Exploitatie Ü.L. Vrouwkliniek Hoever staat het met de nieuwe V.Z.W. NJET... plannen van een nieuw reizigersstation te Aalst voor ziekenhuisbedden tfi ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NÉC spe, nec metu... DE GAZET VAN AALST 26ste jaargang nr 2 Zaterdag 10 januari 1970 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 241.14 6 fr het nummer VOLKSVERTEGENW. VAN HOORÏCK AAN MINISTER VAN VERKEERSWEZEN De «Zwarte Zusters» die sedert het begin van deze eeuw via een klein kasteeltje de O.L. Vrouwkliniek uitbouwden tot een be kende geneeskundige instelling zullen vanaf het begin van dit jaar niet langer meer de uitbating van de O.L. Vrouwkliniek Mijlbeke leidden. Een nieuwe VZW werd opgericht en zal voortaan deze taak waarnemen. Deze wijziging in de beleidstruktuur van deze instelling heeft tot doel ruimere gelegenheid te bieden voor een voortdurende aan passing aan de eisen van deze tijd, waarbij ook aan leken meer in spraak wenst te geven. LEKEN De raad van beheer van re nieuwe VZW die zich zal gelasten met de uitbating van de O.L. Vrouw kliniek is voorgezeten door Prof. D. 'De Beer, met als leden de hh. Herman Bosteels, Mter Calle- waert. industrieel, Ir. Moens, brouwerijdirekteur. Louis ^Camu- bankd'irekteur, Prims van Caritas Cathol.ca, drie z.warte Zusters en twee priesters afgevaardigden van het Bisdom. Het dagelijks direktiekomitee bestaat uit vijf personen o.w. een geneesheer en twee Zwarte Zusters. PLANNEN VOOR UITBREIDING De O.L. Vrouw kliniek omvat momenteel om en bij de 340 bed den. Een uitbreiding dringt zich op en in die zin worden dan ook plannen ontworpen. Heden zaterdag worden twee Prefabs officieel geopend voor nieuw Labo en Apotheek. De attraktiezone van de twee ziekenhuizen 'in Aalst, het St Eli zabeth hospitaal (KOO) en O.L. Vrouw kliniek komt in grote trek ken overeen met de kommerciele attraktiezone van de stad. Konkreet betekent dit beide zie kenhuizen in absolute cijfers het grootst aantal patiënten uit de Denderstreek moeten kunnen plaats bieden. Daarbij dient reke ning te worden gehouden met de nabijjhe:(i van belangrijke ver keersaders o.m. de autoweg wat stelselmatig verplicht tot de opname van slachtoffers van ver keersongevallen. De situatie meer bepaald het tekort aan «bedden» in het stede- fijk ziekenhuis werd hier in onze krant reeds herhaaldelijk aan de kaak gesteld. Het is duidelijk dat de verantwoordelijkheid hijervoor niet ligt bij de KOO die in de mate «van het mogelijke» hieraan poogt te verhelpen. De uiteindelijke eigentijdse op lossing voor wat het stedelijk zie kenhuis betreft, is de realizatie van een van de plannen voor een nieuw complex, waarvan thans een voorontwerp bij het betrok ken departement werd ingediend. Men make zich geen illusies: In dien al wie in deze stad verant woordelijkheid draagt en uiteraard dus moet bezorgd zijn voor de gezondheidszorg, zich in de na bije toekomst niet volledig gaat inzetten voor een vlugge verwezen lijking van een nieuw ziekenhuis, kortom indien alle autoriteiten hun invloed niet metterdaad zullen aan wenden welnu dan komt dit nieu we stedelijke ziekenhuis er niet tijdens de eerste zes a zeven ja ren.... Maar alsof de situatie in het stedelijk ziekenhuis, anno 1970, Meer dan 100 jaar oud Aalsters station een pronkstuk voor het Bokrijkmuseum... IN het beste geval kan het huidige, dan een eeuw oude Aalsierse reizigersstation, nog dienstig zijn voor het scenario van een of andere al dan niet romantische film uit de 19e eeuw met dan als onvermijdelijke attributen voor de achter grond enkele postkoetsen