klein logboek LEZERSTRIBUNE Feest in het syndikaat «Verenigde Vleeshouwers» Be aalsterse karnaval Handelsrechtbank Slechte kinderen of Slechte ouders? Censuur slechter dan pornografie? Lawaai aktiveert het geheugen Hulde aan verdienstelijke leden 2 Een Leuvense student die een tesis voorbereidde over jeugd misdadigheid, had het plan opge- vaf rond 10 uur 's avonds een 100 tal gezinnen op te bellen om te vernemen of de ouders op de hoogte waren waar hun dochter of zoon op dat ogenblik vertoef de. Zijn origineel experiment leid de tot een verbazend resultaat het waren in 76 gevallen de kin deren die aan de telefoon kwa men om te verklaren dat zij niet wisten waar hun ouders op dat ogenblik ergens verbleven. Volgens een 4000 psychologen en psychiater is censuur slechter dan pornografie. Een studie over vuilschrijverij, geweld en censuur onder leiding van Dr Linkyn van de universiteit toont het volgende aan: 80 t.h. der psychiaters en psychologen is nog niet op geval len gestuit, waarin pornografie de hoofdfaktor vormde in antispeciaal seksueel gedrag. 83,7 t.h. gelooft dat per sonen blootgesteld aan pornogra fie n.et meer be.rokken zijn in anti-sociale en seksuele daden dan anderen 86,2 t.h. meent dat lieden die zo hevig tegen pornografie zijn, dikwijls ertoe worden bewo gen door eigen onopgeloste seksu ele problemen. 76,5 t.h. gelooft dat wer kelijke probleem van de censuur is, het vinden van bekwame en ge- eigende personen om hun oordeel te geven over het geschreven en getoonde materiaal (zonder span ningen, kompleksen en vooroorde len) van anderen. 76 t.h. neemt niet aan dat het zien van geweld op de TV of in de film ertoe bijdraagt over het algemeen mensen te prikkelen of tot opwinding te brengen of frek- went leidt tot een gewelddad g gedrag. De opvatting dat geluiden sto rend werken op het leren is alge meen Ouders zullen er steeds op letten dat hun kinderen geen huis werk maken met de radio of de televisie aan. De uitslag die de Brit Mc Lean verbonden aan het psyoholagisch Instituut van de universiteit van Londen uit expe rimenten heeft bekomen, brengt deze opvatting echter aan het wankelen. Het is hem gebleken dat het eigenlijke leren wel wat moei zamer gaat, maar dat het geheu gen de geleerde zaken beter vast houden zij het dan, dat het laatste pas de volgende dag aan het licht kwam. Hij werkte met twee groepen personen, de proefper sonen en de kontrole-mensen. Laatstgenoemde groep studeerde dus zonder lawaai. De eigenlijke studie bestond uit het van buiten leren van lettergrepen zonder be tekenis, zoals Jex, hi, nij, kla enz De proefpersonen konden de vol gende dag deze zinledige letter- kombinaties veel beter reproduce ren dan de controle groep, maar niet op de zelfde dag. Hij had er derhalve alle schijn van dat bij ka baal grondiger sporen worden vastgelegd in het geheugen. Wel licht werkt geluid prikkelend op de aktiviteit van het geheugencentrum in de hersenen. Het is ook niet denkbeeldig- dat het ««oprakelen» minder vlot gaat naarmate de ge heugensporen steviger in de her senen verankerd raken tijdens het leerproces. Op grond van de uit slag van deze proef is het in elk geval niet langer vol te houden dat geluiden schadelijk werken op de studie. Wel kunnen geluiden het koncentratievermogen ern stig verstoren, maar dat is dan weer een andere kwestie. Het is reuze Karnaval geweest, ongezien het incident Kattestraat, die meer te zien heeft met de ver waarlozing van de dekenij dan met de omloop van de stoet. De aalstenaars kunnen improvi seren. De prinsverkiezing was bijna afgelast door gebrek aan kandidaten en op enkele dagen was het geklonken, het