Strijd tegen lawaai Sport op aite fronton stadsbestuur HANDELSPOCKET Liefhebbsrsveet- balverbond Bouwhulp Protest tegen verhoging spoorweg tarieven Marktprijzen der stad Aalst ELECTRISCH LASSER Noteer in uw agenda Nieuw politie- reglement DENDERSTREEK Woensdagochtend werd in alle stations van het arrondissement door de gemeenschappelijke so cialistische actie geprotesteerd tegen de prijsverhoging van de treinabonnementen waarvan voor al de bedienden en arbeiders in dit forenzengebied het slachtof fer dreigen te zijn. Ook de verhoging van de schoolabonnementen werd hierbij aangekondigd. Aardappelen 3,50-5 ajuin 8-12 sjalotten 14-22 porei de -bundel 7-12 selder groene 3-6 selder witte 4-12 knol selder 7-14 wortelen 5-10 bloemkolen 8-20 rode kolen 4-15 witte kolen 5-12 sa vooien 3-7 spruiten 18-24 soeptomaten 10-15 serretoma ten 40-60 kampernoeljen 60-80 schorseneren 8-12 spinazie 20-40 cichoreiwortels 8-12 andijvie 5-8 kropsla 4-10 veldsla 30-50 laurier klein pak 6-8 tuinkers 45-70 peter selie 25-40 kervel 80-100 tijm 't pak 7-10 pinksternake 4-6 zwarte ramenas 't stuk 4-6 rapen pak 4-7 hoeve boter 96-100 melkerijboter 100 eieren 2,25-3 braad kippen de kg 25-28 soepkip pen 18-22 konijnen 40-44 jonge duiven het koppel 50-55 oude duiven 30-35 -barbarie- nen 25-30 ganzen 25-30 eenden 25-30 kalkoenen 33-35 hazen 125 fazanten 75 rundvlees met beenderen 80-90 rundvlees zonder beenderen 170 190 varkensvlees 110-130 Fonteintje Erpe - Juventus Welle 8-3 Gedurende de eerste helft speelden de bezoekers goed mee doch konden niet beletten dat de thuisploeg reeds 2-0 voorsprong had aan de koffie met doelpunten van Goubert en Verhoeven. Na de rust waren de Fontein-jongens een klas sterker en langs Verhoe ven Goubert, Schockaert werd het 5-0. De Hemau milderde maar met doelschoten van Gou bert (2) werd het 7-1 De Henau -kon voor Welle nr 2 scoren ter wijl Goubert en tenslotte Praet voor de eindcijfers zorgden. Zondag aanstaande gaat Fon teintje naar Krolvrienden Haaltert met volgende ploeg: De Weerd, Noel, De Frenne, Uyttersprot, Beirens, Goubert, Matthys, Scho ckaert, Boterbergh, Verhoeven en Van Gijseghem. Onze tweede ploeg reist in de voormiddag naar Impe; Hannes, Galle, Van de Steene, Nuel, De Saedeleer, Schockaert, Schollaert Van de Brempt, Van Keymeulen, Van den Steene, en De Wint. Op 22 februari reizen we naar VSV Gent voor het treffen in de halve finale van de beker van Oost-Vlaanderen. Supporters die de reis willen meemaken met de autocar dienen zich dringend te laten inschrijven in het lokaal voor de som van 30 fr. GEVRAAGD (kasten, rekken enz op de hoogte van plaatijzerbewerking Ets Van Acker, Waterloolaan 633 1060 Brussel I DENDER3TRAAT 18 AALST j P.V.B A. Ld van de Handelskamer Aalst Tel. (053) 227.57 betekent veilig bouwen - zonder zorgen - betekent goed en goed koop bouwen. Onze faan honderden referenties honderden gelukkige gezinnen. In het kader van de algemene bestrijding van het lawaai, dat In deze moderne tijd steeds maar toeneemt en in alle opzichten hin derend is en in het bijzonder voor de gezondheid van de inwoners, heeft ook het stadsbestuur van Aalst het wenselijk geacht naar het voorbeeld van andere gemeen ten onderhavig reglement te stem men. Het is verbindend de vijfde dag na zijn bekendmaking (art. 102 van de gemeentewet). DE RAAD BESLUIT ARTIKEL 1: Elk gerucht of ru moer bij dag of bij naicht dat zonder noodzaak wordt veroor zaakt of dat te wijten is aan een gebrek aan vooruitzcht of voor zorg en van aard om de rust van de inwoners te storen wordt al gemeen verboden. ARTIKEL 2: De eigenaars, be stuurders of houders van bals, vermakelijkheden, cabarets en dancings en, in het algemeen, van alle voor het publiek toeganke lijke inrichtingen, zijn verplicht de onontbeerlijke voorzorgsmaatre gelen te treffen om te voorkomen dat de in hun inrichting uitgevoer de muziek en alle andere geruch ten naar buiten zouden doordrin gen of van zodanige aard zouden zijn dat zij de stilte of de rust van de bewoners uit de buurt ver storen. Deze verplichting rust eveneens op de eigenaars, bestuurders of hcuders van feestzalen waar hu welijksfeesten of andere feesten of plechtigheden plaats hebben met privaat karakter, alsook op de aanwezigen in de inrichtingen bedoeld bij dit