ÜPI1T OP ALLE FRONTEN Es dat het einde Eendracht? Sportkring Aalst met open kaart! lenigraoSit ontvangt Menen Sportkring naar Geraardsbergen Okapi ontvangt perron Winst voor Black Boys Gehandikapt Osiris internationale elite te irembedegent Ajax deed het Voetbal- tornooi der stad Aalst Fiat - Stadspersoneel O - O Spijtig voor Sparta Weer niets voor Eendracht Vrij 14 VOETBAL De vrij verrassende nederlaag tegen Vigor Hamme kan voor Eendracht best het einde betekenen van alle titelillusies. Inder daad, daar Zottegem zonder moeite nieuwe puntenwinst boekte tegen Roeselare, heeft Eendracht meteen een kloof van zeven punten te dichten en daar de leiders van week tot week steeds meer hun heerschappij laten gelden, zien wij niet in op welke manier de Ajuinen deze achterstand kunnen goedmaken. Alhoewel de kompetitie nog niet halfweg is en er dus nog van alles kan gebeuren, ziet het er voor Eendracht dus werkelijk pover uit met de titelpiannen. En deze maal zijn er geen ver ontschuldigingen voor de neder laag, alhoewel de defensie het met Roland Bossaer in de rangen misschien wel beter zou hebben gedaan. Bossaer diende ingevolge ziekte belet te geven en de inscha keling van Boone had voor gevolg dat achteraan vrij lang naar de goede posities moest gezocht wor den. De oorzaak van de Eendracht- nederlaag moet echter hoofzakelijk gezocht worden in het falen van het middenveld. Eendracht was zich hiervan ook bewust, want aan het uur probeerde men hier ver sterking te brengen met Verleyen in de plaats te brengen van Rudy Vandenhaute, terwijl Taelemans in de twee werd gezet met Collijns. Dit bracht een lichte verbetering, maar na tien minuten was dit ook al voorbij en kwam een sterk spe lend Vigor opnieuw het middenveld opeisen. Van dat ogenblik af werd het duidelijk dat de witzwarten moeilijk over de sloot zouden ko men. Zulks werd dan ook bewaar heid toen de Hamse puncher Her- reman zijn ploeg op winst schoot en nadien het fysiek sterkere Vigor de plak bleef zwaaien. De druk werd zelfs zo erg dat een paar mi nuten voor inrukken Teirlinck geen blijf wist met het leder en dan ook niets anders kon dan het in de Eendrachtmuit te deponeren... Eendracht krijgt onmiddellijk de kans om dit onverwacht slippertje goed te maken, daar men thuis Menen in de ogen moet kijken. Deze laatsten behoren niet tot de groten alhoewel zij toch af en toe mooie dingen doen. De goede pres taties komen er echter al te spo radisch om de Westvlamingen als gevaarlijk te betitelen. Trouwens tijdens de voorbije speeldag wer den z'ij door de figuranten van Racing Gent letterlijk overtroefd, zodat Eendracht het niet zo moei lijk zal hebben om als overwinnaar uit het veld te stappen. In voetbal weet men echter nooit bij voorbaat hoe het zal aflopen, zodat de Aal- stenaars er alleszins goed aan doen van hun tegenstrevers niet te onderschatten. Erevoorzitter De Backer heeft tijdens de gezellige bijeenkomst in het klubhuis van Sportkring geen blad voor de mond geno men tijdens zijn toespraak, die door de spelers, klubbestuur, en sympathisanten zeer goed werd onthaald. Hij hekelde vrij scherp de aankoop van het Cornelisstadion, terwijl hij het anderzijds ook zeer spijtig vond dat tijdens het toptreffen tegen F.C. Denderleeuw op zondag 29 december in de onmiddellijke nabijheid van het Haringveld door atletiek- klub Eendracht Aaist een internationale veldloop wordt gehou den. Hij had lefwoorden voor het bestuur van Sportkring, terwijl hij ook wees op de goede verstandhouding en eendracht die er heerst in de Sportkringrangen. De Sportkningers hebben van een heerlijke rustdag kunnen genieten zodat zij sterker dan ooit zijn om weer in de bikkelharde kompetitie ie stappen. De tegenstander van zondag noemt Geraardsbergen en een reisje naar de Oudenberg wordt door niemand op prijs gesteld. De Bergjongens zijn misschien momenteel wel niet op hun best, maar zulks wil toch niet zeggen dat de Aalstenaars er vrij spel zullen hebben. Wel integendeel, Geraardsbergen zal met een mooi resultaat tegen de leiders willen bewijzen dat men spijts alles nog steeds tot de topfor- maties mag worden gerekend, zodat de Ajuinen zich van meet af aan schrap zullen moeten zetten om geen ontgoocheling op te lopen. Men weet dat de Sportkrir.gers tijdens dit seizoen reeds andere katten hebben gegeseld, zodat zij ook nu wel het middel zullen vinden om zonder kleerscheuren uit het avontuur te komen. BASKETBAL Na de nederlaag tegen Athlon leper verschijnt Okapi andermaal voor eigen volk voor een ontmoeting tegen Perron. De Luikenaars behoren tot de goede middelmaat van de reeks en zij wisten trouwens nog zo pas in de kijker te komen met een nette overwinning tegen Cuesmes. Dit om aan te tonen dat de Ajuinen