werd een de-- meest spirituele verkiezingen. Jammer van de A.B.D.G.Z-zaal het was er koud en ongezellig. Wanneer gaat men die fabrieks- halle eens moderniseren. Een op dracht voor het nieuw stadsbe stuur! De stoetformule is goed, Aal sterse komische en show-groepen omlijst met geüniformeerde mu- zieken uit de omgeving, met of zender majoretten, maar liever met Al de Aalstenaars hebben deze manier van werken goed gekeurd, de niet Aalstenaars moeten nog deze formule_yerteren. Veel zal afhangen van de groe pen zelf, al zijn ze dertig in aan tal. De groepen moeten hun ver beelding laten werken, en vooral het zo stellen dat ook niet Aal stenaars hun bedoeling begrijpen De cafe-amusante groepen wa ren dit jaar buitengewoon. Van oiljsterse ploosters tot de sloe bers, the queen's Peromoillervan- gers en de uitvliegende groepen onder meer L.O.L. Maar een zaak blijft. Carnaval wordt in het centrum gevierd, met uitzondering van de Varkens- markt, waar ook een bepaalde stemming heerst. Maar in de late uurtjes zullen de wijkcafes ook wel hun pintje getapt hebben, en zo zal het Aal- sters-bier, al te veel gemengd met vreemde bieren, gevloeid hebben door maag en nieren om, dan, zo als onze toeristen-ploosters het vertellen onze Dender te geden ken. Hierbij een proficiat voor Prins Carnaval Jean Paul Keizer Kamief Sergeant en vooral de Ploosters om hun geutige spirituele liedjes. Wij zijn d'r Aalst doe zo voort, en leve Carnaval 1971. Een zaak nog, de leden van het stedelijk feestkomitee dienen ook bedankt om hun medewerking aan de stoeten, de ajuinenworp, de verbranding van de Karnaval en de twee goed beladen diners. Het is hun gegund, tot spijt van wie het benijdt. Een van een van de A.K.V- In aanwezigheid van verschei dene personaliteiten ging het 68e St Antonius feest van het Syndi kaat der Verenigde Vleeshouwers van Aalst (stad) door in de feest zaal Madelon. Voorzitter V. Van der Helst ver welkomde ere-Voorzitter Jozef Van der Vorst, dhr Broos algemeen directeur van de Landsbond der Beenhouwers en Spekslagers van Belgie; dhr Zwaenepoel, onder voorzitter van de Landsbond en voorzitter van de provinciale bond Oost-Vlaanderen, dr Veearts Van dei Schueren, bestuurder stede lijke slachthuizen. advokaat Guns, juridisch raadsman van het syndikaat; dhr Van Mol Frits, marktleider en andere. Dhr Vermoesen bracht het jaar verslag en wees op de verschillen de problemen. Met de nieuwe be sluiten die in het vooruitzicht wor den gesteld zal ieder voor zich de schade moeten beperken Fis- ksliteit en komende BTW brengen zergen. Men moet de toekomst goed voorbereiden. Vindingrijkheid werkzaamheid en realiteitszin zul len doorslaggevend zijn. Vervolgens werd hulde gebracht aan volgende leden; Vettenburg Zeon 35 jaar lid en Van Neck Gustaaf meer dan 10 jaar be stuurslid ontvingen het beroeps verenigingsteken tweede klas; Robijns Richard 35 jaar lidmaat schap; Lecompte Henri 40 jaar lid en 30 jaar bestuurslid ontvin gen de zilveren palmen der Kroon orde. Hulde werd gebracht aan dhr. Moens Frans, 35 jaar lid, 30 jaar bestuurslid, lid van het hoofdbe stuur, klachtencommissie, be roepsopleiding, Syndikaal Verbond Oost-Vlaanderen en aan dhr Ro- wies Gustaaf 25 jaar lid, 20 jaar vaandrig en 1 12 jaar bestuurs lid. Aan hun echtgenoten werden bloemstukken overhandigd. Dhr Broos, direkteur van de Landsbond, sloot zich aan bij de hulde aan de vereremerkten en overhandigde aan dhr Lecompte H het zilveren ereteken voor Syndi- kale verdiensten, ook aan de heer Rowies Gustaaf. Hij drukte de dankbaarheid van de bond uit tegenover dhr. Daeleman Henri, secretaris en spil van de afdeling. De prijzenkwestie is het brand punt van het jaar; de stijging n de laatste jaren en door indexatie kwam meer dan ooit naar voren in de vleessector. De inkoopprijzen ztjn merkelijk gestegen.