Actiekomitie Interkommunaie 't Land van Aalst: aandacht voor public-relations in buitenlandse industriële middens mHBi fnlF11 wm 1 mm m m „We bid you welcome in the district of Aalst Belgium swêè 11 -• - De industriezones langsheen de autosnelweg te Eremhodegem i f n Tijdens de eerstvolgende weken zullen honderden Amerikaanse, Ja panse, Zweedse en Engelse indus triëlen ingelicht worden over de vestigingsmogelijkheden van nieu we bedrijven in de Denderstreek. Wellicht zullen de meesten voor het eerst kennis maken met «the district of Aalst Belgium», via een brochure die zij op verzoek toege zonden krijgen. Want het Aktiekomitee voor Ekoncmische Expansie dat in sa menwerking met de interkommu naie 't Land van Aalst het initiatief nam tot een nieuwe propaganda campagne voor industriële inves teringen in de streek, zendt de pas verschenen brochure «The pos sibilities of industrial settling in the area of Aalst Belgium» aan diegenen die een ingevulde strook, toegevoegd aan een voorafgaande- lijke prikkel-folder, terugzenden aan «The Interkommunaie Land van Aalst, Stationstraat 31 Aalst Belgium». Dezelfde brochure wordt ook toegestuurd aan de Belgische am bassades, gezantschappen, konsu- laten, internationale Kamers van Koophandel, de verschillende de partementen te Brussel, niet het minst het Ministerie van Buiten landse Handel, enz. Deze 28 pagina's tellende voor treffelijke geïllustreerde brochure presenteert een imago van het ar rondissement dat de lezer alles zins niet onverschillig kan laten. Men is er terecht van uitgegaan dat het accentueren van diverse voordelige platrtselijke faktoren infrastruktuur, industriezones, ar beidsreserve, enz. vooral effect sorteren als men de Denderstreek, preciezer het arrondissement, si tueert in de nabijheid van de be langrijkste Belgische, ja West-Eu- ropese industriepolen. M.a.w. als men voldoende feeling opbrengt voor de Amerikaanse, Zweedse «way of life» wat betekent dat men afdoende diets maakt dat de streek maar op een boogscheut ligt van de internationale vliegha- ven Zaventem en Cvermere Donk en andere regionale ontspannings oorden met al wat meer, zeer schil derachtig zijn, maar men in de naburieg landen Zwitserland, Oos tenrijk, Duitsland, Frankrijk skiën en zonnebaden kan. In elk geval de streek komt in deze brochure zeer goed aan haar trekken en men zou de inspannin gen van de auteurs miskennen in dien men geen waardering zou opbrengen voor de voortreffelijke dokumentatie die hier samengebun deld werd. De voornaamste medewerkers aan deze brochure M. Hutsebaut, assistent aan de R.U.G., Siegfried Van Nuffel, leraar en sekretarls Goubert van het Aktiekomitee, hebben met deze uitgave t.o.v. de buitenlandse industriëlen het pres tige van de streek kracht bijgezet. De initiatiefnemers zullen wei de laatsten zijn om te verwachten dat meteen in de V.S., Engeland, Zweden, Japan, Duitsland of waar ook een belangstelling zal losbar sten voor het arrondissement. In dien deze nieuwe campagne bin nen een verloop van één a twee jaren de vestiging van een paar belangrijke bedrijven tot gevolg zal hebben zal dit opzet zeker niet nutteloos zijn geweest. Met de bescheiden financiële middelen waarover zij beschikken hebben zij alvast het arrondisse ment een dienst bewezen. Dit ar rondissement is nu eenmaal geen Virginia, een U.S.A.-staat die zich kan veroorloven o.m. te Brussel sedert enkele weken een officieel afgevaardigde, die dan nog voor treffelijk Nederlands spreekt, met een kantoor en een Amerikaans budget te installeren. C.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7