van deze situatie gebruik maakten om het laken naar zich toe te halen en op hun beurt doelman Van Hoorne aan het werk te zetten. Toen de Aalstenaars er zich stilaan van bewust werden dat het kalf ver dronken was probeerde men nog in extremis het tij te doen keren met Vandenhaute van het terrein te ha len en Bossaer in de achterste vier te plaatsen, doch 'het bleef alle maal boter aan de galg. EENDRACHT ONTVANGT V.G. OOSTENDE Wat nu, zullen de Eendracht- supporters zich afvragen. Kan Een dracht het nog halen tegen leider Zottegem met een achterstand die tot vijf punten is gestegen Wij zelf geloven van wel, daar we de overtuiging hebben dat Zottegem 'in de tweede ronde de inspannin gen zal moeten bekopen. Beslist zeker is 'hierover natuurlijk nie mand en dat het voor de Ajuinen allemaal zal moeten meelopen om er nog in te slagen de leiderstroon 'in het bezit te nemen is alleszins een vaststaand feit. Nu zondag ontvangt Eendracht dus V.G. Oostende. Op het eerste zicht een gemakkelijke partij doch zulks is maar schijn. De Westvla mingen staan in de klassering wel tamelijk ver achteraan, doch dat men niet vergeet dat Oostende zo pas nog leider Zottegem in be dwang hield. De koplopers kregen er met een puntje zefls meer dan zij verdienden, wat een bewijs is dat Oostende momenteel best 'in konditie is. Het zal op het Cornelis- stadion dan ook een spannende wedstrijd worden met vermoedelijk de Aalstenaars als overwinnaars. Zij 'hebben na het falen tegen Jam bes immers iets goed te maken tegenover hun aanhangers. Met welke ploeg 'Eendracht 'het deze maal zal doen is nog een vraagteken, daar er te Jambes enkele ontgoochelingen waren, zo dat er best een paar ^koppen kun nen vallen. Okapi heeft voor eigen volk een gemakkelijke zege behaald tegen Red Sox die na een flink begin er nadien niets meer van terecht brachten. Ook Okapi heeft niemand kunnen bekoren daar het spelpeil nooit hoge toppen heeft geschoren wat het gevolg was van het eerder zenuwachtig en slordig optreden van de thuisspelers. Bij Okapi ging 't aanvankelijk zelfs zo slecht dat de bezoekers tot 9-14 konden uitlopen. Dank zij een uitmuntende Dlllard kwamen de Ajuinen toch vrij vlug terug en toen de stand 18-12 was brak de weerstand van de bezoekers voorgoed. Van dat De totale wederopstanding van Black Boys die reeds een tijdje verwacht werd 'is er gekomen met een schitterend resultaat tegen de gastheren van Were Di, dat thuis moest onderdoen voor de herboren Ajuinen. Meteen is ook de klasse ring van de jongens van de Volks plaats veel verbeterd zodat er veel ■hoop is om uiteindelijk een sterke positie te kunnen innemen. ogenblik af had Okapi het voor het zeggen en wandelde ongestoord naar de overwinning. Ondertussen is aan de top van de klassering alles ongewijzigd ge bleven daar ook leider Athlon leper het haalde tegen Hellas, zodat zij samen met Okapi ook nog steeds ongeslagen zijn. Het ziet er dan ook naar uit dat het tussen beiden zal gaan voor de eindzege. Het treffen tussen deze twee groot meesters is gepland voor zaterdag 30 november in de Okapizaal en deze wedstrijd wordt dan ook door de Aalsterse basketwereld met veel spanning tegemoet gezien. Na de stunt van vorige week is Osiris er andermaal in geslaagd om een mooie prestatie voor het voetlicht te brengen. Bij de gast heren van Batavo leverde men in derdaad een puike wedstrijd en zegevierde met 11 punten verschil. Veel punten kwamen er weliswaar niet op het bord, bijzonder dan de eerste helft, maar na de herneming kwam Osiris er volledig door om zonder veel moeite zegevierend het einde te bereiken. Al de ongunstige berichten over de gekwetsten bij Sportkring wa ren gelukkig niet zo erg als werd gevreesd daar enkel Roelant belet diende te geven. Nochtans moet worden toegegeven dat Sportkring spijts de zege tegen Excelsior alles behalve een grote wedstrijd heeft gespeeld. Tegen de Waaslanders die toch tot de zwaksten van de reeks behoren, hadden de Ajuinen het zelfs zeer moeilijk om over de sloot te komen. Zelfs