zullen moeten vechten voor de zege. Zij weten echter d,at de supporters een grootse verrichting ver wachten na het ongelukkig verlies tegen de leiders en er is dan ook veel kans dat de Walen het kind van de rekening zullen worden. De jongens van de Volksplaats hebben lustig kunnen experimenteren tegen de zwakke broertjes van de Wezenvrienden. Alle spelers kwamen dan ook aan bod en toch hadden de Ajuinen aan de koffie reeds een grote voorsprong kunnen verwerven. De gasten probeerden nadien de afstraffing zo laag mogelijk te houden, doch de Aalstenaars waren niet te stuiten in hun zegedrift. De Ajuinen van Osiris hebben moeten roeien met de riemen die men ter beschikking had. Immers, de hoofdpionnen Moyersoen, De Kegel en Lecompte waren er niet bij, terwijl men dan nog nadien de diensten diende te missen van de sterke Vinck die door de referee de laan werd uitgestuurd, terwijl ook Ringoir ingevolge vijf persoonlijke fouten op het strafbankje moest plaats nemen. In deze omstandigheden was het natuurlijk onbegonnen werk om de gasten van iRonse aan banden te houden, alhoewel men nog zeer lang kon stand houden. Uiteindelijk dier.de men met elf punten verschil de duimen te leggen, wat gezien de zeer ongunstige omstandigheden nog een goed resultaat was. ATLETIEK HANDBAL De Spartanen hebben tegen de gastheren van Avia een sterke par tij vertolkt doch tegenslag is de oorzaak geweest dat men slechts met een puntje verschil het onder spit heeft moeten delven. Het agressief optreden van de Ajuinen werd door de kijkers zeer op prijs gesteld en elkeen verwachtte dan ook een overwinning van de gasten. Jammer kenden de Aalstenaars tijdens de beslissende periode geen meeval toen nochtans raak op doel werd geschoten, zodat men uitein delijk met het kleinste verschil de nederlaag diende te aanvaarden. Toen de jongens van Eendracht Vrij enkele weken terug voor de verrassing zorgden met er de lei ders van langs te geven, was de algemene indruk dat de Aalste naars voorgoed op het voorplan zouden komen. Daarvan is echter niets in huis gekomen daar men er na deze stunt praktisch nog niets heeft van terechtgebracht. Zo werd het nu tijdens de jongste speeldag weer een afgetekende nederlaag tegen de gastheren van Seraing, die, enkele tegenstoten van Een dracht te buiten gelaten, vrij vlot aan de winnende hand bleven. Nu zondag a.s. worden de internationale veldlopen van Erembode- gem gehouden in het mooi domein van de h. Camu. Gans de Belgische atletiekwereid houdt de ogen gericht op dit treffen, dat de beste buitenlandse en binnenlandse atleten aan de start brengt. Met Ron Hill en McCafferty als buitenlandse eregasten komen tevens de andere sterke buitenlanders Michel Bernard, Opdenoord en Beeson aan de startlijn, terwijl van Belgische zijde Gaston Roelants, Dehertoghe, Van Holsbeeck en andere kampioenen op het appel zullen zijn- Begrijpelijk dat het in Erembodegem weer een echte invasie zal worden... Waar dus de twee Aalsterse top- formaties niets konden oogsten, .s integendeel het nederige Ajax in de kijker gekomen met een pu ke overwinning tegen de 'bezoekers van Brabo. Van bij het startsein waren de Ajax-jongens de aanval lende partij en ze deden het zo goed dat zij met tien punten ver schil zegevierden. Botafago 3 Mijlbeek 0 Botafago schijnt afgerekend te hebben met de zwakke periode. Bewijs hiervan de welverdiende overwinning tegen Mijlbeek. Intercom 3 Kova 3 Als dat geen verrassing is die telt Het eerste puntje van Inter com tegen leider Kova, die hiervan nog niet bekomen is. Endoka 4 Sint Martinus 0 De doelpuntenmachine van En- doka blijft vlot en gesmeerd lopen. Hiertegen had Sint Martinus geen verhaal. Wedstrijden voor 14 december Terrein Immerzeel te 14u30 Snas Immerzeel. Terrein Arend te 14u30 Botafago Intercom. Terrein Erembodegem te 14u30 Intraco Erembodegem. De ploeg van het stadspersoneel diende bijna volledig vertimmerd te worden ingevolge enkele onbeschikbaren. Het werd een mooie geniet bare wedstrijd met de meeste kansen voor de stadsjongens. Een lobbal van De Bruyn en een enige kans voor Muylaert stelden de Fiat-jongens op hun hoede. Een gevaarlijke effectbal was dan ook hun spoedig ant woord, doch de verdedigingen bleven de toestand meester. In de tweede helft had de stadsverdediging de voorlijn van Fiat volledig in zijn greep. Rimbaut was meester in het middenveld, doch hoe Bauters ook zwoegde, aan zijn doelpunt kon hij niet geraken. Bij Fiat waren het vooral Cammu en Stany die uitblonken. Zondag e.k. te 10 u. vriendenwedstnijd tegen de uiterst sterke ploeg Endoka. De wedstrijd gaat door op het terrein Arend. Blijven de stads jongens ongeslagen Een wedstrijd die belooft.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14