Produktiviteitskomitee Denderstreek Vijf jaar aktiviteiten "Het bedrijfsbeleid naar nieuwe wegen,, NIEUWE MODERNE TECHNISCHE De groei wen ons bedrijf 10 Naar aanleiding van het vijf jarig bestaan van het Produk tiviteitskomitee Denderstreek verscheen een gelegenheids brochure waarin de aktivitei ten van deze instelling onder de loep worden genomen. Het doel van dit komitee is wat genoemd wordt «de ver betering van de produktiviteit in de ondernemingen te bevor deren en aan te moedigen in het arrondissement Aalst en aangrenzende gebieden». In de Raad van Beheer zijn zowel werkgevers als syndi- kale afgevaardigen vertegen woordigd. MEE EVOLUEREN De doeltreffendheid van voor meld komitee kan men niet zo ge makkelijk afmeten in de betrokken bedrijven die aan de reeks aktivi teiten hebben deelgenomen. Einde juni was het aantal deelnemers gestegen tot 219 bedrijven. Voorzitter G. Gilbos noteert in dat verband dat voor wat de ver hoging van de produktiviteit be treft «het enig cijfer dat nationaal voorhanden is, namelijk het bruto nationaal inkomen, een aanwijzing kan geven, maar een dergelijk cij fer is niet beschikbaar voor een streek, zoals de Denderstreek.» G. Goubert, programmator van het Prod uktiViteltfekomi teezegt dat het opsporen van de behoeften waaraan een bedrijfsbeleid nood heeft, een der eerste taken is. Moderne technische aanpassing is daarbij belangrijk in de privésektor maar volstaat niet Indien de meto des zelf inzake beleid en beheer niet mede evolueren. In dit opzicht zijn de aktiviteiten van het komitee tijdens de voor bije jaren ongetwijfeld voor het bedrijfsleven in de streek belang rijk geweest Verkoopspromotie, met al wat dit inhoudt, tot en met het reklame beleid en publiciteit, een aspekt van bet privé bedrijfs leven dat fn onze streek, vooral in onze streek, veelal op de meest geïmproviseerde wijze benaderd wordt. Verder een reeks cyclussen inzake produktie-, administratief-, personeels- en algemeen beleid. De waardering voor de initiatie ven van het Produktiviteitskomitee groeit wanneer men zelf vluchtig de lijst van docenten en sprekers leest die hun medewerking hebben verleend. En dan staat men toch even verrast daar tussen docenten en sprekers met uiteenlopende be voegdheden en bedrijfservaringen, toch ook iemand te ontdekken die de privésektor in het streekbedrijfs- leven ongetwijfeld een en ander heeft komen bijbrengen inzake in dustriële vormgeving. In Nederland is men op dit vlak reeds tien jaar geleden aktief. In eigen land zijn dan wel onder de stuwing van enkele pioniers ver schillende grote bedrijven gevolgd. De belangrijkheid van de indus triële vormgeving 'is dan traag, zeer traag doorgesijpeldi in de kleinere bedrijven, vooral, merk waardig genoeg, in West-Vlaande- ren. In de Denderstreek was men tot voor zeer korte tijd nog niet eens toe aan een inzicht van het begrip. Een detail inderdaad. Maar het karakteriseert tot op zekere hoog te het bedrijfsleven in de streek van het Produktiviteitskomitee ook en wijst op de noodzakelijkheid en dat is geen detail omdat blijkens deze brochure «De Mens in de Onderneming» niet vergeten wordt. CA) INDUSTRIEZONE ERPE - MERE DIE IN 1969 BESCHIKBAAR ZAL ZIJN VOOR NIEUWE BEDRIJVEN Een drukkerijbedrijf dat benevens de grafische aktiviteiten van ge woon kommerciele aard, ook nog instaat voor de uitgave van week bladen en andere speciale pers- kreaties dient vooral geleid te worden vanuit de bekommernis van een efficiente technische uit rusting. Een moderne technische uitrusting die sommige produktie- kosten kan neutraiizeren en met een tegemoet komt aan tal van nieuwe opdrachten vanwege een groeiend klienteel. Het inschakelen van een moderne Rotatiepers voor de a.s. lente, be antwoordt daarenboven aan de spe cifieke eisen van ons bedrijf, die het gevoig zijn van de stijgende oplage van de wekelijkse editie en de speciale editie van Be Gazet van Aalst, met daarbij de toene mende geografische verspreiding- De technische faciliteiten die zui len voortspruiten uit deze nieuwe Rotatiepers bieden zowel voor delige perspektleven voor het klien teel ais voor da verdere uitbouw van ons weekblad, dit laatste nog we! in het Jubileumjaar 1969.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 10