zo was hetEen vroeger... VAB HANDELSPOCKET Weekkalender RIJSCHOOL Bouwhulp Garage INJECTA p.v.b.a. Parfumerie Kunstgalerij - Drukkerij HüülfTERS reisje naar Brussel ten jare 1900 Noteer Sn uw agenda DENDERSTRAAT 18, AALST P.V.B.A. Lid van de Handelskamer Aalst Tel. (053) 227.57 betekent veilig bouwen zonder zorgen betekent goed en goed koop bouwen. Onze faam honderden referenties honderden geiukkige gezinnen. Officieel verdeler ASSERENDRIES 76 AALST TEL. (053)263.76 Personenwagens, Sportwagens, Lichte vrachtwagens Zoek niet verder voor uw GESCHENKSARTIKELEN F. Bccqué PONTSTRAAT 8 AALST telefoon 224.24 Erkend verdeler HERMES - Ninna Ricci - Christian Dior - Yves St. Laurent - Lubin - Stendhall - Dr. Payot - Helena Rubinstein - Acamdemie. Rijke keus POEDERDOZEN - VAPO «Stop» «Marcel Frank» Bergère Lampen 30, MOLENSTRAAT AALST Tel. (053)249.50 ALLES VOOR DE AANPASSING VAN UW WONING Etsen - Schilderijen - Reprodukties - Spiegels Kleine meubels - Brandglas in lood (ook naar maat; De grootste keus in Kunst-, sier- en gebruikskeramiek Eetserviezen - Glazenserviezen Kunstambachtelijke sieraden en juwelen Van heden af tot Nieuwjaar 10 vermindering op al onze getekende prijzen. Een oud en oude Aalstenaar (86 jaar) met een formidabel geheugen en een handig pen seel is Pater E. Van der Lin den S.J. Aan de Vereniging voor Aal- sters Kultuurschoon stuurde hij een dozijn leuke (ook al eens lugubere) schilderijtjes over Aalsterse typen en ge bruiken die in zijn herinnerin gen zijn blijven hangen. Deze verzameling stelt de V.V. A.K. ten toon op zondag 15 december, van 16 tot 18 uur, in de feestzaal van het stad huis. Velen zuilen er genoegen aan beleven de ouderen kunnen nog eens terugdenken aan die goeie ouwe tijd en er de passende kommentaren bij le veren; de jonkheid krijgt er een beeld van de romantische tijd waarin hun ouders en hun grootouders geleefd hebben, meteen zullen ze beseffen hoe groot de sprong is die in min der dan drie kwart eeuw werd genomen. Levenswijsheid Wees streng voor zacht voor anderen u zelf en Wens hun een gelukkige naamdag Zondag 1 dec. Elooi. Maandag 2 dec. Aurelia, Pau lina. Dinsdag 3 dec. Franciscus- Xaverius, Radfried, Saverijs. Woensdag 4 dec. Ada, Barbara Petrus, Osmond. Donderdag 5 dec. Asella, Cris pins, Dalmatius, Sabbas. Vrijdag 6 dec. Florentina, Leon- tius, Niklaas. Zaterdag 7 dec. Ambrosius, Eutropia. Bijzondere dagen Zondag 1 dec. H. Elooi, pa troonheilige van de metaalbewer kers. Maandag 2 dec. Zalige Jan van Ruusbroec, patroonheilige van de Vlaamse schrijvers. (Dinsdag 3 dec. H. Franciscus- Xaverius, patroonheilige van de missionarissen. Woensdag 4 dec. H. Barbara, patrones der gevaarlijke beroepen. Vrijdag 6 dec. Sinterklaasdag. Agenda Zondag 1 dec. ANTWERPEN Sint Antoniuskerk Sint Christof- felbedevaart der automilisten en zegening van de wagens. Maandag 2 dec. LIERNEUX Sint Andriesjaarmarkt. Verlovings- markt. Dinsdag 3 dec. KRUISHOU- TEM Sint Eligiusjaarmarkt. Woensdag 4 dec.: GENK Feest van de mijnwerkers. In de natuur 1 december Begin van de me teorologische winter. Van 1 tot 31 dec. daalt de gemiddelde tempera tuur met 1 gr. Begin van de twee dode maanden in de natuur. Volkse weerkunde December koud en sneeuw- gewaad, Een jaar vol vruchtbaarheid verraadt. Bovenstaand cliché is een her innering aan de liedjeszanger van weleer. Wat die kunste naar zoal ten gehore bracht verneemt U uit wat hiernaast wordt afgedrukt. 30 nov. week-end kursus 21 dec. laatste kursus var de overgangsperiode Tijdig inschrijven noodzakelijl Inlichtingen en inschrijvingen TALLOEN P., Parklaan 93 - Tel. 221.90 MACHIELS A„ V. de Saedeleerstr. 