i het beheer van de K.0.0. Aalst KS9 nieuwe vleu9el Nieuws in 't kort In Aalsterse raadszitting: Twee brandweer mannen gewond (Oud Aalstenaar) Mark Galle ower de kommunautaire betrekkingen in opènluchtschouwburg Een vergadering van de verenigde sekties Puntjes op de i... Verkeers ongevallen De werkloosheid De longtrans plantatie te Gent Gazet van Aalst KantoorAdministratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 In onze vorige uitgave werd in het verslag over de gemeenteraad de tussenkomst gemeld van de op positie inzake het beheer van de K.O.O. van de stad Aalst. De heer D'Haeseleer, die eveneens ter zake kritiek uitbracht, suggereerde een bijeenkomst van de verenigde sek ties en de K.O.O.-leden. Deze bij eenkomst is tijdens het voorbije weekeinde doorgegaan. Namens de K.O.O. stelde de h. J. Van Droogenbroeck de vraag tot nader preciseren omtrent de kritiek die tijdens de gemeente- Uit deze toelichtnig lichten wij volgende gegeven Tijdens de periode 1953 - 1963 werd 3 t.h. gemiddeld per jaar als toelage aan de K.O.O. uitge keerd. Tijdens de jaren 1964-1967 beloopt de toegestane toelage ge middeld 6,2 t.h. van de stadsuit- gaven. Tijdens dezelfde periode stegen de uitgaven van de stad gemiddeld 7,3 t.h. per jaar. De toelage aan de K.O.O. verhoogde slechts met 3 t.h. Anderdeels moet er worden op gewezen dat in zeven belangrijke steden en gemeenten van de pro vincie Oost-Vlaanderen, ni. Aalst, Gent, Sint Niklaas, Ronse, Lokeren Zeizate en Eeklo, het gemiddeld bedrag van de toelage aan de K.O.O. ais volgt is Rekening 1965 321 F per inwoner Aalst 303 F per inwoner; Rekening 1966 329 F per inwoner Aalst 305 F per inwoner; Begroting 1967 358 F per inwoner Aalst 284 F per inwoner. Het is tevens onverantwoord van sommige gemeenteraadsleden, al dus deze toelichting, te beweren dat het tekort in het stedelijk ziekenhuis, voor 1967 opgelopen is tot 21 miljoen. Deze bewering, in een openbare zitting, heeft voor gevolg dat sommige bladen deze kwakkel hebben gepubliceerd, het geen dan zeker niet bevorderend raad, nog wel in openbare zitting, ten aanzien van het K.O.O.-beheer werd naar voor gebracht. Meer be paald wenste de K.O.O.-voorzitter te weten weike dienst van de instel ling minder goed beheerd zou wor den, teneinde alsdan de aangewe zen maatregelen te kunnen treffen. Van de zijde van de oppositie werd hierop niet gereageerd. De h. Van Droogenbroeck achtte zich derhalve genoodzaakt deze informaties te verstrekken die zou den kunnen leiden tot een beter inzicht van het K.O.O.-beleid. is voor de oprichting van de inter- kommunaie voor een nieuw zieken huis, te meer daar het wordt voor gesteld alsof de stad Aalst de last van het tekort moet dragen. De werkelijkheid is dat het te kort voor 1967, zonder de afschrij ving (4.542.566 F) 9.078.997 F bedraagt. Tekort dat ingevolge de wet op de ziekenhuizen integraal gerecupereerd wordt in 't volgend dienstjaar 1968, door een hogere ligdagprijs. Twee posten welke in 1967 ge voelig zijn gestegen de vergoe ding aan de EE. Zusters van de kloostergemeenschap werd bij een parige beslissing van de K.O.O. aangepast op vraag van Caritas Catolica; meer uitgave per jaar 2.400.000 F. Daarenboven is er sedert 3 jaar vanwege het stadsbestuur, als ge volg van haar financiële toestand, een achterstand van betaling aan de K.O.O. v. gemiddeld 15.000.000 Dientengevolge is dit bestuur ge noodzaakt zijn toevlucht te nemen tot een kredietopening. De intres ten voor de opgenomen 15 miljoen belopen per jaar 850.000 F, zodat het bedrag van de laatste jaren de last op meer dan 2.500.000 F brengt. Wijl deze toelichting blijkbaar volstond, eindigde meteen deze vergadering. Tijdens de week van 12 tot 17 november werden door de rijks wacht 1.100 verkeersongevallen vastgesteld. Hierbij kwamen 15 personen ter plaatse om het [even, 192 werden ernstig en 533 licht gewond. Tijdens het weekeinde gebeur den er 430 ongevallen, waarbij 4 personen ter plaatse werden ge dood, 95 ernstig en 235 licht ge wond werden. Op de openbare raadszitting in het Aalsters stadhuis donderdag avond, stond benevens de begro ting der kerkfabrieken, een reeks leningen voor diverse doeleinden ook de leasing-opdracht aan het Gemeentekrediet van Belgie, voor de aanbouw van een nieuwe vleu gel van het stadhuis op de agenda. Blijkens de toelichting heeft het stadsbestuur de bedoeling nieuwe gebouwen op te richten waartoe opdracht wordt gegeven aar, het Gemeentekrediet. Dit procédé zou tot gevolg heb ben dat men vrij vlug over het nieuwe komplex zou kunnen be schikken. Er wordt afgezien van de slo ping en heropbouw van de rechter vleugel. Het nieuwe komplex zal gebouwd worden in de openlucht- Tijdens de week van 3 tot 9 no vember werden er per dag gemid deld 64.044 volledig en 15.752 gedeeltelijk werklozen gekontro- leerd, hetzij een totaal van 79.796. