SPORT OP ALLE FRONTEN ONBEGRIJPELIJK Okapi zonder moeite Bewondering voor Sportkring Weer niets voor Eendracht Vrij Bloemen voor H. Bijl Autostal Bonaparte Ecurie VOETBAL Het is eenvoudig onbegrijpelijk dat Eendracht met dergelijk spelerspotentieei tot niet beter in staat is. De Eendrachtaan- hangers nemen het dan ook niet dat de witzwarten op eigen veld tweemaal naeen met lege handen bleven. Op de manier waarop men het nu tegen Menen heeft aangepakt zal het moei lijk zijn om weer het grote Eendracht te zoeken. BASKETBAL Okapi heeft een puike wedstrijd gespeeld tegen Luik, alhoewel deze maal een zeer knappe Hubert Troch de meeste verdiensten mocht opeisen. Hij was dan ook de meest dominerende figuur en nam eventjes 26 punten voor zijn rekening. De jongens van de Burchtstraat deden het trouwens zo goed dat zij de kaap van de honderd punten overschreden, wat toch steeds een flinke prestatie blijft. Het was immers voor elkeen een raadsel waarom Everaert in het veld werd gebracht om Collijns te vervangen. Op dat ogenblik waren de Ajuinen de aanvallende partij en de gelijkmaker hing 'in de lucht zodat, indien men Everaert dan toch wenste te gebruiken, men hem als steun voor de aanval had moeten inzetten om Vandenhautte in het veldmidden in te schakelen. De Aalsterse selektieheren had den ook met De Ruyck en Van De Velde nieuwe gezichten in de ploeg gebracht en, hoe verdienstelijk De Ruyck ook was, de effektieven kon men niet doen vergeten. Het lis natuurlijk gemakkelijk om kritiek uit te brengen en niemand mag de selektie de steen werpen, men doet al wat men kan om het zieke Eendracht te redden, doch men heeft nog niet het gepaste geneesmiddel gevonden. Men zal er trouwens nog lang naar zoeken, want het moreel is bij de witzwar ten tot het nulpunt gezakt nu men definitief weet dat de titel buiten ■het bereik ligt. In de wedstrijd tegen Menen was Eendracht 'bijzonder tijdens de eerste 'helft zeer zwak, zodat de 0-1 voorsprong van Menen aan de rust beslist verdiend was. Na de kampwissel'ing kon Eendracht zich herpakken en de bezoekende defensie beleefde moeilijke ogen blikken toen De Ruyck en Taele- mans de doelmond onder vuur na men. Toen dan het grote vraagstuk voor de kijkers kwam met de in schakeling van Everaert in het mid denveld, was meteen ook de wit- zwarte heerschappij opgedoekt. EENDRACHT NAAR HAMME Voor Eendracht staat er in deze kompetitie niets meer op het spel, tenzij er een mirakel zou gebeuren. Het lis trouwens zeer goed mogelijk dat het voor de Aalstenaars de derde opeenvolgende nederlaag wordt, daar men op reis moet naar Hamme, dat zoals men weet amper enkele dagen terug Eendracht op eigen veld het zwijgen oplegde. In de gegeven omstandigheden kan niemand een ploeg vooropzet ten, daar het natuurlijk vast staat dat er drastische wijzigingen zul len doorgevoerd worden. De Aalstenaars namen van bij de start de teugels in handen en alhoewel bij de Walen Wuidar en Franchimont af en toe mooie din gen deden, kon Okapi alras tot 34-14 uitlopen, waarmee het van dan af reeds vast stond dat de zege in de Ajuinstad zou blijven. AMERIKAANSE FORMATIE TE GAST BIJ OKAPI Tijdens het weekeinde heeft Okapi bes'li'st zwaar werk op de schotel. Vooreerst moet men het opnemen te Brussel tegen Racing White, terwijl men 's anderen- HANDBAL daags in de Okapizaal de Ameri kaanse topformatie van Moss All Stars zal ontvangen. Met de komst van deze beroemde Amerikanen zal het in de Okapizaal nog eens volle bak zijn, want alle Aalsterse bas- ketbail'iefhebbers hebben na de knalzege tegen Luik de overtuiging gekregen dat Okapi weer het hoog ste peil heeft bereikt zodat men hen weer van dichtbij zal volgen. Dit vriendschappelijk treffen te gen deze sterke buitenlanders is voor de Ajuinen trouwens de beste test voor de volgende moeilijke opdrachten in de kompetitie. VOORZITTER MERTENS GEEFT ONTSLAG !n een schrijven aan het sekretariaat van Eendracht Aalst heeft voor zitter Mertens officieel zijn ontslag ingediend als voorzitter van de Aaisterse voetbalklub. Als reden worden de drukke beroepsbezig heden opgegeven, wat inderdaad juist is. Ingewijden weten echter best dat de h. Mertens de zaak C. Brugge nog niet heeft verteerd. Vermoedelijk zal de h. Bosteeis, ondervoorzitter, voorlopig het voorzitterschap waarnemen. Alle voetballiefhebbers zijn echt in bewondering voor de pres taties van de Sportkringers, die met betrekking tot het titei- debat, na hun jongste zege, steeds meer stemmen op hun naam krijgen. Het kontrast tussen Eendracht en Sportkring is zo scherp geworden dat tijdens de komende weken op het Haring- veld alvast vele Eendrachtsupporters rond de omheining zuilen staan. De overwinning te Geraardsber- gen