sp op GOMAR SPORT Alles loopt gesmeerd bij Eendracht Verkiezing van tie sportiaureaat 1969 van de stad Aalst De grote schok Voetbaltornooi Steeds Okapi Black Boys zonder Stazny der stad Aalst 6 VOOR ALLE SPORTARTIKELEN ort SCHOOLSTRAAT 54 AALST TEL. 225.56 ZEGELS VALOIS alle fropten VOETBAL Op vrijdag 23 januari 1970 te 19u30 zal door het stede lijk sportkomitee, in de feest zaal van het Stadhuis wor den overgegaan tot de aan duiding van de SPORTLAU- REAAT 1969 van de stad Aalst. Benevens genoemde verkie zing voorziet net programma van doze feestavond tevens de uitreiking van de trofeeen verbont-en aan de onder scheidene interscholensport- wedstrijden en de Sport week 1969, alsmede een in terview door TV journalist L. De Pcfsma.eker van zijn collega Fred De Bruyne, met als onderwerp de loopbaan van deze laagste als wielren ner en daarna a's TV jour nalist. JUDO Er heerst een grote belangstel ling voor de Provinciale Judokam pioenschappen voor de «Beker der Gew.ch sklasse» voor «Belof ten en voor jun.ores» die nu zon dag worden gehouden n de zaal van Basketbalclub Okapi in de Burchtstraat. De inrichting is in handen van de Aals'erse judoclub Hirano Kwai die geen inspannin gen heeft gespaard om er iets groots van te maken. ATLETIEK De Eendracht Aalst atleten ble ven tijdens het jongste weekend eerder in de schaduw in de veid- loopkompetitie Slechts de Aalste- naar Corthals slaagde er in bij de seniores te Asse op een ereplaats beslag te leggen, terwijl de jeug dige Corthals bij de scholieren een opgemerkte prestatie leverde en in het spoor eindigde van de overwinnaar VrancKen. Eendracht speelde tegen Oos tende zoals het een kopploeg past: zelfzeker en met een autoriteit die het geloof in eigen kunde fel liet doorschemeren. Met een dergelijk vertrouwen en moreel moeten de w'.t-zwarten be slist aangezien worden als de gro te kanshebber in het titeldebat. Wij willen anders niet beweren dat het tegen de kustbewoners een pracht van een wedstrijd werd zulks was immers niet mogelijk op het glad en moeilijk bespeelbaar terrein alhoewel Eendracht er toch nog van maakte wat er in dergelijke omstandigheden van te maken was. Het begon met een reeks aanvallen die op een ver sterkte bezoekende verdediging aanvankelijk te pletter liepen zo dat er tijdens de eerste helft geen doelpunten op het bord kwamen. Spijt.g was het anders dat tijdens deze periode een kanjer van Van Der Eist geen beter lot kreeg. Doelpunten kwamen er echter na de kampwisseling wel en zulks nadat bij de Ajuinen Taelemans en Lecocq onderscheidef.jk waren vervangen door Cammu en Toon Van Poelvoorde. Het was trou wens deze laatste die nog maar pas was opgewarmd toén hij reeds met een schitterende"1 kop- staat het openingspunt skoor'de. Meteen had Eendracht dus de leiding veroverd en liet dan ook even de teugels wat losser waar van de Westvlamingen gebruik maakten om even de stormklok te Sportkring was tijdens de voor bije speedag met verplichte rust ingevolge de onbespeelbaarheid van het St Gillis-terrein, en men heeft dus rustig de tijd gekregen om even na te kaarten over de jongste resultaten die eerder aan de magere kant waren. Het schijn* dat er enkele wijzigingen zullen doorgevoerd worden voor de komst van de grote rivalen van Denderleeuc die zoals elkeen weet op het huidig ogenblik in een beste konditie steken. Hier van gaf men trouwens tijdens de voorbije speeldag nog eens het bewijs met de gasten van Loven- luiden. Zonder resultaat echter want de Eendrachtdefensie bleef zonder veel moeite de toestand meester. Toen tenslotte Eendracht weer het meesterschap opeiste was Szapinsky er als de kippen bij om even voor tijd een tweede Eendrachtdoelpunt op het bord te brengen. EENDRACHT NAAR MARCHIENNE Vooraan in de klassering begint er stilaan maar zeker meer afte kening te komen. Het was tijdens de jongste speeldag immers zo dat een paar kopploegen weer steken beten vallen. Zo ondermeer La Louviere dat een puntje in het vuur liet te Lauwe terwijl Roese- lare thuis de ganse inzet verspeel de tegen Vigor Hamme. Meteen is Eendracht reeds tot op een puntje genaderd van genoemde Waalse formatie zodat mag worden ver wacht dat de Ajuinen vrij vlug de tweede plaats zullen bezetten van waar men dan het ogenblik kan afwachten dat de leiders van Ber gen worden afgeslacht. Zo gezien staat alles er dus wondermoo' voor, voor Eendracht, temeer daar de reis van zondag naar Mar- chienne niet bijzonder zwaar schijnt daar de Walen toch ge rangschikt staan bij de figuranten die zich zullen moeten reppen om het behoud in Derde Afdeling te verzekeren. Wij geloven dan ook niet dat Eendracht er