25 Tel. 239.08 Als ge thans we! een reisje naar Brussel wilt, Dan kunt g'het U leelijk beklagen. G'hebt om te beginnen een kaartje vandoen En ge stapt in de stoomende wagen. En ge rijdt en ge staat en ge rijdt, En ge schokt heen en weer en ge zijt In een statie met zwaar ornamenten, En ge wordt er ontvangen door kerels in 't wit Met Fransche complimenten I bis bis Ze schreeuwen «Monsieur par ici et par ia Monsieur voulez-vous vigilanten En Monsieur Patati en Monsieur Patata, Zo klinkt het langs honderden kanten. La Chronique, La Gazette, Les Nouvelles, ■L'lndépendance et l'Echo de Bruxelles, Roepen jongens, wijven en venten; Gazettes a cinq et a dix centimes, Met Fransche complimenten I bis ibis Als ge tusschen die schreeuwers en al dat lawijt, In de stad zijt binnen geloopen En ge denkt in uw eigen 't wordt stillekens tijd Om 'n pint of nen borrel te koopen. Als ge staat aan het eerste buffet En vraagt een pint faro of zwarte kornet, Dan komt er eeri heerken met hoge talenten, Die u vraagt «Monsieur qu'est-ce que vous demandez bis Met Fransche complimenten I Lis Nu ge zet u wat neer en van al wat ge hoort Zal ik u rap een staaltje gaan geven. Van het Vlaamsch daar vertelt ge maar weinig van voort. Want van honderd zijn er geen zeven, 'Die nog kunnen spreken de Bra'bantsche taal. 't Is op zijn Fransch «Savez-vous» allemaal, Van het ketje dat leeft op zijn renten, Tot de kleinste schavuit is 't van «qu'est ce que je vous» bis Met Fransche complimenten b|s Hé garcon, ia gazette, hé garcon, Ie trie trac; Hé garcon, un faro, un bavière; Hé garcon, un citron, un café, un cognac; Et voici et voila votre affaire. Hé garcon, i| faut ci, hé garcon, il faut ca; En de garcons die schreeuwen «Voila I» Met servetten ontvangen ze uw centen En tellen en dix, en quinze et en vingt centimes Met Franschp complimenten I bis bis 9. 10. 11. Ge gaat om de schoonheid van Brussel te zien En ge komt in St. Huibrechtsche gangen. Ge vindt daar weer ne schreeuwer of tien Met gazetten en dezelfde gezangen La Chronique, La Gazette, Les Nouvelles, L'lndépendance et l'Echo de Bruxelles, Met de kleine er, groote tourmenten, Die hoort ge gedurig en ook overal Met Fransche complimenten I G'hebt winkels op winkels, zoo rijk en zoo schoon, Met spiegels die veel maal vergrooten. G'hebt leveranciers van het Hof en de Kroon, Zoo van blink als van ooren en pooten. En g'hebt hier en g'hebt daar eenen held, Die voor de parade ten toon wordt gesteld, En g.'hebt veel en ook schoon monumenten, Die hier pronken zoowel als het Ma'nneken Pis Met Fransche complimenten I G'hebt honger en ge loopt in een soort van hotel En vraagt om het middagmaal te eten. Ze brengen D wat soep «a la graisse de chandelle» Met gebraden ajuin. Ge moet weten Dat is soep «a la dit, a la dat». Dan wat frit of gestampte patat En wat appelflawaai met korenten, En dat wordt U verkocht voor koningsgerecht, Met Fransche complimenten I Ik denk dat g'er thans uw buik hebt van vol En tracht gauw naar de statie te komen. Want al brandt er ook 's avonds gaz en petrol, Er wordt veel uit de zakken genomen. En ze kennen het stieltje zo fijn Dat ze seffens de gaten uit zijn; En dan zoekt ge vergeefs naar uw centen. Zoo steelt men horlogen en porte-monnaies Met Fransche complimenten Zie nu dat ge stapt in den goede wagon, Of ge rijdt nog verkeerd, want ze schreeuwen «Vilvoorde, Malines, Anvers en Virton» En ge vraagt aan die mannen met leeuwen «Mijnheer, is het hier niet voor daar?» Certainement qu'il y a place encore; Entrez, entrez vite, sapperdementen. En zonder omzien zou men U sturen naar d hel, Met Fransche complimenten I God dank ge zijt binnen en ge rijdt en ge staat, En ge rijdt weer en staat weer en ge zijt er I Ge ziet uwen toren en ge vindt uwe straat, En uw woon, en uw deur, en uw bed, en ge smijt er U seffens in. Want ten laatste zijt ge zoo moe Dat ge direct uw oogen doet toe. En ge droomt van die schreeuwende venten, Van duivels en spoken en van Sinte Machiel, Met Fransche complimenten I bis bis bis bis bis bis bis bis bis bis bis bis

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5