artikel. ARTIKEL 3 Onverminderd de toepassing van artikel 13 van dit reglement kan de burgemeester, bij herhaling binnen een jaar van de overtreding voorzien bij arti kel 1 de inrichting sluiten voor de duur van een week tot een maand. Bij een tweede herhaling bin nen een jaar kan de burgemees ter de definitieve sluiting van de inrichting bevelen tot op het ogen blik dat de oorzaken die aanlei ding hebben gegeven tot de slui ting zijn weggevallen. ARTIKEL 4 Het is verboden, zonder voorafgaande en schrifte lijke toelating van de burgemees ter, radio- of televisietoestellen, met inbegrip van de draagbare toestellen, versterkers of regis- treerapparaten en meer alge meen alle soorten zendapparaten of bijzonder lawaaierige instru menten in werking te stellen of te laten spelen op de openbare weg, in private of openbare eigen dommen zodanig dat het gerucht tot buiten wordt gehoord of de bewoners uit de buurt hindert. De toelating moet minstens acht da gen op voorhand aangevraagd worden. ARTIKEL 5 Het gebruik van luidsprekers, al dan niet opge steld op voertuigen, voor reclame propaganda, oproepen van 'klan ten of andere dergelijke doelein den is totaal verboden in een zo ne van 300 meter rond hospitalen klinieken, rustoorden en scholen tijdens de lesuren. ARTIKEL 6 Het gebruik 'in open lucht van fluiten, sirenes, bellen en soortgelijke apparaten om de werkuren en werkonder brekingen te regelen, of om perso neelsleden op te roepen, in nij verheids- of handelsinstellmgen is verboden, wanneer deze buiten de gebouwen goed hoorbaar zijn of dl bewoners uit de buurt hinderen De toesuellen in gebruik op de datum van de goedkeuring van dit reglement mogen nog gedu rende zes maanden gebruikt wor den. ARTIKEL 7 Tijdens de kermis, karnaval of wijkkermissen is het verboden overdreven lawaai te maken door het gebruik van luid sprekers, fluiten, horens of andere bijzonder lawaaierige linstrumen- ten. De kermismuziek mag niet overdreven storend zijn voor de naburige inwoners en moet ophou den na 22 uur op de zon-, feest en werkdagen en na 23 op zater dagen en op vooravonden van feestdageKn, als ook op de zon dag en de maandag van karna val. ARTIKEL 8 Zonder afbreuk te doen aan de wettelijke of re glementaire bepalingen betreffen de de jacht is het gebruik van vuurwapens, het afschieten of werpen van voetzoekers of het af steken van vuurwerk op de open bare weg of in private of openba re eigendommen verboden, tenzij voorafgaande en schriftelijke toe lating van de burgemeester wordt bekomen. Dit is eveneens het geval voor al dan niet automatische alarm kanonnen of gelijkaardige appara ten gebruikt om vogels af te schrikken en dit op mnder dan 200 meter van een woning. ARTIKEL 9 Alle aannemers, am bachtslieden en werklieden en in het algemeen al deze die een be roep of een ambacht uitoefenen waarbij gebruik gemaakt wordt van werktuigen of toestellen die buitengewoon luidruchtig zijn en van aard de rust van de bewo ners uit de omgeving te verstoren, kunnen verplicht worden die wer ken uit te voeren in de door de burgemeester vastgestelde voor waarden, ten einde de geruchten of het lawaai te beperken zowel wat de intensiteit als de tijd be treft. ARTIKEL 10 De eigenaars or houder van honden moeten alle maatregelen treffen om het lang durig blaffen of huilen te voorko men. ARTIKEL 11 Het gebruik van tuinmachines uitgerust met ont- ploffingsmotoren is verboden, ten zij deze motoren uitgerust zijn met een doeltreffende knaldemper zodanig dat de rust van de in woners niet verstoord wordt. Het gebruik van deze machines is in geen geval toegelaten op zon- en feestdagen. ARTIKEL 12 'De inbreuken op deze verordening en de op grond van dezer genomen beschikk ngen worden gestraft met politiestraf- fen. ARTIKEL 13 in geval van in breuk op de voorschriften van dit reglement of van inbreuk op arti kel 561/1 van het strafwetboek, zal de poliite onmiddellijk alle wettelijke middelen gebruiken om een einde te stellen aan de in breuk. Ze zal desnoods de plaat sen doen ontruimen om de open bare orde en rust te herstellen. Aldus vastgesteld in openbare zittingen van de gemeenteraad van 24 juni 1969 en 28 november 1969. Afgekondigd en aangeplakt te Aalst op 11 februari 1970.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 5