Nieuws in 't kort Een ongelooflijk schiedenis Propaganda-stunt brengt kandidaat Prins Karnavai-Aaist 1968 op St. Sylvesterdag op 't bankje te Dendermonde. De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 49 Zaterdag 14 december 1961 NEC 3PE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Wie neemt karnaval nog.... au serieuxP Op 31 december 1968 zullen wij allen weten of men in deze stad, in dit land de Karnavaltradities nog... au sérieux moeten nemen. Méér, die dag zal men,in dit land van Tijl, Reinsert en Pierlala kunnen uitmaken of (verkiezings)stunts, grapjasserij nog een exclusiviteit is van beroepspolitici. Want op deze Sylvesterdag moet voor de tijdelijke kamer van de korrektionele rechtbank van die andere Karnavalstede Dendermonde verschijnen, de 27-jarige Rudolf Maes, wonende aan de Violettenstraat te Aalst en aanvang van dit jaar kandidaat Prins Karnaval 1968, wegens «inbreuk van art. I B.W. 29-12-45». Te enthousiast Wat deze kandidaat prins Karnaval op zijn kerfstok heeft is eenvou digweg hét gevolg van zijn prij zenswaardige ambitie om tijdens de Aalsterse zotte dagen de scep ter te zwaaien, een ambitie die overigens op even prijzenswaar dige wijze in de hand wordt ge werkt door het Aalsters stadsbe stuur, het stedelijk feestkomitee, kortom door al diegenen die van oordeel zijn dat het alledaagse leven zo al ernstig genoeg is, de echte en valse problemen het al moeilijk genoeg maken. Dus leve de Karnaval, leve vooral de Aal sterse Karnavaldagen die ten min ste de gelegenheid bieden om dat allemaal eens anders te bekijken, het Aalsterse wereldje eens op zijn kop te zetten, wat dan volgens een eminent professor toch tot gevolg heeft dat de rest van het jaar, als de sotternijen en wat al meer uitgewoed zijn, de Dirk Mar- tensstede toch al met al een rustig oord is. Tweemaal «Stemt Rudolf» Rudolf Maes heeft op de bewuste dagen die aan de verkiezing van Prins Karnaval 1968 voorafgingen zeer verkeerdelijk gedacht dat hij dezelfde rechten had als politieke partijen en soortgelijke propagan- daploegen tijdens verkiezingen die volgens de wet zijn voorzien. Eilacie, hij heeft zich deerlijk ver gist Verkiezingen van Prins Kar naval zijn niet onwettelijk maar zij behoren ook niet tot de grond wettelijke voorschriften. De aristo- kratie heeft haar grenzen en de politiestaat zijn wetten die men niet zo maar overtreden mag. Op die voormelde bewuste da gen dan, heeft onze kandidaat Prins Karnaval 1968, net zoals zijn kollega's, de andere kan didaten. een felle propaganda gevoerd en zich volgens de beste tradities ingespannen om de Karnavalsfeer mede op dreef te helpen. De laatste stunt die Rudolf opbracht op twee ver schillende plaatsen in de stad met borstel en witkalk, kandi daat volksvertegenwoordigers en kandidaat gemeenteraadsleden achterna, slogans aangebracht «STEMT RUDOLF». Dat mag niet, want dat betekent een inbreuk op het reeds genoemde artikel I B.W. 29-12-45. En alle Belgen die gelijk zijn voor de wet, worden verondersteld die wet te kennen. Van die nachte lijke mini-propagandatocht, twee gekalkte slogans, bleef er echter na twee uren nog weinig te merken omdat het pijpenstelen regende: In tegenstelling met echte verkiezingsspecialisten had Rudolf zomaar goedkope witkalk gebruikt en niet van die speciale produkten die maanden lang nog de straten en wat al meer sieren. Welwillend... Maar de volgelingen van de H. Hermandad hadden echter ge waakt. Enkele uren voor de ver kiezing van de «Prins» werd hij op het politiekommissariaat ont boden. Het toekomstige aristokra- tische bloed van de enthousiaste kandidaat kleurde niet langer zijn wangen, zodat hij ietwat bleekjes naar de feesthalle ging waar zijn fans bem opwachtten. Want ergens had Rudolf Maes ten politiekantore opgevangen dat zijn overtreding wel eens de inbeslagname van zijn auto en emmer en kwast tot gevolg kon hebben: Zo doodeerlijk was hij inderdaad geweest om maar ronduit te bekennen. Je kan niet altijd van wanten weten. Toen Kamiel Sergeant dan voor de derde maal tot Prins werd verko zen vroeg deze in zijn dankwoord de volledige kwijtschelding van zonden voor Rudolf, waarbij zoals het hoort verschillende gemeente lijke politici welwillend knikten. Op officiële plechtigheden knikken personaliteiten altijd welwillend. Maar de Vrouwe van Cesar moet nu eenmaal onverdacht blijven, ook adviseert men in de States bv. geen tweedehands wagen te kopen van politici... Gedagvaard Maandenlang heeft Rudolf Maes op beide oren geslapen. Tot de dag dat hij gedagvaard werd te Dendermonde voor de reeds genoemde kamer en wegens in breuk op het nu reeds voldoen de gekend artikel, waarvan men wellicht ten behoeve van alle kandidaten voor welke verkiezin gen ook een duidelijk exemplaar aan hen kan overhandigen. De kandidaat prins 1968 is er het hart van in. En wij met hem. Hij kan hopen op de wijsheid van de rechtbank van de Ros Beiaardstede, waar, als wij ons