SPOBT OP fllLE FBONTEN nu UBUui nm ycuBurosi Taelemans deed het h., Nieuws winst voor Black Boys ook Moeilijk gaat Eendracht Vrij kon nies heiestisen Moeilijke opdracht voor Sparta Osiris faam© Voetbal- tornooi der stad Aalst Stadsbeker 14 VOETBAL BASKETBAL Dat het de laatste tijd niet zo best boterde in de Eendrachtaanval wist elkeen, het ging met hoogten en laagten. Getuige daarvan waren de wedstrijden tegen Moeskroen, waar de doelpunten werden gescoord door twee verdedigers, en tegen Jambes, waar de onmondigheid van de Aalsterse voorspelers bijzonder tekenend was. De Aalsterse selektie- heren waren zich hiervan beter dan wie ook bewust en men zocht naar de witte merel om er vooraan punch in te krijgen. Tijdens de wedstrijd tegen Oostende deed men dan ook een goede zet met Taelemans naar de aanval over te hevelen, want dank zij hem is het deze maal vooraan zo vlot gegaan als het maar kon. Was Okapi tijdens de voorbije speeldag op rust dan is voor hen morgen zaterdag het grote ogenblik aangebroken. De Ajuinen moeten immers in het strijdperk tegen df leiders van Athlon leper die evenals de Aalstenaars nog steeds ongeslagen zijn. Liet Okapi echter op Destelbergen een puntje in de brand, dan heeft leper nog steeds het maximum, wat er toch op wijst dat zij hun leiders plaats niet hebben gestolen. Meteen kan men de bedenking maken dat Okapi een reuzezware karwei op de schotel krijgt. Nochtans hebben de Ajuinen het grote voordeel van deze beslissende match te mogen spelen in de vertrouwde zaal van de Burchtstraat. Alle basketballiefhebbers weten dat Okapi voor eigen volk reeds andere formaties dan leper tegen de muur heeft gezet en wij durven dan ook beweren dat de Aalstenaars het meest kans hebben om als overwinnaars op het podium te tronen. Trouwens reeds de derde minuut zorgde hij voor de eerste roos, toen h'ij een prachtige voorzet van Konkwé onhoudbaar binnenknalde. Het zou daarbij niet blijven want gedurende het ganse verloop van deze partij werd er door Taelemans uit alle richtingen geschoten zodat hij geen enkele kans onbenut liet. De Aalsterse aanhangers hebben dan ook eindelijk nog eens een knalfestival gezien, zodat zij Een dracht het slippertje van Jambes reeds hebben vergeven. Nadat dus Taelemans Eendracht vrij vlug op winst had geschoten kreeg Oostende het een tijdje hard te verduren, want de witzwarten, Het was echter slechts tijdens het laatste kwartier dat de Sport- kringaanvallers hun wil konden op dringen en met twee voltreffers van Clocheret en De Coninck de buit op zak konden steken. Voor dien hadden de lokalen bijna aan houdend de forcing gevoerd doch gelukkig stond er bij Aalst met Van de Velde een onklopbare por tier tussen de palen. Zijn wij samen met de vele Sportkringaanhangers gelukkig om deze nieuwe zege, dan vrezen wij toch dat het een van de volgende speeldagen kan mis lopen, daar Kova 9 Mijlbeek 3 Een echt doelpuntenfestival van Kova tegen een ontgoochelend Mijlbeek. Endoka 7 Intercom 3 Rustig meesterschap van Endo ka die werkelijk aantoonde hoe eenvoudig voetbal is. Moedig te weer stellend Intercom. Sint Martinus 4 Botafago 2 Bevestiging vanwege het tiental van Sint Martinus tegen een naar de vorm zoekend Botafago. Wedstrijden op 30 november Terrein Immerzeel te 15 u. Snas De Kroon. Terrein Arend te 14u30 Sint Anna Intraco. Terrein Erembodegem te 14u30 Erembod. Immerzeel. aangemoedigd door dit vroege sukses, bleven de aanvallen opsta pelen. Dat er een tweede doelpunt in de lucht hing was dan ook dui delijk en dit kwam er dan toen ongeveer aan het half uur Vanden- haute een kanonschot van Van den Eynde overnam om nummer twee op het bord te brengen. Waren de kustjongens tijdens de eerste helft niet gevaarlijk, dan kwam daar na de rust toch veran dering in toen de pijlsnelle Lievens kon milderen. De bezoekers, die een puntje in het bereik voelden, dreven het offensief door en de Eendrachtdefensie diende een paar gevaarlijke standjes op te klaren. wij de indruk hebben dat het een tikje minder goed gesmeerd loopt in de Sportkringformatie dan en kele weken geleden. S.K. ONTVANGT LOVENDEGEM Het woord is nu aan de Aalster se leiders om te bewijzen dat wij het mis voor hebben, met de be zoekers van Lovendegem geen kans te laten op het Haringveld. Deze laatsten behoren tot de mid delmaat en als zij in hun dag zijn, zijn ze zelfs zeer gevaarlijk. Natuurlijk zijn we overtuigd van een nieuwe Sportkringzege, alhoe- Eendracht Vrij heeft de stunt van tegen leider Sasja niet kunnen bevestigen. Tegen Flemalle is het een zware nederlaag geworden. Was het de verre reis die nadelige gevolgen had voor de Aalstenaars? We weten het niet, doch zij brach ten er nu eens niets van terecht. Als men weet dat de uitslag 13-4 Werd de partij tegen Herstal uitgesteld, dan moet Sparta weer een verre reis ondernemen daar men te gast is op Seraing, waar het steeds moeilijk is om 'iets van De Aalstenaars hielden echter het hoofd koel en toen Van den Eynde een strafschop mocht