Nog de wachtdienst der apotekers kunstschilder etienne Ie compte MAAR... ARTSEN f%vlLr f 1 m Op karnaval.maandag en dinsdag twee wachtdiensten artistiek album (3) 16 In onze vorige uitgave hebben wij hier gewag gemaakt van tal van klachten vanwege de bevol king omtrent de wachtdienst van de apoteken een voor het Aal- sters grondgebied. Het sekretariaat van de Apote- kersvereniging van het Land van Aalst stuurde ons in dit verband een aantal bemerkingen ter over weging van onze lezers, die wij hierna integraal publiceren. «De apotekersverenig.ng van het Land van Aalst richt de wachtdienst in voor gans de streek, dus voor Aalst en de omliggende ge meenten, en stelt voor die streek drie apotekers van dienst. De bevolking kan dus terecht in de apoteek van de stad of van de ge meente (b.v: Lede, Erem- bodegem, Moorsel, Haal- tert enz). Met de moderne vervoer middelen stelt er zich geen probleem meer en kan de patient, indien de stads- apoteek overbelast is, de buitenapoteek opzoeken. Het bestuur van de Vereni ging heeft reeds meerdere malen het probleem onder zocht en onlangs nog een voorstel voor dubbele wachtdienst in de stad aan de algemene vergadering voorgelegd. De apotekers hebben dit voorstel niet aanvaard omdat ze oorde len dat, in normale omstan digheden een enkele apote- ker ruimschoots voldoende is om de dienst te verze keren. In abnormale omstancf.ghe- den (griepepidemie bij voorbeeld) kan de van wacht zijnde apoteker steeds beroep doen op een Collega, Het reglement be paalt: «de apoteker van wacht mag naar eigen goeddunken een tweede apoteker verzoeken tegelij kertijd zijn officina open te houden». Het hangt dus af van de dienstdoende apoteker, ofwel voor de no dige organisatie en hulp te zorgen in de eigen officina om een vlotte bediening te verzekeren, ofwel een Col lega ter hulp te roepen. De Zaterdag- Zondag en avonddienst in de week is bedoeld om de dringende gevallen uit te voeren. De apoteker verwacht van het verantwoordelijke gezins hoofd dan ook een mini mum van organisatie (on der andere: vermijden van het aanbieden van vernieu wingen en van voorschrif ten van enkele dagen tevo ren). Vanaf 1970 zullen op Kar naval maandag en dinsdag twee apotekers in de stad de wachtdienst verzekeren. De wachtdienst in Aalst is zeker zo goed verzekerd als in andere steden: Gent en randgemeenten 5 apotekers voor 250.000 in woners Aalst en rand gemeenten 3 apotekers voor 80.000 inwoners Sint Niklaas en randge meenten 3 apotekers voor 80.000 inwoners. Het bestuur meent het nodige te hebben gedaan om een norma le wachtdienst te verzekeren en wenst bij deze gelegenheid de aandacht te trekken op de sociale zin van de apotekers die om de beurt hun vrije zaterdagnamiddag en zondag opofferen ten dienste van de volksgezondheid. Het hoopt dan ook dat de bevolking het nodige begrip zal betonen en geduld zal opbrengen voor een in griepperiode overbelaste apo teker» alleen in dit land moeten elk weekeinde zich duizen den werknemers opofferen voor het op gang houden van bedrijven van vitaal belang de NMBS. de e'ectriciteits- bedrijven, de staalovens, po litie en rijkswacht, bedienden bij het parket ziekenhuisper soneel enz. In prive-gesprekken hebben ook artsen dezer dagen als hun me ning te kennen gegeven dat in om standigheden als deze, een felle griepperiode, een geneesheer met wachtdienst voor de stad Aalst gewoonweg onmenselijk is. Een en ander is inderdaad ee kwestie van betere organisatie Misschien zit er muziek in ee- experiment met groepsprakti voor huisartsen zoals men daa- mee sinds aanvang oktober in N megem (Nederland) is van sta't gegaan. In een volgende uitgave pub ceren wij daarover een uitvoerige informatie. Men moet deze bezorgdheid vanwege de apotekersvereni- ging van 't Land van Aalst, ten aanzien van de diverse klachten zeker appreciëren. Terzake zijn deze bemerkin gen op diverse punten ver helderend. Blijft niettemin de vraag of het tijdens de voorbije druk ke dagen, ingevolge de toe nemende griep, precies krach tens het hoger vermeld re glement er met goed had aangedaan beroep te doen op een tweede officina met wachtdienst Dat er zich «met de moderne verkeersmiddelen geen pro bleem stelt en de patient, in dien de stadsapoteek over belast is op de veronderstel ling dat het merendeel van de bevolking over een eigen wagen beschikt en men ter stede over ideale openbare vervoermiddelen beschikt... Wij twijfelen niet aan de «so ciale zin van de apotekers die om de beurt hun vrije zaterdagnamiddag en zondag opofferen ten dienste van de volksgezondheid», maar daar mee staan de apotekers niet Geboren te Aalst 1931 Autodidact Ook auteur (schuilnaam Lode Stevenberg) van jeugdverhalen Atelier ««Zonnewonne» Kasteel straat Hekelgem BELANGRIJKE RECENTE TENTOONSTELLINGEN Vyncke-Van Eyck (Gent) 1965 en 1967 Galerij Ter Streep (Oostende) 1969 Galerij Nova (Mechelen) 1969 Galerij Vandenboom (Antwer pen) 1969 ««Kenmerkend voor het oeuvre van Etienne Le Compte is, naast het vibrante en bewogene van zijn factuur, weliswaar de exuberantie van zijn koloriet, waarin hij oranje en geel naast wit, blauw, groen en bruin in een bonte mengeling, maar te gelijkertijd ook wondere gebon denheid en harmonie tegen el kaar laat optornen en die met de jaren zelfs nog in verschei denheid en felheid is toegeno men. Maar als wij in de jongste twee jaar het landschap bij hem steeds vaker als een verzopen land onder regen en wolken, of gehuld in de onheilspellende ge heimzinnigheid van de avond of nacht terugvinden, is dit on- getwijfeld een gevolg van zijn verbondenheid en geleidelijk sterkere vergroeidheid met dit land, dat tenslotte ook zelf op hem zijn stempel is gaan druk ken Een eigen weg, getekend door de ernst waarmee hij zijn taak opgevat heeft en waarmee hij, evenals trouwens met zijn ide- ologiscche ongebondenheid, zijn kansen om een blijvende en verdiende waardering veilig heeft gesteld»». Albert de Poortere ««Etienne Le Compte» Uitgave Artiesten Fonds Rockoxhuis - Antwerpen 1969 BOOMGAARD IN DE SNEEUW

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16