in de zo ge roemde aanvalslijn vlotte het deze maal niet en men moest wachten tot de 40e minuut om dan nog op strafschop, omgezet door Cioche- ret, aan de leiding te komen. Ge lukkig ging het onder stuwkracht van een bedrijvige Schollaert na de rust beter en het was tijdens deze periode dat Clocheret met een tweede treffer de zege van Sportkring veilig stelde. S.K. IN DERBY MET APPELS Het is ten andere tijdens de jongste speeldag voor de Sport- kringers een gloriedag geworden. Immers, Sportkring kon weer de leiderstroon innemen. Daardoor is het moreel bij de Ajuinen begrijpe lijk nog gesteden zodat men be zield met de nodige geestdrift de derby tegen Appels zal aanpakken. De jongens uit het Dendermondse fungeren weliswaar momenteel op het achterplan, doch onlangs heb ben zij Dendermonde nog doen buigen, zodat de Aalstenaars niet bij voorbaat moeten denken dat alles in kannen en kruiken is. Sint Anna Immerzeel 31 Leider Sint Anna heeft werkelijk moeten optornen tegen een briljant Immerzeel, die de nederlaag leed na schitterend verweer. Intraco De Kroon 05 Onvolledige ploeg bij Intraco, waardoor De Kroon forfaitcijfers kreeg toegewezen. Erembodegem Snas 13 Prachtig resultaat van Snas dat de goede kadans schijnt beet te hebben. Wedstrijden voor 23-11 Terrein Immerzeel, 14u30 Sint Martinus Botafago Terrein Arend, 14u30 Endoka Intercom. Terrein Erembodegem, 14u30 Kova Mijlbeek. GURO. Het stadspersoneel had aan Flora een harde dobber. 'De eerste helft was licht in 'het voordeel van Flora dat wel meer aanviel maar de doel- schoten van het stadspersoneel waren gevaarlijker. Zo verdienden een mooi schot van De Troch en een even prachtige kopbal van Nijs een beter lot. Rust 00. De tweede helft bracht beide elf tallen beurtelings in de aanval. Een 'kanjer van Bauters werd mooi ge stopt door de doelwachter van Flora. De tegenaanvallen van de bloemenjongens liepen te pletter op een sterke defensie, goed ge organiseerd door De Neef, met doelman Uvin en Calloens in ve dette. Toch moest de verdediging bezwijken op een hoekschop 0-1. Toen eerst dacht de ploeg van het stadspersoneel aan voetballen. Een prachtig samenspel De Neef, Bau ters, Muylaert, Cleyman bracht de stand op 1-1. Drie minuten later een een-twee tussen De Troch en Bauters, die doorgaf naar De Neef die de cijfers op 2-1 bracht. Inmiddels had de stadsploeg nog met lichte tegenslagen af te reke nen (De Bruyn en Liebaut gewond) maar ze hield stand en behaalde aldus haar tweede overwinning uit twee wedstrijden. Voor het afsluiten van vrienden matchen De Troch L., Stads bibliotheek, Kattestraat 13. HANDBAL Eendracht Vrij zorgde voor de grote verrassing met er de leider Sasja van langs te geven. Zulks gebeurde onder de ogen van de Aalsterse supporters die natuurlijk in de wolken waren met de top prestatie van de Eendrachters. De leiders liepen nochtans snel van stapel zodat zij er in slaagden een bres te slaan die niets goeds voor de Aalstenaars voorspelde. Deze laatsten wachtten echter slechts op het geschikte moment om toe te slaan en dit kwam er onmiddellijk na de rust toen men met een grootscheeps offensief de bezoekers overspeelde en een flink stuk kon uitlopen. Toen men naar het einde toe met 16-12 de toon aangaf spartelden de gasten nog wel even tegen doch de buit bleef vast in de Aalsterse handen. Na 't knap resultaat tegen Elita Lebbeke bleef Sparta nu ook aan de winnende hantf in 'het ander derby tegen Dendermonde. De Spartanen hebben bij hun Dender mondse gastheren al hun krachten moeten aanwenden om de over winning te behalen, wat dan ook gebeurde na een zeer spannende zij aan zij. Toen aan de rust de bordjes nog ongeveer gelijk hingen viel dan de beslissing na de her vatting toen de Ajuinen langzaam maar zeker -konden uitlopen. Zij werden in hun opmars geremd door de verkeerde beslissingen van de scheidsrechter, die echter gelukkig niet kon beletten dat de Spartanen het uiteindelijk met twee puntjes verschil haalden.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14