Kerkstraat 12, Aalst Aalsters rekord-jaar middenstandswerking De Vlaamse Toeristenbond De Vlaamse Automobilistenbond De Wacht op de Weg Tel. 717.27 Lezerstribune OPINIES Het voorbije jaar hebben onze plaatselijke middenstandskringen een nooit geziene inspanning gele verd die zelfs op het nationale vlak een grote weerslag had- Chronologisch begon het met een publieke vergadering van het Verbond der Aalsterse Dekenijen waar voor de eerste maal een reeks problemen «van achter de toonbank» werden bekeken. Te vens werd (eindelijk) een Koordi- natiekomitee van de plaatselijke middenstandsorganisaties opge richt. En reeds een week later werd tijdens een nieuwe publieke vergadering besloten met de steun van de zes Volksvertegenwoordi gers van ons arrondissement de wettelijke regeling van alle han delspraktijken af te dwingen, door een eigen wetsvoorstel te laten •indienen. Dat de diensten van voorzitter Van Dorpe en het Verbond der De kenijen in 1969 samen meer dan 18.000 vellen papier gebruikten voor teksten allerlei, geeft een idee over de hardnekkig voigehou- den aktie. Maar dat alle nationale midden standsorganisaties, alsook vereni gingen van verbruikers, grote ge zinnen en niet in het minst de mi nisters Hanin en Leburton tot be langrijke stappen overgingen, s allemaal het gevolg van de posi tieve en stimulerende initiatieven die vanuit Aalst open waaiden. PLAATSELIJK BELEID Het jongste nummer van Test aankoop illustreert nog eens hoe de argeloze verbruiker door grote warenhuizen in de luren wordt ge legd met aangekondigde «mirakel- prijzen». De rush r.aar zogenaam de rechtstreekse aankopen is ook over Aalst gevaren. Toch leren de Aalstenaars steeds beter onder scheid te maken tussen lokvogels en artikelen net schaamteloze winstmarge. Kenschetsend (of grappig?) is de geschiedenis van de bestelwagen van een hollandse meubelzaak die op 4 december jl. meubelen oplaadde in een Aalster- se meubelfabriek en ze een paar kilometer verder aan Aalstenaars ging afleveren. Een nieuwe verkeersregeling voor het centrum werd uitgewerkt zonder inspraak noch voorlichting van de meest betrokkenen, alhoe wel burgemeester Debunne des tijds de handelingen voor een veel beperkter ingreep raadpleegde. De gerechterlijke hervormingsperi kelen dreigen een afrekening onder gefrustreerde politiekers en hun opvolgers te worden, doch een verouderde zienswijze over aan wending van de pupillenschool ont neemt Aalst een reuze-kans tot revalorisatie van gans het han delscentrum. Nooit werd op een van die on telbare vergaderingen over ekono- mische expansie enige aandacht verleend aan de rol van de distri butie. Daarom zal het Verbond der Denkenijen eerlang een statistiek over de werkverschaffing onder zijn leden opmaken. De aalsterse gemeenteraad heeft in oktober 1969 enige aan dacht aan de kleinhandelaars be steed. Interpellaties van raadsle den De Neve en Van den Eede verdedigen onze stellingen, die werden bijgetreden door de heren Vernimmen en Claus, en beluisterd door 32 bestuursleden van Deke nijen. Moet in 1970 geen kruis ge- maakt over onze huidige s.ads- schouwburg-poging? Een moedige beslissing zal als een bewijs van doorz.cht en realiteitszin door el keen worden aanvaard, daar waar het gooien met honderden miljoe nen naar een uitzichtloos lucht kasteel steeds scherper door de komende generatie zou gebrand merkt worden. Een stad als Aalst, waar het gezond vers'and steeds heeft ge heerst, zou ook beter haar leve ranciers betalen dan haar fantasie- en. Zo traden wij 1970 binnen met de overtuiging aan de eerlijke han delaars en vooral aan de verbrui kers een we'.telijke bescherming te geven. Zo zien w.j ook via raadslid Bogaert de dag tegemoet dat onze nationale middenstands- organisa ies eindel.jk onder elkaar een bestendig kontakt gaan onder houden, naar het voorbee-d van Aafst. Hoe zouden wij dan niet opti mistisch zijn nu het in het bloed van alle Aalstenaars begint te t!n- telen bij het naderen var- Karna val t P-OP- WEET JE WAT HANDBAL IS Ik ging eens bij mijn vriend Henri een goede speler d e Fawzi Skouri toen ging ik naar mijn peter want Hamou is beter sommige dieren hebben een steert wat een topschutter d.e Jef Meert ik ging naar Rupelmonde en weet je wie degradeerde Dendermonde een dokter verbiedt soms zout en wie had ons liggen op Sasja? E.k. out ik ging eens bij Armand Pien en de doelwachter van Avanti stopte een penalty toen ging ik naar mijn pa en Van Snick deed het hem na b.j Sasja zijn ze nu naar de gal want Sus Weyn vraagt zijn overplaatsing naar Flemalle zeer gezond is porei en we hebben geen schrik van Eendracht Vrij ach heve deugd waar zit Avanti met haar goede jeugd want ik ging bij Martha en de jeugd van Avanti verloor op Sparta binnenkort eten we iedere zondag kalkoen want de jeugd van Sparta word kampioen ook doen wij geen hoed af voor al die heren want onze eerste ploeg zal ook triomferen Jaak Lef. nodigen U vriendelijk uit een bezoek te brengen aan hun nieuw Tehuis op een paar stappen van de Grote Markt Vanaf dinsdag 13 januari, staat mej. De Maertelaere er volkomen tot uw dienst voor alles wat toerisme, automobilisme en kuituur betreft. Ze is er elke dag, van maandag tot donderdag, van 9 u. tot 12u.30 en van 14 u. tot 18 u. 's Vrijdags is ze er daarenboven tot 20 u. 's Zaterdags gesloten. Gedurende de 6 zomermaanden, van 1 maart tot 30 september, is het tehuis ook 's zaterdags open van 9 u. tot 12u.30. Verder blijven natuurlijk de heren vertegenwoordigers Herman TALLOEN, Parklaan 93, AALST Tel. (053) 221.90 Antoon MACHIELS, Val. de Saedeleerstraat 25, AALST Tel. (053) 239.08. TOT UW DIENST.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 3