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 1.367 volledig en van 1.740 gedeeltelijk Op een gespreksavond, inge richt door De Rank, heeft Dr. Mark Galle (oud - Aalstenaar en momenteel een der Brus selse rode leeuwen) gehan deld over de kommunautaire betrekkingen. De tweede spreker, de Waal se B.S.P. volksvertegenwoor diger E. Glinne, was onver wachts weerhouden. In zijn plaats sprak dan volksverte genwoordiger Van Hoorick. Een aktueler onderwerp is moeilijk te vinden, vooral gelet op de ope ning van de parlementaire zittijd en de debatten over de kommunau taire betrekkingen, die later zeker zullen volgen. Vooreerst stelde Dr. Mark Galle het probleem Brussel en dit op een zeer overtuigende manier, want met cijfermateriaal dat voor zichzelf spreekt. De cijfers uit de gemeen telijke administratie en sanitaire diensten van het arr. Brussel kun nen niet dikwijls genoeg herhaald worden. Ze zijn werkelijk een schoolvoorbeeld voor de toestan den in de «hoofdstad». Volksvertegenwoordiger Van Hoo rick zette op zijn beurt dan zijn •visie uiteen voor wat de kulturele schouwburg. De prijs zal evenwel verdubbelen maar deze wijziging van inplanting wordt om stede- bouwkundige en praktische rede nen verantwoord geacht. Gemeentekrediet Erfpacht op gedeelte stadseigendom. Ingevolge de leasing-opdracht aan het Gemeentekrediet zal deze vennootschap erfpacht verleend worden op de gronden waar het nieuw komplex zal aangebouwd worden. Aalst zal dit komplex hu ren van het Gemeentekrediet, mits een huurprijs die bevat de kapi taalsaflossingen en de interesten en de gelden nodig voor de bouw. Na deze huurtermijn zal de stad eigenaar worden van dit komplex. werklozen genoteerd. De stijging van de volledige werkloosheid treft voornamelijk de sektoren bouw, metaal, voeding, textiel en kleding. De stijging van de gedeeltelijke werkloosheid treft de sektoren textiel, kleding, leder, voeding en bouw. autonomie betreft en verdedigde de desbetreffende verklaringen van het regeringsakkoord alsook deze inzake de ekonomische decentra lisatie. Hij pleitte voor het aanvaar den van wat voor het ogenblik politiek verwezenlijkbaar is, zelfs indien wij overtuigd zijn dat dit reeds lang voorbijgestreefd is en niet beantwoordt aan wat theore tisch wenselijk is. REGERINGSKRISIS ZOU NIETS OPLOSSEN De Aalsterse politicus verwit tigde integendeel voor een te overijld verwerpen van deze akkoorden en voor de nade lige gevolgen voor het land, indien er 'n nieuwe regerings- krisis komt, die trouwens niets zou oplossen. Daarop volgde een debat met 'het publiek, waarbij vragen en menin gen werden naar voor gebracht, o.a. door oud volksvertegenwoor diger Daniel De Coninck, V.U.- raadslid Jan Caudron, René De Wolf, van het Willemsfonds, en K.O.O.-sekretaris Ponnet. Al bij al een geslaagde avond, waarbij op interessante wijze en soms ook zeer geanimeerd van me ning werd gewisseld. Ook medewerking van Dr. S. Ringoir Tot het artsenteam dat de long- transplantie in het Akademische Ziekenhuis te Gent toepaste, be hoorde ook Dr. S. Ringoir uit de Dirk Martensstede. De geboren Aalsterse geneesheer had een be langrijk aandeel in deze medische prestatie. In de fabriek Metallac te Aalst ontstond brand. De brandweer rukte uit met twee brandweerwa gens en het vuur werd krachtig be streden. Tijdens de blussingswer- ken werden luit. Emiel Verspaille en brandwm. P. Schollaert inge volge een val door een glazen af dak gekwetst. Deze laatste liep twee polsbreuken op en verwondin gen aan de ruggeggraat. DE CATHARINISTEN Zondag a.s. 24 november viert de kamer het teest van haar patrones, de H. Catharina. Sympatisanten worden uitgenodigd de plechtige H. Mis met offer bij te wonen te 10 u. 'in de St. Martinuskerk. VOORDRACHT Dinsdag 26 november e.k. te 20 u. in de feestzaal van het stadhuis, voor dracht, opgeluisterd met prachtige kleurdia's en films over Romantiek langs de Duitse wegen, van Heidelberg tot Boden- see, door de h. P. Otte. Inkom vrij. STADSBIBLIOTHEKEN Tijdens de maand oktober werden 'in de resp. stads bibliotheken 21.925 boe ken uitgeleend 'in totaal. Voor de discotheek be droeg dit 2.674 platen. Algemeen totaal 24.599 tegenover 20.693 in okto ber 1967. S.O.S. HONGER Het totaal van de bekende sommen van de aktie 11.11.11 bedroeg op 20 november 35.407.862 fr.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16