GESPREK L VAN DORPE (Algemeen Middenstandsverhond}:. „DESNOODS NAAR DE RAAD VAN STATE." Leven in da welvaartstijd Het verzet tegen vestiging supermarkt N.V. Sarma te Erembodegem :'i Wachtdienst Apothekers in Aalsterse gemeenteraad Hoe groen is het Aalsters N.M.B.S. Station 1 MILJOEN VOOR K.O.O. GRONDEN 3 DOLLE Zoals in onze vorige editie aangekondigd, ging zondag II. de midden- standsprotestbetoging door tegen de geplande vestiging van de Su permarkt N.V. Sarma te Erembodegem. Gisteravond zou te Erembode gem tijdens een bijeenkomst het Aktiekomitee verder vorm krijgen, ge steund door het Algemeen Middenstandsverhond en het N.C.M.V. DAGEN TEGEMOET Aansluitend bij onze vorige informatie en kommentaar publiceren wij hierna een bondig samengevat gesprek met de h. Van Dorpe van het Algemeen Middenstandsverhond in verband met de aktie tegen dit grootwarenhuis. BOVEN HET HOOFD VAN STEDEBOUW... Wat na de protestbetoging Onze aktie gaat onverminderd verder. He den donderdag wordt te Erembode gem het Aktiekomitee uitgebouwd. Gelooft U dat deze aktie tot resul taten zal leiden Misschien is het kalf reeds verdronken. Ofschoon... Evenwel, de ganse zaak is onaan vaardbaar en niet alleen vanuit een louter middenstandsbelang. De N.V. Sarma heeft niet eens het advies gevraagd van stede- bouw, maar zich rechtstreeks ge wend tot het Ministerie van Openbare Werken. Die aanvraag dateert van 7 oktober 1968 en gebeurde via een Architektenbu- reau. O.W. heeft een principieel akkoord gegeven op 21 april 1969. Wij hebben het tegen deze me thodes. Een gewoon sterveling krijgt niet zo eenvoudig een bouwvergunning- De vestiging van deze Supermarkt lijkt ons nadeliger voor het Aalsters kommercieel centrum Inderdaad, maar ook voor dit van de andere ge meenten. Maar er zijn ook verant woorde bezwaren vanuit urbanis- tisch oogpunt. De groenzone aldaar komt in 't gevaar. Het verkeers probleem zal er verergeren zelf al heeft O.W. als voorwaarde gesteld dat de uitrit via de Churchillaan moest ontworpen worden. BEROEP OP GEMEENTERAADS LEDEN EN PARLEMENTAIREN. Goed. maar hoe ziet U de verdere aktie Wel er zijn vrijdag II. een reeks bezwaren en niét van kom- merciële aard offcieel overge maakt. Het aantal ondertekenaars beslaat ca. 4 pagin's. De midden stand van Erembodegem en omge ving is zich bewust van de bedrei ging- Daarenboven wordt een schrijven overgemaakt aan alle gemeente raadsleden waarin vanwege de mid denstand uitvoerig ook de kommer- ciële bezwaren worden geformu leerd, alsmede deze vanuit plano logisch oogpunt. De verkoop van de K.O.O. prijs 1 miljoen voor deze gronden dient uiteindelijk voor komen. De Aalsterse gemeenteraad komt volgende donderdag bijeen. plaatsen van straatborden in plas tiek. De agenda vermeldt een aantal Vragenlijst administratieve punten o.m. lensn- gen bij het Gemeentekrediet van België voor diverse werken o.w. de aankoop van verzinkte vuilnis emmers voor de vuilnisophaaldienst, wegeniswerken, openbare verlich ting, glazen wanden aan de inkom van het stadhuis, aanleg van een parkeerplaats aan het stadhuis (voormalige openluchtsc.iouwburg, Het slot van deze agenda ver meldt een aantal vragen, vermoede lijk van de oppositiereakties betref fende de huisvuilopha'.'ng, het on derhoud van het kerkhof, de slui ting van het Handelsagentschap N.M.B.S., het sportcentrum, het ku'tureelcentrum en de kinderkrib. Men wenst te Erembodegem dit be drag aan te wenden voor het Tehuis voor Bejaarden En dat ten koste van de middenstanders Indien het waar is dat deze Supermarkt nieuwe werkgelegenheden biedt, is het ook waar dat de werkgelegenheid van personeel in kleine middenstands- bedrijven, door de konkurrentie van dit grotenwarenhuis in 't gedrang komt. Maar nogmaals, de methodes volgens dewelke men de in planting van dit grootwarenhuis zou toelaten tegen het advies bv. van Stedebouw bevallen ons niet. Desnoods gaan wij tot bij de Raad van State, en wij re kenen ook op de parlementairen van het arrondissement. Wij hebben begrip voor de moei lijke situatie van het Burgemeester en Schepenkollege te Erembode gem. Maar de middenstand heeft de plicht voor zijn bestaanszekerheid op de bres te komen. D.O.C. Inrichting Onthaaldionst ten stadhuize. Ter bespreking is o.m. ook de in richting van een ontvangdienst voor het publiek ten stadhuize, het plaat sen van nieuwe openbare verlich ting in tal van straten, de uitbrei ding van de kantoren van de dienst Bevolking en het leveren en Merkwaardige vraag van een raadsMd Opdracht aan het Kolle ge van Burgemeester en Schepenen om zich dringend in verbinding te stellen met de bevoegde Beroeps vereniging van apotekers in de stad Aalst en haar met aandrang te ver zoeken gedurende de weekends en feestdagen miinstens twee apote- ken open te houden, nl. één op de linkeroever van de Dender en één op de rechteroever. Pendelaar A. Héwel, ze zijn nu begonnen met de werken aan het station te Aalst... Pendelaar B. Ja, alle ramen, deuren, loketten krijgen nu een stevige groene verflaag. Een ste vige hoor Een verver zei mij voila daarmee is 't hier weeral voor tien jaar in orde... (Zie omtrent het Aalsters N.M.B.S. Station De Gazet van Aalst nr. 33 - Jrg. 1960, nr. II en 28 en 44 Jrg. 1961 en tientallen andere edities tot en met 1970) of de stem van het volkin Aalsterse wachtkamers Wachtkamers van stations, van sociale organisaties, van admi nistratieve diensten en niet het minst van artsen bieden soms een bewogen beeld van deze welvaartstijd. De bekende stem van het volk hoort men er wel spontaan klinken. Soms zeer hef tig. Niet zo dikwijls meer 'klinkt weer de spontane lachtbui. Heb ben wij het lachen verleerd - Nog wel in deze welvaartstijd Natuurlijk klinkt, eerder zelden, wel een humoristische noot. Wat denken, wat vertellen de men sen de wachtenden op trein, op ambtenaar, op arts zoal in een wachtkamer Drie medewerkers noteerden in telegramstijl een en ander van deze volkse reakties over duur leven ziekte zie kenhuizen politiek Lim burgse en andere stakingen Aalsterse way of life en noem maar op. Een joernalistiek allegaartje. Het wordt U in één van onze volgende uitgaven gepresen teerd. In elk geval ook een fel brok Aalsters leven... Ter infor matie...

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16