Naar nauwere samenwerking tussen nijverheid en technisch onderwijs in de streek. Nieuws in 't kort m Msters g®lttt§il©®ll® Raadszitting Een eerste kontaktneming Ve Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 Een nauwer kontakt tussen het bedrijfsleven en de tech nische scholen kan slechts verhelderend werken. Dit bleek duidelijk uit een eerste kontaktvergadering te Aalst tussen de direkties van de technische scholen en af gevaardigden uit het regio nale bedrijfsleven. De kontaktvergadering op ini tiatief van hef Akiiekomitee voor Ekonomische Expansie en onder voorzitterschap van de h. L. Moyersoen, werd o.m. bijgewoond door de hh. G. Cardinae! en F. Veffhavertj van de Vrije Technische Scho len, de H. De Geest van de Rijkstechnische School, Mevr. Minner en Mevr. Vetienburg van het Rijkstechnisch Insti tuut voor Meisjes uit Aalst en de h. R. de Staercke van het Vrij Technisch instituut Geraardsbergen, en tal van afgevaardigden van belangrij ke bedrijven uit de streek. De behoeften van hef bedrijfsleven Tijdens deze kontaktvergadering werd de noodzakelijkheid beklem toond de gerichtheid van het tech nisch onderwijs te kanaliseren naar de behoeften van het bedrijfsleven. Terwijf in 'het verleden in ons arrondissement bijna hoofdzakelijk textiel- en bouwondernemingen gevestigd waren, wint nu ook de mekan-ika, elektronika, enz. meer en meer aan belang. De technische onderwijsinstellingen moeten deze evolutie dan ook op de voet volgen. De wens werd uitgesproken dat de scholen en de leer krachten zich zouden gelasten met het organiseren van doel matige stages gedurende de vakantieperiode, m.a.w. niet het laatste studiejaar zouden afwachten. Mekanika Tijdens deze -kontaktvergadering werd ook vastgesteld dat -momen teel bv. te veel e-lektriekers en technische ingenieurs openbare werken gevormd worden. Algemeen wordt aanbevolen de studies -in mekanika, wegens de polivantie en bruikbaarheid van dergelijke elementen in alle be drijven. Voor de afgestudeerden -in de textie-l-sektor is er te weinig aan bod, de huidige situatie -in deze sektor heeft tot gevolg dat te wei nig intelligente jongeren deze stu dierichting kiezen. Merkwaardig is echter dat bij 'het V.T.I. te Aalst ■in de weefafdelingen de vraag naar afgestudeerden groter is dan tiet aanbod. Op-gemerkt wordt -ook -dat er in onze streek -minder behoefte is aan chemici. Technische ingenieurs en Verkoopspromotie Men acht het wenselijk dat de technische ingenieurs een basis opleiding in verkoop zouden -krij- gen omdat deze meer en meer in de verkoopspromotie van het be drijf waar zij tewerkgesteld zijn betrokken worden. Meer kontakt met belangrijke 'internationale ten toonstellingen en dergelijke meer wordt aanbevolen voor de 'leerlin gen. Qua werkmetodes in de scho len heeft het minder belang of ze al dan niet op de meest recente machines werken, wel dat ze de gelijke werkmeiodes hebben aan gekweekt. Opgemerkt werd ook dat in onze streek er een opvallend ge brek 'is aan bedrijven voor fijne en precïsiemekanlek, ondanks het feit dat beweerd wordt dat onze mensen voor dit soort werk min der geschikt zouden zijn. Aan de snit- en naadscholen wordt gevraagd de werkmetodes meer te richten naar het werk in groepsverband. PiovinciaaS Studiebureau De apparatuur werd reeds in het -leven geroepen om te voldoen aan een onderling dienstbetoon tussen technisch onderwijs en be drijfsleven, maar er wordt te wei nig gebrui-k van ge-maakt. Een voorbeeld hiervan, geciteerd door de h. F. Verhavert