niet vergissen, een Aalstenaar merkwaardige prestaties heeft geleverd voor de Dendermondse Karnaval. Wellicht neemt men daar ten minste de beste volks tradities au sérieux. Wij burgers die toch mede ver antwoordelijk zijn voor de ruimte lijke ordening, de urbanisatie, het mooie stadsbeeld, zullen er voor taan zorgvuldig op letten dat an dere kandidaten bv. in 1970 geen inbreuk zullen plegen op het be kende artikel en onze auto's op de wegen niet zullen besmeurd wor den door elektorale kalk. Wij bur gers zullen in 't belang van de gemeenschap behoedzaam toekij ken dat ons autokoetswerk niet meer wordt beplakt met «stemt voor nr. 1 -2-3-4 enz.». Wij zullen nog op vele andere zaken moeten letten en klacht indienen tegen onbekenden. Adieu. Rudolf Maes die zich opnieuw kandidaat had gesteld voor '69, heeft vaarwel gezegd aan Kar naval Aalst. Aan de vooravond van het Bruegheljaar 1969 zal hij een nieuwjaarsgeschenk krij gen. De geest van Brueghel, Tijl Pierlala en Pallieter is stervende in een stad en een land waar men Karnaval niet eens meer au sérieux neemt. Maar het is ook mogelijk dat we ons deerlijk vergissen en de Aalsterse politie mannen die plichtsgetrouw de kandidaat prins bij de lurven vatten stiekum een stunt hebben willen leveren die Aalst Karnaval 1969 een barnumreklame in de pers zal opleveren. Maar dan vooralsnog ten koste van de rasechte Ajuin Rudolf Maes. MOET MEN KARNAVAL... AU SERIEUX NEMEN Automobielinspektie naar Industriezone Op de industriezone te Erem- bodegem zal een nieuw komplex voor de automobielinspektie wor den opgericht. De gebouwen aan de Steenweg op Nir.ove te Erem- bodegem zijn te eng geworden en bieden daarenboven onvoldoende parkeergelegenheid voor de wach tende autovoerders. in industriezone te Erembodegem Een nieuw bedrijf gaat zich ves tigen op de industriezone te Erem bodegem. Dit bedrijf zou gespe cialiseerd zijn 'in elektronisch las sen en aanvankelijk een 30 a 40 personeelseenheden te werk stellen en in de loop van 1969 definitief van start gaan. Industriezone te Mere Het k.b. betreffende de bestem ming van de terreinen tot indus- triegronden in de nabijheid van de oprit te Mere zal eerlang -in het Staatsblad verschijnen: Alsdan zal met de onteigeningsprocedure be gonnen worden die zich over een zestal maanden zal voltrekken. Dit betekent dat normalerwijze tijdens de tweede helft van volgend jaar de terreinen ter beschikking zou den gesteld worden voor belang stellende industriëlen. School en Toekomst In de lokalen van de onderwijs instelling Dames van Maria werd door de Stichting Lod. de Raet een weekend op touw gezet met als onderwerp «School en Toe komst». Inleidende referaten wer den gehouden doir de hh. De Backer en Van Damme die handel den over objektieve en subjektieve remmende faktoren in de maat schappij en het onderwijs ten op zichte van de demokratizering van het onderwijs. In een volgende uit gave komen we uitvoeriger terug op dit studieweekeinde. Werkrechtersraad Aalst Mij k.b. van 26-11 II. werden tot voorzitter van de Werkrechters raad te Aalst benoemd de heren Karei Fransman uit Ninove en Kamiel Bonner uit Aalst. Hoge onderscheiding De Pauselijke onderscheiding «Pro Ecclesia et pontifice» werd toegekend aan Mevrouw D. De Blieck-Fontaine, een figuur die te Aalst op het sociale vlak zeer aktief is geweest, niet het minst tijdens de moeilijke oorlogsjaren. Zij is ook van nabij betrokken bij de aktiviteiten van het Wit- Gele Kruis. Kulturele Klub in het kader van Reform Galerij Aalst werd overgegaan tot de stich ting van een kulturele klub Reform. Jeugdboek in 't Belfort In de Belfortkelder werd tijdens het weekeinde een tentoonstelling geopend gewijd aan het boek voor de jeugd, speelgoed en fonoplaat; een initiatief van de Aalsterse stadsbibliotheek en de B.G.J.G., de Vlaamse Vereniging van Biblio theek- en Archiefpersoneel en het Ministerie van Cultuur. De gelegen heidstoespraak werd gehouden door schepen Van Hoorick. Hij bracht hierbij hulde aan de heren Uvin en Buyle van de stadsbiblio theek. Plaatselijk Bondsvoorzitter Mter. Grysolle sprak een dank woord uit namens zijn vereniging. Deze tentoonstelling die een be zoek loont, geeft een overzicht van de ontwikkeling van het jeugdboek en biedt tevens een goed beeld van de voortreffelijke ontwikkeling van het Aalsters bibliotheekwezen. Pupillenschool Zoals reeds in ons blad gemeld, werd wordt het opleidingscentrum voor geestelijke brancardiers te Aalst overgeplaatst naar Gent. Naar aanleiding hiervan gaat op 21 december e.k. een afscheids- plechtigheid door in de Pupillen school. Paneelgesprek Op initiatief van het ACW Aalst stad wordt op maandag 16 dezer te 20 u. in het Gezondheidscentr., Keiz. Plaats 41, een paneelgesprek gehouden met als onderwerp Ruimtelijke Ordening, Grondbeleid en Sociale Huisvesting. Inleiders: Wim Verleysen, Remi De Backer en Edmond Nijs.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1