SPOBT OP ALIE FRONTEN Eerste nederlaag van Qlapi Gunther De Schrijver ii is kijker Kostbaar puntje zciiMlerte Black Boys zonder moeite internationale veldloop te iremhedenem Kampioenschap cyclo-cross Voetbai- tornooi der stad AaBst Oil Osiris Zelfs zonder duo Deconinck- Roelandt deed S.K. het! 14 VOETBAL I Eendarcht hesft bij Vorst letterlijk een puntje uit het vuur gehaald toen Gaston Van der Eist op een paar minuten voor inrukken op kopstoot de gelijkmaker lukte. Er zijn kommentaren die gewagen van een gevleide score voor da Ajuinen en zulks is misschien wel waar, doch dat Een dracht op Vorst zeer verdienstelijk is geweest kan niemand loochenen. De Brusselaars genieten trouwens de faam van thuis de sterkste ploeg uit de reeks te zijn en precies op datzelfde Vorst is Eendracht met een puntje uit de strijd gekomen. Voorwaar een prestatie die bij de Een- drachtaanhangers in goede aarde zal gevallen zijn. IASKETBAL Voor een proppensvoile Okapizaal heeft Okapi de eerste nederlaag van het seizoen moeten aanvaarden. De Aalstenasrs zijn als een waardge topploeg uit het strijdperk getreden, alhoewel elkeen ook heeft aanvaard dat Athlon leper een verdienstelijke leider is. Eendracht heeft zich immers op geen enkel ogenblik verloren gege ven, zelfs niet toen men na de rust een 2-0 achterstand diende goed te maken. Eendracht had op dat ogenblik juist Verleyen in de plaats gebracht van Van den Eynde en nadat Fons Lockefeer een mooie kans had verkeken om te milderen, ging het plots heel wat beter 'bij de Aalstenaars. De afgezonderde Konkwé kreeg verrassend het leder te pakken en maakte van deze kans natuurlijk gebruik om het eerste tegenpunt te netten. Aangemoe digd door dit sukses bleef Een- Sint Anna 1 Intraco 0 De schok der B-reeks om het meesterschap verliep 'in alle sporti viteit; eens temeer bewees de ver dediging van Sint Anna haar dege lijkheid tegen een offensief spelend Intraco. Snas 1 De Kroon 2 Puik spelend Snas dat in de nederlaag moest geloven tegen een gevaarlijk opdagend De Kroon. Groen Wit 5 Immerzeel 3 Verdiende overwinning van de Groenwittere Wat gebeurt er met de sterke verdediging van Immer zeel Of is het alleen een kwestie van mangel aan vertrouwen Wedstrijden op 7 december Terrein Immerzeel te 14u30 Botafago Mijl'beek. Terrein Arend te 14u30 Intercom Kova. Terrein Erembodegem te 14u30: Endoka Sint Martinus. ROOBROECK 2 - STADSPERS. 3 Speelde de stadsploeg schitte rend tegen Vl'ierzele, dan krasselde ze nu om ter ergst. Slechts de eerste helft 'kon lichtjes bekoren, helft waarin dan ook alle doelpun ten vielen. Bauters scoorde drie maal voor de stadsploeg, terwijl de ploeg van 'Roobroeck twee maal replikeerde, zij het eens op een onbetwistbaar buitenspel. De tweede helft was het bekij ken niet meer waard, slechts de achterhoede van de stadsploeg hield het hoofd koel met Nijs en Huybrechts in vedette. Liebaut ver hinderde 'in de slotminuten nog een gemaakt doelpunt. Al bij al een gevleide zege voor de stads- jongens. Zondag 8 december e.k. op het terrein Immerzeel te 10 u. Stads- personeel Fiat. dracht aanvallen en toen men op een paar minuten voor het einde een hoekschop kon afdwingen schilderde Vandenhaute de bal op het hoofd van Van der Eist die de Brusselse portier een tweede maal verrastte. ZWARE OPDRACHT Na de lastige opgave bij Vorst staat Eendracht andermaal voor een zware opdracht met de komst van de buren van Hamme. Deze derby zal beslist gengsters af werpen daar de Wuitens evenals Eendracht bij de groten uit de Zondag a.s. 8 december worden te Ruien (bij Oudenaarde) de nationale kampioenschappen cyclo cross betwist. Voor het eerst in de geschiedenis zullen er twee wedstrijden worden gereden, _nl. een kampioenschap voor liefheb bers met start te 13 u. en een reeks mogen worden gerekend. Zonder de nederlaag tegen leider Zottegem zouden de Vigoristen 'im mers in de klassering op gelijke hoogte met de witzwartén gestaan hebben, zodat het meteen duidelijk is dat er op het Pierre Cornelis- stadion iets zal te beleven zijn. Moreel gesterkt door het mooi resultaat op Vorst zal Eendracht beslist niet aan het toeval over laten om als overwinnaar uit het strijdperk te treden. Op dezelfde dag valt immers de 'beslissing aan de top met de wedstrijd Zottegem- Roeselare, waarbij Eendracht op vinkenslag zit om bij een gebeurlijk falen van leider Zottegem nader bij te schuiven. De achterstand na de zege van Zottegem op Vigor Hamme is 'inderaaaa voor de Aal stenaars weer vijf punten gewor den en elkeen begrijpt dat de wit zwartén vooraleer de tweede ronde aanvangt hiervan graag iets goed zouden maken. kampioenschap voor beroepsren ners met start te 14.30 