In Oost- Vlaanderen bestaat een provinciaal Studiebureau waar de nijverheid prototypes kan laten maken met een hoge graad van nauwkeurig heid. Ten-slotte werd ook door de deelnemers de wens uitgesproken dat -de overheid meer -soepelheid zou toelaten tussen -schooi en in dustrie. Met een dankwoord door de h. L. Moyersoen werd deze vrucht bare -konfrontatie tussen leer krachten en bednijfsafgevaarbig- den -besloten. De voorzitter van het Aktiekomitee wees op de nood zakelijkheid aan meer dergelijke bijeenkomsten, die een stimulans zouden zijn voor een kon-krete sa menwerking en regelmatig overleg tussen nijverheid en technische scholen in onze streek. Doelmatige stages noodzakeiijk Nadat de afgevaardigden van de verschillende onderwijsinstellin gen een overzicht hadden gegeven van de diverse studierichtingen op regionaal vla'k, kwam de h. G. Van Loosveldt (n.v. Gates Europe) aan het woord. Spreker gaf als zijn oordeel te -kennen dat bij de jonge afgestudeerden vooral een gebrek aan talenkennis is vast te stellen alsmede een gebrek aan praktisch inzicht en aan verantwoordelijk- heidsgevoeld. Daartegenover werd het organi seren van degelijke stages in de 'bedrijven vooropgesteld. Van de twee -soorten stages 'het ge woon -meewerken en het «doorlo pen» van het ganse 'bedrijf, wordt -de 'twee-de als de -meest efficiente aangewezen. WELKOM 1969 Met deze groet juichen we de nieu we lichting toe, die weldra onze rangen vervoegt. Wellicht zullen ze evenwel, evenals hun voorgangers, zoals blijkt uit een enquete van Prof. De Coster (R.U.G.) geen duidelijke ideologische houding en een eerder neutraal standpunt -in nemen over de legerdienst. Het te -kort aan informatie voor de aanvang van de dienst heeft daar ook wel -iets mee te ma-ken. Twee derde van de ondervraagde 5.000 miliciens hebben behoefte om als persoon gewaardeerd te worden op grond van geleverde zinvolle en waardevolle prestaties. Van speciaal belang bij de appreciatie-s vanwege de oversten is de mate waarin het veiligheidsgevoel wordt verhoogd. Dit kan slechts gebeu ren door begrip en vertrouwen. Mocht het nieuwe jaar op dit ge bied -betere -inzichten brengen zo wel vanuit het standpunt van de legerleiding a-Is van de soldaat. Mocht het een jaar worden van wederzijdse tevredenheid en posi tieve houdingen, waarbij de sol daat zinvol zijn plicht vervult. Mocht de voorwerp-soldaat voor goed de plaat-s ruimen voor de mens-soldaat De vrienden van het thuisfront. (vervolg van eerste bladz.) Jaarbeurs past bij... In antwoord op een vraag van de -h. Van den 'Eede (PVV) zei schepen R-ingoi-r dat aanvang vol gend jaar de nieuwe begroting aan de raad zal voorgelegd worden. In afwachting werden dan voor lopige kredieten goedgekeurd. De ih. Van den Eede, die in de raad zeer aktief is, zat ook dit maal op de wip, want hij drukte er zijn verwondering over uit dat de rekeningen van de voorbije Karnavalfeesten nog steeds niet voorgelegd werden. Schepen -Ringoir -lichtte bereid willig toe Uitgaven Karnavalfees ten 1968 1.319.000 fr., wat een tekort van 250.000 fr. betekent. Een tekort dat evenwel geen pro blemen stelt wijl het vereffend wordt dank zij de winsten van de Jaarbeurs. Diverse bekommernissen... Na het afhandelen van een reeks administratieve punten, die geen bijzondere kommentaren uitlokten, verstrekte -schepen Claus enkele informaties 'inzake de -kinderkri-b. Er was kritiek van -de h. Van den Eede 'in verband met de aan koop aan de Parkdreef ten be hoeve van de uitbreiding