en g gevaar loopt- degem zonder veel moeite te over winnen. Gelijk de zaken nu staan heeft Denderleeuw het meest kans om deze belangrijke derby te win nen alhoewel de Sportkringers van het terrein voordeel kunnen genieten. Voor de Ajuinen wordt het met alleen een prestigestrijd doch het wordt de allerlaatste kans om weer vooraan aan te sluiten Het treffen tegen Dender leeuw wordt dus kruis of munt voor de Sportkringers die na een reeks van allerhande tegenslagen best een opkikkertje kunnen ge bruiken. UITSLAGEN VAN 3 JAN. 1970 1/8 finaal beker Intercom - Breugel 2-3 Ruime publieke belangstelling voor deze onder alle oogpunten genietbare cupwedstrijd, uiteinde lijk behaalde Breugel een welver diende zege tegen een aanklam pend en gevaarlijk Intercom. Zeer goede leiding van het trio Van Goethem - De Neve - Callebaut Manchester - De Kroon 0-4 Een dapper verweer van Man chester ten spijt kon niet verhin deren dat De Kroon gemakkelijk de overwinning behaalde. Groen Wit - Gijzegem 7-2 Tegen het achttal van Gijzegem numeriek in de mindere kon Groen Wit hoge cijfers vastleggen. Mijlbeek Ocarina 0-3 Leider Ocarina kwam nooit in moeilijkheden tegen een veel te hard spelend Mijlbeek. BASKETBAL Nadat Okapi zich tijdens de voorbije Nieuwjaarsdagen even had opgewarmd met een oefenpar tijtje voor eigen volk tegen Blan- kenberghe heeft men nu ook zon der veel moeite de kompetitiewed strijd tegen Red Sox gewonnen. Om nog even terug te komen op de vriendschappelijke wedstrijd tegen Blankenberge kon het jam mer genoemd worden dat de gas ten bijlange niet opgewassen wa ren tegen de grootmeesters van Okapi zodat er dan ook van span ning niet veel spraak was daar het overwicht van de jongens van de Burchtstraat al te groot was- Bij het eindsignaal was er bijna een verschil van vijftig punten wat voldoende de heerschappij van In de wedstrijd tegen Were D; diende Black Boys het te rooien zonder hoofdpion Stasny. De af wezigheid van deze topfiguur liet zich aanvankelijk- voelen alhoe wel het duo Schollaert-De Neef hun schietkwaliteiten duchtig de monstreerden. Niettemin hadden de jongens van de Volksplaats aan de rust slechts een kleine 30-26 voorsprong, zodat er voor de be zoekers zeker nog een kans inzat. Dat dacht men tenminste ook doch Black Boys oordeelde er anders over want na de herneming vond men plots het goede ritme zodat Schollaert. De Neef, Goubert, Sonck, Dumon- Dherdt en Van Nuffel met afgetekende cijfers de Aalsterse zege konden verze keren. WEDSTRIJDEN VOOR 10 JAN Endoka-Kova 13i|15 Arend Horn - Heiplas 15 u Arend Intercom - Immerzeel 13u45 Immerzeel Waterschoot - Snas 15 u Immerz. Gijzegem - Melckenbeeck 15 u. Gijzegem R.V.G. KRACHTBAL De Aalsterse krachtbalclub Ha cienda die reeds in de Ajuinstad zoveel heeft gepresteerd ten bate van de krachtbalsport zal het nu zondag opnemen tegen de sterke formatie van Strovi Brugge. De Ajuinen zweren op de zege_ zodat het op het Aalsterse terrein be slist een boeiend vertoon wordt. Okapi onderstreepte. In de strijd tegen Red Sox ge raakte Okapi aanvankelijk moei lijk in zwier zodat de thuisspelers de leiding konden veroveren met 8-4. Eens echter dat de Aalste- naars de goede kadans te pakken hadden bleef Red Sox meteen in het verweer zodat Dillard, Van Ten Seen, Van Keer, Dhoir, Kok Pottiez en Cammu de gelegenheid kregen om rustig de puntjes op te stapelen. In de klassering heeft Okapi steeds twee punten voor sprong op Racing White dat hard nekkig blijft aanklampen, "terwijl de rest geen kans meer heeft in het titeldebat daar het op de der de rang prijkende Vorst reeds een kloof van zes punten op de Aalsterse leiders te dichten heeft. COK DE OKAPi-DAMES De Okapi-dames hebben een harde strijd moeten leveren om er de gasten van Amiciale Gent on der te houden. De Stroppen had den inderdaad bijna tijdens de ganse partij de leiding en het was slechts op enkele minuten voor het einde dat de Ajuinen de teu gels overnamen. Bij Okapi deed Lil ane Kieckens een suksesvol wederoptreden na een zeswekenlange afwezigheid ingevolge een kniekwetsuur terwijl ook de twee Ringoirs, De Nul, N. Kieckens, De Schrijver en Scho'- laert zich langs hun beste zijde toonden. OSIRIS BEVESTIGDE De jeugdige formatie van Os - ris heeft nog eens bewezen da: men wel degelijk een der beste ploegen uit de reeks is, met b.j Hoger Op een schitterende zege te veroveren. De Ajuinen hadden van bij de start de leiding en zouden deze nooit meer afstaan, spijts tegenreacties van de thuis spelers- Bij Osiris zorgden Vinck, De Schrijver, De Kegel, Goubert en Ringoir voor de puntjes.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 6