of andere voorvaderlijke rijtui gen. Het is hier reeds herhaalde lijk geschreven: het centrum van de streek van de tien duizenden forenzen moet het nog steeds stellen met een complex dat herinnert aan overbekende Far-West fort, hoogst onkomfortabel en on gezellig een aanfluiting van de bekende slogan dat men in ons lieve vaderland het best per spoor reist wat dan kan waar zijn in zoverre men niet te maken heeft met pleisterplaatsen als het Aal- sterse station. NIJPEND PARKEERPROBLEEM IN STATIONSWIJK Voordien reeds, en dat is wel enkele jaren geleden, hebben wij hier bericht over diverse projekten inzake een nieuw reizigersstation en autobusstation. Blijkbaar zijn deze in de lade gebleven, omdat hoofdstedelijke projekten als bv. een metro voorrang dienen te Vijgen. Op een afstand van amper 30 km van wat de hoofdstad van Europa wordt genoemd zijn er ken nelijk van Rijkswege geen be zwaren dat men een druk reizi gersstation voor de toekomst en voor Bokrijk wil veilig houden. De huidige situatie in en rond het Aalsters ^reizigersstation werkt ui'teraard ook op de heupen van sommige raadsleden en parlemen tairen. Tijdens de laatste raadszitting heeft CVP raadslid E. Bogaert andermaal de kat de bel aange bonden. Volksvertegenwoordiger Bert van Hoorick heeft vervolgens een parlemantaire vraag ge steld aan de Minister van verkeerswezen. De h. van Hoorick stelt «Tal van reizigersstations werden in de loop van de ja ren vernieuwd of herbouwd. Ook voor een nieuw reizigers station te Aalst bestaan sinds jaren projekten die tevens de oprichting inhouden van een autobusstation en van een nieuw gebouw voor de Posterijen en de goederen dienst. Einde 1968 lag de uitvoering van de eerste fase van- bef autobusstatidn klaar voor aanbesteding waartoe zou worden overgegaan in 1969. Dit is niet gebeurd. Nochtans is het station Aalst belangrijk om zijn groot aan tal reizigers die zowel het spoor zelf als de autobussen van de NMBS gebruiken. Bovendien wordt het parkeer probleem voor de reizigers die zich met hun wagen naar het station te Aalst begeven steeds nijpender en kan dit probleem slechts opgelost worden samen met de bouw van een nieuw reizigers- en autobusstation». De h. Van Hoorick stelt dan konkreet de volgende vragen aan de Minister: 1 Wanneer zal worden overge gaan tot de uitvoering van het autobusstation 2 Hoever de plannen van het nieuw reizigersstation zijn gevorderd en voor wanneer de uitvoering ervan is voor zien? nog niet tergend genoeg is, en deze vaststelling is hoofdzakelijk een verwijt aan de Rijksinstanties komt daar nog bij dat de huidige Minister van Volksgezondheid, de h. Nameche, een vergunning wei gert voor 101 nieuwe «bedden» in de Aalsterse O.L. Vrouw kli niek waar men eveneens in steeds grote mate met gebrek aan zieken kamers heeft af te rekenen- Voor zover we menen te weten werd deze weigering door deze Minister niet gemotiveerd. En bijaldien hij dat wel zou doen, zal het niemand verwonderen dat hij zich traditie getrouw be/oept op gebrek aan kredieten. ooo Ziedaar dan enkele nieuwe ge gevens die men kan voegen bij het steeds lijviger klachtenboek van deze agglomeratie van deze streek. Inmiddels te bedenken dat reeds tien jaar geleden, het De partement van Volksgezondheid kon nota nemen van een deskun dig advies dat luidde als volgt: «Vergelijkt men het bestaande aantal bedden met het optimale, gemeten met nationale maatstaven dan merkt men dat de medische uitrusting van de Denderstreek op dit punt tamelijk onvoldoende lijkt».

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1