trappen wa ren meteen voor Eendracht de schaapjes op het droge. WAT NU EENDRACHT Elkeen verwacht dat na de puike wedstrijd Eendracht verder zal be vestigen. Om zulks te bewijzen moeten de witzwarten iets van de inzet kunnen bemachtigen op het terrein van Vorst. De Brusselaars zijn precies geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken, wat een blik op de klassering duidelijk maakt. Vorst fungeert inderdaad in het spoor van de koplopers en het is duidelijk dat men met be trekking tot de eindzege nog grote verwachtingen koestert. Dat er aan de top trouwens niemand onge naakbaar is werd zo pas nog be wezen daar leider Zottegem een punt in de brand liet tegen Menen. Daardoor is de achterstand van Eendracht verminderd tot 4 punten en alles ziet er naar uit dat de Ajuinen tijdens de tweede ronde een definitieve slag zullen slaan. wel men toch nooit kan weten. Ondertussen blijven aan de top Sportkring en de 'buren van Den derleeuw de toon aangeven. Het werd trouwens tijdens de voorbije speeldag voor de beide koplopers een goede zaak daar de rivalen van Dendermonde, Lokeren en Ge- raardsbergen alle drie een puntje in de brand lieten, zodat het duo Aalst-Denderleeuw langzaam maar zeker een zekere voorsprong kon opbouwen. Het is anders nog best mogelijk dat Sportkring tijdens de volgende speeldag alleen op kop komt, daar Denderleeuw naar Dendermonde moet en er daar praktisch voor niemand iets valt te rapen. Sportkring zal dan ook niets aan het toeval overlaten met de komst van Lovendegem. was tn hei voordeel van de Walen, dan weet men meteen ook dat de tegenstand van de Ajuinen miniem was. De jongens van Eendracht Vrij hebben dan ook beslist-iets goed te maken en wij geloven dan ook dat Avia die zondag te gast is het kind van de rekening zal wor den. de buit te veroveren. André Loo- lens heeft nochtans vertrouwen in zijn mannetjes, die 'hij in staat acht om met de zegeblöemen naar huis te komen. Als Black Boys in extremis de gasten van Eeklose heeft kunnen overwinnen is zulks beslist groten deels te danken aan het opper machtig optreden van het duo Schollaert - Van Nuffel, die na de rust een onmogelijke situatie kon den recht zetten. Het was immers zo dat de jon gens van de Volksplaats een zeer slechte start kenden en er maar niet in slaagden om los te komen. Had Osiris tijdens de voorbije weken veel ophef gemaakt met een reeks mooie prestaties, dan is daar eerder onverwacht een einde aan gekomen daar men tegen de bezoe kers van White Star het onderspit diende te delven. Misschien waren Hiervan maakten de Ledeganck- zonen gebruik om hun wil op te dringen zodat zij aan de rust coeds 7 punten voorsprong telden. Het was dan na de hervatting dat Van Nuffel en Schollaert uitbraken en er niet alleen in slaagden de ach terstand goed te maken doch ook van met zeven punten voorsprong de overwinning te behalen. Black Boys heeft hiermede nogmaals be wezen dat de slechte periode voor goed voorbij is. de Aalstenaars te zegezeker, feit 'is inderdaad dat veel doelworpen verloren gingen ingevolge het te slordig optreden van de thuisspe- lers. Hoe ook, Osiris is zijn aan hangers een revanche verschuldigd BILJART UITSLAG VAN DE FINALE CAT. 67 P. t. Van Geit Ph. (B.C. Ajuintjes) 6 235 80 2,93 19 2. De Neef Jos (B.C. Palace) 4 264 98 2,69 26 3. Paelinck L. (B.C. Juventus) 4 250 108 2,31 23 4. De Coninck G. (B.C. St Martinus) 2 243 98 2,47 16 5. Claus Od. (B.C. Kr. Stok) 4 238 122 1,95 22 De wisselbeker G. De Coninck wordt toegekend aan B.C. Ajuintjes. De stand voor de stadsbeker en beker van het stedelijk sportkomitee na 4 finales 1) Palace 19 p.; 2) Iwein 12 p.; 3) Herleving, Sint Anna, Kromme Stok, Ajuintjes 8 p.; 7) Sint Martinus 6 p.; 8) Juventus 3 p. De finale cat. 90 p. gaat door op donderdag 5 en vrijdag 6 december in het lokaal B.C. Sint Anna, Roklijfstraat, aanvang te 19u30. Deelnemers De Rauw Pr., Sint Anna; De Gendt Fr., Sint Anna; Mannens J., Palace; Luycx F-, Sint Martinus; Wouters W., Juventus Inzet Wisselbeker René Temmerman. KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE 3e CAT. 38-2 Onze stadsgenoot Herman Schollaert, lid van B.C. Palace, is nog steeds in kompetitie voor de nationale titel. Na de eerste reeks wed- strjden betwisten de volgende spelers de Districtsfinale in het lokaal B.C. Palace, Schoolstraat Aalst Mesure, Metro Gent; De Baeremaeker, Week-end Gent; Christiaens Horemans Sint Niklaas; Staelens, O.B.K. Sint Amandsberg; Schol laert, Palace Aalst. De eerste twee van deze finale blijven in kompetitie voor de finale der beide Vlaanders. De wedstrijden gaan door op zaterdag 30 november en zondag 1 december; aanvang telkens te 15 u. Tegen elke verwachting in heeft Sportkring het zeer moeilijk gehad bij de figuranten van Appels. Als men dan toch de beide punten op zak heeft kunnen steken was zulks nog eens te danken aan de aanval, die voor de Ajuinen reeds zoveel puntjes heeft verdiend. HANDBAL

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14