u. Op gebied van veldrijden telt de Denderstreek geen specialisten meer na het verdwijnen van Roger Declercq, zodat wij zondag a.s. geen kans hebben op een kam pioenentrui. Okapi heeft nochtans alle wa- 'pens in handen gehad om de zege te verwerven toen men de rust 'inging met 37-31 winstcijfers. Men 'het het voordien nochtans lastig gehad en bijzonder dan 'in het be gin, toen de gasten, en meer be paald de pijlsnelle Amerikaan Mei Nortway, een moordend tempo ontwikkelden en ook vrij vlug met 0-9 aan het kommando draafden. Gelukkig 'kon Okapi nog voor de rust alles goedmaken, zodat alle winstkansen gaaf bleven. Volgens onze mening was het vanwege Okapi fout van na de rust in te gaan op de snelheid van de bezoekers, wat beslist de oorzaak van de Aalsterse neder laag is geweest. In de eerste helft had men trouwens de gevaarlijke Nortway in de schaduw kunnen houden terwijl men ook het razend tempo van Athlon kon breken. Deze speelwijze had men ook na de herneming moeten toepassen, wat zonder twijfel sukses zou op geleverd hebben. Met nu in te gaan op de speelwijze van de gasten kwamen deze in een rush ■De zegerush van Black Boys blijft aanhouden. Deze maal had den zij het echter niet zo moeilijk daar men te gast was bij het zwakke Vlierzele, dat reeds aan de rust een 17-28 achterstand op het boekje had. Ook na de kamp- wissel'ing was het al Black Boys wat de klok sloeg zodat men vrij gemakkelijk een 60-tal punten kon verzamelen. terug en Okapi heeft zich nadien nooit meer ten volle kunnen her stellen. Men was immers de sleutel verloren om Nortway aan banden te houden zodat deze puntjes aan de lopende band op het bord kon brengen. OKAPI NAAR RACING WHITE Indien Okapi hef achterstallige partijtje wint, zou de achterstand op leider leper 3 punten bedragen, een achterstand die men tijdens de tweede ronde misschien nog za! kunnen goed maken. Ondertussen moeten de Aalstenaars andermaal een zware karwei op de schoudc-rs nemen, daar men op reis moet naar Racing White, dat zo pas de Ajuinen van de tweede plaats in de klassering heeft verdrongen. Da Brusselaars bereikten trouwens in de wedstrijd tegen Helias de 1C0 punten, zodat Okapi het er zeer moeilijk zal hebben om over de sloot te komen. De Ajuinen zijn zich echter bewust van het beiang van deze partij en zuilen er beslist alles op zetten om in voeling te blijven met de top. Na een lichte inzinking heeft Osiris zich schitterend herpakt met een prachtige overwinning tegen Viane. De gastheren uit het Ge- raardsbergse stelden zich aanvan kelijk flink te weer doch toen de Aalstenaars aan 'n grootscheepse aktie 'begonnen werden zij met de rug tegen dé muur geplaatst. Was er vrees dat Sportkring zonder Isi De Coninck en Frans Roelandt gehandikapt in het veld zou komen, dan is daar niets van waar gebleken want de invallers deden het zeer goed, zodat het vast staat dat Sport kring in de toekomst op een kern van vijftien spelers kan rekenen. In; de wedstrijd tegen Lovendegem kon me nzelfs het Sportkring uit de schitterende periode bewonderen. Sportkring heeft tegen Lovendegem de overwinning afgedwongen in een echte kampioenenstijl, nadat de bezoekers zich het eerste half uur langs hun beste zijde hadden getoond. Zij waren het ook die ongeveer aan het kwartier het open'ingspunt lukten, doch de kwieke Clocheret was er als de kippen bij om de gelijkmaker tegen de touwen te schieten. Toen dan Wellekens de lokalen op voorsprong schoot was meteen bij de moedige bezoekers de veer gebroken. Na de kampwisseling bestond Lovendegem 'immers niet meer en de technisch begaafde Ajuinen hadden geen moeite om langs Clocheret en de schitterende Schollaert een mooie zege te veroveren. ATLETIEK De "inrichters van A.C. Erembodegem kunnen er andermaal prat op gaan van een internationaal deelnemersveld op de inschrijvingsiijst te hebben voor de traditionele wedstrijden die in het prachtig domein van de heer Camu worden gehouden op zondag 15 december e.k. Tijdens een perskonferentie werden de deelnemers aan deze veldloop kenbaar gemaakt en zo staat het vast dat de buitenlandse vedetten McCafferty, Ron Hill en Michel Bernard, benevens de Belgen Gaston Roelants, André Oehertoghe en anderen aan de start zullen komen. WIELRENNEN HANDBAL Aan de Aalstenaar Gunther De Schrijver viel de eer te beurt van te mogen aantreden met de Belgische B-formatie die tegen Frank- iijk in het strijdperk kwam. In dit internationaal treffen fungeerde de Aalsterse klasman aanhoudend op het voorplan en het staat vrijwel vast dat hij in de toekomst nog dikwijls zal opgeroepen worden voor internationale wedstrijden.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14