- De -prij- zencommissie moet de prijzen nauwkeurig berekenen. Allerhan de maatregelen dienen te worden getroffen, meer informatie over detailprijzen. Hij legt de nadruk op de tucht vanwege de slagers in hun syndikaat; men moet op verantwoorde manier werken ten voordele van de beroepsbelangen. Dhr Zwaenepoel, voorzitter van de provinciale bond der vleeshou- werssyndikaten, wenst de afde ling met zijn bestuur geluk om het dynamisme waarmede zij wer ken. Er valt voor de toekomst nog veel te doen en alleen door ver eniging kan men zich sterk voe len. Alleenstaanden hebben onge lijk want zij zullen door onvol doende voorlichting het gelag eerstdaags betalen. Ook hij brengt hulde aan de vereremerkten. Dhr Van Neck Gustaaf dankt in naam van de gehuldigden en spreekt over het vertrouwen die de leden moeten stellen in hun bestuur en omgekeerd. Men moet trachten de enkele nog alleen staande slachters te verenigen. Een gezellig samenzijn en prachtige tombola besloot deze 68ste feestviering van het syndi kaat der verenigde vleeshouwers van Aalst stad. A.V.M. Als gevolg aan het artikel in LEZERSTRIBUNE De grove mistoestand in de Handelsrecht bank waarvoor onze dank, want het geeft de juiste toestand weer zou ik echter ter verduidelijking willen dat onder dezelfde hoofding volgende tekst in uw eerstkomen de uitgave zou worden ingelast: «De schrijver van het artikel heeft de ««mistoestand» goed ge zien en met reden aangeklaagd. Wat betreft echter de mogelijk heid om de zitdagen uit te brei den wat momenteel niet mogelijk is, kan hier echter het volgende worden aan toegevoegd Om d e twee dagen te ontlasten worden de volmachthebbers van de beroepsorganisaties en priva te volmachthebbers de raad ge geven, en ,hier wordt gebruik van gemaakt, op de andere voormid dagen zich ter griffie aan te bie den. Alle inlichtingen en verrich- ONVERGETELIJKE ONVER3LIJTBARE SLOEBERS Wat wij dit jaar voorgeschoteld kregen van deze «A» Sloebers is wel terug iets hun naam waardig. Eivol waren de cafes waar ze hun muzikale prestaties ten beste gaven. Met moeite kon men een hunner originele ««tambourijntjes» bemachtigen. Getooid in prachtige hongaarse kostuums, brachten ze de karnavalvierders met hun Brahms Rapsodie, hun Juliska, hun Zwarte ogen e.a in een fan tastische stemming, zodat men tingen bu.ten de specifieke for maliteiten worden ook op de an dere dagen verstrekt, nl. afleveren van kopijen, attesten enz. Voor de wederinschrijvingen van de rechtspersonen (Vennootschap pen) is de griffie ook elke voor middag open, uitgezonderd de za terdag. Terloops mag ook wor den gezegd dat, indien zich ie mand aanbiedt, die een verre reis moet ondernemen, of zich moeilijk verplaatsen (schippers) en dit op een andere dag dan de woensdag of de vrijdag, ze steeds met voorkomendheid worden bediend. De aandacht dient ook geves tigd op het feit dat, in tegenstrijd met sommige gepubliceerde be richten zelfs in beroepsbladen, de NATUURLIJKE PERSONEN, nog niet onderworpen zijn aan de ver plichting van wederinschrijving in het arrondissement Aalst». «L. D'h.» zich bijna in Budapest waande. Er wordt gezegd dat ze er de finitief de streep gaan onder trek ken, laat ons hopen van niet. BIJVERDIENSTEN THUISWERK o.a. inrijgen, vouwen, plakken schrijven, enz- Inlichtingen (postzegel inslu ten ««DESTICO» v-R. van Ke sellaan 71 's Hertogenbosch Verantwoordelijke uitgever G. Sanders, Schoolstr. 26 Aalst

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 2