droeg andermaal de klassieke Sportkringstempel. De Aalstenaars speelden inderdaad gedurende een kwartier op het vertrouwde ritme en het was tijdens deze periode dat Dirk Wellekens met twee gou den voltreffers de Aalsterse zege kon verzekeren. Voordien hadden de Aalsterse koplopers het wel wat te veel bij luchtvoetbal gehouden, zodat het tamelijk lang duurde vooraleer men VOETBALTORNOOi DER STAD AALST Botafago 1 intercom 4 Nieuwe bevestiging vanwege In tercom, die met deze afgetekende zege de rode lantaarn overdraagt aan Botafago. Intraco 1 Groen Wit 8 David velde reus Goliath. Wat een knalresultaat van Groen Wit en dat tegen Intraco, dat toch tot de sterkste ploegen van het tor nooi gerekend wordt. Wedstrijden op 21 december Terrein Immerzeel te 14u30 Endoka Kova. Terrein Arend te 14u30 Mijlbeek Sint Martinus. Terrein Erembodegem te 15u00: De Kroon - Sint Anna. zekerheid had over de zege. Nochtans stond Sportkring niet op zijn sterkst, daar Hooghe en Roelant er weer niet bij waren. Gelukkig deden de invallers Ver- braeckel 'in het veldmidden en Mor tier in de achterste vier, knappe dingen, zodat de ganse Sportkring- ploeg weer sloot als een bus. S.K. ONTVANGT LOKEREN Het is tijdens de jongste speel dag voor Sportkring beslist een zeer goede zaak geworden. De ri valen van Dendermonde en Dender leeuw werden immers in bedwang gehouden door Ninove en 'Deinze, zodat de Aalsterse leiders lang zaam maar zeker de leidersplaats verstevigen. Zo heeft men reeds 2 punten voorsprong op Dender leeuw en virtueel 4 op Dender monde. Indien Sportkring nu ook de moeilijke opdracht tegen Lokeren zegevierend kan beeindigen, zou men meteen nog een gevaarlijke konkurrent schaakmat hebben ge zet. Het is immers zo dat Lokeren ook nog een kans heeft op de titel, wat voldoende bewijst dat het voor de Sportkringers een zware dag zal worden. NIEUWJAARSNACHTBAL VAN S.K. AALST Op dinsdag 31 december e.k. heeft het groot Nieuwjaarsnachtbal plaats van voetbalklub Sportkring Aaist in de zaal Rink, Lange Ridderstraat. Inkom 50 fr.; deuren 22 u.; eerste dans 22u30. ZWEMMEN Tijdens het voorbije weekeinde werd in het gezellig lokaal van het domein Steenberg te Bambrugge de plechtige prijs uitreiking gehouden voor de lange afstandszwemmers. Onder de laureaten bevond zich ook de knappe zwemster van Nep- tunus Aalst Huguette Bijl, die het haalde in de crawl dames. Zij kwam samen met de andere winnaars, Anne-Marie De Ceu- ninck, Karei Algoed en Mare Janssens, op het podium voor een treffende hulde vanwege het inrichtend komitee. In het derby tegen de gastheren van Dendermonde heeft Eendracht Vrij een nieuwe nederlaag moeten aanvaarden, wat bewijst dat de Aaistenaars nog steeds zoekende zijn naar de wederopstanding. De Eendrachters waren nochtans sterk begonnen, daar men tot 3-5 wist uit te lopen. Eens deze cijfers bereikt ontketenden de Scheldezonen een zwaar offensief waartegen de Ajuinen geen verhaal hadden. Men slaagde er niet in om de gevaarlijke lokale aanvallers aan bander te leggen, zodat men aan de rust reeds met 8-6 cijfers in het krijt' stond. Alhoewel de Aalsterse doelman Vaneichem na de kampwisseling schitterend werk verrichtte kon hij niet verhinderen dat de gastheren onder stuwkracht van het Joegoslavisch talent regelrecht naar de overwinning stevenden. Na de nederlagen van de voorbije weken is het voor Eendracht Vrij dubbel erg dat men de diensten van de talentrijke Jef Van Den Eynds zal moeten missen voor de verdere kompetitie. De schorsing voor eventjes drie jaar van Van Den Eynde werd immers tijdens het voorbije weekend bevestigd, wat misschien wel het einde kan betekenen van zijn handbalaktiviteit. AUTOSPORT VAN POTTELBERGHE - DE GENT WINNEN «BGNAPART-RALLY.. De proef op zichzelf is goed uitgevallen en werd door de meeste deelnemers naar waarde geschat. Door de opkomst van Racing Ghent en andere autostallen is het niet gebleven bij een gewone oefenrally. Het werd een welverdiende zege voor Van Pottelberghe - De Gent. Autcstal Bonaparte kreeg daardoor een mooi overwinnaar. Moge die niet de laatste zijn, maar de definitieve start voor een nieuw autoseizoen. De organisatie is er al, dus ook zorgen voor de rest, met name rally's, autoslaloms, enz. De uitslag van deze rally 1. Van Pottelberghe 'De Gent, Lotus Europ; 2. Van Kerkhove Van De Walle, BMW 2002; 3. Van Lancker -'De Gezelle, Volvo 122S; 4. Van Den Abbeele Rangan, Triumph Spitfire; 5. Van Der Haegen Dantmidden, Peugeot 404; 6. 'De Maeseneer De Kegel, Taunus 15m RS; 7. Colson Van Der Haegen, Datsun; 8. Rombaut Gautot, Alfa Romeo GTV; 9. Hertecant Dekegel, Honda N350; 10. Ostijn Ressler, Volvo 122S. G. J--P-

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 18