van het -sportstadion (48 a. 72 ca. voor 3.600.000 fr.). De h. De -Brul (VU) had het over de verantwoordelijken voor de schade aan de onderwijsinstel ling -Dames van Maria en zijn -koltega, de ih. J. -De Neve, gaf a-l-s zijn mening te kennen dat het bedrag van 11.770.000 fr. voor noodzakelijke werken aan de A-ka demie voor Schone Kunsten (voor malige Stedelijke Jongensschool aan de Nieuwbeekstraat) wel wat langs de 'hoge kant lag. Er ontstond een diskussie tus sen de 'h. -De Brul en de h. Nic-hels (BSP) in verband met wat eerst genoemde zegde omtrent politieke benoemingen op het stadhui-s en de aktiviteiten van -sommige per soneelsleden. De voorstellen van de h. De Brul inzake eenrichtingsverkeer en stationeerverbod werden een-deels verschoven naar de stedelijke ver- keerskom-missie, anderdeels afge wezen. Het -stationeerverbod had vooral betrekking op de uitgangen van de scholen. Burgemeester Blanckaert was van oordeel dat dit -laatste voorstel de -situatie in zake verkeer niet vereenvoudigde. Over verkeersproblemen kwam ook de h. Rombaut (PVV) nog tussen, -meer bepaald dan voor wat de Hoogstraat, Pontstraat en Burgemeestersplein betreft. De h'h. E. Bogaert (CVP) cn Waegeman (PVV) uitten hun be zorgdheid over de 'brandweerman die onlangs werd gewond. Forumavond 1969 De V.V.B. arr. Aalst organiseert op 17 januari a.s. een forumavond in de 'stadhuisfeestzaal met a-Is paneelleden de joernali-sten Karei De Witte (Gazet van Antwerpen), Jos Van -Elewijck (Vooruit), Biet van Brabant (Het Laatste Nieuws) Walter Luyten (Wij) en Jan de Brouwer (De Rode Vaan). Parlementairen Met de as. opvolging van wijlen volksvertegenwoordiger De Pel-s- maeker door het Aal-sters raadslid W. Vernimmen zal de raad van de Keizerlijke Stede in totaal vier parlementairen teilen resp. de h. 'L. 'D'haeseleer (PVV), B. Van Hoorick (BSP), Gh-is. Willem-s (CVP) en W. Vernimmen (BSP). Verdienstelijk De h. R. 'De Cooman en Mej. Derijcke, bei-den rechters bij de Rechtbank van Koophandel, wer den bij koninklijk besluit van 18 december 1968 onderscheiden. Ekonomische Expansie Met ingang van 1 januari wordt de h. G. Goubert, -sekretari-s van het Aktiekomité voor Ekonomische Expansie arr. Aalst, als dusdanig opgevolgd door de -h. Victor De Greef, sociaal assistent en gebo ren Limburger. 'De aftredende se kretari-s, de h. Goubert, zal een belangrijke funktie vervuilen 'in een private onderneming in de streek. Sedert 1965 al-s sekretaris van het Aktiekomité en van het Produ-kti- viteits-komité 'in dien-st, gaf hij blij ken van een prijzenswaardig dyna misme en intelligent inzicht in de Denderstreek. Zijn begrip voor de ekonomische problematiek van de taak van -de pers, zijn jovialiteit maakten hem tot een prettig ge sprekspartner. Onderscheiding Bij koninklijk bes-luit van 27 november 1968 werden aan de heren Sterck Raf, Capucienenlaan 84 Aalst, en Van Audenhove Frans Wolvenveld 12 Aalst, bestuursle den van het kom-itee «St. Maarten en de Aalsterse Weeskinderen», de zilveren -medaille van de Orde van Leopold II verleend. ONRUST OMTRENT AALSTERS STADSBEDIENDE De 39-jarige Richard Van Lan- genhove, in stadsdienst, is sedert I vrijdag spoorloos verdwenen. De I h. Van Langenhove, wonende aan r de Molenstraat nr. 67, is gehuwd en heeft een dochtertje. Bij het ter perse gaan werd ge meld dat de opsporingen van de politie tot dusver zonder resultaat waren. Men kan zich dan ook de onrust van de familie voorstellen. I

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16